[N8-00] Full Refresh Ultimate V1.0

Custom ROM-y zawierające kompleksowo zmodyfikowane własne kompilacje Symbiana.
Forum rules
Image

Post by Wunder Wungiel » 4 Jul 2021, o 09:27

Full Refresh Ultimate (F.R.U) to CFW dla Nokii N8 i 500 stworzone przez Juampy CarLegui. Alternatywa dla np. Delight'a. To jest wersja na N8.

Prezentacja wideo:



Opis:

OGÓLNE ZMIANY:

• Dokonałem ekstremalnego czyszczenia całego oprogramowania układowego i wszystkich jego aspektów.

• Zoptymalizowałem wydajność procesów, zarówno od początku, jak i podczas użytkowania (usuwając te, które są w tle), dla niezwykłej płynności systemu i korzystania ze wszystkich aplikacji (tych, które są w Firmware lub tych, które chcesz zainstalować później).

• Ponadto poprawiłem przewijanie, dodając bardziej kinetyczny dotyk.

Wszystko to pozwoli Ci cieszyć się doskonałą jakością pamięci RAM i wydajnością baterii W JEDNYM CZASIE. Z FRU nie będziesz się martwić o jego wydajność... Będziesz mieć baterię na cały dzień, a nawet więcej... w zależności od zastosowania.

• Zwiększono szybkość obrotu ekranu, a także szybkość rozpoznawania dotyku.

• Oprogramowanie układowe jest w pełni aktualne. (Możesz to sprawdzić, ważne i usprawniające aktualizacje są już zawarte w systemie i z oczywistych powodów NIE będą dostępne w pakiecie Nokia lub za pośrednictwem OTA. Pojawią się tylko dodatkowe i niepotrzebne aktualizacje, takie jak aplikacje Microsoft i inne ...)

===== =======
KOMUNIKACJA:
============

• W komunikatorach poprawiłem szybkość pisania, co oznacza, że ​​czas oczekiwania między jednym znakiem a drugim jest w tym samym kluczu) jest mniejszy.

• Zmieniłem również lokalizację przechowywania danych T9 (słowa dodane do predykcyjnego), teraz są one przechowywane w E: \.

• Teraz mają 5 (pięć) stron symboli, najprostszych i najczęściej używanych.

• Emotikony są włączone we wszystkich aplikacjach.

• Zwiększyłem maksymalny rozmiar wiadomości MMS (z 300 do 600).

• W przypadku niepowodzenia wysyłania wiadomości liczba prób jest nieograniczona.

• Zintegrowałem możliwość czytania emotikonów.

• Wreszcie, informacja o czasie odebrania wiadomości nie będzie już godziną jej nadejścia na Twój telefon, ale raczej datą wysłania.

============
PRZEGLĄDARKA:
============

• W przeglądarce popraw jej wydajność, pożegnaj powolność i nieoczekiwane zamykanie (łatwo konkuruje z Operą mini lub dowolną inną przeglądarką).

• Ponadto przerwane pobieranie można teraz wznowić w dowolnym momencie.

• Powiem ci również, że pamięć podręczna będzie nieskończona i niewiarygodnie tymczasowa.

• Dodałem nowe ulubione i wyedytowałem stronę główną, aby nawigacja była szybsza.

============
MULTIMEDIA:
============

• Zostawiłem najczęściej używane tony, ale dodałem pozostałe 100 tonów i będą one dostępne z E:\Dane\Dźwięki\Cyfrowe\ lub F:\Dane \Dźwięki\Cyfrowe\. Wystarczy je przenieść do utworzonego przez siebie folderu, aby były dostępne w ustawieniach „Tryby” lub „Profile”.

• Jakość nagrywania głosu i czułość rozpoznawania głosu jest teraz najwyższa. Zmieniłem również miejsce przechowywania nagrań, teraz są one zapisane w E: \. A jakby tego było mało, zwiększyłem czas nagrywania, teraz 12 godzin.

• Zmieniłem sposób skanowania muzyki do późniejszego wyświetlenia, teraz będzie ona odczytywana tylko z E: \ Muzyka \, E: \ Muzyka \, E: \ Muzyka \; F: \ Muzyka, F: \ Muzyka \, F: \ Muzyka \; G: \ Muzyka \, G: \ Muzyka \, G: \ Muzyka \

• Zmieniłem też sposób, w jaki obrazy są skanowane do późniejszego wyświetlenia, teraz będzie to tylko odczytywane z E:\Images\, E:\Images\ lub F:\Images\, F:\Images\

• Teraz masz możliwość edytować metadane utworu w odtwarzaczu muzycznym.

