Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat



Ogłoszenie


Forum NokiaHacking.pl obchodzi swoje 15. urodziny! Image






Previous topic | Next topic
Page 1 of 2 [ 16 posts ]
Go to page 1, 2  Next
Print view
Write comments Post new topic


MapDrives - Pełny dostęp do wszystkich katalogów przez PC Suite.

Post MapDrives - Pełny dostęp do wszystkich katalogów przez PC Suite. 26 Apr 2010, o 16:04

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Firefox
Ostatnio znalazłem dosyć ciekawą aplikacje - MapDrives autorstwa FCA00000. Postanowiłem jej użyć do podmapowania dysków telefonu aby mieć dostęp do wszystkich katalogów telefonu z poziomu PCSuite. I udało mi się to. Ponieważ aplikacja nie miała ikonki to dorobiłem ją. Ale że jestem człowiekiem leniwym to stwierdziłem że po każdym formacie za dużo roboty będzie z edytowaniem pliku konfiguracyjnego i kopiowaniem ikony więc złożyłem całość w sisa i postanowiłem się nim z Wami podzielić
Zrobiłem 4 instalki dla telefonów które mają różne dyski. Niżej opiszę każdą wersje

MapDrives_C_E_Z
Instalka która podmapowuję 3 podstawowe dyski telefonu w następującej kolejności:
Code:
Please Login or Register, to see this Content


MapDrives_F
Instalka która podmapowuję oprócz 3 dysków podanych wyżej dodatkowo dysk F. Kolejność mapowania wygląda następująco:
Code:
Please Login or Register, to see this Content


MapDrives_F_Y
Instalka która poza dyskami C E F i Z podmapowuje dysk Y. Tak przedstawia się montowanie napędów:
Code:
Please Login or Register, to see this Content


MapDrives_Y
Ostatnia instalka, podobna do MapDrives_F tylko że zamiast dysku F mapuje dysk Y. Kolejność mapowania wygląda następująco:
Code:
Please Login or Register, to see this Content


Instalacja
1. Jeśli jakaś inna wersja MapDrives jest zainstalowana na Twoim telefonie musisz ją odinstalować ponieważ moja wersja nie chce aktualizować poprzedniej :( (jest komunikat Błąd Aktualizacji, postaram sięto poprawić w kolejnej wersji)
2. Po deinstalacji starej wersji restartujemy telefon
3. Wyłączamy zabezpieczenia telefonu (patch Open4all, CapsOn/Off itp...)
4. Uruchamiamy plik instalacyjny MapDrives
5. Po zainstalowaniu restartujemy telefon
6. Uruchamiamy aplikacje MapDrives i cieszymy się z mapowań dysków

Efekty
Po podłączeniu telefonu do PCSuite wchodzimy do Mój Komputer -> Nokia Phone Browser i tu wybieramy swój telefon. Ważne jest to żeby wejść w ten sposób ponieważ (przynajmniej u mnie) przy kliknięciu na ikonę Menadżera plików w pakiecie PCSuite lub ikonke telefonu w Mój Komputer okno pojawia się na 2 sekundy pokazując dyski które są normalnie widoczne po czym się zamyka. W przypadku wybrania przez Nokia Phone Browser wszystko ładnie działa :D

A tak przedstawia się widok dysków telefonu bez MapDrives:

Image Image

A tak wygląda po uruchomieniu MapDrives:
Image Image Image

Wyłaczenie mapowania.
Aby odmapować dyski wystarczy uruchomić ponownie telefon.


A więc bierzcie i korzystajcie z tego wszyscy :D

Download

MapDrives_C_E_Z
Code:
Please Login or Register, to see this Content


MapDrives_F
Code:
Please Login or Register, to see this Content


MapDrives_F_Y
Code:
Please Login or Register, to see this Content


MapDrives_Y
Code:
Please Login or Register, to see this Content


P.S:Pomimo mojej modyfikacji nadal można zmieniać montowania dysków :) Wystarczy zedytować plik E:\MapDrives.txt dodając lub usuwając punkty montowań. Tylko pamiętajcie że ostatnim znakiem w pliku MUSI być enter. No i nie mapujcie nic pod dyski C, D, E, F, Y i Z :)

Kopiowanie jakiegokolwiek fragmentu, całości tekstów lub plików załączonych do postu tylko z moją zgodą i wyraźnym zaznaczeniem kto jest autorem!

___

Autor tematu: nemo333
Last edited by nemo333 on 26 Mar 2014, o 13:31, edited 3 times in total.

