Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 1 [ 9 posts ]
Print view
Write comments Post new topic


Nokia ostatecznie uśmierca Symbiana.

Post Nokia ostatecznie uśmierca Symbiana. 22 Dec 2011, o 23:59

Male - Friend  Posts/Topics768/110  Reputation point 758 
Offline  Profile   
Windows XP Chrome
Image

Symbian dogorywał od dawna, ale Nokia utrzymywała go przy życiu. Teraz firma ostatecznie rezygnuje z nazwy cenionego systemu i ogłasza, że dostępne na rynku smartfony otrzymają aktualizację do Belle, Nokii Belle.



Zmiana jest czysto kosmetyczna. Kilka miesięcy temu Finowie w podobny sposób zrezygnowali z marki Ovi. Czy promowanie wszystkich produktów pod marką Nokia ma sens? Jeśli wziąć pod uwagę nowych, mniej zorientowanych klientów, może i tak. Wśród tych starszych, bardziej obeznanych z mobilnymi technologiami, rozpoznawalność Symbiana i Ovi z pewnością była wysoka.

Do sklepów lada dzień trafią wersje modeli N8, C7 i C6-01, wyposażone w najnowszą odmianę systemu Nokii. Początkowo będą one dostępne w Chinach, ale stopniowo w innych krajach. W lutym 2012 obecni użytkownicy Nokii N8, E7, E6, X7, C7, C6-01 i Oro będą mogli je zaktualizować do wersji Belle.

Decyzja Nokii nie dziwi. Prędzej czy później Symbian i tak w naturalny sposób zakończyłby żywot. Wystarczyłoby, żeby smartfony z Windows Phone 7 stały się równie konkurencyjne cenowo (co ma nastąpić już w przyszłym roku wraz z pojawieniem się kolejnych wersji systemu Microsoftu).


Czy ktoś będzie tęsknił za Symbianem? Statystyki popularności mobilnych OS-ów mówią same za siebie – od wielu miesięcy Symbian systematycznie traci udziały, a użytkownicy nie mają oporów przed zmianą platformy. Nie miała ich też Nokia, zawierając sojusz z Microsoftem. W obecnym układzie Symbian jest po prostu zbędny, wystarczą niewiele ustępujące mu modele na platformie Series 40 (np. Asha 303), dla bardziej wymagających pozostaje WP7.

źródło: http://komorkomania.pl

Last post
Reply with quote 


Post Re: Nokia ostatecznie uśmierca Symbiana. 23 Dec 2011, o 00:05

Male - Junior Admin  Posts/Topics4621/121  Reputation point 6384 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Chrome
LubiaK wrote:
Czy ktoś będzie tęsknił za Symbianem?

:cry:

Symbian to jeden wielki rozdział w historii firmy Nokia, która produkowała modele z tym systemem. Miałem mam i będę miał do niego sentyment.
Reply with quote 


Post Re: Nokia ostatecznie uśmierca Symbiana. 6 Jan 2012, o 14:52

Male - 20%  Posts/Topics37/9  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows Vista Firefox
A ja mam pytanie. Jeżeli Nokia zrywa z Symbianem to czy będzie się opłacało kupować telefon z tym systemem? Czy lepiej już kupić telefon z innym systemem?
Reply with quote 


Post Re: Nokia ostatecznie uśmierca Symbiana. 6 Jan 2012, o 15:13

Male - HydePark Mod  Posts/Topics3755/345  Reputation point 4123 
Offline  Profile   
Windows 7 Opera
Tytuł tematu jest tylko dobrym chwytem marketingowym. W temacie o to chodzi, że Nokia pozbyła się nazwy Symbian w nazwie aktualizacji oprogramowania. Symbian będzie miał jeszcze 3 większe aktualizacje (z Bellą), więc sam system nie jest jeszcze "martwy", jak inni go za takiego uważają. Nokia będzie wspierała Symbiana do 2014 roku.
Reply with quote 


Post Re: Nokia ostatecznie uśmierca Symbiana. 6 Jan 2012, o 15:24

Male - Friend  Posts/Topics988/225  Reputation point 724 
Offline  Profile 
Windows XP Opera
adrian219, a potem.? xD
Reply with quote 


Post Re: Nokia ostatecznie uśmierca Symbiana. 6 Jan 2012, o 15:56

Male - HydePark Mod  Posts/Topics3755/345  Reputation point 4123 
Offline  Profile   
Windows 7 Opera
EriX05, sama Nokia nie, zewnętrzna firma tak.
Reply with quote 


Post Re: Nokia ostatecznie uśmierca Symbiana. 6 Jan 2012, o 16:34

Male - Moderator  Posts/Topics2689/124  Reputation point 4964 
Offline  Profile 
Windows XP Chrome
farmersnk wrote:
A ja mam pytanie. Jeżeli Nokia zrywa z Symbianem to czy będzie się opłacało kupować telefon z tym systemem? Czy lepiej już kupić telefon z innym systemem?
A czy jest sens kupować teraz N9 z MeeGo, który Nokia uśmierciła zanim wypuściła pierwszy i jedyny telefon z tym systemem?
Telefon mimo to sprzedaje się dobrze :)
Reply with quote 


Post Re: Nokia ostatecznie uśmierca Symbiana. 6 Jan 2012, o 16:37

Male - Sponsor  Posts/Topics643/227  Reputation point 817 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
davvid wrote:
A czy jest sens kupować teraz N9 z MeeGo, który Nokia uśmierciła zanim wypuściła pierwszy i jedyny telefon z tym systemem?


No mi się wydaje, że nie ma sensu.. :rotfl: :rotfl: :rotfl:

... ale jak kto lubi :D
Reply with quote 


Post Re: Nokia ostatecznie uśmierca Symbiana. 6 Jan 2012, o 16:43

Male - Moderator  Posts/Topics2689/124  Reputation point 4964 
Offline  Profile 
Windows XP Chrome
No ja bym też nie kupił, nawet jakbym chciał wydać na telefon 2,5k (czego i tak w życiu bym nie zrobił, nawet jakby mnie było stać na kupno 10 takich N9 :P

Ale i tak się sprzedaje dość dobrze. Gdyby dalej wspierali meego, to pewnie sprzedaż by była jeszcze lepsza :)

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic

Page 1 of 1 [ 9 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 11 guests





cron