Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat



Ogłoszenie


Forum NokiaHacking.pl obchodzi swoje 15. urodziny! Image






Previous topic | Next topic
Page 2 of 3 [ 41 posts ]
Go to page Previous  1, 2, 3  Next
Print view
Write comments Post new topic


Obniżanie wersji oprogramowania telefonu (USB downgrade).

Post Re: Obniżanie wersji oprogramowania telefonu (USB downgrade). 26 Apr 2010, o 20:37

Male - User  Posts/Topics1/0  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows Vista Internet Explorer 7
Gązo5 wrote:
gdy chciałem zrobić downgrade 2700c po komuniacie że ta operacje może ubić telefon wyskakuje warning! can't prepare to downgrade. continue? i jak potwierdzie to przefleszuje telefon ale pod koniec wyskakuje że telefon nie odpowiada. Po tym musze ją stawiać phoenixem na deadzie. Czym to jest spowodowane i czy nie da się zrobić downgrade phoenixem bo w zakładce options widziałem opcje ,,allow SW downgrade"?

Podpinam się do pytania ... a jest opcja żeby użyć oprogramowania z N 2730C ?? przecież są właściwie identyczne .... i czy gdzieś ewentualnie znajdzie sie wersję 0590218 bo taka miałem oryginalną i teraz nie mogę do niej wrócić ....

Last post
Reply with quote 


Post Re: Obniżanie wersji oprogramowania telefonu (USB downgrade). 14 Jun 2010, o 17:06

Male - 20%  Posts/Topics43/11  Reputation point 0 
Offline  Profile  WWW    Tlen 
Windows XP Firefox
Mi się udało zaniżyć soft w 6120c :)
Log:
Code:
Please Login or Register, to see this Content
Reply with quote 


Post Re: Obniżanie wersji oprogramowania telefonu (USB downgrade). 4 Jul 2010, o 13:29

Male - User  Posts/Topics1/0  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Reading SW version...Error reading rap ver!

Mam taki komunikat przy próbie downgradu E52 ? Można z tym fantem coś zrobić ?

Znalazłem informację o loder'ach, ale i tak nie pomaga.
Reply with quote 


Post Re: Obniżanie wersji oprogramowania telefonu (USB downgrade). 25 Jul 2010, o 23:10

Male - User  Posts/Topics2/0  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows 7 Internet Explorer 8
Mi na końcu telefon nie odpowiadał i stawiałem phoenixem po dead usb. Posiadam nokie 3600 slide i czy tym sposobem mogły mi się uszkodzić certyfikaty lub coś innego? Zastanawia mnie to bo telefon pochodzi z anglii i ma simlocka, a teraz w nss pokazuje przy statusie simlocka "no" i co najgorsze w międzyczasie myśląc, że telefon jest ok wykupiłem kod na simlocka po imei i mi go nie przyjmuje. Kopii rpm i innych nie mam bo niestety brat zrobił formata na kompie z xp. Ma ktoś jakiś pomysł?
Reply with quote 


Post Re: Obniżanie wersji oprogramowania telefonu (USB downgrade). 26 Jul 2010, o 08:02

Male - 80%  Posts/Topics318/7  Reputation point 322 
Offline  Profile   
Windows Vista Firefox
no to jak pisze w nss że nie ma simlocka to jak ma Ci znowu go zdjąć, simlocka już pewnie nie masz.
Reply with quote 


Post Re: Obniżanie wersji oprogramowania telefonu (USB downgrade). 26 Jul 2010, o 08:45

Male - Sponsor  Posts/Topics778/33  Reputation point 1510 
Offline  Profile   
Java Opera
Gązo, sim lock raczej sam nie zszedł. Myślę że mogą być uszkodzone certyfikaty (tak mi się wydaje) i telefon ma sim-locka na wszystkie sieci, którego normalnie nie wykrywa. Ja miałem podobnie z moją 5300.
Reply with quote 


Post Re: Obniżanie wersji oprogramowania telefonu (USB downgrade). 28 Jul 2010, o 22:55

Male - User  Posts/Topics2/0  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows 7 Internet Explorer 8
Log z jafa mówi, że jest simlock i chyba jednak wszystko jest ok... NSS musi przekłamywać i dostałem zły kod...

