Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat



Ogłoszenie


Forum NokiaHacking.pl obchodzi swoje 15. urodziny! Image






Previous topic | Next topic
Page 1 of 1 [ 5 posts ]
Print view
Write comments Post new topic


[GPS] Jak zrobić z map Google międzymiastową nawigację offline?

Post [GPS] Jak zrobić z map Google międzymiastową nawigację offline? 24 Jun 2014, o 17:59

Male - 60%  Posts/Topics243/23  Reputation point 125 
Offline  Profile 
Windows 7 Opera
Witam. Mam pewien nieprzyjemny dla mnie problem. Planuję zrobić z telefonu nawigację offline, która ma równolegle działać z Endomondo przez bardzo długi czas. Stąd też odpada opcja online. Trasa jaką chcę zrobić jest długa (ok 100 km), i zapisywanie odcinków jej nie ma sensu, tym bardziej że potrzebuję szczegółowej mapy (jadę rowerem, myślę o "nie głównych" drogach).
Jest jakiś myk, żeby tak działała bez zarzutu (wyświetlacz wyłączony, tylko zapowiedzi przez słuchawki)?
Dodam od siebie - nie potrzebuję żadnych dróg rowerowych, byle była opcja podróży pieszej.
W ostateczności myślę nad Navfree, tylko że nie wiem jak ona by działała i czy (najlepiej) szłoby najpierw ustalić trasę przez komputer.

Dodam że fajnie jakby telefon mi uciągnął 20h GPSowania, oczywiście bez karty SIM w offline (sygnał GPS złapię jeszcze przez AGPS z WiFi z domu [przy budynku mam zasięg jeszcze]), w tym z 10-15 godzin muzyki. Zbędne appki pomrożę, co by nie próbowały mi zżerać baterii, a sam telefon będzie miał prawdopodobnie uruchomioną aplikację NightMode. Mój fon to niezmiennie S Advance.
Do rozmów wezmę drugi (Nokię :D).

Last post
Reply with quote 


Post Re: [GPS] Jak zrobić z map Google międzymiastową nawigację offline? 24 Jun 2014, o 22:32

Male - Sponsor  Posts/Topics9188/98  Reputation point 6525 
Offline  Profile 
Symbian Opera
jak ustawisz nawigację w domu na konkretny cel to możesz już wyłączyć internet i wszystko będzie działać.
Reply with quote 


Post Re: [GPS] Jak zrobić z map Google międzymiastową nawigację offline? 26 Jun 2014, o 21:38

Male - 60%  Posts/Topics243/23  Reputation point 125 
Offline  Profile 
Windows 7 Opera
Mapy będą na pewno już zapisane w telefonie (weźmy pod uwagę długość trasy)?
Reply with quote 


Post Re: [GPS] Jak zrobić z map Google międzymiastową nawigację offline? 27 Jun 2014, o 01:02

Male - Sponsor  Posts/Topics9188/98  Reputation point 6525 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Co prawda w ten sposób tylko szedłem z 3 kilometry po Katowicach ale jak ściągnęło mi wszystko przy wyznaczaniu trasy to potem nie pluło się żebym włączył internet xP
Reply with quote 


Post Re: [GPS] Jak zrobić z map Google międzymiastową nawigację offline? 24 Aug 2014, o 17:48

Male - User  Posts/Topics6/1  Reputation point 2 
Offline  Profile 
Windows 8.1 Chrome
Google mapy potrzebują ściągać przez Internet tylko nazwy miejscowości przy wyszukiwaniu trasy i najlepiej przy dokładnej lokalizacji siebie na mapie. Gorzej, jeśli Ci się wyłączy ta mapa w trakcie, bo znowu musisz włączać Internet/szukać WiFi w trasie, ale ja jechałem na nich 300 km, co prawda po Polsce, i offline działały bez zarzutu.

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic

Page 1 of 1 [ 5 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 1 guest