• Będziesz miał do swojej dyspozycji doskonałą serię predefiniowanych korektorów (22) oraz możliwość tworzenia i edycji własnych predefiniowanych korektorów.

• Radio FM może być teraz używane w trybie poziomym.

• Zoptymalizowano jakość dźwięku całego systemu (słuchawki i głośnik), zdjęcia i filmy, aby osiągnąć doskonałe wyniki.

==============================================================
INTERFEJS GRAFICZNY W OGÓLNYCH I INNYCH ULEPSZENIACH:
======================================== == ====

• Posiada prosty i atrakcyjny interfejs graficzny ... W najlepszym stylu FRU .. Z całkowitą renowacją widżetów i przełączników!

• Poświęciłem czas na stworzenie i odnowienie animacji włączania/wyłączania… Wyłącznie dla FRU!

• Al Avkon2 wierzy w to i odnowione od podstaw, w najlepszym stylu FRU!

Wskazówka: ikona baterii strategicznie stworzona, aby pokazać paski ładowania. Teraz faktycznie służy jako wskaźnik poziomu baterii.

Naprawiłem też sposób, w jaki to pokazuje ... UWAGA ... przeszedł od [100> 70> 50> 40> 30> 20> 10] do [100> 80> 65> 50> 35> 20> 10]. (Jak widać, domyślne ustawienie jest katastrofalne.)

• Zmieniłem domyślny motyw. Teraz: FRU Metro Revision, ex Metro Revision Pro. Wyłącznie dla FRU tylko dlatego, że twórca (Dani: Daeva112) pozwolił mi go używać i edytować. W ten sposób udało mi się rozszerzyć zakres brakujących ikon. Jest to strategicznie dobrany motyw, który dodatkowo doskonale zachowuje wymagany styl, ponieważ zachowuje wydajność systemu i baterii.

• Dodałem niesamowite efekty motywu! Po prostu to sprawdź.

• Zintegrowałem adaptacyjną metodę wyszukiwania w Kontaktach i Wiadomościach. (

Przekonaj się sam) • Zmieniłem kolejność ekranów głównych przy pierwszym uruchomieniu (zarówno w orientacji pionowej, jak i poziomej), a następnie przestawiłem je w dowolny sposób. Dodałem również możliwość umieszczenia dowolnej ilości ekranów. (Limit: 100)

• Włączyłem ikonę wyszukiwania w sieci w aplikacji „Szukaj”. (Przekonaj się sam w Menu> Szukaj)

• Zintegrowałem ulepszony Menedżer zadań (ten, który jest dostępny w FP1-FP2). A czas potrzebny na pojawienie się (po naciśnięciu i przytrzymaniu fizycznego przycisku menu) jest znacznie krótszy.

• Zrobiłem nową i niepowtarzalną skórkę rozmów w wiadomościach, w najlepszym stylu FRU, również gdy otrzymasz nową wiadomość, będzie migać. Luksus!

• Będziesz mieć możliwość wysyłania chronionych plików (.sis, .sisx i .jar) przez buetooth.

• Rozszerzone uprawnienia Java i ogólne prawa systemowe.

• Dodałem brakujące biblioteki QT.

• Teraz możesz dowolnie edytować nazwy profili.

• I wiele innych drobnych zmian i ulepszeń, które zobaczysz podczas użytkowania ...

==============
ROM PATCHER:
==============

Dodałem tylko poprawki, które uważam za przydatne:

• + LoudSpeaker & -Super Sound: 1. funkcja: zwiększenie głośności głośnika; Druga funkcja: Wyłącz FRU Super Sound (dla osób, które lubią normalny poziom dźwięku w słuchawkach)

• DisableRecBeepTone: Usuń dźwięk (beep) podczas nagrywania rozmowy.

• DisableWarningHighVolume: Wyłącz ostrzeżenie o dużej głośności podczas zwiększania głośności.

• Open4All: zapewnia pełny dostęp do plików i folderów systemowych.

• SaveClipboardAfterReboot: Zachowaj to, co zostało skopiowane do schowka po ponownym uruchomieniu telefonu.

• SoundModTest (0.2): Zwiększa głośność głośników wstępnie ustawionych korektorów.

APLIKACJE FRU:

Co to jest?

Aplikacje FRU to mini aplikacje, które stworzyłem, aby uzyskać lepszą i szybszą personalizację Twojego telefonu. Nie mają interfejsu użytkownika, są proste, ale wykonują swoją pracę, a to się liczy.

Jak z nich korzystać?

