[E72] Flash zakończony niepowodzeniem

Wbudowane oprogramowanie, problemy z softem, flashowanie.

Post by ilpalazzo » 21 Mar 2016, o 21:40

Cześć,

Koledzy, zdaje się że mam przycisk do papieru, pytanie czy da się coś zrobić. Na szczęście to drugi telefon szufladowy a nie ten który noszę ale i tak byłaby szkoda bo ładny, jeszcze z folijką.

Oryginalnie był soft zdaje się 71.xxxx, wgrałem przy pomocy Phoenixa ostatni soft udostępniony przez kolegę z innego wątku, wersja Euro1 QW Black. Operację przeprowadziłem wg instrukcji z forum, wybierając opcję "update".

Po flashu telefon chodził bardzo kiepsko, nie działały funkcje (np. usuwanie połączeń z control panel>settings>connection>destinations - cokolwiek próbowałem tam zmienić nic się nie działo), wychodził z map etc). Operację powtórzyłem, bez zmian. Co ciekawe wbicie *#0000# dawało informację że software version jest 091.003, custom version 091.004.

dzisiaj przeczesałem internet w poszukiwaniu innego firmware, znalazłem francuski. Przeprowadziłem flash ponownie wg instrukcji, ale tym razem wybrałem opcję refurbish. Poszło OK.

Po tej operacji telefon zaczął chodzić świetnie - wszystko ładnie i szybko działa, bardzo się ucieszyłem, niestety układ klawiatury się nie zgadza.

Postanowiłem więc ponownie zastosować flash Euro1 od kolegi. Podłączyłem telefon w to samo gniazdo USB co zawsze ale tym razem dostałem od Windows komunikat "to urządzenie może działać szybciej w trybie USB2 czy coś podobnego). Wypiąłem i wsadziłem w inne gniezdo USB. Odpaliłem Phoenixa, w oknie Connections telefon był teraz pod USB2 a nie jak poprzednio pod USB1. Odpaliłem tryb "Refurbish" i flashowanie ruszyło. Tak jak za pierwszym razem wczoraj w trakcie flashowania Windows wykrył nowe urządzenie (flashing interface czy coś takiego). - Wczoraj za drugim czy trzecim flashowaniem już tego nie było.

Pasek postępu dojechał prawie do końca i zaczął pojawiać się komunikat o próbie nawiązania połączenia, nie pamiętam dokładnie jaki, odliczanie prób od 20 do 1, potem komunikat ubable to set the device in flash mode czy coś podobnego. prośba - odłącz telefon, podłącz z powrotem i naciśnij OK - znowu prób 20, znowu unable... Powtórzyłem kilka razy, nie pomogło. Odpiąłem telefon, próbuję go podłączyć do innego kompa, nie wykrywa żadnego urządzenia.

Kiedy wcisnę włącznik w telefonie odpala wibra ale ekran ciemny, jak jeszcze raz wcisnę to nic, jeszcze raz wibra - tak jakby się włączał i wyłączał ale poza tym bez oznak życia.

Da się coś jeszcze zrobić?


Edit:

Mam telefon podłączony do kompa i odpalony Phoenix. Zauważyłem że jeśli "włączę telefon" to znaczy wcisnę przycisk i jest wibra, poczekam chwilę i wcisnę drugi raz (nie wibruje) to w Phoenixie w oknie connections pojawia się na chwilę "Product is in flash mode. Po chwili napis znika.
ilpalazzo Male
User
 
Offline
 
Telefon: e72
Soft: 91.003
Operator: Orange
Age: 47

Joined: 19 Mar 2016
Online: 3h 48m 41s
Posts: 6Topics: 1
Reputation point: 0
    Windows XP Opera

Post by adam111 » 27 kwi 2009, o 00:00

BoTs RoX! :D
adam111 Mężczyzna
Oddajcie mi cześć!
50%

Avatar użytkownika
 
Online
 
Telefon: Nokia 3110c
Soft: v. 05.50
Operator: -----

Joined: 30 mar 2009
Online:
Posts:   •  Topics: 
    Ubuntu  Firefox

Post by nemo333 » 22 Mar 2016, o 00:45

>> faq-tu-znajduja-sie-odpowiedzi-na-twoje-pytania-vt11.htm#dz02pkt06

Arty obadaj, FAQ oblukaj,
Na drugi raz wiedz, że jak nie wiesz - to Szukaj.

Zastosuj deadflashing (wgrywanie firmware do martwego telefonu)
Image
nemo333 Male
fb.com/nemowaKK
Sponsor

User avatar
 
Offline
 
Telefon: S21 FE, oraz 400 innych w ramach kolekcji
Soft: Android 13
Operator: Orange

Joined: 26 Jun 2009
Online: 449d 11h 59m 3s
Posts: 9189Topics: 98
Reputation point: 6525
    Android Chrome


Return to [S60] Firmware

 


  • Related topics
    Replies
    Views
    Last post

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests