Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat



Ogłoszenie


Forum NokiaHacking.pl obchodzi swoje 15. urodziny! Image






Previous topic | Next topic
Page 1 of 1 [ 7 posts ]
Print view
Write comments Post new topic


BlackBerry 10 - pierwsze wrażenia

Post BlackBerry 10 - pierwsze wrażenia 31 Jan 2013, o 12:05

Male - Expert  Posts/Topics4427/480  Reputation point 5230 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Stworzony zupełnie od podstaw, z myślą nie tylko o smartfonach w różnych formach, ale także tabletach i być może innych urządzeniach BlackBerry 10 zawitał do nas ostatecznie w finalnej wersji. Nowy, lepszy, szybszy, bardziej efektowny, wydajniejszy i nowocześniejszy nie tylko od BlackBerry OS, ale także innych systemów. Zobaczmy, co naprawdę ma nam do zaoferowania BlackBerry 10... czytaj dalej

Last post
Reply with quote 


Post Re: BlackBerry 10 - pierwsze wrażenia 1 Feb 2013, o 16:35

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Firefox
Interfejs BB10 żywcem wzięty z MeeGo, tylko rozwinięty i udoskonalony. :P

Wobec braku pulpitu i widżetów, porównanie czterech „ekranów głównych”:
1) lockscreen z powiadomieniami - lockscreen z powiadomieniami,
2) Centrum Powiadomień - BlackBerry Hub,
3) ekran aktywnych aplikacji - Aktywne Ramki,
4) menu z listą aplikacji - menu z listą aplikacji.

Jedyne, na co mógłbym narzekać, to brak jakiejś listy skrótów ulubionych aplikacji czy czegoś na kształt pulpitu z taką listą.

~~
Druszlak wrote:
Jak czytam opinie w internetach to mimo, ze generalne wrazenie jest dobre, to jest sporo zarzutow, ktore podzielam.

*bateria - od rana do wieczora to juz sukces, nawet nie regula
*do bolu uproszczone ustawienia profili
*brak mozliwosci dostosowania diody LED
*brak w ogole jakichkolwiek mozliwosci dostosowania wygladu systemu poza tapeta i wielkoscia czcionki (ok, tutaj nikt sie cudow nie spodziewal)
*przecietny aparat
*mapy w wersji alpha
*malo atrakcyjnie wizualnie UI
*niedoskonalosci Hubu, np. uciazliwe zarzadzenie kilkoma wiadomosciami - trzeba sie przeklikiwac przez menu
*cos co mnie bolalo juz od dawna, ale chyba trzeba sie z tym pogodzic - chetnie widzialbym jednak u gory pasek z bateria, czasem i zasiegiem, przynajmniej w natywnych apkach, przeciez az tak duzo miejsca on nie zajmuje, a Peek jednak trzeba wykonac, nie wystarczy spojrzec ;)
*BIS [*]

Pewnie czesc poprawia, byc moze juz w niedalekiej aktualce, ale ciagle nie moge wyjsc z podziwu jak malo zrobili w ostatnim czasie. Zmarnowali tyle czasu.
Reply with quote 


Post Re: BlackBerry 10 - pierwsze wrażenia 1 Feb 2013, o 16:58

Male - Expert  Posts/Topics4427/480  Reputation point 5230 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
pawelooss wrote:
Druszlak wrote:
Jak czytam opinie w internetach to mimo, ze generalne wrazenie jest dobre, to jest sporo zarzutow, ktore podzielam.

*bateria - od rana do wieczora to juz sukces, nawet nie regula
*do bolu uproszczone ustawienia profili
*brak mozliwosci dostosowania diody LED
*brak w ogole jakichkolwiek mozliwosci dostosowania wygladu systemu poza tapeta i wielkoscia czcionki (ok, tutaj nikt sie cudow nie spodziewal)
*przecietny aparat
*mapy w wersji alpha
*malo atrakcyjnie wizualnie UI
*niedoskonalosci Hubu, np. uciazliwe zarzadzenie kilkoma wiadomosciami - trzeba sie przeklikiwac przez menu
*cos co mnie bolalo juz od dawna, ale chyba trzeba sie z tym pogodzic - chetnie widzialbym jednak u gory pasek z bateria, czasem i zasiegiem, przynajmniej w natywnych apkach, przeciez az tak duzo miejsca on nie zajmuje, a Peek jednak trzeba wykonac, nie wystarczy spojrzec ;)
*BIS [*]

Pewnie czesc poprawia, byc moze juz w niedalekiej aktualce, ale ciagle nie moge wyjsc z podziwu jak malo zrobili w ostatnim czasie. Zmarnowali tyle czasu.

Ten gość nie ma zielonego pojęcia, że to nowy system i jest zrobiony od samego zera oraz nie ma żadnego związku z poprzednimi jego wersjami. Porównaj pierwszą wersję Androida i iOS. Co oferowały? Dzwonienie i smsowanie. Na wszystko trzeba czasu. Jednak po aparacie to bym się cudów nie spodziewał ze strony BB. Reszta jest do dodania lub naprawienia.

[ Dodano: 1 lut 2013, o 15:58 ]
BIS już nie ma.
Reply with quote 


Post Re: BlackBerry 10 - pierwsze wrażenia 1 Feb 2013, o 17:14

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Firefox
itam wrote:
Mi się wydaje że chyba chcieli coś zostawić na kolejne prezentacje. (...)
To jest dopiero start nowej platformy. I trzeba się liczyć że na starcie nie będzie tak jak inne platformy mają po kilku latach działania. Ja myślę że tych aplikacji będzie przybywać. Najważniejszy jest system, a on zdaje się pracować dobrze i szybko.

Generalnie się zgadzam, ale na rynku nie ma przebacz. :P
Przed tym samym musiał stawać WP7, choć on na starcie miał jednak więcej uciążliwości, a nawet WP8 nadal ma ich trochę.

Z takich realnych wad to opcji personalizacji na razie rzeczywiście jest mało, ale ja w E52 i tak jadę na sieman0wym stocku, więc wodotrysków nie potrzebuję. No i cały ekosystem, który dopiero (i oby) będzie się rozkręcał.

pawelooss wrote:
Jedyne, na co mógłbym narzekać, to brak jakiejś listy skrótów ulubionych aplikacji czy czegoś na kształt pulpitu z taką listą.

Ostatecznie załatwia to dobrze uporządkowane menu z listą najczęściej używanych aplikacji po prostu na pierwszym ekranie.

pawelooss wrote:
*bateria - od rana do wieczora to juz sukces, nawet nie regula

A tu mam jakąś ciekawostkę. Nie wiem, czy potwierdzona.
itam wrote:
Skoro do Q10 zmieścili baterię 2100 mAh to dlaczego do większego Z10 dali tylko 1800 ???

Tomasz Krawczyk wrote:
Q10 ma miec "the largest battery we ever put into BlackBerry device" - hmm ciekawe.

No i...
AP wrote:
Nie wiem czy miałeś kiedyś jakieś BlackBerry, czy po prostu hejtujesz, ale ja miałem w sumie 6 modeli i przy każdym modelu bateria na początku użytkowania trzymała mi 3-5 godzin, po czym po tygodniu wytrzymywała mi już spokojnie nawet 3 dni... Tak też miałem na moim Torchu 9810, który teraz trzyma spokojnie 20 h przy 3G i intensywnym użytkowaniu...dlatego bateria w Z10 też tak może mieć- wszystko zależy od systemu...w recenzji the Verge mówią, że przez 3 dni intensywnych testów trzymała im od 9 rano do 18...nie wiem jak jest z baterią iPhone 4S, ale kolega mi ostatnio mówił, że ze 100% do 5% rozładował mu się w 6 h...


PS: Trade 10 BB 10 (Z10) for 2004 Mazda3 Sport GT Hatchback :E
Reply with quote 


Post Re: BlackBerry 10 - pierwsze wrażenia 7 Feb 2013, o 02:14

Male - Expert  Posts/Topics4427/480  Reputation point 5230 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Bateria w Z10 powinna mieć większą pojemność niż w Q10, tym bardziej, że ten drugi ma mniejszy ekran. Zrobili odwrotnie :letssin:

[ Dodano: 1 lut 2013, o 16:27 ]
Ja to czekam na recenzję Chip.pl, bo ta z BBNews.pl to raczej obiektywna nie będzie.

[ Dodano: 7 lut 2013, o 01:14 ]
http://www.chip.pl/artykuly/recenzje/20 ... ot-jezynki
Jest kupa z marketem :X
Reply with quote 


Post Re: BlackBerry 10 - pierwsze wrażenia 7 Feb 2013, o 02:32

Male - Uploader Mod  Posts/Topics2783/1425  Reputation point 6311 
Offline  Profile  WWW 
Linux Chrome
Quote:
Ta sytuacja może (ale nie musi!) ulec zmianie (...)

Bałbym się kupować Z10. Dla mnie to jeszcze nie jest gotowy produkt, jeśli market tak kuleje.
Za rok się zobaczy co z tego BB zostało.
Reply with quote 


Post Re: BlackBerry 10 - pierwsze wrażenia 7 Feb 2013, o 02:44

Male - Expert  Posts/Topics4427/480  Reputation point 5230 
Offline  Profile 
Windows 8 Firefox
Po prostu niepotrzebne są porty z Androida i tym samym wyszło gówno. Taka aplikacja nigdy dobrze nie będzie działać.

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic

Page 1 of 1 [ 7 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 5 guests