Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat



Ogłoszenie


Forum NokiaHacking.pl obchodzi swoje 15. urodziny! Image






Previous topic | Next topic
Page 1 of 1 [ 5 posts ]
Print view
Write comments Post new topic


[N82] Ciemne filmy z aparatu

Post [N82] Ciemne filmy z aparatu 17 Aug 2013, o 20:17

Male - User  Posts/Topics3/1  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Nieznany Firefox
Witam
https://www.youtube.com/watch?v=YLp5y-8yihQ- tutaj przykład filmu nagranego moją Nokią N82. Problemem jest bardzo bardzo ciemny obraz, jak już kamera "zafiksuje" się na przykład na fragment jasnego nieba to cała reszta staje się czarna, aż do momentu kiedy owy fragment nieba prawie całkowicie zniknie z kadru - wtedy następuje nagłe i gwałtowne rozjaśnienie. Nie znalazłem w tym modelu możliwości korekcji jasności video, ani żadnych innych opcji mogących wpłynąć na jasność filmów. Da się coś na to poradzić?

Last post
Reply with quote 


Post [N82] Re: Ciemne filmy z aparatu 18 Aug 2013, o 01:23

Male - Expert Mod  Posts/Topics6343/292  Reputation point 4821 
Offline  Profile 
Android Opera
Chyba nie znajdziesz na to rozwiązania. Tak telefon dokonuje pomiaru światła. To jest jedna z największych bolączek aparatów w telefonach - mały obiektyw.
Reply with quote 


Post [N82] Re: Ciemne filmy z aparatu 18 Aug 2013, o 21:20

Male - User  Posts/Topics3/1  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Nieznany Firefox
Sony Ericsson C702 radził sobie z tym trochę lepiej, mimo o wiele słabszego aparatu. Tzn mam wrażenie że nokia "zafiksowywuje" się na najjaśniejszy fragment kadru i w tym momencie przestaje praktycznie kontrolować jasność, aż do momentu kiedy następuje totalna ciemność. Przy czym w początkowej fazie filmy jasność jest na bieżąco korygowana, po paru minutach to się tak jakby zawiesza. Bywało tak, że nagrywałem sobie niebo, a potem skierowałem telefon na trawę i następowała zupełna ciemność na dobre kilkanaście sekund.
Reply with quote 


Post [N82] Re: Ciemne filmy z aparatu 18 Aug 2013, o 21:32

Male - Sponsor  Posts/Topics9188/98  Reputation point 6525 
Offline  Profile 
Android Safari
Niestety nic xhyba z tym nie zrobisz. Mozesz sprobowac alternatywnej aplikacji do kamery ale to moze nie dac wiele. Najprawdopodobniej procesor nie wyrabia jak juz musi obrobic ten wiekszy plik (bo jak piszesz ze to sie dzieje po dluzszej chwili)
Reply with quote 


Post [N82] Re: Ciemne filmy z aparatu 19 Aug 2013, o 14:22

Male - User  Posts/Topics3/1  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Nieznany Firefox
A są jakieś alternatywne aplikacje do nagrywania wideo działające na n82 poza Symdvr? Swoją drogą w Symdvr także nie znalazłem opcji kontroli jasności, a chętnie dołożyłbym sobie trochę jasności na filmach.

Zauważyłem natomiast, że na karcie pamięci było mnóstwo ukrytych pojedynczych plików, prawdopodobnie ktoś próbował sobie trekbuddy odpalić i wrzucił "gołą" mapę (2 tysiące gifów) zamiast spakować ją do tar. Odkąd pozbyłem się tego i sformatowałem dodatkowo kartę kilka razy galeria zdjęć śmiga aż miło (wcześniej była meeega mulasta), a filmy nie mają ścięć na początku nagrań. Czy to poprawi kontrolę jasności na filmach okaże się gdy będę nagrywał kolejny filmik w trasie.

ps. tutaj porównanie zachowania się nokii n82 i sony ericssona c702 w takich samych sytuacjach: https://www.youtube.com/watch?v=MI6m7jFkPGA

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic

Page 1 of 1 [ 5 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 



Related topics

Smart Movie 4.15 przycinające się filmy

Author: Dee Jay (12 Oct 2011, o 17:15)

Views: 744  •  Replies: 0

Last post: Dee Jay (12 Oct 2011, o 17:15) View the latest post



Usterka aparatu

Author: boczkens (14 Jan 2013, o 09:29)

Views: 771  •  Replies: 6

Last post: ZiomalMarcin (14 Jan 2013, o 20:00) View the latest post



[5230] Kopiowanie plików na C: - Usunięcie dźwięku aparatu

Author: tosiek (31 Aug 2013, o 20:19)

Views: 1624  •  Replies: 5

Last post: zibi305 (1 Sep 2013, o 11:17) View the latest post




Users browsing this forum: No registered users and 9 guests