[5310XM] odtwarzacz muzyki plik uszkodzony

Wbudowane oprogramowanie, problemy z softem, flashowanie.

Post by borrysek » 20 Sep 2010, o 14:37

Witam mam problem z moją nokią 5310 xm mianowicie miała ona nie wielki błąd źle pokazywała stan pamięci. Oddałem ją do serwisu stwierdzili soft, wgrali nowy i problem zniknął lecz pojawił się wedle mnie gorszy. Gdy chce włączyć odtwarzacz muzyki "idź do odtwarzacza muzyki" to pojawia się komunikat plik uszkodzony. Przypuszczam że błędnie są wgrane skórki ponieważ odtwarzacz działa (muzyka leci reaguje na przyciski muzyczne) a przypuszczam tak z powodu radia gdzie dwie z trzech skórek nie działają gdy do radia dograłem nową to działała. Z odtwarzaczem niestety nie jest to już takie proste ponieważ nie mam opcji zmienić skórki na żadną inną ponieważ odtwarzacz nie działa. Znalazłem na forum zmiana-skorek-odtwarzacza-w-nokiach-s40v5-np-5310xm-vt926.htm taki temat który teoretycznie rozwiązuje problem lecz praktycznie nic z tego ponieważ gdy dogrywam jakąś skórkę która zajmuje przykładowo 19kb to wgrywa tylko 6kb(nawet jak by wgrało to nie dam rady jej ustawić) . Myślałem żeby zrobić tak ja napisane jest w tamtym temacie a mianowicie podmienić skórkę ale tych co są oryginalnie nie można usunąć oxycubem wyskakuje jakiś komunikat. Byłem z tym fonem w serwisie gdzie robili mi soft i pan stwierdził że to nie jest wina softu tylko telefonu bo on się konsultował itp itd a w praktyce nawet ustawień fabrycznych nie wczytał. Może jakieś pomysły ktoś przerabiał już ten temat? zaznaczam że przed zmianą softu z wersji 8 coś na to co teraz mam czyli 9.42 to odtwarzacz działał bez zarzutu.
borrysek Male
User
 
Offline
 
Telefon: 5310, n73
Operator: T-Mobile
Age: 33
Location: Września

Joined: 9 Sep 2010
Online: 6h 46m 18s
Posts: 7Topics: 1
Reputation point: 0
    Windows 7 Firefox

Post by adam111 » 27 kwi 2009, o 00:00

BoTs RoX! :D
adam111 Mężczyzna
Oddajcie mi cześć!
50%

Avatar użytkownika
 
Online
 
Telefon: Nokia 3110c
Soft: v. 05.50
Operator: -----

Joined: 30 mar 2009
Online:
Posts:   •  Topics: 
    Ubuntu  Firefox

Post by bastard3son » 20 Sep 2010, o 14:59

borrysek, możesz spróbować samemu przeinstalować soft z pomocą programu Phoenix, najlepiej w trybie Refubrish. ;)
bastard3son Male
żywa legenda.
Sponsor

User avatar
 
Offline
 
Telefon: Sony Xperia M4 Aqua
Soft: 5.0 Lollipop
Operator: Play
Age: 33
Location: Warszawa

Joined: 28 Apr 2009
Online: 22d 5h 6m 34s
Posts: 565Topics: 40
Reputation point: 641
    Windows XP Chrome

Post by borrysek » 21 Sep 2010, o 12:32

Zastanawiałem się nad tym ale obawiam się że mogę uwalić fona (jeszcze nie grzebałem nigdy w instalacji softu w fonie) to też myślałem że jak oddam do fachowca i za to zapłacę to będę miał zrobione dobrze. A tu nie zawsze. A jak bym wziął takiego samego fona od kumpla i podmienił pliki odpowiedzialne za te skórki. Może była by opcja może ktoś się orientuję jak to zrobić?
borrysek Male
User
 
Offline
 
Telefon: 5310, n73
Operator: T-Mobile
Age: 33
Location: Września

Joined: 9 Sep 2010
Online: 6h 46m 18s
Posts: 7Topics: 1
Reputation point: 0
    Windows 7 Firefox

Post by HAQER » 21 Sep 2010, o 12:44

A ja bym ci radził iść do tego "serwisu" i powiedzieć że spieprzyli ci softa w telefonie i niech ci wgrają znowu.
HAQER Male
30%

User avatar
 
Offline
 
Telefon: Nokia 5310 XM
Soft: 10.10
Operator: GaduAIR
Age: 32
Location: INTERNET

Joined: 18 Sep 2010
Online: 1d 22h 6m 23s
Posts: 70Topics: 1
Reputation point: 104
    Java Opera

Post by borrysek » 21 Sep 2010, o 14:00

Byłem w tym serwisie parę razy ale Pan serwisant wciąż twierdzi że to wina telefonu chociaż wcześniej działało, a mi po prostu szkoda nerwów żeby się z nim kłócić. Stwierdzam że nawet bym dął komuś innemu do wgrania niech stracę nawet bym ponownie za to zapłacił ale jak już bym miał zrobione to bym poszedł do tego co robił mi pierwszy raz i bym mu wygarnął.
borrysek Male
User
 
Offline
 
Telefon: 5310, n73
Operator: T-Mobile
Age: 33
Location: Września

Joined: 9 Sep 2010
Online: 6h 46m 18s
Posts: 7Topics: 1
Reputation point: 0
    Windows 7 Firefox

Post by walkmanowiec » 21 Sep 2010, o 17:06

borrysek wrote:Zastanawiałem się nad tym ale obawiam się że mogę uwalić fona (jeszcze nie grzebałem nigdy w instalacji softu w fonie)