Last post
Reply with quote 


Post Re: MapDrives - Pełny dostęp do wszystkich katalogów przez PC Suite. 26 Apr 2010, o 19:00

Male - Friend  Posts/Topics1317/140  Reputation point 3159 
Offline  Profile 
Windows Vista Opera
Jeszcze jednej rzeczy brakuje:

Wyłaczenie mapowania.
Aby odmapować dyski wystarczy uruchomić ponownie telefon.

Bardzo fajną ikonkę dodałeś - pasuje do programu. Ale nie wiem po co mapowanie karty pamięci, skoro jest ona dostępna z poziomu PC Suite.

Poradnik bardzo dobrze napisany - masz dużego plusika.

@DOWN
Na s60v3 FP1 działa bezproblemowo.
Reply with quote 


Post Re: MapDrives - Pełny dostęp do wszystkich katalogów przez PC Suite. 26 Apr 2010, o 19:41

Male - Sponsor  Posts/Topics9188/98  Reputation point 6525 
Offline  Profile 
Windows XP Opera
Dodałem mapowanie karty żeby mieć też dostęp do wszystkich katalogów bo w normalnym trybie nie ma wszystkich katalogów a tryb Transferu Danych nie zawsze chce się włączyć.
Wyłączenie mapowania zaraz dodam do posta.
Prosiłbym żeby ktoś zobaczył czy działa na S60v5 i na S60v3 FP2 bo hoppek pisał mi że ma komunikat że składnik jest wbudowany. Jak tak będzie na większej ilości telefonów to poprawię instalke
Reply with quote 


Post Re: MapDrives - Pełny dostęp do wszystkich katalogów przez PC Suite. 20 May 2010, o 17:47

Male - 30%  Posts/Topics64/11  Reputation point 135 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
tak właśnie jest na 5800 "Składnik jest wbudowany"
Reply with quote 


Post Re: MapDrives - Pełny dostęp do wszystkich katalogów przez PC Suite. 20 May 2010, o 18:16

Male - Friend  Posts/Topics1317/140  Reputation point 3159 
Offline  Profile 
Windows Vista Opera
Przeedytowałem wersję C_E_Z - powinna pójść na s60v5:
Code:
Please Login or Register, to see this Content


mruwaaa, jakbyś mógł to sprawdź czy ta działa i napisz. Bo teoretycznie dodałem obsługę s60v5, ale nie wiem jak w praktyce to wyszło... (dopiero zaczynam się bawić w edycję SIS ;D )
Reply with quote 


Post Re: MapDrives - Pełny dostęp do wszystkich katalogów przez PC Suite. 20 May 2010, o 20:12

Male - Moderator  Posts/Topics4661/415  Reputation point 3242 
Offline  Profile   
Windows 7 Chrome
kosmita1993, nadal nie działa, składnik wbudowany.
Reply with quote 


Post Re: MapDrives - Pełny dostęp do wszystkich katalogów przez PC Suite. 14 Sep 2010, o 20:42

Male - 10%  Posts/Topics22/1  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows XP Opera
Ciekawa sprawa ale: nie mapuje tak naprawdę wszystkich plików (folderu PRIVATE). Szkoda, bo myślałem, że zrobię taką kopię zapasową
Reply with quote 


Post Re: MapDrives - Pełny dostęp do wszystkich katalogów przez PC Suite. 21 Feb 2011, o 21:44

Male - Sponsor  Posts/Topics9188/98  Reputation point 6525 
Offline  Profile 
Nokia OS Nieznana
nie mapuje tak naprawdę wszystkich plików (folderu PRIVATE).
jak to nie? przecież na jednym ze screenów jest nawet pokazane że mapuje Private i mam do niego dostęp
Jestt tylko jedna wada, N PCsuite nie widzi katalogów ukrytych a na karcie większość fonów ustawia dla Private, sys itp atrybut ukryty. Trzeba X-Plore wyłączyć atrybut dla tych folderów albo użyć trybu przechowywania danych.
Jeśli ktoś ma telefon na którym się nie instaluje(Składnik wbudowany to prosze o zgłoszenie na GG lub PW, mam już koncept co to powoduje ale nie mam fona do sprawdzenia tego

[ Dodano: 3 lutego 2011, o 18:02 ]
nemo333 wrote:
Jeśli ktoś ma telefon na którym się nie instaluje(Składnik wbudowany to prosze o zgłoszenie na GG lub PW, mam już koncept co to powoduje ale nie mam fona do sprawdzenia tego
Odświeżam! Pilnie proszę takie osoby bo wiem na 99% co powoduje bląd. Potrzeba tylko soby która by zainstalowała nową wersje na telefonie na którym ta zamieszczona w temacie nie działa

