Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat



Ogłoszenie


Forum NokiaHacking.pl obchodzi swoje 15. urodziny! Image






Previous topic | Next topic
Page 1 of 2 [ 17 posts ]
Go to page 1, 2  Next
Print view
Write comments Post new topic


[N95] [8GB] Jak wgrać soft po zaniku prądu w trakcie flashowania?

Post [N95] [8GB] Jak wgrać soft po zaniku prądu w trakcie flashowania? 2 Nov 2011, o 22:27

Male - User  Posts/Topics7/2  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows XP Chrome
Witam ostatnio chciałem zaktualizować softa ale podczas całej operacji odłączyli mi prąd i soft uległ uszkodzeniu teraz telefon nie reaguje na nic. Probowałem go naprawić za pomocą Phoenix i nawifrm ale już na samym począdku instalacji wyskakiwał mi błąd że brakuje jakiegoś pliku ściągałem już 3 różne softy i nie wiem co dalej zrobić proszę o pomoc

[ Komentarz dodany przez: pawelooss: 2 listopada 2011, o 21:14 ]
"Jakiegoś" też nam za wiele nie podpowiada... :roll:

[ Dodano: 2 lis 2011, o 21:27 ]
wyskakuje mi taki komunikat
An optional file missing. The file is: RM320_030_000_M020.fpsx
Would you like to continue the flashing
I gdy klikam tak instalacja dochodzi do momentu w którym wyskakuje polecenie Press power button naciskam go i dalej nic

Last post
Reply with quote 


Post [N95] Re: [8GB] Jak wgrać soft po zaniku prądu w trakcie flashowania? 2 Nov 2011, o 23:29

Male - 30%  Posts/Topics72/0  Reputation point 22 
Offline  Profile 
Windows 7 Chrome
1. Możliwe, że było w tym czasie jakieś przepięcie, i uwaliło jakiś sektor pamięci czy inną lokalizację na płycie telefonu.

2. Przeszukaj jeszcze raz w NaviFirm i ściągnij dobre pliki softu.

3. Opcja Dead Phone w Phoenix'ie zaznaczona??

Code:
Please Login or Register, to see this Content

Paczka z softem N95 8GB
Last edited by vince1964 on 2 Nov 2011, o 23:32, edited 1 time in total.
Reply with quote 


Post [N95] Re: [8GB] Jak wgrać soft po zaniku prądu w trakcie flashowania? 2 Nov 2011, o 23:32

Male - Sponsor  Posts/Topics9188/98  Reputation point 6525 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
kliknij ok przy tym pliku...
ewentualnie w Options w oknie flashowania po prostu usuń ten plik z listy...
Reply with quote 


Post [N95] Re: [8GB] Jak wgrać soft po zaniku prądu w trakcie flashowania? 3 Nov 2011, o 17:21

Male - User  Posts/Topics7/2  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Android Safari
Tak zaznaczam ta opcje i juz pobieralem softa z tej strony jedndgo. ale wlasnie sie dowiedzialem (od brata bo on mnie tak zalatwil) ze to telefon mu padl a nie komputer. i z tego co zrozumialem to w komunikacie jest ze tego pliku wlasnie brakuje
Reply with quote 


Post [N95] Re: [8GB] Jak wgrać soft po zaniku prądu w trakcie flashowania? 4 Nov 2011, o 03:13

Male - Friend  Posts/Topics280/15  Reputation point 117 
Offline  Profile  WWW 
Windows XP Chrome
Telefon padł czyli co się stało? W ogóle nie rozumiem nic, tyle że nie możesz sflashować i że wywala ci błąd który podałeś wyżej. Ale co się stało z telefonem już nie wiem bo raz piszesz że brakło prądu a później że "to telefon padł a nie komputer" :P

Telefon w ogóle jest wykrywany przez komputer? Tj. jak podepniesz kabel USB, włożysz baterię i wciśniesz na chwilę przycisk włączający to czy słychać że Windows znalazł nowe urządzenie? Bateria naładowana? Próbowałeś pobudzać ładowarką, zamiast wciskać POWER?
Reply with quote 


Post [N95] Re: [8GB] Jak wgrać soft po zaniku prądu w trakcie flashowania? 4 Nov 2011, o 11:37

Male - 10%  Posts/Topics15/3  Reputation point 0 
Offline  Profile   
Windows XP Chrome
Polsat000 wrote:
Witam ostatnio chciałem zaktualizować softa ale podczas całej operacji odłączyli mi prąd i soft uległ uszkodzeniu teraz telefon nie reaguje na nic. Probowałem go naprawić za pomocą Phoenix i nawifrm ale już na samym począdku instalacji wyskakiwał mi błąd że brakuje jakiegoś pliku ściągałem już 3 różne softy i nie wiem co dalej zrobić proszę o pomoc

[ Komentarz dodany przez: pawelooss: 2 listopada 2011, o 21:14 ]
"Jakiegoś" też nam za wiele nie podpowiada... :roll:

[ Dodano: 2 lis 2011, o 21:27 ]
wyskakuje mi taki komunikat
An optional file missing. The file is: RM320_030_000_M020.fpsx
Would you like to continue the flashing
I gdy klikam tak instalacja dochodzi do momentu w którym wyskakuje polecenie Press power button naciskam go i dalej nic


Też miałem ten problem. To w serwisie się okazało że telefon wywalił certyfikaty i trzeba je wgrać. Czekałem 2 miesiące cena: 130zł Telefon działa.
Reply with quote 


Post [N95] Re: [8GB] Jak wgrać soft po zaniku prądu w trakcie flashowania? 4 Nov 2011, o 11:58

Male - Friend  Posts/Topics280/15  Reputation point 117 
Offline  Profile  WWW 
Windows XP Chrome
michalgt2 wrote:
Też miałem ten problem. To w serwisie się okazało że telefon wywalił certyfikaty i trzeba je wgrać. Czekałem 2 miesiące cena: 130zł Telefon działa.


Ahahahaha normalnie jeszcze nigdy się tak nie uśmiałem na tym forum, co mają certyfikaty do tego że telefon się nie włącza :lol: Czekałeś 2 miesiące zapłaciłeś 130zł - i telefon działa? Znakomicie... :lol:

[ Komentarz dodany przez: pawelooss: 4 listopada 2011, o 11:00 ]
No czasem tak jest... Flashowanie przy wyjątkowo wrednych zbiegach okoliczności potrafi usunąć certyfikaty...

Ale jemu telefon w ogóle się nie włącza i tego co pisze komp go nie wykrywa...
Last edited by Leito07 on 4 Nov 2011, o 12:51, edited 1 time in total.
Reply with quote 


Post [N95] Re: [8GB] Jak wgrać soft po zaniku prądu w trakcie flashowania? 4 Nov 2011, o 13:18

Male - User  Posts/Topics7/2  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Android Safari
No bateria padla w telefonie. nic sie nie dzieje podlaczam pod usb zero reakcji
Reply with quote 


Post [N95] Re: [8GB] Jak wgrać soft po zaniku prądu w trakcie flashowania? 4 Nov 2011, o 13:24

Male - Friend  Posts/Topics280/15  Reputation point 117 
Offline  Profile  WWW 
Windows XP Chrome
No to dziwisz się? Jak bateria padnięta? Musisz naładować baterię w drugim telefonie i wtedy deadflashing wg. poradników forum. Polecam metodę programem JAF ;)

Aha i oczywiście musisz wgrywać nowszą wersję softu, lub tą samą co była wcześniej w telefonie. Downgrade (wgrywanie starszej wersji softu) w ogóle się nie uda niema co próbować.
Last edited by Leito07 on 4 Nov 2011, o 13:25, edited 1 time in total.
Reply with quote 


Post [N95] Re: [8GB] Jak wgrać soft po zaniku prądu w trakcie flashowania? 10 Nov 2011, o 20:31

Male - User  Posts/Topics7/2  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows XP Chrome
a spróboje

[ Dodano: 10 lis 2011, o 19:31 ]
a do jakich innych modeli noki może pasować ta bateria ?
Reply with quote 


Post [N95] Re: [8GB] Jak wgrać soft po zaniku prądu w trakcie flashowania? 10 Nov 2011, o 21:33

Male - Friend  Posts/Topics280/15  Reputation point 117 
Offline  Profile  WWW 
Windows XP Firefox
Typ baterii to BL-5F albo BL-6F, zobacz sobie. Wpisz na Allegro i zobacz do jakich modeli pasuje i będziesz wiedział z jakiego ci wejdzie do N95-2 ;)
Reply with quote 


Post [N95] Re: [8GB] Jak wgrać soft po zaniku prądu w trakcie flashowania? 11 Nov 2011, o 20:54

Male - User  Posts/Topics7/2  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows XP Chrome
naładowałem baterie i zero reakcji ze strony telefonu nie rozświetla się nic
Reply with quote 


Post [N95] Re: [8GB] Jak wgrać soft po zaniku prądu w trakcie flashowania? 12 Nov 2011, o 00:10

Male - Friend  Posts/Topics280/15  Reputation point 117 
Offline  Profile  WWW 
Windows XP Firefox
A komputer ją wykrywa? Zrób tak:
Wyjmij z telefonu baterię, podłącz kabel USB, włóż baterię i wepnij ładowarkę. Nic nie wciskaj nic nie kombinuj, tylko to co pisałem. I napisz, czy komputer (tj. Windows) wykrył twój telefon, czy "piknął" że znalazł nowy sprzęt (nowo znalezione urządzenie) ;)

Jak nie to zrób to samo, i na końcu wciśnij włącznik i napisz czy wykrył go komp tym albo tym sposobem ;)
Reply with quote 


Post [N95] Re: [8GB] Jak wgrać soft po zaniku prądu w trakcie flashowania? 13 Nov 2011, o 17:48

Male - User  Posts/Topics7/2  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows XP Chrome
nie nie wykryło telefonu
Reply with quote 


Post [N95] Re: [8GB] Jak wgrać soft po zaniku prądu w trakcie flashowania? 27 Nov 2011, o 21:30

Male - User  Posts/Topics1/0  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
A JA MAM BARDZO DUZY PROBLEM. MIANOWICIE PADLA MI NOKIA 500 SCIAGNALEM WSZYSTKO TYLKO MAM PROBLEM ZE PHOENIX NIE WYKRYWA MI SOFTU Z RM-750....

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic
Go to page 1, 2  Next
Page 1 of 2 [ 17 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 



Related topics

Jak wgrać soft?

Author: darkmu11 (15 Nov 2011, o 11:58)

Views: 2530  •  Replies: 3

Last post: pawelooss (15 Nov 2011, o 16:01) View the latest post



Który soft wgrać?

[ Go to pageGo to page: 1, 2 ]

Author: WuuHacz (14 May 2012, o 00:37)

Views: 5764  •  Replies: 15

Last post: WuuHacz (15 May 2012, o 20:23) View the latest post



Jak wgrac nowy soft.

Author: damian500 (19 Mar 2012, o 19:07)

Views: 3712  •  Replies: 3

Last post: damian500 (19 Mar 2012, o 19:47) View the latest post



Jak wgrać polski soft?

Author: darkmu11 (29 Feb 2012, o 16:47)

Views: 2768  •  Replies: 4

Last post: HitFan (29 Feb 2012, o 21:25) View the latest post




Users browsing this forum: No registered users and 12 guests





cron