[6630] Dlaczego motywy nie działają?

Problemy z aplikacjami, grami, motywami i wszelkimi dodatkami.

Post by artgrus » 4 Aug 2010, o 13:20

Witam. Chciałbym się dowiedzieć, dlaczego tematy podpisane pod Nokia 6630 nie działają?

Otóż chciałem se ściągnąć jakiś fajny motyw z mobile9.com

Natknąłem na taki który mi się spodobał:
music_v2 by amiramir1388
http://gallery.mobile9.com/c/nokia-6630-themes_62/11/

Niby że motyw do Nokii 6630. Nie ma żadnych zastrzeżeń że tylko do telefonu N70 czy coś.

Ale przy instalacji w komie błąd mi wyskakuje: Nie można zainstalować. Brak Series60ScalableSkinSupport

Proszę, niech mi ktoś wytłumaczy, bo już całkiem zgupiałem:
- gdzie mogę ściągnąć ten cały Series60ScalableSkinSupport?
- jeżeli ten S60SSS nie jest na telefony Nokia 6630 tylko na typu N70, to dlaczego ten motyw jest w kategorii dla Nokia 6630?

Nie rozumiem tego.

Proszę o odpowiedzi.
artgrus Male
User
 
Offline
 
Telefon: Nokia 6630
Operator: Play

Joined: 3 Aug 2010
Online: 1h 26m 14s
Posts: 3Topics: 1
Reputation point: 0
    Windows XP Firefox

Post by adam111 » 27 kwi 2009, o 00:00

BoTs RoX! :D
adam111 Mężczyzna
Oddajcie mi cześć!
50%

Avatar użytkownika
 
Online
 
Telefon: Nokia 3110c
Soft: v. 05.50
Operator: -----

Joined: 30 mar 2009
Online:
Posts:   •  Topics: 
    Ubuntu  Firefox

Post by samara » 4 Aug 2010, o 13:23

A jakiś inny motyw wogóle się instaluje normalnie... ??
Image Image Image
samara Male
CT Warszawa
Friend

User avatar
 
Offline
 
Telefon: Sony Xperia Z1 C6903
Soft: JB 4.3
Operator: Orange
Age: 34

Joined: 27 Apr 2009
Online: 89d 8h 18m 58s
Posts: 656Topics: 33
Reputation point: 810
    Windows Vista Firefox

Post by artgrus » 4 Aug 2010, o 14:03

Też nie.

Za każdym razem kiedy chcę ściągnąć jakiś co mi się podoba (ostatnio natrafiłem na efekt ryby w żarówce - biały motyw) to że trzeba S60SSS, że nie działa.

Ale spróbuje jakiś zwykły nie-ładny zainstalować. Jeżeli to też nie pójdzie, to niech poprawią że te motywy są na N70, czy N73, a niech nie robią ludzi za wariatów.

[ Dodano: 4 sie 2010, o 14:03 ]
Dobra. Wyczaiłem o co chodzi z tymi motywami.


Jeżeli ktoś będzie ściągał motyw z mobile9.com to sprawdzajcie jak taki motyw wygląda (jeżeli się da - ze screenów z prawej).

Rozchodzi się o to, że chciałem ściągnąć jakiś fajny theme do mojej 6630.

Wypatrzyłem niedawno taki (1): music_v2 by amiramir1388
http://gallery.mobile9.com/f/1450891/

Zauważyłem ze screenów z prawej że ma ładne menu które się wkomponowało w grafikę. Menu znajome, choć nie z 6630 - to te które spotkać można teraz w dotykowych (N97, N97mini, 5530Xpress Music) - symbian series S40 6th Edition.

Myślę sobie: bardzo orzeźwiające, ładnie będzie wyglądać, taki na czasie ten telefonik. Niestety, brak Series60ScalableSkinSupport (S60SSS) uniemożliwiło mi zainstalowanie. Byłem wściekły, myślę: "co jest!. Pakują motywy do kategorii themy 6630 a nawet zainstalować nie idzie?. To niech chociaż napiszą, że inny soft w komie niż ten w 6630."


Potem ściągnąłem taki motyw (2): abstract by jimrider
http://gallery.mobile9.com/f/1382333/

Z tapetki nawet ładnie się zapowiadał ale jedyne co zrobili to wrzucili tło i zapisali to coś jako motyw.


Wnioski:

Motyw nr 1 nie dało sie zainstalować, gdyż menu wyglądało inaczej - wyglądało tak naturalnie i tak oryginalnie jak w Series S40 6th edition. I uwierzcie mi: taki motyw pod 6630 i inny starszy soft nie pójdzie. Nie wiem czy do wersji S60v3 da się zainstalować, ale pewnie tak, skoro czytałem gdzieś że w N72 jest podobno S60SSS (co do s60v3 z motywej s406th to moje domysły).

Motyw nr 2 dało sie zainstalować, gdyż zostawiono menu w spokoju, a tapetę czy kolorystykę zmieniono.

Co do tej zmiany menu -- inne motywy ze zmienionym wyglądem menu da się zainstalować jeżeli nie będą przypominiały oryginalnych menu z s40 -- ale tak naturalnie, i tak oryginalnie jak bardziej się nie da.

Jeżeli zauważycie że menu jest zmienione - dodane nowe ikonki gdzieś ściągnięte czy coś (podsyłam urla - aby wiadomo o co biega): http://gallery.mobile9.com/f/1382327/ to takie menu zainstaluje napewno w moim 6630.

To tyle.