[ Dodano: 21 lutego 2011, o 20:44 ]
Z pomocą użytkownika Rajtek2(dzięki wielkie!), naprawiłem MapDrives - na N86 zainstalowało się poprawnie :)
Linki zmienione w 1 poście :)
Reply with quote 


Post Re: MapDrives - Pełny dostęp do wszystkich katalogów przez PC Suite. 10 Mar 2011, o 15:51

Male - 40%  Posts/Topics118/6  Reputation point 54 
Offline  Profile   
Windows Vista Internet Explorer 8
Dlaczego jak podłącze e52 wchodzę w mój komputer mam tylko S60 Handset :wall:
Reply with quote 


Post Re: MapDrives - Pełny dostęp do wszystkich katalogów przez PC Suite. 10 Mar 2011, o 16:16

Male - Expert Mod  Posts/Topics6343/292  Reputation point 4821 
Offline  Profile 
Windows 7 Chrome
Sebek76 wrote:
Dlaczego jak podłącze e52 wchodzę w mój komputer mam tylko S60 Handset :wall:

A podłączasz telefon w trybie PC Suite, i czy masz zainstalowany Nokia PC Suite? Możesz też znaleźć telefon w "dysku" "Nokia Phone Browser"
Reply with quote 


Post Re: MapDrives - Pełny dostęp do wszystkich katalogów przez PC Suite. 10 Mar 2011, o 16:23

Male - 40%  Posts/Topics118/6  Reputation point 54 
Offline  Profile   
Windows Vista Internet Explorer 8
HitFan wrote:
Sebek76 wrote:
Dlaczego jak podłącze e52 wchodzę w mój komputer mam tylko S60 Handset :wall:

A podłączasz telefon w trybie PC Suite, i czy masz zainstalowany Nokia PC Suite? Możesz też znaleźć telefon w "dysku" "Nokia Phone Browser"


ok już mam zainstalowałem najnowszą wersję i wszystko gra szkoda że przez x-plore nie można dodać foldweru sys/bin :wall:
Reply with quote 


Post Re: MapDrives - Pełny dostęp do wszystkich katalogów przez PC Suite. 10 Mar 2011, o 16:25

Male - Expert Mod  Posts/Topics6343/292  Reputation point 4821 
Offline  Profile 
Windows 7 Chrome
Sebek76, aby mieć dostęp do tego folderu musisz złamać system. I w X-Plore zaznaczyć 4 pierwsze haczyki
Last edited by HitFan on 10 Mar 2011, o 16:25, edited 1 time in total.
Reply with quote 


Post Re: MapDrives - Pełny dostęp do wszystkich katalogów przez PC Suite. 10 Mar 2011, o 16:44

Male - 40%  Posts/Topics118/6  Reputation point 54 
Offline  Profile   
Windows Vista Internet Explorer 8
HitFan wrote:
Sebek76, aby mieć dostęp do tego folderu musisz złamać system. I w X-Plore zaznaczyć 4 pierwsze haczyki

do czego tak naprawdę potrzebny jest ten MapDrives ?

niewiem dlaczego ale nie widać folderów private i sys ?
Reply with quote 


Post Re: MapDrives - Pełny dostęp do wszystkich katalogów przez PC Suite. 10 Mar 2011, o 16:46

Male - Expert Mod  Posts/Topics6343/292  Reputation point 4821 
Offline  Profile 
Windows 7 Chrome
Sebek76 wrote:
HitFan wrote:
Sebek76, aby mieć dostęp do tego folderu musisz złamać system. I w X-Plore zaznaczyć 4 pierwsze haczyki

do czego tak naprawdę potrzebny jest ten MapDrives ?

Nie rozumiem tej wypowiedzi.
Napisałem o X-Plore bo napisałeś:
Sebek76 wrote:
ok już mam zainstalowałem najnowszą wersję i wszystko gra szkoda że przez x-plore nie można dodać foldweru sys/bin :wall:
Reply with quote 


Post Re: MapDrives - Pełny dostęp do wszystkich katalogów przez PC Suite. 10 Jul 2011, o 16:01

Male - 30%  Posts/Topics68/8  Reputation point 78 
Offline  Profile 
Windows XP Chrome
Oj za wcześnie poszedł plusik... nie pokazuje plików ukrytych (hidden). A niestety nie można zmienić atrybutu przez X-Plore dla wszystkich plików. Chyba że o czymś nie wiem?

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic
Go to page 1, 2  Next
Page 1 of 2 [ 16 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 3 guests