FingerSense, czyli prawdziwa rewolucja w dotykowych wyświetlaczach.

Najnowsze doniesienia z branży GSM, recenzje nowości aplikacji i gier.

Post by pawelooss » 24 Nov 2012, o 21:37

Gdy kilka lat temu pojawiały się pierwsze smartfony wyposażone w bardzo czułe wyświetlacze pojemnościowe z obsługą multidotyku, wydawało się, że technologia ta jest na tyle zaawansowana, że nie wymaga żadnych udoskonaleń. Ostatnio jednak coraz więcej producentów udowadnia, że w tej materii można jeszcze sporo poprawić. Dołącza do nich firma Qeexo ze swoją rewolucyjną technologią FingerSense.

Image

FingerSense polega na wyposażeniu wyświetlacza w czujnik akustyczny, który wyczuwa drgania dotykających go obiektów i dzięki temu potrafi je od siebie odróżnić. Innymi słowy, technologia rozpoznaje, czy ekran dotykany jest palcem, paznokciem, knykciem czy rysikiem. Jakie to daje możliwości w codziennym użytkowaniu? Nieograniczone!

Przede wszystkim dzięki tej technologii można przypisać różne akcje pod dotyk konkretnymi częściami dłoni. Wyobraźcie sobie przeglądanie Sieci, gdzie zwyczajny dotyk palcem odpowiada kliknięciu, dotyk paznokciem najechaniu na dany obiekt kursorem (przydatne podczas przeglądania stron z rozwijanym menu), a dotyk knykciem otwiera menu kontekstowe.

FingerSense pozwala na rozróżnianie nie tylko części ciała, ale też przedmiotów, dzięki czemu np. dotyk rysika mógłby natychmiastowo otwierać notatnik. Nie wspominając o tym, że rozróżniane byłyby również konkretne części rysika, więc w edytorze graficznym jeden jego koniec mógłby pełnić funkcję ołówka, a drugi gumki.

Nietrudno wyobrazić sobie również kreatywne wykorzystanie tego rozwiązania w grach. Konkretne akcje byłyby dzięki temu wywoływanie nie tylko gestami lub wciskaniem wirtualnych przycisków, ale także dotykaniem ekranu różnymi częściami dłoni.

A teraz najlepsze – FingerSense nie jest wyłącznie konceptem, bo istnieje już prototyp urządzenia z wyświetlaczem wykorzystującym tę technologię. Na poniższym filmie możecie sprawdzić, jak sprawdza się ona w zmodyfikowanej wersji Samsunga Galaxy S III.



Jak widać na wideo, używanie smartfona w ten sposób wydaje się intuicyjnie i wygodne, a sama technologia daje niemal nieograniczone pole do popisu twórcom aplikacji. Nie mogę się doczekać, aż zostanie ona skomercjalizowana, bo zrobiła na mnie niesamowite wrażenie.

Często po premierach kolejnych urządzeń mobilnych okazuje się, że nie spełniły one stawianych przed nimi wymagań. Na forach i blogach pojawiają się wtedy pytania typu: “a co jeszcze nowego można wymyślić?”. Dzieło firmy Qeexo jest doskonałą odpowiedzią na to pytanie, a zarazem dowodem dla producentów, że rozwój produktów można oprzeć na bardziej innowacyjnych rozwiązaniach niż podnoszenie numerków w specyfikacjach urządzeń.

Na razie nie wiadomo, kiedy smartfony i tablety wspierające technologię FingerSense trafią na półki sklepowe. Trzymam kciuki, żeby stało się to jak najszybciej.

Źródło: komórkomania.pl
ImageImageImage

Kolekcja ➔ Apple iPhone 5s && BlackBerry Curve 9320 && Ericsson A2618s, A2628s && Götze & Jensen GFE36 && MaxCom MM432BB
&& HTC HD2 && Motorola RAZR V3, V2288 && Samsung Galaxy S && Siemens A52 && Sony Ericsson C902 && Sony Xperia E, Xperia Z3C
&& N♥kia 100, 1100, 1110, 1600, 1616, 3100, 3110c, 3210, 3310, 3410, 3510i, 5510, 5800XM, 6020, 6230i, 6300, 6303c, 6610i, 7260, 7360

&& N♥kia Lumia 730 Dual SIM, Lumia 800, E50, E51, E52, E7-00, N8-00, N900, N9-00, N95 8GB, N-Gage && OnePlus 5T && Tracer Ovo 1.2 :)
pawelooss Male
Pan i Władca!
Administrator

User avatar
 
Offline
 
Telefon: N♥kia E52 || Moto E30F || iPh. 5s
Soft: CFW 081.003 || Android 14 || iOS 12
Operator: Play
Age: 32
Location: Ruda Śląska

Joined: 27 Feb 2009
Online: 666d 17m 19s
Posts: 12084Topics: 1215
Reputation point: 17490
    Windows 7 Firefox

Post by adam111 » 27 kwi 2009, o 00:00

BoTs RoX! :D
adam111 Mężczyzna
Oddajcie mi cześć!
50%

Avatar użytkownika
 
Online
 
Telefon: Nokia 3110c
Soft: v. 05.50
Operator: -----

Joined: 30 mar 2009
Online:
Posts:   •  Topics: 
    Ubuntu  Firefox

Post by Aero12 » 24 Nov 2012, o 21:56

Czyli że jak dotkę palcem to otworzy zdjęcie,jak paznokciem to usunie itp?
Fajne,ale tylko dla Androidowych szpanerów :devil:
KRUL POWRUCIŁ
POZDRO
ELO
8)
Aero12 Male
KRUL POWRUCIŁ
Friend

User avatar
 
Offline
 
Telefon: Sony Xperia Z
Soft: Android 4.3 Jelly Bean
Operator: T-Mobile
Age: 27
Location: Frankfurt am Main,Deutschland <3

Joined: 25 Oct 2010
Online: 48d 18h 35m 58s
Posts: 1573Topics: 235
Reputation point: 1321
    Windows 7 Chrome


Return to Nowości & Ciekawostki

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests