Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 2 of 2 [ 25 posts ]
Go to page Previous  1, 2
Print view
Write comments Post new topic


Komputer się wyłącza po 30min-1h

Post Re: Komputer się wyłącza po 30min-1h 16 Nov 2010, o 14:19

Male - Friend  Posts/Topics937/52  Reputation point 762 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
michalsiek wrote:
100% zasilacz, karta graficzna jakby się spieprzyła to by wyświetlała artefakty itp rzeczy.


Zależy w jaki sposób byłaby spieprzona. Artefakty wyświetlają się przede wszystkim, jak jest coś nie tak z pamięcią albo procesorem graficznym. Jeśli karta mu się przegrzewa, to zabezpieczeniem jest właśnie wyłączenie się kompa. Ale sam też bardziej obstawiam zasilacz.
Last edited by Obeebok on 16 Nov 2010, o 14:20, edited 1 time in total.

Last post
Reply with quote 


Post Re: Komputer się wyłącza po 30min-1h 16 Nov 2010, o 16:23

Male - 40%  Posts/Topics113/7  Reputation point 107 
Offline  Profile   
Windows 7 Chrome
Jeżeli wyłącza się przy grach to ja obstawiam grafikę. Gdyby to była wina zasilacza to by miał problemy z włączeniem kompa, bo wtedy pobiera najwięcej mocy. Przede wszystkim musisz przeczyścić radiator na karcie, bo to on zbiera najwięcej kurzu
Reply with quote 


Post Re: Komputer się wyłącza po 30min-1h 16 Nov 2010, o 17:12

Male - 80%  Posts/Topics318/7  Reputation point 322 
Offline  Profile   
Windows 7 Firefox
samogon wrote:
Gdyby to była wina zasilacza to by miał problemy z włączeniem kompa, bo wtedy pobiera najwięcej mocy


nie byłbym taki pewien przecież przy starcie kompa tranzystory kluczujące w zasilaczu są zimne przez co maja lepsze parametry niż gdy mają 60C a z reszto co takiego trudnego przy włączaniu do roboty ma karta graficzna i które teraz ciągną prawie tyle samo prądu co cały komputer(napędy, dyski, procesor)

a co do tematu równie dobrze może być winna grafika a to że przeważnie występują artefakty to nie znaczy że tutaj też muszą być jednym się zawiesi, a drudzy zobaczą "jasność w pokoju" i kupę dymu nie ma na to reguły!
Last edited by Gązo5 on 16 Nov 2010, o 17:17, edited 2 times in total.
Reply with quote 


Post Re: Komputer się wyłącza po 30min-1h 16 Nov 2010, o 19:36

Male - Friend  Posts/Topics937/52  Reputation point 762 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
samogon wrote:
Gdyby to była wina zasilacza to by miał problemy z włączeniem kompa, bo wtedy pobiera najwięcej mocy.

Nie widzi mi się to, co napisałeś. Karty graficzne nie ciągną cały czas takiej samej mocy. Im karta wchodzi na wyższe obroty, tym wykorzystuje mocniej zasilacz. Gdybać można w nieskończoność. Póki nie sprawdzi, się nie dowiemy.
Reply with quote 


Post Re: Komputer się wyłącza po 30min-1h 16 Nov 2010, o 20:40

Male - Sponsor  Posts/Topics4081/125  Reputation point 3661 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Opera
Co się tak uparliście na ten zasilacz? Nie czaję. Czego tak właściwie temperaturę dostaliśmy? Płyty, karty, CPU?

Znawcy? :lol-sweat:
Reply with quote 


Post Re: Komputer się wyłącza po 30min-1h 17 Nov 2010, o 18:22

Male - 40%  Posts/Topics113/7  Reputation point 107 
Offline  Profile   
Windows 7 Chrome
Obeebok wrote:
Nie widzi mi się to, co napisałeś. Karty graficzne nie ciągną cały czas takiej samej mocy. Im karta wchodzi na wyższe obroty, tym wykorzystuje mocniej zasilacz.

Mi nie chodzi o to, że przy włączaniu komputera karta ciągnie najwięcej mocy, tylko zasilacz. A komputer się wyłącza, bo (zapewne) grafika się przegrzewa przy grach. Więc byłoby dobrze tą temp znać zara po wyłączeniu
Reply with quote 


Post Re: Komputer się wyłącza po 30min-1h 20 Nov 2010, o 00:33

Male - Sponsor  Posts/Topics2793/816  Reputation point 4150 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Komputer nie bedzie sie wylaczal przy przegrzewaniu sie karty graficznej.Bedzie to, albo kilkusekundowa zawiecha, mrygnie monitor i dalej bedzie dzialac lub zawiesi sie na amen i tylko restart kompa bedzie trzeba zrobic.Wlasnie w niedziele padla mi karta graficzna ( xP )i wladowalem od kumpla jego stara karte graficzna, ktory i tak jej nie potrzebowal.Aktualnie dziala lux.Przy starej przegrzewajacej sie karcie mialem problem z zalogowaniem sie do systemu, a pozniej to juz calkiem przestal reagowac komputer.Stawialem, ze to procek sie grzeje, a okazalo sie, ze to karta graf. ;P

Tez bardziej stawialbym na zasilacz.Kilka razy mi sie takie cos przydarzylo, ze sie sam wylaczal.Wymienilem zasilacz na nowy i problem zniknal. :)
Reply with quote 


Post Re: Komputer się wyłącza po 30min-1h 20 Nov 2010, o 14:20

Male - Friend  Posts/Topics937/52  Reputation point 762 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Moja historia sprzed kilku dni - przy wymagającej grze komp po kilkunastu minutach się wyłączał w taki sposób, że obraz robił się czarny i słychać było, że karta graficzna się zresetowała (wentylator przestał chodzić i zaczął na nowo), a komp niby dalej był włączony. Trzeba było wyłączyć zasilanie i włączyć kompa na nowo. GPU-Z pokazywało, że karta ma ponad 100 stopni. Wyciągnąłem ją, przedmuchałem, odkurzacz do wentylatora przyłożyłem i już wszystko gra. Temperatura spadła o 20 stopni.
Reply with quote 


Post Re: Komputer się wyłącza po 30min-1h 20 Nov 2010, o 14:23

Male - Friend  Posts/Topics1573/235  Reputation point 1321 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
Obeebok,a może powiesz jaka to gra ?
Reply with quote 


Post Re: Komputer się wyłącza po 30min-1h 20 Nov 2010, o 14:57

Male - Friend  Posts/Topics937/52  Reputation point 762 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Gears of War i przy Medievalu II też czasami się zdarzało.

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic
Go to page Previous  1, 2
Page 2 of 2 [ 25 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 0 guests