Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat



Ogłoszenie


Forum NokiaHacking.pl obchodzi swoje 15. urodziny! Image






Previous topic | Next topic
Page 1 of 3 [ 40 posts ]
Go to page 1, 2, 3  Next
Print view
Write comments Post new topic


[Blog] Historia modyfikacji Nokii BB5. Od zera do NokiaHacking.pl!

Post [Blog] Historia modyfikacji Nokii BB5. Od zera do NokiaHacking.pl! 27 May 2010, o 21:35

Male - Junior Admin  Posts/Topics4621/121  Reputation point 6384 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Opera
To jest post z blogu. Aby przeczytać oryginalny wpis, kliknij tutaj. »



Image

Na początku istnienia forum Nokia3110c.net (gdyż taka była pierwotna domena strony) było takie jak każde inne związane z tematyką telefonów komórkowych. Działy do pomocy, regulamin, download. Moja osobista kariera na forum rozpoczęła się od pojawienia się resetów w ówcześnie posiadanej Nokii 3110 classic. Na forum rządziły wtedy tylko dwie osoby:
- EnterXP – założyciel i administrator,
- EsiuWWW – pierwszy i jedyny moderator na początku jego istnienia.


Forum żyło jak każde inne. Problemy, pomoc użytkownikom, wrzucenie czegoś do pobrania i najważniejszy i najdłużej wałkowany temat – resety telefonu związane z piosenkami i fonoteką.  Próby aktualizacji oprogramowania nie pomagały. Z czasem zaczęły pojawiać się różne amatorskie metody użytkowników na (przynajmniej w jakimś stopniu) złagodzenie skutków tychże bugów, jednak to one cały czas pozostawały top tematem.

Po jakimś czasie na forum zarejestrował się polski pionier modyfikacji BB5, od którego wszystko się zaczęło – Amras666. Ówcześnie 20-letni student bardzo dobrze znał się na telefonach komórkowych, programowaniu, hex’ach. On również podjął z nami walkę o próbę niwelacji resetów. Na próżno. Nie było działającego w 100% sposobu na ich usunięcie. Każdy miał swoją koncepcję.

W późniejszym czasie pojawiło się nowe oprogramowanie do telefonu, o którym dowiedzieliśmy się oczywiście od Amrasa. On jako pierwszy odważył się wgrać ów soft (który nie posiadał języka polskiego, lecz jedynie angielski i kilka azjatyckich) do telefonu po zwykłym kablu USB przy pomocy Phoeniksa 2006. Owszem, z początku wszystko było OK, lecz po czasie niestety resety powróciły. Na szczęście niebawem wyszła kolejna poprawka, która działa tak jak miała – resety odeszły w zapomnienie.

Następnym celem była próba modyfikacji oprogramowania. Amras jako pierwszy podmienił za pomocą Hex-Editora informacje o wersji softu w pliku *.PPM. Od razu na cel poszły grafiki. Sukces, mogliśmy podmieniać grafiki, jednak występowały ograniczenia – rozmiar nowej grafiki mniejszy lub równy oryginałowi. Podmiana w hex’ach była bardzo czasochłonna i monotonna. Należało znaleźć odpowiedni adres i odpowiednio zmienić zawartość. Mały błąd w podmiance – telefon nie działał jak trzeba, albo wcale się nie włączał.

Kolejnym wielkim krokiem w modyfikacjach było pojawienie się użytkownika, którego znamy bardzo dobrze – ndt. Wykorzystując narzędzie NokiX napisał do niego odpowiednie skrypty, dzięki którym podmiana grafik stała się łatwa i przyjemna. Zaczęły pojawiać się pierwsze wielkie modyfikacje, mimo to kilka kluczowych grafik było nie do podmiany – były to dzisiejsze *.NIF’y. Na forum zawitał później także logos2000, który odkodował tablicę znakową niezbędną do modyfikacji jakichkolwiek tekstów. Dzięki wspólnej pracy tych 2 osób powstało stare-nowe narzędzie PPModd, które umożliwiało bardzo wygodną kompleksową podmianę obrazków i tekstów.

Życie na forum toczyło się dalej. EnterXP w końcu postanowił je sprzedać. Nowym właścicielem stał się serwis społecznościowy socjum.pl, który to niestety wykorzystał nas do reklamy swojego biznesu. Z tego powodu forum podupadło i nawet wspólna akcja, która miała na celu przywrócić dawną świetność strony, nie powiodła się. Wtem Pawelooss (administrator NokiaHacking.pl), który po migracji Nokia3110c.net do Nokia3110.socjum.pl awansował na stanowisko moderatora, razem z Kamilloi (również obecny administrator), wpadł na pomysł utworzenia od podstaw zupełnie nowego forum opierającego się na modyfikacjach przeróżnych modelów telefonów Nokia. Jako iż wcześniej w polskim Internecie nie było takiej strony, a na forach poszczególnych modeli (m.in. 5200XM, 5300XM, 6300) znajdowały się jedynie szczątkowe o modyfikacjach, bardzo szybko udało się zgromadzić pasjonatów, którzy zainteresowali się tym zagadnieniem.

Początki były jak zawsze trudne, ale finalnie udało nam się zostać wielkim forum skupionym na modyfikacjach telefonów Nokia. Dzięki programiście ndt, który nadal tworzy różne skrypty oraz pomocy wielu, czasem nawet "szarych" użytkowników udało się stworzyć narzędzia, dzięki którym modyfikacja oprogramowania telefonów Nokia stała się wręcz banalna. Patrząc w przyszłość NokiaHacking.pl zawsze będziemy z sentymentem wspominać naszą genezę, jaką jest forum Nokia3110c.net oraz szczególną sympatią będziemy również darzyć sam model Nokii 3110c, którego odwieczne przekleństwo okazało się dla nas jednak ogromnym błogosławieństwem.

Last post
Reply with quote 


Post Re: [Blog] Historia modyfikacji Nokii BB5. Od zera do NokiaHacking.pl! 27 May 2010, o 21:50

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows Vista Firefox
Mam kilka screenów, zachowanych obecnie jako pamiątka. ;)

Ranking userów wg łącznego czasu wizyt (haha, w końcu dopiąłem swego i zdobyłem tam 1. miejsce): :]
http://img20.imageshack.us/img20/2256/a ... tkowni.png

Projekt użytkownika enter na nowy top - nie przyjął się:
http://img185.imageshack.us/img185/773/nagwekenter.jpg

Tuż po migracji na socjum: xD :lol:
http://img248.imageshack.us/img248/3703/socjumbdort.jpg

Już na socjum, a przed generalnym remontem:
http://img155.imageshack.us/img155/6453 ... ssicst.png

Oraz po remoncie, jeszcze w czasach świetności: :)
http://img340.imageshack.us/img340/6453 ... ssicst.png

Kolejnym wielkim krokiem w modyfikacjach było pojawienie się użytkownika, którego znamy bardzo dobrze – ndt.

Dobrze pamiętam ten moment. Byłem w tym czasie sam na forum, kiedy się zarejestrował. Zapamiętałem to, bo moją uwagę zwrócił dość nietypowy nick. Może zabrzmi to naiwnie, ale już wtedy przeczuwałem, że nie jest to jakiś kolejny szary user. ;)

PS: Dziś miesięcznica naszego bloga. :)
Reply with quote 


Post Re: [Blog] Historia modyfikacji Nokii BB5. Od zera do NokiaHacking.pl! 27 May 2010, o 22:36

Male - Sponsor  Posts/Topics9188/98  Reputation point 6525 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
pawelooss wrote:
Projekt użytkownika enter na nowy top - nie przyjął się:
szkoda bo ładniejszy był ;P od tego z net i z socjum ;P
fajnie tak sobie poczytać historię tego co się działo. Baaaaaaaardzo żałuję że wtedy nie byłem razem z wami, miałem okazje bo miałem dość atrakcyjną oferte zakupu 3110c na początku 2008 roku, czyli wtedy jak startowało forum(z tego co widzę w statystykach po ilości postów w danych miesiącach :) )
Wszedłem sobię teraz na socjum i co widzę?
Quote:
Nasi użytkownicy napisali 26660 postów,

]:-> To forum jest diabelskie jak też ten telefon :devil:
Reply with quote 


Post Re: [Blog] Historia modyfikacji Nokii BB5. Od zera do NokiaHacking.pl! 28 May 2010, o 00:02

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows Vista Firefox
nemo333 wrote:
Baaaaaaaardzo żałuję że wtedy nie byłem razem z wami

To był wspaniały czas. :)

Do starej wiary! A wy jakie macie wspomnienia z tamtego forum? ;> To jedyna okazja, by ocalić je od zapomnienia. ;)
Reply with quote 


Post [Blog] Historia modyfikacji Nokii BB5. Od zera do NokiaHacking.pl! 28 May 2010, o 07:58

Male - Friend  Posts/Topics1317/140  Reputation point 3159 
Offline  Profile 
Windows Vista Opera
Ja się nie wypowiem bo na forum zarejestrowałem się dopiero ok rok temu, a aktywnie się udzielać zacząłem dopiero pół roku później...