Robiąc wszystko zgodnie z poradnikiem nie ma praktycznie szansy uwalić telefonu, chyba, że przez zanik prądu.
A jeśli już chcesz zlecić komuś naprawę, to pochodź po mieście, na pewno jest jeszcze nie jeden serwis, wysyłka telefonu to nie tyle nieopłacalne co długotrwałe działanie.
walkmanowiec Male
HDD Expert
Friend

User avatar
 
Offline
 
Telefon: N95 8GB
Soft: v.35 HACK
Operator: Plus
Location: Koronowo

Joined: 27 Jan 2010
Online: 17d 10h 7m 4s
Posts: 622Topics: 66
Reputation point: 326
    Windows XP Firefox

Post by borrysek » 22 Sep 2010, o 15:28

W moim mieście jest oczywiście parę serwisów tylko jest mały szkopuł one wszystkie ze sobą współpracują. Ale porozglądam się w sąsiednich miastach praktycznie co tydzień jestem na wyjeździe więc zobaczymy co da się zrobić.
borrysek Male
User
 
Offline
 
Telefon: 5310, n73
Operator: T-Mobile
Age: 33
Location: Września

Joined: 9 Sep 2010
Online: 6h 46m 18s
Posts: 7Topics: 1
Reputation point: 0
    Windows 7 Firefox

Post by Nozycoreki » 22 Sep 2010, o 15:40

sciagnij jafa najnowsza wersje softu i rob flascha na dead USB nie ma ryzyka ze uwalisz telefon .

Jafa mozesz sciagnac z mojego chomika razem z emulatorem : )

Code: Select all
Please Login or Register, to see this Content
SE C510 [MOD] + 4Gb - Heyah

Pomogłem ? Daj Image Będę wdzięczny.
PC:Intel Pentium Dual Core Iside 2x2.2GHz , Asus GeForce8400GS , 2Gb DDR2 , 250GBHDD
Image
Nozycoreki Male
Friend

User avatar
 
Offline
 
Telefon: LG GT540 / Nokia 6021
Soft: Android 2.1 / V 04.50
Operator: Heyah
Location: Po drugiej stornie monitora

Joined: 16 Jan 2010
Online: 20d 2h 29m 23s
Posts: 849Topics: 276
Reputation point: 339
    Windows XP Firefox

Post by borrysek » 22 Sep 2010, o 20:49

Ok powiedzmy że na to pójdę ale muszę wcześniej postudiować opis instalacji i skołować kabelek bo niestety nie posiadam. Mam nadzieję, że na forum znajdę opis jak co z czym do czego. Znalazłem soft na forum nokia-5310-xpressmusic-vt60.htm. Po czym poznać że będzie pasować do mojego fona? Chodzi o ten kod w moim przypadku 0565295 ponieważ z takim kodem jest wersja "Minor Package 8.10 -- aktualizacja paczki głównej, zawierająca softy brandowane (operatorskie)." Ogólnie mam teraz wgrany soft w wersji 9.42 nie operatorski a wcześniej był na plusa. I jeszcze jedno czy po takim zabiegu nie wróci mi simlock?
borrysek Male
User
 
Offline
 
Telefon: 5310, n73
Operator: T-Mobile
Age: 33
Location: Września

Joined: 9 Sep 2010
Online: 6h 46m 18s
Posts: 7Topics: 1
Reputation point: 0
    Windows XP Chrome

Post by kurupt » 22 Sep 2010, o 20:59

Simlock nie wróci. Zawsze możesz zmienić kod (Product Code) za pomocą Nemesis cośtam :)
Image Image
Image Image
Image Image
Image Image
Image Image
Image Image
Image Image
kurupt Male
Friend

User avatar
 
Offline
 
Telefon: E51
Operator: 36i6, Sami Swoi, Simplus
Age: 31

Joined: 1 Nov 2009
Online: 36d 10h 44m 7s
Posts: 1113Topics: 192
Reputation point: 2644
    Windows XP Opera

Post by walkmanowiec » 23 Sep 2010, o 07:52

kurupt wrote:Zawsze możesz zmienić kod (Product Code) za pomocą Nemesis cośtam :)


Nie trzeba zmieniać. Soft wgra się poprawnie bez względu na PC, ważne aby był po Polsku.
walkmanowiec Male
HDD Expert
Friend

User avatar
 
Offline
 
Telefon: N95 8GB
Soft: v.35 HACK
Operator: Plus
Location: Koronowo

Joined: 27 Jan 2010
Online: 17d 10h 7m 4s
Posts: 622Topics: 66
Reputation point: 326
    Windows XP Firefox

Post by borrysek » 5 Oct 2010, o 10:33

Witam odpiszę po długiej przerwie aby było wiadomo jak się sprawy potoczyły. Tak więc skołowałem kabelek chciałem przeflaszować telefon JAFem lecz niestety próba zainstalowania go na moim laptopie się nie powiodła w każdym razie postanowiłem iść po najmniejszej linii oporu i zaktualizowałem soft przez narzędzie nokia software updater. Metoda bardzo prosta soft się zaktualizował bez najmniejszego problemu wszystko działa jak należy. Z tego wniosek się nasuwa tylko jeden zamiast oddawać telefon do serwisu taką niewielką wadę można naprawić samemu, szkoda tylko że wcześniej tego nie wiedziałem . Dzięki wszystkim za pomoc. Pozdrawiam
borrysek Male
User
 
Offline
 
Telefon: 5310, n73
Operator: T-Mobile
Age: 33
Location: Września

Joined: 9 Sep 2010
Online: 6h 46m 18s
Posts: 7Topics: 1
Reputation point: 0
    Windows 7 Firefox


Return to [S40] Firmware

 


  • Related topics
    Replies
    Views
    Last post

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests