Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat



Ogłoszenie


Forum NokiaHacking.pl obchodzi swoje 15. urodziny! Image






Previous topic | Next topic
Page 2 of 2 [ 24 posts ]
Go to page Previous  1, 2
Print view
Write comments Post new topic


[Porównanie] Nokia 5800 czy gt540

Post [Porównanie] Re: Nokia 5800 czy gt540 29 Aug 2011, o 08:32

Male - User  Posts/Topics3/0  Reputation point 19 
Offline  Profile 
Windows XP Chrome
Panowie o czym w ogóle mowa?
Nokia 5800 to zabytek od którego powinno się trzymać na kilometr, pierwsza dotykowy model tego producenta na najgorszym możliwym Symbianem S60v5/^1(lekka przeróbka s60v3 i dodanie dotyku, dopiero ^3/Anna da się używać).
W telewizji n5800 była tzw chłopcem do bicia i pogrążania jej systemu, redaktorzy zestawiali ją z telefonami z IOS/Androidem/Blackberry i wyśmiewali jak wolno chodzi, jaki tragiczny ekran, jak beznadziejne nieintuicyjne menu posiada, ile się trzeba na klikać by dokopać się do potrzebnej funkcji.
Jedyna zaleta tego telefonu to jakość dźwięku, cała reszta to tragedia, sam planowałem kiedyś jego zakup, ale po tym co zobaczyłem w TV a następnie bawiąc się nim w sklepie skutecznie zniechęciłem się(miałem w tym samym czasie inne konkurencyjne modele w ręce).
Jeśli zależy na Symbianie to na dziś dzień warto kupić jedynie coś z ^3/Anna np C6-01 lub C7, tylko ten system jest rozwijany przez Nokię, posiada pełne wsparcie zarówno producenta jak i twórców oprogramowania (wystarczy porównać różnicę jakości gier/aplikacji). Warto kupować coś co producent dawano odstawił na bok?(N5800)
Ja rozumiem, że niektórzy będą bronić swojego telefonu, ale na litość boską, trzeba iść do przodu, ten model ma swój najlepszy czas za sobą, Nokia zrobiła teraz duży przeskok sprzętowo/systemowy i to wystarczający powód by nie sięgać po tego "dziadunia".
Co do LG Gt540 to miałem ten telefon pewien czas i gdybym miał wybierać bez chwili zastanowienia wybór padłby na niego.
Nie jest to może najmłodszy sprzęcik, ale prezentuje się o niebo lepiej od tej starej Nokia, jego wady to słaby głośnik i nienajlepszy aparat, cała reszta to już plusy(poczynając od procesora, ramu a kończąc na gpu-układ grafiki którego żadna Nokia S60v5/^1 nie posiada, standardem stał się dopiero od ^3/Anna).
Ktoś wcześniej pisał, co niby można więcej zmienić w Androidzie niż w Symbianie, otóż można zmienić dosłownie wszystko, poczynając od wgrania najnowszych wersji systemu(wgraj do 5800 nowego Symbiana ^3;)), przez pełną ingerencję softwarową w podzespoły(podkręcanie procesora, wifi itp). Dzięki tysiącom aplikacji można zmienić wszystko, dosłownie wszystko, mając Symbiana zawsze twierdziłem, że można wiele, przesiadka na Andka uświadomiła w jakim byłem błędzie. Kilka prostych przykładów: można instalować dodatkowe klawiatury różniące się nie tylko wyglądalem ale sposobem wprowadzania tekstu, można zmienić całkowicie system zarządzania wiadomościami sms/mms(od wyglądu przez segregację, sposoby powiadamiania itp), nie podoba się aparat to można używać innej aplikacji fotograficznej z innymi opcjami u funkcjami, zmiana interfejsu, krótko mówiąc w kilka chwil bez ingerencji w system można zmodyfikować calutki telefon nie do poznania.
Dodam jeszcze, że gdy po latach zmieniałem Symbiana na Androida miałem pewne obawy, przez pierwsze dwa tygodnie chciałem nawet wrócić,dopiero gdy zacząłem odkrywać jego możliwości stwierdziłem, że przenigdy nie kupię już niczego z Symbianem, chociaż przyznaję, Nokia C7 kumpla z Anną na pokładzie jest fajniutka:)

Last post
Reply with quote 


Post [Porównanie] Re: Nokia 5800 czy gt540 29 Aug 2011, o 11:12

Male - Friend  Posts/Topics1259/61  Reputation point 2512 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
medialny wrote:
poczynając od wgrania najnowszych wersji systemu(wgraj do 5800 nowego Symbiana ^3;)),

za***iście. To jak jakby wgrywać na IPhona WP7. Dobry argument.
medialny wrote:
przez pełną ingerencję softwarową w podzespoły(podkręcanie procesora, wifi itp).

Polecam przyjrzenie się modyfikacjom poczynionym w dowolnym CFW na s60v5.
medialny wrote:
Dzięki tysiącom aplikacji można zmienić wszystko, dosłownie wszystko

OVI Store.
medialny wrote:
można instalować dodatkowe klawiatury różniące się nie tylko wyglądalem ale sposobem wprowadzania tekstu

4 ex. http://betalabs.nokia.com/apps/swype-for-symbian
medialny wrote:
można zmienić całkowicie system zarządzania wiadomościami sms/mms(od wyglądu przez segregację, sposoby powiadamiania itp),

Skrzynka odbiorcza/Wiadomości wysłane i funkcja łączenia wiadomości w czat. Co więcej można wymyślić?
medialny wrote:
zmiana interfejsu

Vmenu, HandyShell, SPB Shell...

A poza tym:
medialny wrote:
^3/Anna np C6-01 lub C7, ten system jest rozwijany przez Nokię,

Nokia wchodzi w WP7 i zapewne powoli będzie rezygnować z ^3. Spójrz choćby co wyprawia z telefonami wprawadzanymi na rynek amerykański.
Reply with quote 


Post [Porównanie] Re: Nokia 5800 czy gt540 29 Aug 2011, o 11:19

Male - Sponsor  Posts/Topics4081/125  Reputation point 3661 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Chrome
boczkens wrote:
Nokia wchodzi w WP7 i zapewne powoli będzie rezygnować z ^3. Spójrz choćby co wyprawia z telefonami wprawadzanymi na rynek amerykański.

Zostawcie już ^3/Anna, bo mówimy o 5800. :D
boczkens wrote:
Polecam przyjrzenie się modyfikacjom poczynionym w dowolnym CFW na s60v5.

Dynamiczne skalowanie CPU, własne ustawianie częstotliwości, -jit http://pl.wikipedia.org/wiki/JIT_(informatyka), kompresja pamięci, zmiana sposobem jej zarządzania, swap. I pierdyliard innych modyfikacji. Co z tego dostępne jest na 5800?

boczkens wrote:
za***iście. To jak jakby wgrywać na IPhona WP7. Dobry argument.

Na gt540 możesz mieć najnowszego andka, który jest setki razy wygodniejszy od symbiana z 5800 i na pewno będzie można wgrać nowszą wersję :)
Reply with quote 


Post [Porównanie] Re: Nokia 5800 czy gt540 29 Aug 2011, o 11:25

Male - Friend  Posts/Topics1259/61  Reputation point 2512 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
IuDeX wrote:
Na gt540 możesz mieć najnowszego andka, który jest setki razy wygodniejszy od symbiana z 5800 i na pewno będzie można wgrać nowszą wersję :)

Ok tutaj zgoda. Doczytaj post kolegi. Mówił o wgraniu ^3 na miejsce s60 i właśnie to pozwoliłem sobie skomentować.
IuDeX wrote:
Dynamiczne skalowanie CPU, własne ustawianie częstotliwości, -jit http://pl.wikipedia.org/wiki/JIT_(informatyka), kompresja pamięci, zmiana sposobem jej zarządzania, swap. I pierdyliard innych modyfikacji. Co z tego dostępne jest na 5800?

Zmiana częstotliwości CPU jest dostępna nawet w s60; zakres owych modyfikacji jest ograniczony tylko przez rodzaj zastosowanego procesora. Jeśli chodzi o RAM - zwracam honor.

Mimo tego nadal twierdzę, że fanatycy Androida przesadzają z usadzaniem Symbka na ostatnim miejscu i co do tego zdania nie zmienię.
Reply with quote 


Post [Porównanie] Re: Nokia 5800 czy gt540 29 Aug 2011, o 11:46

Male - Sponsor  Posts/Topics4081/125  Reputation point 3661 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Chrome
boczkens wrote:
Mimo tego nadal twierdzę, że fanatycy Androida przesadzają z usadzaniem Symbka na ostatnim miejscu i co do tego zdania nie zmienię.

Wiesz co zauważyłem?
Userzy Symbiana b. często widząc opinię Android>Symbian stwierdzają, że ten ktoś od razu jest fanatykiem Androida, z którego poniekąd Nokia ostatnio zaczęła kopiować. Kompletnie bezpodstawne gadanie.
Reply with quote 


Post [Porównanie] Re: Nokia 5800 czy gt540 29 Aug 2011, o 13:03

Male - Expert  Posts/Topics4427/480  Reputation point 5230 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
boczkens wrote:
Zmiana częstotliwości CPU jest dostępna nawet w s60; zakres owych modyfikacji jest ograniczony tylko przez rodzaj zastosowanego procesora.

To nie jest zwiększenie częstotliwości CPU, tylko zwiększenie rozmiaru sterty.
Reply with quote 


Post [Porównanie] Re: Nokia 5800 czy gt540 29 Aug 2011, o 13:28

Male - Junior Admin  Posts/Topics4927/227  Reputation point 5466 
Offline  Profile   
Windows XP Opera
Co do overclockingu to pfff.. W N900 też można podkręcić proca i co :P Jakby android nie opierał się na jądrze linuxa to by nie było takiego cwaniakowania.

Tak samo jak maemo na N900 xD
Reply with quote 


Post [Porównanie] Re: Nokia 5800 czy gt540 29 Aug 2011, o 16:59

Male - 10%  Posts/Topics12/1  Reputation point 22 
Offline  Profile 
Windows XP Chrome
Mam LG GT540 i muszę napisać, że jego możliwości są dość spore choć nie korzystam z tego telefonu w sposób ekstremalny. Bateria trzyma od 2 do 3 dni, ale podczas ciągłego używania GPS-a padła po około 5 godzinach. Dźwięk z głośnika na maksymalnej głośności nie należy do najlepszych ale nie jest to dla mnie wada. Poza tym dobrze trzyma się w dłoni, ma wyczuwalną wibrację, system jest trochę szybszy niż ten, który miałem w nokii (i tu przepraszam za porównanie do symbiana w n73). Do wada mogę zaliczyć wrażliwą na zarysowania tylną klapkę od baterii. Jednak gdybym miał wybierać między gt540 a 5800 to również maiłbym dylemat. Ostatecznie zadecydowała mniejsza cena Lg w mixie.
Reply with quote 


Post [Porównanie] Re: Nokia 5800 czy gt540 30 Aug 2011, o 12:02

Male - Sponsor  Posts/Topics2914/276  Reputation point 4512 
Offline  Profile  WWW   
Windows Vista Chrome
medialny wrote:
Nokia 5800 to zabytek od którego powinno się trzymać na kilometr

Niby czemu? Nie każdy jest na tyle kasiasty, by móc pozwolić sobie na High-Endy.
medialny wrote:
najgorszym możliwym Symbianem S60v5/^1

Niby dlaczego "najgorszym"? System jest bardzo przyjazny użytkownikowi, i umożliwia korzystanie za pomocą palca, jak i rysika.
medialny wrote:
tragiczny ekran

Przecież ekran jest bardzo dobry. Jest bardzo czuły, nie trzeba mocno w niego tłuc żeby zadziałał. Wystarczy lekko go muskać.
medialny wrote:
beznadziejne nieintuicyjne menu posiada

Według mnie wszystkie funkcje są ułożone logicznie...
medialny wrote:
ale po tym co zobaczyłem w TV

Najzajebistszy argument jaki kiedykolwiek słyszałem.
medialny wrote:
Warto kupować coś co producent dawano odstawił na bok?(N5800)

Po co mam kupować 5800, skoro ją mam?

Ale i tak 5800 chyba sobie odpuszczę ;)
Wezmę chyba tego lgika, ale ekran wydaje się znaczkowaty...

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic
Go to page Previous  1, 2
Page 2 of 2 [ 24 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 



Related topics

Nokia 5530 XM vs Lg GT540

Author: Romland (4 Oct 2011, o 21:02)

Views: 1219  •  Replies: 13

Last post: IuDeX (5 Oct 2011, o 15:53) View the latest post



HTC G1 vs LG GT540

Author: Romland (7 Jun 2011, o 20:42)

Views: 1449  •  Replies: 4

Last post: akatsuki (13 Jun 2011, o 10:25) View the latest post



Nokia n96 czy 5800 xm ?

Author: zlatanmys (18 May 2011, o 23:21)

Views: 1456  •  Replies: 3

Last post: SileS (20 May 2011, o 09:59) View the latest post



LG GT540, za i przeciw.

Author: Mistrzunio94 (29 Nov 2010, o 19:27)

Views: 1353  •  Replies: 10

Last post: Mistrzunio94 (24 Dec 2010, o 16:02) View the latest post




Users browsing this forum: No registered users and 12 guests