Swoją drogą o innych forach zaraz po rejestracji i pobraniu ciekawych rzeczy od razu zapominałem (tzw. pijawka) a do tego zawsze wracałem. Był taki fajny klimat na forum.

[ Dodano: 28 maja 2010, o 08:29 ]
PS: To "odświerzenie" mnie rozwaliło :hihi:
Reply with quote 


Post [Blog] Historia modyfikacji Nokii BB5. Od zera do NokiaHacking.pl! 28 May 2010, o 10:02

Male - Sponsor  Posts/Topics565/40  Reputation point 641 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Chrome
Aaaa - wielki sentyment został...
Pamiętam, że po zarejestrowaniu się, jak przeglądałem tematy i widziałem teksty typu "dead usb" i "phoenix" to nie miałem pojęcia jak się nazywam... A po niedługim czasie zawitałem w SupportTeam'ie z pawelooss'em ;)
Reply with quote 


Post Re: [Blog] Historia modyfikacji Nokii BB5. Od zera do NokiaHacking.pl! 28 May 2010, o 13:29

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows Vista Firefox
To może (skoro widzę tak dużą wylewność wspomnieniową ;]), powiecie też, kto zapadł wam w pamięci? :D

Dla mnie to było pierwsze forum w ogóle o czymkolwiek, na którym zacząłem się udzielać oraz w późniejszej konsekwencji je moderować (debiut w administratorce miałem akurat na 5300.socjum.pl). Osiąganie każdego kolejnego progu procentowego było więc dla mnie bardzo satysfakcjonujące - po 650 postach osiągnąłem upragnione 100%. ;)

Na samym początku rywalizowałem na posty i pomogi z Tobą, bastard3son, userem sobol6803 oraz jeszcze jednym, chyba jakieś 2 lata młodszym (jak ja mogłem pozapominać już te nicki :shock:). //shadowwooz - przyp. red. :D

Pamiętam też młodszego od nas entera, który to często robił jakieś grafiki (wtedy to było mistrzostwo PS'a :D).

Niezapomniane są też wielostronicowe dyskusje wielu czołowych userów vs. Agntx, który był niezwykłym pesymistą w kwestii walki z resetami (dla niewtajemniczonych: i tak były one mniejsze niż chociażby tutejsze dyskusje pawelooss - jojo87, choć na szczęście dotyczyły wznioślejszych spraw i nie było w nich prywaty :D).
Po części, mimo ogólnych euforii po wynajdowaniu kolejnych metod na ich zwalczanie, miewał on w końcu rację, że tych błędów nie da się wyplenić w 100%, a wyniku choćby 90% nigdy zaś nie uznałby za satysfakcjonujący. Udało mu się znaleźć również plik, tzw. bombę resetową, który kładł nawet te telefony, które nigdy nie miały nic wspólnego z problemem resetów.
Reply with quote 


Post Re: [Blog] Historia modyfikacji Nokii BB5. Od zera do NokiaHacking.pl! 28 May 2010, o 15:36

Male - HydePark Mod  Posts/Topics3755/345  Reputation point 4123 
Offline  Profile   
Windows 7 Opera
To ja przeglądałem mnóstwo forów, ale jedyne na które się zatrzymałem to moje pierwsze n5200.yoyo.pl . Według mnie strona była genialna, a można to podkreślić, że pracowała na serwerze yoyo.pl. Zawsze chętnie do niej wracałem, jednak teraz została usunięta :( n3110.net jakoś nigdy nie znalazłem, ale od pewnego czasu szpanuje tam rangą, nie posiadając ani jednego postu xD

Jednak chcę tu podkreślić, że taką pierwszą modyfikacją na telefon była sztuczka ze zrobieniem obrazków na karcie pamięci, którą zrobiłem ja :) Skromnie mówiąc :P

Kiedyś ndt wspominał, że on nie jest twórcą programu PPMod. Tylko niemieccy programiści, ich nicki są wyświetlone w programie. Ndt program tylko udoskonala :)

Pozdrawiam
adrian219
Last edited by adrian219 on 28 May 2010, o 15:40, edited 1 time in total.
Reply with quote 


Post Re: [Blog] Historia modyfikacji Nokii BB5. Od zera do NokiaHacking.pl! 28 May 2010, o 15:58

Male - Junior Admin  Posts/Topics4621/121  Reputation point 6384 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Opera
pawelooss wrote:
Do starej wiary! A wy jakie macie wspomnienia z tamtego forum? To jedyna okazja, by ocalić je od zapomnienia.


Buahaha :D A jak myślisz? Niezapomniana będzie moja wojna z Agntxem. To klasyka tamtejszego forum. ;]
Reply with quote 


Post Re: [Blog] Historia modyfikacji Nokii BB5. Od zera do NokiaHacking.pl! 28 May 2010, o 16:11

Male - Junior Admin  Posts/Topics4927/227  Reputation point 5466 
Offline  Profile   
Windows XP Opera
pawelooss wrote:
powiecie też, kto zapadł wam w pamięci?


lolek3? :E
Reply with quote 


Post Re: [Blog] Historia modyfikacji Nokii BB5. Od zera do NokiaHacking.pl! 28 May 2010, o 16:49

Male - Expert  Posts/Topics264/3  Reputation point 1050 
Offline  Profile 
Windows 7 Opera
autorem TriXa (PPModd również jest TriX'em ;) jest g3gg0 i krisha, [yak] zaprojektował gui. Projekt rozpoczął się w 2006 roku. Ja dołączałem zdecydowanie później w styczniu 2009, miesiąc wcześniej podczas rozmowy z logosem nakreślił mi ogólny problem, wcześniej byłem przekonany że TriX wspiera bb5
Reply with quote 


Post Re: [Blog] Historia modyfikacji Nokii BB5. Od zera do NokiaHacking.pl! 28 May 2010, o 18:07

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows Vista Firefox
adrian219 wrote:
ale jedyne na które się zatrzymałem to moje pierwsze n5200.yoyo.pl

A więc opowiedz trochę o niej, jak trafiłeś, jak się rozwijała, jacy byli tam ludzie, co się generalnie działo. :)

adrian219 wrote:
sztuczka ze zrobieniem obrazków na karcie pamięci, którą zrobiłem ja :)

Wiem. :P Jak kamilloi szturmował wasze forum, uświadamiając o Phoeniksie, to podkreślił, że to jedyna rzecz, na którą udało wam się wpaść jako pierwsi. To pochwal się, jak odkryłeś tę metodę. Chyba że skądś ją już znałeś. ;> Ale raczej nie, bo nie wiedzieliśmy jeszcze o kolegach Rosjanach, którzy również coś w tym kierunku działali.

BTW: W ogóle to był fail z Rosjanami, gdy już odkryliśmy ich pracę. Tu dotychczasowa duma, że nokia3110c.net jako 1. na świecie zmodyfikowało w heksach odtwarzacze, a tu nagle jakieś PPM Editory czy NMT opublikowane już 2 lata temu. xP

adrian219 wrote:
Kiedyś ndt wspominał, że on nie jest twórcą programu PPMod. Tylko niemieccy programiści, ich nicki są wyświetlone w programie. Ndt program tylko udoskonala :)

Nikt nie pisał, że był. ;)
Dzięki wspólnej pracy tych 2 osób powstało stare-nowe narzędzie PPModd

Stare narzędzie już było, ale obsługiwało tylko softy platformy DCT-4, więc trzeba było je unowocześnić.
adrian219 wrote:
Ndt program tylko udoskonala :)

...co z resztą robi świetnie. ;) Fajnie, gdyby ruszyły również i modyfikacje MCU - wtedy byłoby dużo więcej możliwości.
Reply with quote 


Post Re: [Blog] Historia modyfikacji Nokii BB5. Od zera do NokiaHacking.pl! 28 May 2010, o 20:20

Male - Sponsor  Posts/Topics565/40  Reputation point 641 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Chrome
pawelooss wrote:
Na samym początku rywalizowałem na posty i pomogi z Tobą

Chyba jeden z lepszych przykładów zdrowej rywalizacji ;)

Jak już ma być mowa o jakiś odkryciach, to zawsze wspominam jak całkiem przypadkiem obaliłem mit, że nie da się montować *.gif'ów jako ikony w Theme Studio 2.2
Ciężkie dyskusje z Agntx to wręcz legenda. Projekty tuningu hardware'owego, z czego najbardziej w pamieć zapadła mi wirtualna lutownica Amras'a przy pomyśle wymiany gniazda słuchawek. ;)
Reply with quote 


Post Re: [Blog] Historia modyfikacji Nokii BB5. Od zera do NokiaHacking.pl! 28 May 2010, o 21:37

Male - HydePark Mod  Posts/Topics3755/345  Reputation point 4123 
Offline  Profile   
Windows 7 Opera
@ N5200.yoyo.pl

pawelooss wrote:
A więc opowiedz trochę o niej, jak trafiłeś, jak się rozwijała, jacy byli tam ludzie, co się generalnie działo.

