Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat



Ogłoszenie


Forum NokiaHacking.pl obchodzi swoje 15. urodziny! Image






Previous topic | Next topic
Page 1 of 1 [ 6 posts ]
Print view
Write comments Post new topic


Nokia 3110 classic- recenzja numer dwa

Post Nokia 3110 classic- recenzja numer dwa 22 Jun 2010, o 16:53

Male - Redaktor  Posts/Topics2312/361  Reputation point 11286 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Dziś postanowiłem napisać recenzję Nokii 3110 classic. Dlaczegóż to właśnie ta Nokia? Przede wszystkim Nokia classic mimo, że jest starszym modelem nadal ma wielu zwolenników, a sam Pawelooss napisał, że nigdy z tym modelem się nie rozstanie. Telefon do dziś jest moim modelem zastępczym- leży sobie w biurku i czasem się przydaje. Kupiłem go dwa lata temu w Orange w ofercie zetafon. Kartę sim wziął mój tata, ja natomiast stałem się posiadaczem Nokii 3110c.

Przejdę teraz do specyfikacji i moich spostrzeżeń dotyczących tego modelu.

Pudło

W zestawie Orange otrzymałem:
- telefon Nokia 3110 classic,
- bateria Nokia BL-4C 1020 mAh,
- karta micro SD 128 Mb,
- kabel USB,
- zestaw słuchawkowy Nokia
- pudełko, papiery itp.

Image


Wygląd

Nokia 3110c to mały i wygodny telefon. Wymiary modelu to 109x46x16 mm, waga natomiast to 87g. Telefon posiada plastikową obudowę, która wg mnie sprawuje się bardzo dobrze. Telefon służył mi jako model roboczy w ubiegłe wakacje. Pracowałem przy kostce brukowej, a Nokii nie straszny był kurz i pył. Obudowa to wielki plus w tym modelu. Telefon jest elegancki, a na przednim panelu widzimy duże klawisze alfanumeryczne i mały wyświetlacz. Z tyłu telefonu widnieje oko aparatu i głośnik. Po lewej stronie telefonu mamy przestarzałą Irdę, a po prawej stornie klawisz regulacji głośności. Na górze telefonu jest włącznik telefonu, u dołu zaś mamy wejście ładowarki, wejście USB i wejście na słuchawki 2,5mm. Bardzo wygodna jest pokrywa baterii. Aby ją otworzyć należy paznokciem pociągnąć spust ku sobie, a następnie podnieść klapkę baterii. Naprawdę bardzo podoba mi się ten sposób. Dzięki temu obudowa nie trzeszczy, tak jak ma to miejsce , np. w 6220c, czy N81.

Image


Image

Wyświetlacz

Ekran Nokii to chyba jego najsłabszy punkt. Otóż classic posiada wyświetlacz 1,8'' , której rozdzielczość to zaledwie 128x160, a ilość kolorów to przeciętne 256tys. Na telefonie owszem obrazki i zdjęcia wyglądają całkiem zadowalająco, ale o obejrzeniu jakiegokolwiek filmu MP4 i 3GP w dobrej jakości możemy zapomnieć. Plusem tak małego ekranu jest to, że telefon jest mało prądożerny, a bateria spokojnie wytrzymuje 3-4dni; ale cóż coś kosztem czegoś.

Image

Multimedia 3110c

Telefon posiada wejście na karty MicroSD. Ja osobiście w modelu mam kartę 2GB zapełnioną w pełni muzyką, tematami i zdjęciami, a telefon w ogóle nie muli. Dzięki karcie pamięci Nokia całkiem dobrze radzi sobie jako odtwarzacz mp3. Muzyka wydobywająca się z głośnika jak na telefon z tej półki gra całkiem przyzwoicie. Słuchawki Nokii jak zawsze nie nadają się do słuchania muzyki. Do dziś używam przejściówki 3,5mm i słuchawek Creative. Naprawdę dobra jakość mp3.
Radio nie posiada RDS-u, ale mimo to stacje radiowe dobrze odbierają sygnał z anteny słuchawek.
Telefon posiada standardową przeglądarkę zdjęć, jak to ma miejsce w starszych S40.

Image

Aparat; Video- dodatek, ale bez fajerwerków

Aparat zastosowany w Nokii 3110c to przeciętny dodatek w modelu fińskiego producenta. Classic posiada aparat 1,3mpix o maksymalnej rozdzielczości 1280x1024 px i 8x zoom. Aparat nie posiada żadnych dodatkowych funkcji, n ie ma także lampy błyskowej. Video nagrywane przez 3110c jest tragiczne. Rozdzielczość filmików to 176x144 px, a format nagrywanego video to MPEG4. Zdjęcia są nieostre, pozbawione naturalnych kolorów. Jakość filmików pozostawia wiele do życzenia- filmiki są rozmazane i pozbawione płynności
Tak jak wspomniałem na początku aparat to tylko dodatek. Chodź na czasy, w których telefon wychodził taki aparat to było coś :)

Image

Oprogramowanie

Nokia 3110c posiada 9mb wbudowanej pamięci. System operacyjny to Nokia OS, interfejs to Series 40 3rd Edition. Telefon posiada procesor Jazelle ARM9, a jego zegar to, aż 245Mhz. Naprawdę dobre parametry. Wszyscy użytkownicy 3110c pamiętamy o restartach, które były uciążliwe i męczące. Na szczęście nowe softy, które wypuściła Nokia zaradziły na ten problem. Interfejs telefonu jak zawsze jest przejrzysty , szukane funkcje znajduje się łatwo, a menu jest intuicyjne.
Menu posiada możliwość organizowania ikon wg własnych upodobań. Na ekranie głównym można włączyć tryb gotowości i także segregować je według własnych ''widzi mi się''. Telefon posiada oczywiście podstawowe funkcje i aplikacje takie jak:
- kalkulator,
- kalendarz,
- bluetooth,
- dyktafon,
- stoper,
Do telefonu oczywiście można wrzucać inne aplikacje, motywy czy gry java.
Do telefonu kilkakrotnie wgrywałem oprogramowanie Phoenixem ze zmienionymi plikami PPM. Są to tzw Patche, których na testowany model jest bardzo dużo- tutaj link do patchy 3110classic:
Code:
Please Login or Register, to see this Content


Do dziś widnieje w moim modelu grafika jakiegoś Xpress Music. Naprawdę nie narzekam na soft w moim zastępczym telefonie.

Image


Wiadomości, jakość rozmów

Telefon ma bardzo wygodną, dużą, posiadającą idealny skok klawiaturę alfanumeryczną. Telefon ma 2 lata, a w sumie używałem go około 4 miesięcy i napisałem na nim 2743 wiadomości.
Klawiaturze z classic nie dorównuje żaden mój wcześniejszy model, nawet obecny model jakim jest N95 8GB.
Jakość rozmów stoi na wysokim poziomie.
Image

Podsumowanie

Nokia 3110 classic to bardzo wytrzymały telefon. Polecić go można użytkownikom nie tylko ceniącym sobie prostotę i intuicyjne poruszanie się po menu, ale także tym, którzy lubią tuningować telefony Nokii przez różnego rodzaju Patche. Wadą telefonu jest niewątpliwie aparat fotograficzny i mały ekran. Najważniejsze zalety modelu to bateria, oprogramowanie, procesor i jakość muzyki. Polecam ten telefon!


Recenzja może i krótka, ale proszę o jej opnie i + jeżeli Wam się podoba.

Pozdrawiam!
Last edited by Mati91 on 23 Jun 2010, o 12:22, edited 1 time in total.

Last post
Reply with quote 


Post Re: Nokia 3110 classic- recenzja numer dwa 22 Jun 2010, o 16:58

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Firefox
Mati91 wrote:
a sam Pawelooss napisał, że nigdy z tym modelem się nie rozstanie

Może nie użyłem dokładnie takiego sformułowania, bo obecnie nie używam, ale telefon został w rodzinie i mam do niego duży sentyment. :)

Mati91 wrote:
Chodź na czasy

Nigdzie nie pójdę! ;P Choć w recenzji najbardziej podobają mi się własne zdjęcia - zwłaszcza na tle pudełka S60. xD
Reply with quote 


Post Re: Nokia 3110 classic- recenzja numer dwa 23 Jun 2010, o 16:48

Male - Redaktor  Posts/Topics2312/361  Reputation point 11286 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
taka podkładka :) muszę sobie skombinować S40 :P nastepny test jaki planuje to nokia e51 i 6303.

[ Dodano: 23 cze 2010, o 12:23 ]
co takie małe zainteresowanie??:>
Reply with quote 


Post Re: Nokia 3110 classic- recenzja numer dwa 9 Feb 2011, o 00:16

Male - User  Posts/Topics2/0  Reputation point 9 
Offline  Profile 
Windows XP Chrome
NO cóż, mój stary telefon, który miał nawet swoje forum. Cud miód. Spory sentyment. Do dziś brakuje mi jego funkcji (teraz mam 6720c.)

Największą zaletą starej 3110 classiczki była ergonomia. Każdy klawisz był tam przemyślany. Tryb gotowości przypominał mi pulpit na Windowsie - miałem tam to co chciałem, dokładnie to co chciałem. Próżno szukać tego w symbianowych nowościach, w najnowszym trybie gotowości. Można było sobie ustawić zegar flash na ekranie jako tło pulpitu, teraz w najnowszych telefonach trzeba ściągać jakieś aplikacje, które tylko zastępują wygaszacz.

Świetnie w tym telefonie pisało się smsy. Choćby taka prosta rzecz jak lista podręczna odbiorców do których najczęściej piszemy. W nowej 6720 muszę z alfabetu wybierać "Zenka" a potem go jeszcze go potwierdzać... W 3110 jedną małą gwiazdką zmieniałem słowo w Smsie na inne. W symbianowym wynalazku wyświetla się teraz nowe okienko, tzn tczeba klikać, potwierdzać, okejować i zatwierdzać i tak w koło Macieju.

Książka telefoniczna może i była skromna, ale funkcjonowała dobrze, nie mieszały się dzwonki, grupy, nie było problemów z synchronizacją.

Duży sentyment pozostał i staruszka biedaczka przegrała z potrzebą zabawy nawigacją i dobrym aparatem.
Reply with quote 


Post Re: Nokia 3110 classic- recenzja numer dwa 16 Feb 2011, o 10:03

Male - 10%  Posts/Topics16/2  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Miałem okazję bawić się tym telefonikiem i moje odczucia są mieszane. Według mnie, ma troszkę za duże klawisze i za mały ekranik :P Ale jak wiadomo, każdy ma inne gusta i duże klawisze to dla jednych + a dla drugich -.
Reply with quote 


Post Re: Nokia 3110 classic- recenzja numer dwa 20 Mar 2011, o 21:05

Male - Friend  Posts/Topics768/110  Reputation point 758 
Offline  Profile   
Windows XP Opera
telefon mam także z orange i to jeszcze na gwarancji i tel sie spisuje jak... za***iscie;P

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic

Page 1 of 1 [ 6 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 0 guests