Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 1 [ 9 posts ]
Print view
Write comments Post new topic


Nokia Lumia 800 nie do zdarcia – ciekawy przypadek!

Post Nokia Lumia 800 nie do zdarcia – ciekawy przypadek! 27 Oct 2013, o 23:58

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17485 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Firefox
Choć obecne smart­fony naszpikowane są elek­tron­iką, która w star­ciu z naturą zazwyczaj pod­daje się, to w przy­padku Nokii Lumii 800 sytu­acja wygląda odwrot­nie, a dlaczego?

Image

Ciekawy przy­padek wytrzy­małości smart­fona Nokia Lumia 800 został opisany na Fan Page’u szwedzkiego odd­zi­ału Nokii, w którym jeden z komen­tu­ją­cych tak opisał swoją historię: Nokia Lumia 800 zag­inęła w warunk­ach polowych – wpadła do jeziora i po 3,5 miesiąca oczeki­wa­nia w wod­nym ekosys­temie wynurzyła się pod­czas odpływu.

Mężczyzna, który odnalazł tele­fon dokład­nie go oczyś­cił – było widać, że smart­fon dobrze zasymilował się z wod­nym środowiskiem (oble­pi­ony był muszelkami i glon­ami). Następ­nie aby urządze­nie dobrze osuszyć zostawił je w pobliżu grze­jnika. Ostat­nim krok­iem było podłącze­nie ład­owarki i próba uru­chomienia Lumii 800. Wyobraź­cie sobie, jakie musi­ało być zdu­mie­nie mężczyzny, gdy okazało się, że smart­fon chodzi bez zarzutów – dzi­ałał jak zwykle. Dodatkowo bate­ria trzy­mała dwa dni.

Image

Choć w tą his­torię trochę ciężko uwierzyć prawdą jest, że w przy­padku wszel­kich pod­topień elek­tron­iki, naj­gorsze co możemy zro­bić to próba ład­owa­nia/włączenia mokrego urządzenia. Czy jed­nak taki zbaw­i­enny wpływ mogło mieć osuszanie smartfona?

Pełna his­to­ria opisana jest na FP Nokii Szwecja na Face­booku: https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... 609&type=1

Źródło: dailymobile.pl

Last post
Reply with quote 


Post Re: Nokia Lumia 800 nie do zdarcia – ciekawy przypadek! 28 Oct 2013, o 00:05

Male - 60%  Posts/Topics243/23  Reputation point 125 
Offline  Profile 
Windows 7 Opera
Jestem w stanie w to uwierzyć. Naprawdę, bo twierdzę że Nokia nie robi złomu, pamiętam porównanie które kiedyś tu było chyba 920 z "pancernym" Samsungiem Solid.
Reply with quote 


Post Re: Nokia Lumia 800 nie do zdarcia – ciekawy przypadek! 28 Oct 2013, o 18:46

Male - Junior Admin  Posts/Topics4927/227  Reputation point 5466 
Offline  Profile   
Windows XP Opera
Takie o położenie telefonu w pobliżu grzejnika gówno da za przeproszeniem. Telefon należy rozebrać, tak aby wszystkie części można było wysuszyć, inaczej obudowa nie pozwoli na całkowite wysuszenie wnętrzności i między nóżkami i pod układami scalonymi nadal będzie mokro.
Reply with quote 


Post Re: Nokia Lumia 800 nie do zdarcia – ciekawy przypadek! 28 Oct 2013, o 19:27

Male - Sponsor  Posts/Topics9190/98  Reputation point 6525 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Wrzuć do ryżu, szybciej i lepiej :mryellow:

W sumie jeśli w momencie gdy wpadła do wody była rozładowana to mogło nie dojść do zwarć i dlatego większość układów przeżyła bo nie było dopływu prądu. Potem już wyschła i też nie miało co zrobić zwarcia i dlatego podziałała.
Tylko ile będzie działać bez czyszczenia? :E Tego nikt nie wie, zwłaszcza w przypadku tak delikatnych lutów jak mają nowe Nokie ;)
Reply with quote 


Post Re: Nokia Lumia 800 nie do zdarcia – ciekawy przypadek! 28 Oct 2013, o 21:05

Male - Friend  Posts/Topics672/35  Reputation point 546 
Offline  Profile   
Windows 8 Chrome
Też mi coś...Kiedyś stara 6020 wpadła mi do kibla(pierwszy raz i ostatni kiedy włożyłem rękę po coś tam) wysuszyłem a odpalić nie chciała.Odłożyłem na szafę po 6 miesiącach Sobie o niej przypomniałem i jakie moje zdziwienie że działała ;D
Reply with quote 


Post Re: Nokia Lumia 800 nie do zdarcia – ciekawy przypadek! 28 Oct 2013, o 21:55

Male - Friend  Posts/Topics466/67  Reputation point 1047 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Opera
Ja ze swoją 5220XM wskoczyłem do wody, przepłynąłem sporo i dopiero się zorientowałem co mam w spodenkach. Kiedy wyszedłem z wody jeszcze była włączona, ale wykrywała, że podpięta jest ładowarka i słuchawki, a ich nie było. Zostawiłem ją na słońcu z wyciągniętą bateria i tak się suszyła. Po jednym dniu suszenia słońcem złożyłem z powrotem i telefon działa do dziś, ale ma problemy z softem, który lubi wyświetlić biały ekran i zresetować telefon i raz soft całkiem padł.
Reply with quote 


Post Re: Nokia Lumia 800 nie do zdarcia – ciekawy przypadek! 28 Oct 2013, o 21:58

Male - Sponsor  Posts/Topics9190/98  Reputation point 6525 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
ja kiedyś 3310 kupiłem, za grosze, była po zalaniu kawą i wywalała cała baterię od razu bo świeciły się cały czas diody od wyświetlacza xD
Umyłem płytę pod kranem, wyschła po pół dnia i do sprzedania działała bez problemu ;)
Reply with quote 


Post Re: Nokia Lumia 800 nie do zdarcia – ciekawy przypadek! 28 Oct 2013, o 22:58

Male - Friend  Posts/Topics2604/346  Reputation point 1585 
Offline  Profile  WWW   
Linux Chrome
Ja ze swoją E5-00 wpadłem do wody, telefon przesechł 1 dzień, nawet na czujnikach zalania śladu nie było.
Reply with quote 


Post Re: Nokia Lumia 800 nie do zdarcia – ciekawy przypadek! 28 Oct 2013, o 23:22

Male - Sponsor  Posts/Topics2793/816  Reputation point 4150 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
wook jak wpadles do wody siegajacej po kostki to nic dziwnego, ze wskazniki zalania nie byly przebarwione :E

Kiedys kumplowi wpadla 3310 do mleka, posuszyla sie kilka dni na parapecie i dzialala. Teraz gdybym kompletnie zamoczyl E52 to nie wiem czy byloby co ratowac :/

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic

Page 1 of 1 [ 9 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 16 guests