Jeżeli nie chce Ci się nawet włączać i wyłączać odbiornika GPS - nie ma problemu. Wystarczy zakupić dostępny w naszym sklepie odbiornik GB735 v10, wyjąć z niego baterię i podłączyć na stałe w samochodzie tak, żeby włączał się po przekręceniu zapłonu.
Odpalasz samochód - włącza się odbiornik GPS - SpeedAlarm w Twoim telefonie sam wychodzi uśpienia i jest gotowy do pracy.
Gasisz samochód - odbiornik GPS się wyłącza - SpeedAlarm sam się usypia.
Łatwiej się już nie da.
Często używasz - mało płacisz
Program zużywa minimalne ilości transferu, jednak operatorzy po każdym zakończonym połączeniu zaokrąglają opłatę - najczęściej do pełnych 100kB.
Uśpiony SpeedAlarm domyślnie utrzymuje stałe połączenie, dzięki czemu opłata nie jest zaokrąglana w górę, a użytkownik płaci dokładnie za to, co wykorzystał. Nie ma więc znaczenia, czy używasz programu raz dziennie, czy 10 razy.
Przykład: Kierowca 10 razy dziennie wyjeżdża na krótkie trasy po 10 - 15 km. Na każdej z tych tras program zużyje nie więcej niż 1kB transferu.
* Bez podtrzymania połączenia: Każde wyłączenie programu po zakończonej jeździe zaokrągli opłatę do stawki za pełne 100kB. Pomimo, że kierowca faktycznie zużyje np. 10kB w ciągu całego dnia, zapłaci za 10 x 100kB, czyli za 1000kB transferu.
* Z podtrzymaniem połączenia w stanie uśpienia: Kierowca za każdym razem, kiedy skończy jazdę, usypia aplikację z podtrzymaniem połączenia internetowego. Jeżeli zużył tylko 1kB, transfer nie jest w tym momencie zaokrąglany do 100kB i opłata nie jest naliczana. Ruszając kolejny raz w drogę, przywraca program do pracy, i transfer naliczany jest nadal w ramach pojedynczego pakietu 100kB - tzn. doliczany do zużytego 1kB. Po 10 wyjazdach kierowca zużył 10kB i dokładnie tyle jest naliczone ja jego koncie. Jeżeli nadal będzie usypiał program, kolejne wyjazdy dodadzą się do zużytych 10kB. Opłata naliczona zostanie dopiero, gdy przekroczy 100kB, wyłączy program, lub straci zasięg sieci i połączenie zostanie zerwane.
Minimalne zużycie transferu GPRS - zapamiętywanie otrzymanych zagrożeń
SpeedAlarm w wersji 2.0 zapamiętuje otrzymane wcześniej informacje o stałych zagrożeniach np. fotoradarach, przejazdach kolejowych, niebezpiecznych zakrętach itp. Dzięki temu, kiedy kolejny raz przejeżdżasz daną drogą, przesyłane są jedynie informacje o zmianach oraz o chwilowych zagrożeniach jak np. "suszarki", przenośne fotoradary czy wypadki.
Większość kierowców jeździ wielokrotnie po tych samych drogach. Stałe niebezpieczeństwa i fotoradary zmieniają się stosunkowo rzadko. Korzystając ze SpeedAlarm 2.0, tylko raz zapłacisz za transfer danych o stałych zagrożeniach na danej drodze. Jadąc daną drogą kolejny raz, przesyłane będą wyłącznie informacje o zagrożeniach, o których jeszcze nie wiesz - nowych fotoradarach oraz stojących w danej chwili "suszarkach", czy fotoradarach przenośnych.
Automatyczne aktualizacje aplikacji
O pojawieniu się nowej wersji programu, program poinformuje Cię sam przy uruchamianiu i da możliwość automatycznej aktualizacji.
Możliwość wykonywania połączeń wychodzących bez wyłączania aplikacji we wszystkich telefonach
W pierwszej wersji możliwe to było jedynie w Sony Ericssonach i telefonach Nokii z Symbianem. W drugiej wersji, niezależnie od posiadanego telefonu, masz łatwy dostęp do dzwonienia z poziomu głównego ekranu aplikacji.
Praca w tle z programem do nawigacji
Wielu użytkowników upominało się o możliwość używania SpeedAlarm równolegle z programami do nawigacji. W drugiej wersji będzie to możliwe na telefonach, które pozwalają uruchamiać kilka programów jednocześnie (m.in. SonyEricssony i Nokie z Symbianem) oraz posiadają tzw. "Location API".
Osobna kategoria na fotoradary przenośne i "suszarki"
W pierwszej wersji aplikacji, zarówno tzw. "suszarki" jak i przenośne fotoradary należało zgłaszać jako "patrol policji", co dla wielu osób było niejednoznaczne.
Informowanie o mijaniu obróconego tyłem fotoradaru
Część fotoradarów ustawionych jest przy drogach w taki sposób, że nie ma możliwości ich obracania - np. na drogach o rozdzielonych jezdniach. Ponieważ, przejeżdżając koło fotoradaru obróconego na stałe w przeciwnym kierunku, kierowca nie był ostrzegany, wielu kierowców zgłaszało niepotrzebnie takie fotoradary, nie wiedząc, że znajdują się one już w bazie danych SpeedAlarm.
W wersji 2.0, SpeedAlarm informuje o mijaniu na stałe tyłem obróconego fotoradaru odtwarzając inny dźwięk niż przy prawdziwych zagrożeniach, aby nie "straszyć" niepotrzebnie kierowcy. Jeden rzut oka na telefon wystarczy, żeby stwierdzić, że informacja o fotoradarze znajduje się już w bazie SpeedAlarm.
Głośniejsze dźwięki i komunikaty głosowe
W wersji 2.0 rozwiązany został problem zbyt cichego odtwarzania dźwięków na niektórych telefonach - szczególnie marki SonyEricsson. Dodane zostały również komunikaty głosowe informujące o rodzaju zagrożenia, do którego zbliża się kierowca np. "fotoradar", lub "suszarka".
Udoskonalone powstrzymywanie wygaszacza ekranu
Udoskonalona została funkcja powstrzymywania wygaszacza ekranu. Wygaszacz nie będzie się już włączał m.in. na telefonach SonyEricsson np. w modelu K750i. Niestety, w niektórych telefonach nie da się wygaszacza powstrzymać w żaden sposób. W tych modelach program będzie oczywiście pracował prawidłowo. Jednak żeby zobaczyć co wyświetla się na ekranie, trzeba będzie ręcznie wyłączyć wygaszacz korzystając z klawiatury telefonu.
Całkowicie nowa, czytelniejsza grafika
Dla drugiej wersji aplikacji opracowaliśmy całkowicie nową szatę graficzną. Jest on prostsza i czytelniejsza od poprzedniej, a przy tym zajmuje wielokrotnie mniej pamięci, dzięki czemu aplikacja jest mniejsza i mniej obciąża telefon.
- Code: Select all
Please Login or Register, to see this Content