Nie chciałem nic mówić, bo w pewnym sensie to konkurencja NH, martwa już, ale konkurencja xD Bardzo chętnie opowiem o wszystkim :) I też tak gadać o n5200 jak temat notki blogowej jest o n3110c.net to trochę głupio, no ale wyjątek zrobię :D

To wszystko się zdarzyło, gdy zakupiłem swoją pierwszą Nokię czyli Nokia 5200. To były czasy, każdy szpanował na ulicy tym telefonem. Tylko była bardzo podobna wada do N3110c, a mianowicie tylko, że mechaniczna - głośnik. Telefon muzyczny, a jednak muzyka w tym fonie przez tą jedną rzecz tak nawalała, że ho ho ho. Wtedy każdy kombinował jak to zlikwidować. Podkładali nawet te papiery od paczek papierosów, żeby zlikwidować ten "błąd" :D. Wszystkie metody okazały się bezużyteczne, nawet wielokrotna wymiana w komisie nic nie dawała (osobiście wymieniłem głośnik ze 3 razy na gwarancji i nawet nowego fona nie dali :().

Forum przeżywało różne chwile, jedne dobre, kiedy był taki okres, że przesiadywały 10 osób online (to i tak dobrze, bo potem tylko 3), a niektóre złe takie jak zbanowanie admina za niewchodzenie na forum przez pół roku. Moderatorzy forum lukiwerger i wróbel5200 mieli niezłe jajca, ale DoZo (administrator) nie mógł się potem dostać na forum. Jeszcze wcześniej przed banem admina, moderatorem został filip369 (nasz Filip), który miał prawa moderatorskie, ale na forum wyglądał jak zwykły user :P Powoli forum zaczęło umierać śmiercią naturalną, a w pewnym momencie przestało istnieć w sieci. Nie jest to dokładna historia, ale po łebku coś powiedziałem :)

Co tu jeszcze mogę powiedzieć... była pewna osoba, która chciała zrobić z 5200 Nokie 5300 :D Powiedziała, że miała jakieś stare części i rzekomo to się jej udało, ale jak poprosiliśmy o zdjęcia to użytkownik upadł w niepamięć :P Byłem oczywiście ja, jako pierwszy i jako jedyny (pod koniec n5200 dołączył kamilloi) w HelpTeam, która miała za zadanie polecać wszystkim pójście do serwisu, żeby rozwiązać ich problem - w tej roli byłem idealny, a jednocześnie stworzony (oczywiście tu taki żarcik, ale w pewnym stopniu prawda, człowiek sam wtedy nie mógł niczego zrobić) xD Pamięta się te lata, jak się miało 11-12 lat :P Kojarzę też pawelooss'a - miał fajny avek xP

Ogólnie co można powiedzieć? Forum było rozbudowane jeśli chodzi o posty i użytkowników, ale aktywność była tragiczna, co z czasem zniechęcało wchodzenie na forum. Chcę jeszcze pogratulować DoZo, który teraz nie wiem co robi, że stworzył takie fantastyczne miejsce w sieci, gdzie mogłem zaistnieć - w pewny stopniu mogę mu zawdzięczać aktywność na serwisach społecznościowych. Serwer stał na Yoyo.pl a utrzymywał fantastyczną formę. Mnie osobiście na forum później szokował kamilloi ze swoim PPU ;P

pawelooss wrote:
To pochwal się, jak odkryłeś tę metodę. Chyba że skądś ją już znałeś. Ale raczej nie, bo nie wiedzieliśmy jeszcze o kolegach Rosjanach, którzy również coś w tym kierunku działali.

Moja własna, oryginalna praca. Bawiłem się aplikacjami na telefon i znalazłem taką jedną która wyszukiwała galerię, taka wyszukiwarka w telefonie. Jak coś znalazła w Galerii lub w Aplikacjach to folder nazywał się "predef" i później już nic nie było widać - brakło wyświetlacza :) No dobra ok, ale zastanawiałem się co oznacza to predef. Po dłuższym zastanowieniu wyglądało to jakby coś przed czymś, tak to sobie główkowałem i podstawiałem po predef nazwę folderu po polsku, ale nic z tego nie wynikło. Później zastanowiłem się, że pewnie wszystko bazuje na języku angielskim i zacząłem po predef wstawiać nazwy angielskie, czyli: tones, games itp. I co? Był sukces! Obrazki się pojawiły, ale pod tymi samymi nazwami jakimi nazwałem na karcie. Myślałem, że to koniec, ale do czasu. Wtedy działałem na starym kompie Windows98 i wstawiałem im różne atrybuty, czyli tylko do odczytu itp. aż wreszcie ustawiłem systemowy i udało mi się w ten sposób zrobić te foldery :) Kombinowałem też z innymi, ale jedynie udało mi się zrobić tam chyba 5 folderów. Pamiętam, że byłem z siebie taki dumny, ale na n5200.yoyo.pl bardzo mało osób zainteresowało moje odkrycie i poczułem, że nie docenili trochę mojej pracy :) Teraz znalazłem podobny program do tych z Symbianów, który przegląda każde pliki, foldery na S40 i tam są podane jak na tacy wszystkie oryginalne nazwy folderów, czyli pełny sukces :) Na pewno jak znajdę czas to zrobię poprawkę. O "kolegach" Rosjanach jeszcze wtedy nic kompletnie nie słyszałem (tak samo jak o was n3110c.net).

pawelooss wrote:
Fajnie, gdyby ruszyły również i modyfikacje MCU - wtedy byłoby dużo więcej możliwości.

Tylko wiesz, to już jest wyższa szkoła jazdy, a nie powinniśmy tylko liczyć na ndt, na razie mamy tylko jeden projekt związany z MCU: podmiana *#0000#, a co potem? Trzeba coś myśleć nad tym :)

Pozdrawiam
adrian219

PS: Wysyłacie poprawki językowane na PW - nie będziemy przecież zaśmiecali tematu :E
Last edited by adrian219 on 28 May 2010, o 21:46, edited 2 times in total.
Reply with quote 


Post Re: [Blog] Historia modyfikacji Nokii BB5. Od zera do NokiaHacking.pl! 28 May 2010, o 22:08

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows Vista Firefox
@ N5200.yoyo.pl

adrian219 wrote:
I też tak gadać o n5200 jak temat notki blogowej jest o n3110c.net to trochę głupio, no ale wyjątek zrobię :D

No co Ty. :E Nigdzie w nazwie notki nie masz, że to tylko o nokia3110c.net, tylko o modyfikacjach S40 w ogóle. :P

adrian219 wrote:
Kojarzę też pawelooss'a - miał fajny avek xP

Dołączyłem tam baaardzo późno, kiedy forum prawie już dogorywało. No ale liczy się fakt. :) I to właśnie kamilloi mnie tam zaprosił - chciał się chyba pochwalić uzurpowanym tytułem Króla Firmware. :D Ale jednak udało mu się na ten tytuł zapracować, bowiem cały ten dział był zdominowany przez jego nick - prawie wszystkie przyklejone tematy i większość miejsca w kolumnie "Ostatni post". Z tego, co wiem, społeczność zachwyciła się wtedy łaską wiedzy, która nań spłynęła. :D

adrian219 wrote:
Serwer stał na Yoyo.pl a utrzymywał fantastyczną formę.

Z serwisu jako całości, właśnie ten fakt najbardziej mnie zdumiewał. :D Niektóre pusty strony na Yoyo potrafią ładować się z pół minuty, a tu bywało kilkunastu gości naraz i całość wczytywała się bardzo szybko jak na taką darmówkę. :O
Jedyny minus, który wynikał z faktu tego hostingu, a który zdążyłem jeszcze zapamiętać: ShoutBox + reklamy Yoyo + Adblock Plus = nieprzesuwanie się SB do samego dołu i konieczność jego ręcznego żmudnego przewijania. ;]

adrian219 wrote:
Tylko wiesz, to już jest wyższa szkoła jazdy, a nie powinniśmy tylko liczyć na ndt, na razie mamy tylko jeden projekt związany z MCU: podmiana *#0000#, a co potem? Trzeba coś myśleć nad tym :)

A więc podmieńmy najpierw wersję softu. Od tego zaczęły się też modyfikacje PPM, a wiadomo, na czym skończyliśmy. :mryellow:

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic
Go to page 1, 2, 3  Next
Page 1 of 3 [ 40 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 0 guests