Code:
Please Login or Register, to see this Content
Reply with quote 


Post Re: Obniżanie wersji oprogramowania telefonu (USB downgrade). 29 Jul 2010, o 19:17

Male - 10%  Posts/Topics15/8  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
pawelooss wrote:
Ściągnij i zainstaluj program JAF oraz paczki z odpowiednim oprogramowaniem

W temacie 6300 jestem bardzo świeży i chyba nie rozumiem, jak ściągnąć i zainstalować paczki z odpowiednim oprogramowaniem :hmm:

[ Komentarz dodany przez: pawelooss: 29 lipca 2010, o 18:32 ]
Arty obadaj, FAQ oblukaj,
Na drugi raz wiedz, że jak nie wiesz - to Szukaj.
Reply with quote 


Post Re: Obniżanie wersji oprogramowania telefonu (USB downgrade). 26 Jun 2011, o 19:16

Male - User  Posts/Topics3/0  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
ja próbowałem zejść softem z v35 na v31 jafem i niestety nie udało się i zostałem teraz z telefonem który włącze przycisk power zaświeci ekran i zgaśnie,próbowałem dead usb jafem i phoenixem i bez rezultatu,ma ktoś jakiś pomysł co z tym zrobić żeby telefon ożywić ???????
Reply with quote 


Post Re: Obniżanie wersji oprogramowania telefonu (USB downgrade). 26 Jun 2011, o 19:25

Male - Friend  Posts/Topics1136/115  Reputation point 888 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
7BOSS7, musisz załatwić sobie rezystorek 10kOhm i zastosować się do tego poradnika


Code:
Please Login or Register, to see this Content


tylko u ciebie jak wejdzie w tryb local to zrób dead flashing np.phoenixem i po krzyku
Reply with quote 


Post Re: Obniżanie wersji oprogramowania telefonu (USB downgrade). 26 Jun 2011, o 21:53

Male - User  Posts/Topics3/0  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
a czy jest jeszcze inna opcja postawienia telefonu w tryb local mode niż metodą rezystorka ?????
Reply with quote 


Post Re: Obniżanie wersji oprogramowania telefonu (USB downgrade). 27 Jun 2011, o 16:51

Male - Friend  Posts/Topics1136/115  Reputation point 888 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
7BOSS7, tak box serwisowy i kabel F-BUS
Reply with quote 


Post Re: Obniżanie wersji oprogramowania telefonu (USB downgrade). 3 Sep 2011, o 00:45

Male - User  Posts/Topics3/1  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Code:
Please Login or Register, to see this Content



Mam nokie c5-03 Ale z najnowszym softem RM-719 , a potrzebuje RM-697(taki jak od początku)
Czy da się przejść na RM-697 , z niższym softem ?
Reply with quote 


Post Re: Obniżanie wersji oprogramowania telefonu (USB downgrade). 31 Oct 2011, o 18:09

Male - User  Posts/Topics3/0  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
emitar wrote:
Reading SW version...Error reading rap ver!

Mam taki komunikat przy próbie downgradu E52 ? Można z tym fantem coś zrobić ?

Znalazłem informację o loder'ach, ale i tak nie pomaga.

Jest na to sposób?
Reply with quote 


Post Re: Obniżanie wersji oprogramowania telefonu (USB downgrade). 31 Oct 2011, o 20:00

Male - Friend  Posts/Topics280/15  Reputation point 117 
Offline  Profile  WWW 
Windows XP Chrome
Nie wiem czy to akurat taki błąd wywala, bo wydaje mi się że procedura downgrade powinna dojść nie co dalej, ale niema na to sposobu, bez boxa nie zrobisz downgrade...
Last edited by Leito07 on 31 Oct 2011, o 20:01, edited 1 time in total.

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic
Go to page Previous  1, 2, 3  Next
Page 2 of 3 [ 41 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 2 guests