PS: Trzeba wziąść się za nich. Niech posegregują, albo co. Jak już im sie nie chce, to niech autorzy dopisują: potrzebny Series60ScalableSkinSupport / Series60ScalableSkinSupport enabled czy coś w tym stylu.

Cia. :)
artgrus Male
User
 
Offline
 
Telefon: Nokia 6630
Operator: Play

Joined: 3 Aug 2010
Online: 1h 26m 14s
Posts: 3Topics: 1
Reputation point: 0
    Windows XP Firefox

Post by samara » 4 Aug 2010, o 14:13

Ale masz wiele różnych stron z darmowymi themesami więc tam też radzę coś ciekawego poszukać...
Image Image Image
samara Male
CT Warszawa
Friend

User avatar
 
Offline
 
Telefon: Sony Xperia Z1 C6903
Soft: JB 4.3
Operator: Orange
Age: 34

Joined: 27 Apr 2009
Online: 89d 8h 18m 58s
Posts: 656Topics: 33
Reputation point: 810
    Windows XP Firefox

Post by kosmita1993 » 4 Aug 2010, o 14:14

Jak dla mnie to wygląda na to że Twój telefon nie obsługuje ikonek w formacie svg (grafika wektorowa).
:E :E :E Zanim zadasz mi pytanie na PW, koniecznie zapoznaj się z forumowym FAQ! :E :E :EImage
kosmita1993 Male
Nokia Rulez
Friend

User avatar
 
Offline
 
Telefon: N95-1 Hacked
Soft: V35.0.002
Operator: Play
Age: 31
Location: !:\SYS\BIN

Joined: 25 May 2009
Online: 50d 19h 24m 44s
Posts: 1317Topics: 140
Reputation point: 3159
    Windows Vista Opera

Post by artgrus » 6 Aug 2010, o 14:33

Dzięki za ostatniego posta. Czyli wszystko na to wskazuje że mój nie obsługuje - jak to napisałeś -- svg.

Poszukam se gdzie indziej, albo ściągne ikonki i zrobie własny motyw.

Dzięki za posty.

[ Dodano: 6 sie 2010, o 14:33 ]
Wracając jeszcze do motywów i ich nie-działanie na nokia 6630.

Sprawdziłem, i mój telefon obsługuje svg.

Myślę sobie: "skoro to nie svg to co?"

Po głębszym zastanowieniu doszedłem do wniosku że muszę rozwikłać dlaczego tak jest że niektóre themy nie działają.

Zainstalowałem sobie program do tworzenia motywów w Series S60 i zabawiłem się. Poniżej wstawiłem krótki raport z działań które przeprowadziłem:

Uruchomiłem program, wybrałem domyślny układ na którym będę pracować (176 na 208). Ściągnąłem sobie ikonki o rozszerzeniu svg. Wybrałem do edycji że chcę wstawiać tylko ikony, bo więcej nie potrzebowałem. Wstawiłem jedną, drugą, potem trzecią ikonkę. Wszystko szło zgodnie z planem. Przy zapisie dodałem podstawowe informacje, takie jak autor, temat, nazwa, czy kopiowany, itd... Była tam jeszcze jedna opcja którą trzeba zaznaczyć. Jest to nic innego jak wersja motywu (Theme Support). Były trzy wersje do wyboru:
- Series 60 Version 2.6
- Series 60 Version 2.8
- Series 60 Version 3.0

Próba nr 1.
Najpierw zapisałem thema z ikonami svg pod Series 60 Version 3.0. Po uploadzie na telefon i próbie zainstalowania wyskoczył błąd że motyw uszkodzony. Nie dziwię się, wkońcu moja 6630 nie jest w wersji 3.0. :cry:

Próba nr 2.
Następnie zapisałem tego samego thema pod Series 60 Version 2.8. Po uploadzie na telefon i próbie zainstalowania pojawił się komunikat że ---> Brak Series60ScalableSkinSupport <---. "Mam gada ;> "

Próba nr 3.
Ponownie spróbowałem i ten sam motyw (z ikonkami menu o rozszerzeniu SVG) zapisałem w wersji Series 60 Version 2.6.
Tym razem po wrzuceniu na telefon i próbie instalacji żadnego komunikatu nie miałem a motyw udało mi się zainstalować poprawnie. Natychmiast uruchomiłem owy motyw i z uśmiechem mogłem korzystać z nowego thema (ikonki były takie jakie wrzuciłem) --- svg ok! :thumbup: .


Jaki z tego wniosek??
Autorzy motywów / themów na telefon nie znają się na wersjach i tworzone themy zapisują co najmniej w wersji Series 60 Version 2.8 -- podpisując je pod nokia 6630.

Może i ja mam przestarzały soft w telefonie i dlatego z wersji 2.8 nie instalują się motywy, ale to nie znaczy że nie mogliby zapisywać w wersji 2.6.

Niech najpierw sprawdzą czy ich autorski motyw do telefonu da się zainstalować i idzie włączyć. Nie wierzę w to że bez sprawdzenia mogliby powiedzieć że: tak, ten theme działa pod telefon Nokia 6630.


Problem rozwiązany.

Pozdrawiam.
artgrus Male
User
 
Offline
 
Telefon: Nokia 6630
Operator: Play

Joined: 3 Aug 2010
Online: 1h 26m 14s
Posts: 3Topics: 1
Reputation point: 0
    Windows XP Firefox


Return to [S60] Software

 


  • Related topics
    Replies
    Views
    Last post

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests