Niezbędne software przy nowym komputerze z Windows.

Dyskusje o programach komputerowych, systemach, driverach.

Post by Obeebok » 19 Dec 2011, o 12:06

adam wrote:7 zip lepszy, i w dodatku bezpłatny.

Pod jakim względem lepszy? Akurat mi się kilka lat temu przydarzyła sytuacja, że 7-zip nie chciał rozpakować pliku (komunikat "uszkodzone archiwum"), a WinRar zrobił to bez problemu.

[ Komentarz dodany przez: pawelooss: 19 grudnia 2011, o 13:13 ]
No tak, program sprzed kilku lat to na pewno taka sama wersja jak dzisiaj. :thumbup: :D

adam wrote:Foxit Reader moim zdaniem lepszy.

Mniej zasobożerny, ale przykładowo nie drukuje tabel. Pewnie trzeba się pobawić konfiguracją i wszystko będzie grało, ale komu się chce.

adam wrote:Komercyjny program. Drogi jak cholera. Lepszy jest pakiet LibreOffice.

Do prostych dokumentów darmowy zamiennik wystarcza, ale już do pisania poważnych rzeczy konieczny jest Office. Przykład - robienie przypisów podczas pisania magisterki - OpenOffice rozpierdzielał wszystko na boki i trzeba potem było ręcznie poprawiać.
Obeebok Male
Friend

User avatar
 
Offline
 
Telefon: HTC Mozart
Operator: Plus
Age: 36
Location: Wrocław

Joined: 27 Aug 2010
Online: 14d 22h 8m 55s
Posts: 937Topics: 52
Reputation point: 762
    Windows XP Firefox

Post by adam111 » 27 kwi 2009, o 00:00

BoTs RoX! :D
adam111 Mężczyzna
Oddajcie mi cześć!
50%

Avatar użytkownika
 
Online
 
Telefon: Nokia 3110c
Soft: v. 05.50
Operator: -----

Joined: 30 mar 2009
Online:
Posts:   •  Topics: 
    Ubuntu  Firefox

Post by adamke » 19 Dec 2011, o 12:40

Obeebok wrote:Pod jakim względem lepszy? Akurat mi się kilka lat temu przydarzyła sytuacja, że 7-zip nie chciał rozpakować pliku (komunikat "uszkodzone archiwum"), a WinRar zrobił to bez problemu.

7Zip'a używam od paru dobrych lat, i jeszcze nigdy nie uświadczyłem żadnego problemu. :P
Obeebok wrote:Do prostych dokumentów darmowy zamiennik wystarcza, ale już do pisania poważnych rzeczy konieczny jest Office. Przykład - robienie przypisów podczas pisania magisterki - OpenOffice rozpierdzielał wszystko na boki i trzeba potem było ręcznie poprawiać.

Tu się po części zgodzę, bo musiałem wstawić wielomianową linię trendu, a była tylko linia degresji.... Poza tym wszystko ok.
adamke Male
Sponsor

User avatar
 
Offline
 
Telefon: Lumia 520
Soft: 8.1
Operator: Play
Age: 32
Location: Zielona Góra

Joined: 3 May 2009
Online: 86d 14h 2m 44s
Posts: 2914Topics: 276
Reputation point: 4512
    Ubuntu Chrome

Post by Obeebok » 21 Dec 2011, o 12:23

adam wrote:
Obeebok wrote:Pod jakim względem lepszy? Akurat mi się kilka lat temu przydarzyła sytuacja, że 7-zip nie chciał rozpakować pliku (komunikat "uszkodzone archiwum"), a WinRar zrobił to bez problemu.

7Zip'a używam od paru dobrych lat, i jeszcze nigdy nie uświadczyłem żadnego problemu. :P


No to możesz co najwyżej powiedzieć, że 7zip jest równie dobry jak WinRar :lol-sweat:
Obeebok Male
Friend

User avatar
 
Offline
 
Telefon: HTC Mozart
Operator: Plus
Age: 36
Location: Wrocław

Joined: 27 Aug 2010
Online: 14d 22h 8m 55s
Posts: 937Topics: 52
Reputation point: 762
    Windows XP Firefox

Previous

Return to Software

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests