Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat



Ogłoszenie


Forum NokiaHacking.pl obchodzi swoje 15. urodziny! Image






Previous topic | Next topic
Page 1 of 3 [ 43 posts ]
Go to page 1, 2, 3  Next
Print view
Write comments Post new topic


Odczytywanie kodu zabezpieczającego (ang. Security Code).

Post Odczytywanie kodu zabezpieczającego (ang. Security Code). 26 Jun 2009, o 23:30

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows Vista Firefox
Jeśli zapomniałeś kodu zabezpieczającego telefon (ang. Security Code), potrzebnego np. do przywrócenia ustawień fabrycznych, to nic straconego - możesz go bowiem w prosty sposób odczytać lub w trochę trudniejszy sposób zresetować.

No więc zapomniałem tego kodu... Co robić?!

Przede wszystkim zachowaj spokój. Może przypomnisz sobie po chwili, jakie było to hasło. Standardowy kod zabezpieczeń (ang. Security Code) to: 12345.

UWAGA: Po 3 błędnych próbach wpisania kodu, telefon nie przyjmie nawet poprawnego. Odczekaj więc 30-60 minut i dopiero wtedy spróbuj go wpisać.


Jeżeli jednak nie pamiętasz już tego hasła, to spróbuj odczytać je wg wskazówek z poniższych artykułów (wybór programu dowolny).

Odczytwanie Security Code za pomocą Nemesis Service Suite (NSS).
Odczytwanie Security Code za pomocą MBro Nokia Tools Lite.
Odczytwanie Security Code za pomocą Just Another Flasher (JAF).
Odczytwanie Security Code za pomocą Phoenix Service Software Internal.

Resetowanie Security Code do 12345 za pomocą Phoenix Service Software.


Jeśli hasło to było ustawione jako kod blokady klawiatury, nie odczytasz je powyższymi programami, ponieważ bez odblokowania klawiatury nie można wybrać trybu kabla USB. W takim przypadku pozostaje jedynie przeflashowanie telefonu (wgranie oprogramowania w trybie "Refurbish").

Wgrywanie oprogramowania za pomocą Phoenix Service Software w trybie Dead USB.
Skąd wziąć soft do swojego telefonu?

Last post
Reply with quote 


Post Re: Odczytywanie kodu zabezpieczającego (ang. Security Code). 27 Jan 2010, o 09:31

Male - User  Posts/Topics1/0  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
aj aj aj a ja 5 minut temu hasł znałem a tera nie i do komy dostac sie nie moge hahaha

[ Komentarz dodany przez: pawelooss: 27 stycznia 2010, o 10:53 ]
Więcej emtów nie szło dać? :/ Odczekaj dobę i wprowadź kod...
Reply with quote 


Post Re: Odczytywanie kodu zabezpieczającego (ang. Security Code). 30 Jan 2010, o 14:40

Female - User  Posts/Topics1/0  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows XP Opera
a ja mam nokie 6300 i kiedys wprowadziłam sobie kod zabezpieczajacy telefon i go zapomnialam no i tel chodzi tylko z moja karta i kombinuje jak go zdjac...wgralam nowe oprogramowanie ze stroki Noki i du** nic nie dalo wszystko zostalo jak bylo;/ W takich momentah żałuje , że nie jestem hakerem:) Teraz spróbuje ogarnać tym sposobem..."Odczytwanie Security Code za pomocą Nemesis Service Suite (NSS)." Mogłoby się udać...
Reply with quote 


Post Re: Odczytywanie kodu zabezpieczającego (ang. Security Code). 23 Mar 2010, o 23:29

Male - User  Posts/Topics1/0  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows Vista Chrome
Ja mam 6151 i wszystko zadziałało jak trzeba, dziękuję! bo za nic nie mogłem sobie przypomnieć kodu który sam ustawiłem :)
Reply with quote 


Post Re: Odczytywanie kodu zabezpieczającego (ang. Security Code). 4 Feb 2011, o 11:44

Male - 10%  Posts/Topics21/5  Reputation point 1 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
NOKIA 6300 zapomniałem kodu blokady klawiatury... Phoenix zainstalowany ale nie da się go uruchomić. Jak instalowałem majora 9,0 to wyrzuciło do kwarantanny. POMOCY!

[ Komentarz dodany przez: adrian219: 4 lutego 2011, o 14:47 ]
"Odgaszam" post, wszystko jak najbardziej poprawnie. :)

Jeśli ci wyskakuje błąd przy flaszowaniu sprawdź czy dobrze zrobiłeś z instrukcją.
Last edited by Marksman1221 on 1 Aug 2011, o 11:15, edited 1 time in total.
Reply with quote 


Post Re: Odczytywanie kodu zabezpieczającego (ang. Security Code). 4 Feb 2011, o 13:05

Male - Sponsor  Posts/Topics9188/98  Reputation point 6525 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
wyłącz antywirusa na czas instalacji phoenixa
Reply with quote 


Post Re: Odczytywanie kodu zabezpieczającego (ang. Security Code). 4 Feb 2011, o 14:14

Male - 10%  Posts/Topics21/5  Reputation point 1 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
nemo333 wrote:
wyłącz antywirusa na czas instalacji phoenixa

Tak tylko wystraczy 5 minut żeby komp bez antyvira był zarobaczony.



YESSSS
RM-217_DP20_8.20__sw-07.21 zainstalowałem ale finiks nie chce się uruchomić:/ Czekam na pomysly:)


nemo333 dziękówka pskutkowało jak instaluje to wyłaczam neta i avasta i do przodu. Dzięki wielkie
Last edited by Marksman1221 on 6 Feb 2011, o 16:38, edited 1 time in total.
Reply with quote 


Post Re: Odczytywanie kodu zabezpieczającego (ang. Security Code). 4 Feb 2011, o 15:33

Male - Sponsor  Posts/Topics9188/98  Reputation point 6525 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Tak tylko wystraczy 5 minut żeby komp bez antyvira był zarobaczony.
jak masz strony XXX free gay moovies na startowe no to tak. Ale ja od pół roku nie mam żadnego antywira i nie mam żadnego wirusa. Wystarczy uważać co się ściąga. A phoenix nie będzie na bank zawirusowany, chyba że jakaś niepewna wersja znaleziona w necie. wszystkie które są wrzucane na forum są już testowane i nikt nie narzekał na nie.
RM-217_DP20_8.20__sw-07.21 zainstalowałem ale finiks nie chce się uruchomić:/ Czekam na pomysly:)
nie uruchomisz bez wyłączenia antywirusa ;] większość ich niesłusznie oznacza plik "fixer.exe" jako wirus a to tylko nieszkodliwy programik który [odmienia pliki żeby nie trzeba było mieć boxa nokii do uruchomienia go
Reply with quote 


Post Re: Odczytywanie kodu zabezpieczającego (ang. Security Code). 27 May 2011, o 19:10

Male - 10%  Posts/Topics21/5  Reputation point 0 
Offline  Profile   
Windows 7 Firefox
nemo333 wrote:
jak masz strony XXX free gay moovies na startowe no to tak.

Jaki pocisk :D
Ale potem wystarczy zrobić skan i masz GIT. Poza tym ja korzystam z Phoenixa baaaaardzo długo, nie mam antywira, a komp hula pięknie, że pała mięknie :)
Reply with quote 


Post Re: Odczytywanie kodu zabezpieczającego (ang. Security Code). 18 Jun 2011, o 14:40

Male - User  Posts/Topics8/0  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Jungo wrote:
że pała mięknie


Myślę że chodziło Ci o głowę;) ;P
Reply with quote 


Post Re: Odczytywanie kodu zabezpieczającego (ang. Security Code). 9 Jul 2011, o 16:43

Male - 10%  Posts/Topics21/5  Reputation point 0 
Offline  Profile   
Windows 7 Firefox
hpolski010 wrote:
Jungo wrote:
że pała mięknie


Myślę że chodziło Ci o głowę;) ;P


Myślę, że nie :D
Reply with quote 


Post Re: Odczytywanie kodu zabezpieczającego (ang. Security Code). 11 Oct 2011, o 16:39

Male - User  Posts/Topics2/0  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Witam!

Ja mam natomiast inny problem... Ustawiłem kiedyś kod zabezpieczający w mojej 5220. telefon poszedł do lamusa ale potrzebuję go wskrzesić :D Po włączniu telefonu prosi o kod zabezpieczający czy pozostaje mi tylko flashowanie ?
Reply with quote 


Post Re: Odczytywanie kodu zabezpieczającego (ang. Security Code). 11 Oct 2011, o 16:54

Male - Patcher  Posts/Topics2810/173  Reputation point 1827 
Offline  Profile 
Linux Opera
Flashuj na refurbishu.
Reply with quote 


Post Re: Odczytywanie kodu zabezpieczającego (ang. Security Code). 11 Oct 2011, o 16:59

Male - User  Posts/Topics2/0  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Czyli jednym słowem wszystko tracę?
Reply with quote 


Post Re: Odczytywanie kodu zabezpieczającego (ang. Security Code). 11 Oct 2011, o 17:10

Male - Patcher  Posts/Topics2810/173  Reputation point 1827 
Offline  Profile 
Linux Opera
Pamięć telefonu tak.

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic
Go to page 1, 2, 3  Next
Page 1 of 3 [ 43 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 0 guests