Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 1 [ 6 posts ]
Print view
Write comments Post new topic


Kiedyś telefony były ciekawsze...

Post Kiedyś telefony były ciekawsze... 3 Sep 2013, o 14:35

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17485 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Firefox
Już w przyszłym tygodniu (najprawdopodobniej) czeka nas premiera nowego iPhone’a. Maniacy już podniecają się detalami zmian, choć te rewolucyjne nie będą. Bo właściwie większość telefonów jest dziś niemal identyczna. A kiedyś było zupełnie inaczej…

Image

Oczywistą sprawą jest, że design ustąpił miejsca funkcjonalności urządzeń, które nosimy w kieszeni. To już nie są telefony, a miniaturowe (choć nie zawsze i wcale nie śmieję się tutaj z tabfonów… ;) ) komputery, które pozwalają nam na wiele więcej. I ekran dotykowy jest tego integralną częścią: przedtem przedni panel zajmowały klawisze do odpowiednich funkcji, a na dotykowym wyświetlaczu nie dość, że „przyciski” się zmieniają to jeszcze nawet znikają pozostawiając miejsce na bardziej produktywne rzeczy.

Z tym nie ma co się kłócić, taka rzeczywistość i mnie to nie przeszkadza. Ponadto, teraz nie hardware się tak naprawdę liczy, a software. To ze względu na brak Instagrama na Windows Phone wiele osób odmawia sobie zakupu doskonałych Lumii. To ze względu na kompatybilność z OS X ludzie wybierają iPhone’y. Mając to na uwadze nie dziwię się, że ludzi podniecają tak małostkowe zmiany, jak wyświetlacz większy o ćwierć cala, przeniesienie gniazda mini-jack na drugą stronę urządzenia czy zmiana kąta wykrzywienia telefonu na krawędzi! A potem mamy wojenki producentów w sądach o to kto ma bardziej prostego. Skoro innych zmian nie ma, to ja rozumiem, ale bez przesady.

No, ale do sedna. Kiedyś telefony były tak zróżnicowane, że samą przyjemnością było przebieranie między nimi. Klasyczny? A może z klapką? Nie, lepiej rozsuwany! Chyba, że obrotowy! W sumie już od 12 lat jestem użytkownikiem urządzeń komórkowych i przez ten czas przewinęło mi się przez dłoń kilka nietypowych urządzeń. Jak choćby Sony (jeszcze nawet nie Ericsson!) CMD-J5, którym posługiwało się za pomocą kółka z boku. I te piękne animacje menu. :)

Image

Pamiętam też moją wymarzoną kiedyś Nokię 5510, która była jednocześnie moim pierwszym odtwarzaczem MP3. Mieściła nawet cały jeden album Linkin Park! To było coś. :)

Image

W ogóle to Nokia przodowała w mocno nietypowych telefonach. Różne układy przycisków, różne ekrany, kolory, kształty… Tak wielki wybór! Zerknijcie sami na kilka moich ulubionych projektów fińskiej marki. Większość z nich nie miała dotykowych wyświetlaczy. Ba, nawet aparatów fotograficznych.


Nokia 5210

Image

Nokia 3650

Image

Nokia 3300

Image

Nokia 2300

Image

Nokia 3200
(z możliwością wycinania własnych wkładek pod obudowę!)

Image

Nokia 7600

Image

Nokia 7610

Image

Nokia 7260

Image



Widzicie? Każdy inny, a nawet proste projekty się czymś wyróżniały. Weź teraz porównaj ze sobą te dwa:

Huawei Ascend P6

Image

oraz iPhone 5...

Image


Nuda, co? Łapiecie co mam na myśli? I raz jeszcze, nie mam nic przeciwko rozwojowi, i kierunkowi, w którym telefony poszły. Bardzo się cieszę z posiadania w kieszeni komputera mocniejszego niż mój pierwszy stacjonarny w domu. Ale smutno trochę, że rozwój ten nieco upodobnił wszystkie urządzenia do siebie. Tamten polot był fajny, ciekawy, a czasem nawet śmieszny (projektanci Nokii często mieli nieźle odjechane koncepcje…). A ja nadal tęsknię nieco do swojego ukochanego telefonu sprzed czasów iPhone’a (kurde, to już 5 lat!) – Sony Ericssona W810i. Z dedykowanym przyciskiem do Walkmana! :D

Image

A jaki był wasz ulubiony telefon sprzed ery dotykowych? :)

Wszystkie foty zapożyczone z biblioteki telefonów: GSMArena.com
Źródło: troyann.pl

Last post
Reply with quote 


Post Re: Kiedyś telefony były ciekawsze... 3 Sep 2013, o 15:12

Male - Newsman  Posts/Topics2149/499  Reputation point 2966 
Offline  Profile 
Windows 7 Chrome
no z tym sie zgodze ze kiedys fony były fajniejsze
uzywam samsunga galaxy mini 2, htc 8s i n95 8gb
i wiekoszosc chce zobaczyc n95 bo jest dla nich ciekawsza niz dotykowe smartfony

sam czeksciej uzywam n95, e51 czy starusienkiej 6310i czy motoroli v3
:)
i moja 3110c i 6300 :love: najlepsze ever :D
Last edited by Krzysiek_PL on 3 Sep 2013, o 15:52, edited 1 time in total.
Reply with quote 


Post Re: Kiedyś telefony były ciekawsze... 3 Sep 2013, o 15:20

Male - Junior Admin  Posts/Topics4927/227  Reputation point 5466 
Offline  Profile   
Android Opera
C902, N82 i 6500c to jedne z fajniejszych telefonów jakie miałem w rękach.
Reply with quote 


Post Re: Kiedyś telefony były ciekawsze... 3 Sep 2013, o 15:43

Male - Moderator  Posts/Topics4661/415  Reputation point 3242 
Offline  Profile   
Windows 7 Chrome
C65 najlepszy xD
Reply with quote 


Post Re: Kiedyś telefony były ciekawsze... 3 Sep 2013, o 16:43

Male - Friend  Posts/Topics1211/48  Reputation point 801 
Offline  Profile   
Symbian Opera
Moje najlepsze telefony to e51 e52 n95 8 gb i n79.
Reply with quote 


Post Re: Kiedyś telefony były ciekawsze... 3 Sep 2013, o 18:27

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17485 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Firefox
Jeśli sentymentalnie, to: https://pl.wikipedia.org/wiki/Nokia_1011 :P

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic

Page 1 of 1 [ 6 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 11 guests





cron