[710] Lumia 710 umarła

Wbudowane oprogramowanie, problemy z softem, flashowanie.

Post by majdan7 » 22 Oct 2012, o 12:27

Witam serdecznie wszystkich - to mój pierwszy post na tym forum choć śledzę Go od dawna.
Postanowiłem się w końcu zarejestrować ponieważ mam problem którego nie potrafię rozwiązać.
A mianowicie - mam Lumię 710 (RM-803) w której odblokowałem bootloadera i wgrałem modyfikowany soft Vowa 1609 .
I podczas użytkowania (wgrywania jakiegoś mało istotnego programiku ) telefon poprosił o restart i już się nie uruchomił - tzn - uruchamia się na kilka sekund po czym wyłącza się i znowu uruchamia - i tak w kółko.
Ściągnąłem dedykowany firmware z NaviFirm i próbowałem połączyć się trybie bootloadera (z przytrzymanym vol+, wibracja się pojawia, loguje się w win jako dysk) z telefonem przez:
1. NSS - nie udało się
2. przez Phoenixa w trybie dead phone - brak lumii 710 na liście , przy próbie pobrania "data package downloads" dolne okienko "download optional file download" mam nieaktywne, program widzi pobrane sterowniki, robi jakiś download ale tel. w dalszym ciągu nie pokazuje się na liście
3.Nokia care suite - w trybie j.w - niestety nie widzi telefonu w trybie dead phone - nie wiem dlaczego, wszystko jest ok do momentu rozpoczęcia flashowania, później nie może się połączyć z tel. w trybie dysk/bootloader.
4.PKEY - chyba się za mało znam aby korzystać z w/w narzędzia, żąda ode mnie jakiś plików fpsx , rofs2 - nie wiem nawet skąd je zdobyć, utworzyć ?
Telefon jest co prawda na gwarancji ale boję się że z powodu wgrania niebrandowanego softu może być jakiś problem.
Czekam niecierpliwie na odpowiedzi - pozdrawiam
majdan7 Male
User
 
Offline
 
Telefon: E52 , 710
Operator: T-Mobile
Location: krakow

Joined: 22 Oct 2012
Online: 1h 58m 39s
Posts: 2Topics: 1
Reputation point: 0
    Windows 7 Chrome

Post by adam111 » 27 kwi 2009, o 00:00

BoTs RoX! :D
adam111 Mężczyzna
Oddajcie mi cześć!
50%

Avatar użytkownika
 
Online
 
Telefon: Nokia 3110c
Soft: v. 05.50
Operator: -----

Joined: 30 mar 2009
Online:
Posts:   •  Topics: 
    Ubuntu  Firefox

Post by Wodnik Szuwarek » 22 Oct 2012, o 12:52

Stary NSS nie obsługuje Lumii. Jest nowy NSS Pro. Pkey i Phoenix też nie. NCS tak, ale musi być zablokowany booloader. Najlepiej wgraj Downloaderem CROM.

[ Dodano: 22 paź 2012, o 12:44 ]
Może ten CROM http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1899973

[ Dodano: 22 paź 2012, o 12:45 ]
Tu masz najnowszy Downloader http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1908029

[ Dodano: 22 paź 2012, o 12:47 ]
Robiłeś Software Reset klawiszami?

[ Dodano: 22 paź 2012, o 12:52 ]
W sumie możesz też Downloaderem wgrać oryginalny FW. Rozpakuj największy esco, potem zmień rozszerzenie pliku boot z img na nb i wgraj.
Wodnik Szuwarek Male
Szef Wszystkich Szefów
Expert
 
Offline
 
Telefon: iPhone Xs
Operator: Orange
Location: Warszawa

Joined: 9 Aug 2010
Online: 41d 1h 28m 17s
Posts: 4427Topics: 480
Reputation point: 5230
    Windows 8 Firefox

Post by majdan7 » 22 Oct 2012, o 22:40

>Wodnik Szuwarek
Jak będziesz kiedyś w Krakowie to stawiam duuuuużeeeee piwo.
Nokia cudownie ożyła po użyciu Downloadera i późniejszym soft resecie (przed sflashowaniem telefon nie reagował w ogóle na s.reset)
Kurcze - siedziałem nad telefonem całą sobotę i nie wpadło mi do głowy że można użyć Downloadera - a to przecież nim wgrywałem niebrandowany soft.
Wgrałem to co miałem wcześniej tj Vowa1609 czyli ten z podanego przez Ciebie linka (nie musiałem nawet pobierać, znalazłem gdzieś na dysku).
Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź - zostaję na forum i będę teraz o wszystko nudził -:)
pozdrawiam
majdan7 Male
User
 
Offline
 
Telefon: E52 , 710
Operator: T-Mobile
Location: krakow

Joined: 22 Oct 2012
Online: 1h 58m 39s
Posts: 2Topics: 1
Reputation point: 0
    Windows 7 Chrome

Post by Wodnik Szuwarek » 23 Oct 2012, o 00:55

Ranga Experta i Szefa Wszyskich Szefów do czegoś zobowiązują :dance: Jednak porzuciłem już kwadraty i nowym WP8 raczej nie będę się interesował na XDA.

[ Komentarz dodany przez: ZiomalMarcin: 23 października 2012, o 15:31 ]
Jak jesteś taki 'chakjer" to rozwal kodowanie MCU w NokiaOS. :E
Wodnik Szuwarek Male
Szef Wszystkich Szefów
Expert
 
Offline
 
Telefon: iPhone Xs
Operator: Orange
Location: Warszawa

Joined: 9 Aug 2010
Online: 41d 1h 28m 17s
Posts: 4427Topics: 480
Reputation point: 5230
    Windows 8 Firefox


Return to [WIN] Firmware

 


  • Related topics
    Replies
    Views
    Last post

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests