
O tym systemie można było już usłyszeć wcześniej, ale teraz kilka smaczków dodała powyższa tabelka, z której możemy wysunąć kilka wniosków. Meltemi OS będzie posiadał kilka aspektów pochodzących z Windows Phone i uznanych technologii stosowanych już ładnych parę lat. Z mobilnego systemu Microsoftu do dyspozycji będziemy mieli przeglądarkę Xpress Browser, która nie jest zbytnio popularna na smartphone’ach z „mobilnymi Okienkami”. Oczywiście znajdziemy także Nokia Maps, zapewne stworzone na wzór programu, który znajdziemy na modelach Asha. Podobnie będzie z Nokia Music.

Do smartphone’ówych aspektów będziemy mogli zaliczyć takie elementy jak: wyświetlacz ClearBlack (modele z Windows Phone będą korzystały z PureMotion/wyświetlaczy WXGA), wideorozmowy, dysk w „chmurze”, a nawet bardzo dobrze już nam znane moduły aparatu sygnowane marką Carl Zeiss – dla Lumii pozostanie PureView. Także design smartphone’ów będzie typowy dla poszczególnej klasy rynkowej. Lumie, stety lub nie, pozostaną przy swoim wyglądzie.
Jaki może mieć wpływ ten system na dalszy rozwój współpracy z Microsoftem i Windows Phone? Najprawdopodobniej żaden, Meltemi OS po prostu zapełni drobną lukę pomiędzy modelami Asha i Lumia. Tylko, czy tworzenie nowego systemu ma sens? Niestety, ale przeczuwam, że twór fińskiej korporacji może skończyć podobnie jak BadaOS stosowana na modelach Samsunga – niedawno ogłoszono zakończenie tego projektu na rzecz kolejnego: Tizen. I właśnie w tym ostatnim upatrywałbym przeciwnika Meltemi. Jak prędko ujrzymy pierwsze modele z tymi systemami? Niestety, tego nie wiadomo, ale jest duża szansa, że jeszcze bieżący rok pokaże kilka modeli z Meltemi i Tizen.
Co sądzicie o takim rozdrabnianiu? Osobiście nie wróże wielkiego sukcesu tym systemom.
Źródło: windows-phone.pl