Korzystanie z tych mini aplikacji jest dość proste i intuicyjne, dopasowuje się do każdego typu użytkownika. Jeśli nigdy nie odważyłeś się spersonalizować swojego telefonu w obawie, że zrobisz to źle, te aplikacje zapewnią Ci całkowity spokój i pewność siebie, których Ci brakowało. Zaczynają od prostego dotknięcia, a instrukcje, jak ich używać, będą tam.

Ile ich jest i co każdy z nich robi?

Istnieje 7 (siedem) małych, ale potężnych aplikacji…

• Z animacją Changer : będziesz mógł szybko zmieniać animacje w telefonie komórkowym i poza nim!

• Ze zmieniaczem rozmów: Możesz szybko zmienić tło rozmów z wiadomościami i umieścić skórkę rozmowy, która najbardziej Ci się podoba!

• Z Zmieniacz Efektów : Będziesz mieć możliwość umieszczania i zmieniania efektów tematycznych, które najlepiej odpowiadają Twoim upodobaniom!

• Z zmieniaczem czcionek : zmiana stylu czcionki w systemie będzie łatwiejsza niż kiedykolwiek!

• Z Skin Changer : Będziesz mógł zmienić skórkę widżetów, avkon2 itp. i pozostawić telefon tak, jak chcesz!

• Z kopią zapasową FRU i FRU Restore : Tworzenie kopii zapasowej i przywracanie jej w dowolnym momencie będzie łatwym zadaniem!

Jeśli coś zmieniłem i nie podoba mi się to, czy mogę wrócić do tego, jak byłem na początku?

Odpowiedź brzmi: TAK, zawsze możesz wrócić do stanu domyślnego.

==================
PODZIĘKOWANIA:
===================

Dziękuję bardzo wszystkim, którzy wsparli w jeden sposób lub inny Dzięki temu wspaniałemu projektowi, który w końcu dziś wychodzi na jaw, to moralne i bezwarunkowe wsparcie było warte i warte jest złota!

====================================
CZŁONKOWIE TEGO WIELKIEGO PROJEKTU:
===================================

1. Twórca i kucharz : Juampy Cardozo Leguizamón (Juampy CarLegui ™)

2 . Autorzy : Wielu przyjaciół dzięki ...

• Ariel Sanabria Garcia (aaariel99), na swojej przyjaźni i całą swoją pomoc, zarówno w czasie, aby pomóc mi zebrać brakujące UID dla pacjenta, jak będąc tam gdy potrzebowałem parę rąk lub Exchange pomysły.

• Miguel TQ, za dobrą wolę i przyjaźń w czasie tworzenia wspaniałej prezentacji wideo.
• Fabi Hüllmantel (huellif), Eric Dempsey (freaxs_r_u), Scott De Groot (Apex666), Paul Wallace (Allstar12345), viral316, mihsun & matthewkuhl za ich bezwarunkową przyjaźń, wsparcie i wieczną wymianę pomysłów.

• WhatsApp, który pozwolił na stworzenie tego wspaniałego zespołu, który powstał w oparciu o przyjaźń i oczywiście miłość do Symbiana.


Download:

Code: Select all
Please Login or Register, to see this Content

Code: Select all
Please Login or Register, to see this Content


Instrukcja flashu:

https://n8delight.blogspot.com/2013/07/ ... orial.html
http://ovi.h1n.ru/delight/phoenix.php
http://ovi.h1n.ru/delight/best.php
naprawianie-niewlaczajacego-sie-telefonu-dead-flashing-vt80.htm

Ostatni link jest niby do niedziałającego telefonu, ale na działający też działa ;)

Mam nadzieję, że się przyda.

Pozdrawiam :)
Code: Select all
wunderwungiel is not in the sudoers file. This incident will be reported.

Wunder Wungiel otrzymał za ten post 11 punkty reputacji od 2 użytkowników:
+pawelooss, Zielony2.
Wunder Wungiel Male
Wunder Wungiel
Moderator

User avatar
 
Offline
 
Telefon: Nokia 808 || Nokia N9 || Nokia N900
Soft: Delight 1.8 || MeeGo 1.2 || Maemo 5
Operator: Play
Age: 24
Location: /usr/share

Joined: 1 Feb 2020
Online: 42d 11h 34m 46s
Posts: 1297Topics: 236
Reputation point: 611
    Linux Firefox

Post by adam111 » 27 kwi 2009, o 00:00

BoTs RoX! :D
adam111 Mężczyzna
Oddajcie mi cześć!
50%

Avatar użytkownika
 
Online
 
Telefon: Nokia 3110c
Soft: v. 05.50
Operator: -----

Joined: 30 mar 2009
Online:
Posts:   •  Topics: 
    Ubuntu  Firefox

Return to Zmodyfikowane softy - Custom FW Symbian^3

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests