Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 2 of 2 [ 21 posts ]
Go to page Previous  1, 2
Print view
Write comments Post new topic


BlackBerry z klawiaturą i Androidem! Zapowiada się odświeżenie rynku.

Post Re: BlackBerry z klawiaturą i Androidem! Zapowiada się odświeżenie rynku. 28 Sep 2015, o 08:39

Male - Sponsor  Posts/Topics9190/98  Reputation point 6525 
Offline  Profile 
Android Chrome
Eh, no tak, zupełnie o tym nie pomyślałem, już zapomnialem dlaczego na mojej jeżynie nie używałem polskich ogonków ;_; miejmy nadzieję że jakoś to sensownie załatwią.

Zresztą, w Andro można poradzić sobie z tym bardzo prosto, mała klawiaturka tylko i wyłącznie z polskimi ogonkami wyświetlana w miejscu klasycznej po otwarciu sprzętowej ;) Zresztą, nie ma sensu gdybać, jak to zrobią to się przekonamy gdy pierwsze sztuki trafią do ludzi :P

Last post
Reply with quote 


Post Re: BlackBerry z klawiaturą i Androidem! Zapowiada się odświeżenie rynku. 28 Sep 2015, o 09:16

Male - Friend  Posts/Topics42/4  Reputation point 66 
Offline  Profile 
Linux Safari
nemo333 wrote:
mała klawiaturka tylko i wyłącznie z polskimi ogonkami wyświetlana w miejscu klasycznej po otwarciu sprzętowej


Podchodzisz do tego od złej strony - nadal trzeba odrywać palce od klawiatury sprzętowej i dotykać powierzchni dotykowej, która się do pisania nie nadaje i nadawać się nigdy nie będzie.
Reply with quote 


Post Re: BlackBerry z klawiaturą i Androidem! Zapowiada się odświeżenie rynku. 28 Sep 2015, o 10:22

Male - Sponsor  Posts/Topics9190/98  Reputation point 6525 
Offline  Profile 
Windows 7 Chrome
To tylko Twoje zdanie.
Zresztą jest tona opcji dla rozwiązania tego a ta którą podałem to jedynie pierwsza, najprostsza jaka przyszła mi do głowy.
Reply with quote 


Post Re: BlackBerry z klawiaturą i Androidem! Zapowiada się odświeżenie rynku. 28 Sep 2015, o 16:29

Male - Expert Mod  Posts/Topics6343/292  Reputation point 4821 
Offline  Profile 
Android Opera
Mi przychodzi do głowy moduł Xposed Additions i dopisanie mu na long-press a - ą, long-press c - ć etc.

[ Dodano: 28 wrz 2015, o 15:29 ]
Ale nie wiadomo jak z rootem
Reply with quote 


Post Re: BlackBerry z klawiaturą i Androidem! Zapowiada się odświeżenie rynku. 29 Sep 2015, o 09:09

Male - Friend  Posts/Topics2604/346  Reputation point 1585 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Chrome
_skrzyp_ wrote:
nadal trzeba odrywać palce od klawiatury sprzętowej i dotykać powierzchni dotykowej, która się do pisania nie nadaje i nadawać się nigdy nie będzie.

Ekran dotykowy nadaje się do pisania, jak się człowiek przyzwyczai to nawet sprzętowa klawiatura w fonie wydaje się strasznie niewygodna, na dotyku możesz pisać jedną ręką i praktycznie bez odrywania palców od ekranu (funkcja Swype), dodatkowo praktycznie nie musisz się martwić o ogonki bo słownik dodaje. Pisanie na klawiaturze fizycznej staje się wręcz mega wolne po posmakowaniu miziania. Jedynie sens fizycznej klawiatury widzę przy edycji jakiś dokumentów gdzie liczy się ilość miejsca na ekranie by wyświetlać więcej treści, w innych sytuacjach przy aktualnych wielkościach ekranów te klawiatury nie zajmują aż tyle powierzchni.
Reply with quote 


Post Re: BlackBerry z klawiaturą i Androidem! Zapowiada się odświeżenie rynku. 29 Sep 2015, o 09:38

Male - Friend  Posts/Topics42/4  Reputation point 66 
Offline  Profile 
Linux Safari
Kwiatek polega na tym, że ja bardzo dużo używam SSH na telefonie, więc taka klawiatura nie jest dla mnie zadowalająca, skoro nie posiada tzw. modifier keys, jakim są Ctrl, Alt czy AltGr. No i słowników w emulatorze terminala nie uświadczysz, bo to by było bez sensu.

Z resztą, jakbym miał pisać bez polskich znaków (nawet gdyby program je dorabiał) to bym się za głwoę złapał i powiesił na kablu RS232 (bo gruby :>)

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic
Go to page Previous  1, 2
Page 2 of 2 [ 21 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 6 guests