[E72] Brak połączenia z internetem po aktualizacji FW oraz złe podświetlenie klaw.

Wbudowane oprogramowanie, problemy z softem, flashowanie.

Post by shalafi » 22 Apr 2012, o 22:02

Szanowni Forumowicze!

Kupiłem ostatnio w komisie Nokię E72, która miała wgrany soft od Ery (nie T-Mobile). Zauważyłem, iż jest dostępna aktualizacja za pomocą komputera do wersji 0.7xxx (nie pamiętam dokładniej). Nawet bym tej aktualizacji nie robił, ale klawiatura nie zawsze mi się podświetlała i uznałem, że może to wina starego oprogramowania. Niestety po wejściu na stronę nokia.com nie znalazłem żadnego softu do pobrania, a po podłączeniu do NSU wyświetlane było, iż mam zainstalowaną najnowszą wersję systemu.

Zatem poczytałem Wasz poradnik: wgrywanie-niebrandowanego-softu-bb5-debranding-vt886.htm
Zrobiłem to tym pierwszym sposobem. Po zmianie tych kilku cyferek od razu NSU wykryła mi wersję 0.8xxxx co uznałem za dobry znak. Pobrałem aktualizację i zainstalowała mi się w telefonie. Problem jest teraz taki, iż po pierwsze: nie mam internetu- kiedy próbuję wejść w przeglądarkę, wyskakuje mi komunikat o braku połączenia. Zatem próbuję: panel sterowania->ustawienia->połączenie->sieci docelowe->punkt dostępu. Próbuję skonfigurować połączenie pakietowe, ale wyświetla mi się "nie można edytować zabezpieczonej sieci docelowej", tak samo mam przy konfiguracji WIFI.

Ponadto podczas pisania smsów klawiatura również mi się czasami podświetla, a czasami nie. Ogólnie soft jest dużo wolniejszy i kilka razy mi się przyciął, co na poprzednim nie miało miejsca.

Bardzo Was proszę o pomoc, ponieważ mam dziwne wrażenie, że "coś spieprzyłem". :( Nie mam wygórowanych oczekiwań co do telefonu- ma po prostu natychmiast reagować, dzwonić i umożliwiać odbieranie maili. Tylko tyle.

Pozdrawiam, Piotr.
shalafi Male
10%
 
Offline
 
Telefon: E72
Soft: 081.003
Operator: T-Mobile
Age: 33

Joined: 22 Apr 2012
Online: 10h 50m 13s
Posts: 21Topics: 4
Reputation point: 8
    Windows 7 Firefox

Post by adam111 » 27 kwi 2009, o 00:00

BoTs RoX! :D
adam111 Mężczyzna
Oddajcie mi cześć!
50%

Avatar użytkownika
 
Online
 
Telefon: Nokia 3110c
Soft: v. 05.50
Operator: -----

Joined: 30 mar 2009
Online:
Posts:   •  Topics: 
    Ubuntu  Firefox

Post by delirein » 22 Apr 2012, o 22:13

spróbuj wgrać oprogramowanie w trybie Refurbish - po aktualizacji zostaje sporo śmieci, a to objawia się m.ni zmuleniem softu

delirein otrzymał za ten post 1 punkty reputacji od 1 użytkowników:
+shalafi.
delirein Male
Friend
 
Offline
 
Telefon: E52 | SGS II
Soft: 91.004 | AOKP 4.2.2
Operator: Plus
Age: 28

Joined: 2 Mar 2011
Online: 18d 11h 35m 15s
Posts: 690Topics: 54
Reputation point: 1220
    Windows XP Firefox

Post by shalafi » 23 Apr 2012, o 01:03

Dziękuję. A jeżeli chodzi o internet i jego konfigurację, oraz podświetlenie klawiatury? Masz jakąś teorię, jak sobie z tym poradzić? :(

[ Komentarz dodany przez: sieman0: 22 kwietnia 2012, o 22:28 ]
Na początek wykonaj wgranie oprogramowania w trybie Refubrish co da Ci wyczyszczenie do zera pamięci telefonu a następnie wgranie najnowszego oprogramowania i wtedy napiszesz nam czy jest jakiś efekt.

[ Dodano: 23 kwi 2012, o 01:03 ]
Super, udało się. Było trochę zachodu z tym Phoenixem, bo na początku nie wykrywał mi telefonu jak należy i nie mogłem wpisywać interesującego mnie kodu telefonu. Na szczęście poczytałem trochę forum i okazało sie, że odpowiada za to antivirus i firewall. Wyłączyłem i już mogłem instalować nowy soft.

Teraz internet działa mi bardzo dobrze, telefon reaguje "już, natychmiast", a klawiatura podświetla się normalnie (chociaż do końca nie wiem, czy tak będzie cały czas, ale byłoby miło...)

Mam nadzieję, że czeka mnie teraz bezproblemowa obsługa E72. ;)

Dziękuję bardzo za pomoc!

Pozdrawiam, Piotr.
shalafi Male
10%
 
Offline
 
Telefon: E72
Soft: 081.003
Operator: T-Mobile
Age: 33

Joined: 22 Apr 2012
Online: 10h 50m 13s
Posts: 21Topics: 4
Reputation point: 8
    Windows 7 Firefox


Return to [S60] Firmware

 


  • Related topics
    Replies
    Views
    Last post

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests