Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 2 [ 19 posts ]
Go to page 1, 2  Next
Print view
Write comments Post new topic


Olbrzymi telefon od Google już w tym miesiącu

Post Olbrzymi telefon od Google już w tym miesiącu 10 Oct 2014, o 21:13

Male - Newsman  Posts/Topics370/76  Reputation point 162 
Offline  Profile 
Android Safari
Jak podał The Wall Street Journal, powołując się na trzy niezależne źródła "zaznajomione z sytuacją", już w tym miesiącu Google wprowadzi na rynek nowy telefon, sygnowany swoim logo. Powstający we współpracy z Motorolą Nexus 6 charakteryzował się będzie przede wszystkim bardzo dużym, bo aż 5,9-calowym ekranem.
To właśnie kolosalnym rozmiarom Nexus 6 zawdzięcza swoją nazwę kodową – Shamu. Nazywała się tak orka, która jako pierwsza w historii przeżyła ponad 13 miesięcy w niewoli. Jeżeli potwierdzą się dotychczasowe doniesienia, telefon będzie jednym z największych tzw. phabletów, dostępnych na rynku. Wśród tych urządzeń, swą nazwę biorących od połączenia angielskich słow phone (telefon) i tablet (hmm, tablet), aktualnie króluje bardzo udany Galaxy Note Samsunga. Nawet on nie jest jednak tak duży – jego najnowsza wersja ma 5,7 cala.

Google, wprowadzając własny telefon o tak dużych rozmiarach, dołączyć ma do walki w segmencie, który jeszcze parę lat temu był przez obserwatorów wyśmiewany i wyszydzany. Wydawało się, że tak duże, nieporęczne telefony nie mają racji bytu. Szybko jednak okazało się, że dla współczesnego użytkownika, który korzysta z komórki już praktycznie jak z komputera, również w zastosowaniach profesjonalnych, duże rozmiary oznaczają wręcz większą, a nie mniejszą wygodę.

Widać to w rynkowych danych, które przywołuje The Wall Street Journal. Nie tak dawno, bo jeszcze w 2011 roku, phablety składały się jedynie na 1 proc. światowej sprzedaży smartfonów. Obecnie, jak podaje firma konsultingowa Strategy Analitics, ich udział może sięgać nawet 24 proc. To kawałek tortu, którym nie pogardzi żaden liczący się producent. Do walki o miłośników dużych ekranów dołączyła niedawno firma Apple, wcześniej wzbraniająca się przed tym rękami i nogami. Nawet ona musiała jednak w końcu ustąpić i zrezygnować ze swojej wizji telefonu jako urządzenia, które można obsługiwać jedną ręką. W zeszłym miesiącu poza iPhonem 6 wprowadziła do sprzedaży iPhone'a 6 Plus o przekątnej ekranu 5,5 cala.

Google, startując ze swoim phabletem, liczy nie tylko na nawiązanie równej walki z konkurencją, ale również na poszerzenie swoich wpływów na rynkach rozwijających się. Jak komentuje cytowany we wspomnianym artykule pracownik Strategy Analitics, wielu ludzi z krajów o wschodzących gospodarkach kupuje telefon w roli przenośnego komputera, rezygnując przy tym z zakupu peceta stacjonarnego czy laptopa. Jeżeli urządzenie jest dostatecznie duże i zapewnia odpowiednio wysoką rozdzielczość ekranu, okazuje się w zupełności wystarczające do codziennych zadań.

Nowy telefon ma być więc nie tylko znaczącą konkurencją dla Samsunga czy Apple'a (Google zapewnia, że przy większym od iPhone'a 6 Plus rozmiarze, Nexus 6 będzie dostępny w niższej cenie). Firma traktuje go również jako kolejny krok w zwiększaniu swoich wpływów w krajach, gdzie dostęp do internetu nie jest jeszcze powszechny. To coś, o czym jej przedstawiciele mówią od lat –bogate gospodarki, nasycone już technologiami, nie są tak atrakcyjne reklamowo jak rynki rozwijające się. Nowy telefon, wraz z prowadzonymi przez firmę programami, zapewniającymi dostęp do internetu na całym świecie dzięki satelitom czy specjalnym balonom, może jeszcze bardziej rozszerzyć rolę Google we współczesnym świecie. A jeżeli coś dla tej korporacji jest ważniejsze niż pieniądze, to z całą pewnością są to wpływy

Źródło : tech.wp.pl

P.S : Ale pewnie będzie i tak wypchany śmieciami od google.

Last post
Reply with quote 


Post Re: Olbrzymi telefon od Google już w tym miesiącu 10 Oct 2014, o 21:23

Male - Friend  Posts/Topics2604/346  Reputation point 1585 
Offline  Profile  WWW   
Android Opera
Lumia 1320 i 1520 mają 6 calowe ekraniki.

Uzywałeś jakiegoś Nexusa? Wiesz że każdy androidowy smartphone (nie licząc tych co są odcięte od Google) ma więcej śmieci niż Nexus? Nexusy i nowe Motorole to modele z najbardziej czystym systemem. Powiem tylko Nexus robi pozytywne wrażenie, jak coś z androidem od strony softu Nexusy wygrywają (w hardware to tylko brak slotu na microSD).
Reply with quote 


Post Re: Olbrzymi telefon od Google już w tym miesiącu 10 Oct 2014, o 21:33

Male - Newsman  Posts/Topics370/76  Reputation point 162 
Offline  Profile 
Android Opera
No tak ale nie wszyscy chcą mieć śmieci typu Google+ lub Gry Play

[ Dodano: 10 paź 2014 ]
Pozatym używałem nexusa one, 4 i 5
Reply with quote 


Post Re: Olbrzymi telefon od Google już w tym miesiącu 11 Oct 2014, o 08:09

Male - Friend  Posts/Topics695/70  Reputation point 1132 
Offline  Profile 
Symbian Opera
A ja tylko 5 i według mnie to bardzo dobry teledon. Tylko dla mnie jest jedna wada- android. Ale to tylko ja, tego nie umyjesz.
Myślę, że ten telefon będzie dobry, tylko nie wiem jak to jest z Andro, ale pewnie trzeba będzie czyścić.
Reply with quote 


Post Re: Olbrzymi telefon od Google już w tym miesiącu 11 Oct 2014, o 13:03

Male - Expert Mod  Posts/Topics6343/292  Reputation point 4821 
Offline  Profile 
Windows 8.1 Chrome
puszekkk wrote:
P.S : Ale pewnie będzie i tak wypchany śmieciami od google.
System google - aplikacje google. To chyba logiczne. To jakbyś kupił mercedesa i spinał, że ma gwiazdę na masce, kierownicy i tylnej klapie. Swoją drogą można zdecydowaną większość aplikacji wyłączyć w ustawieniach bez potrzeby posiadania uprawnień root

[ Dodano: 11 paź 2014, o 13:03 ]
tylko nie wiem jak to jest z Andro, ale pewnie trzeba będzie czyścić.
Co czyścić? Takie telefony po wyjęciu z pudełka zapieprzają aż miło, a nie włączają menu przez parę sekund jak to bywa w archaicznych nokiach z symbianem ;)
Reply with quote 


Post Re: Olbrzymi telefon od Google już w tym miesiącu 11 Oct 2014, o 14:31

Male - Newsman  Posts/Topics370/76  Reputation point 162 
Offline  Profile 
Android Opera
System Google = System z możliwością modyfikacji np. przez microsoft = system z usługami microsoftu. Odnoszę się teraz do nokii x
Reply with quote 


Post Re: Olbrzymi telefon od Google już w tym miesiącu 11 Oct 2014, o 19:33

Male - Friend  Posts/Topics2604/346  Reputation point 1585 
Offline  Profile  WWW   
Android Opera
To wygrasz sobie cyjanka i nie będzie usług Google, choć to chyba jedna z lepszych części androida.
Reply with quote 


Post Re: Olbrzymi telefon od Google już w tym miesiącu 11 Oct 2014, o 19:44

Male - Junior Admin  Posts/Topics4927/227  Reputation point 5466 
Offline  Profile   
Windows XP Opera
Jezu ale problem powywalać kilka aplikacji root explorerem z system/app :hihi:
Reply with quote 


Post Re: Olbrzymi telefon od Google już w tym miesiącu 11 Oct 2014, o 19:47

Male - Sponsor  Posts/Topics9189/98  Reputation point 6525 
Offline  Profile 
Symbian Opera
>kup telefon z systemem produkcji google
>narzekaj że masz zainstalowane aplikacje google.

Mam nadzieję że ktoś tu sobie robi jaja a nie mówi to na serio xD
Reply with quote 


Post Re: Olbrzymi telefon od Google już w tym miesiącu 11 Oct 2014, o 20:21

Male - 60%  Posts/Topics243/23  Reputation point 125 
Offline  Profile 
Windows 7 Opera
A ja sam wywalam te śmieci. Nie korzystam z hangouta, plusa i innych takich. Zaraz będzie to po co Ci Android?
Idąc na film do kina narzekasz na reklamy, a sam wiesz że będą (choć ja nie chodzę :P).
Bo nie ma nic lepszego dla mnie (podkreślam dla maniaków innych OS dla mnie), a root to podstawa, appfreezer i jest dobrze.
Reply with quote 


Post Re: Olbrzymi telefon od Google już w tym miesiącu 11 Oct 2014, o 20:44

Male - Newsman  Posts/Topics370/76  Reputation point 162 
Offline  Profile 
Android Opera
Appki systemowe można zamrozić bez roota. Ja w swoim telefonie wywaliłem google play i jest dobrze
Reply with quote 


Post Re: Olbrzymi telefon od Google już w tym miesiącu 11 Oct 2014, o 21:10

Male - 60%  Posts/Topics243/23  Reputation point 125 
Offline  Profile 
Windows 7 Opera
A root to standardzik dla mnie bez względu na wszystko, choćby dla zasady ;)
Reply with quote 


Post Re: Olbrzymi telefon od Google już w tym miesiącu 11 Oct 2014, o 22:47

Male - Friend  Posts/Topics695/70  Reputation point 1132 
Offline  Profile 
Symbian Opera
A teraz dla mnie to CFW i jest ok.
Ale to trochę nie na temat, bo symbian...
Ale jednak, inne poglądy inny os. Ja wolę Sym a np. Grot and i jest ok.
Reply with quote 


Post Re: Olbrzymi telefon od Google już w tym miesiącu 15 Oct 2014, o 18:31

Male - Expert  Posts/Topics4427/480  Reputation point 5230 
Offline  Profile 
Android Chrome
Nexus 6



Wyświetlacz: 5.96” 1440×2560 (493 ppi)
Procesor: Qualcomm SnapdragonTM 805 – Quad Core 2.7 GHz
GPU: Adreno 420
Pamięć wewnętrzna: 32 lub 64 GB
Kamera: 13 Mpix z optyczną stabilizacją obrazu, kamera przednia 2 Mpix
Akumulator: 3220 mAh

[ Dodano: 15 paź 2014, o 18:31 ]
Ekran Amoled 6" i Android L to jest to na co czekałem :clap:
Reply with quote 


Post Re: Olbrzymi telefon od Google już w tym miesiącu 15 Oct 2014, o 19:29

Male - 30%  Posts/Topics73/5  Reputation point 192 
Offline  Profile 
Windows 8.1 Firefox
Jest kawał potwora! No i to szybkie ładowanie baterii :clap:
Ale heloł.. XXI wiek.. era zdjęć selfie z rąsi i z dziubkiem.. a tu 2Mpix z przodu :crazy-keeper:
Ciekawe o ile wzrósłby koszt złożenia jednego N6, gdyby zamiast 2mpx wpakowali 5mpx, podejrzewam, że nieznacznie.
Tak czy inaczej, miażdży.

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic
Go to page 1, 2  Next
Page 1 of 2 [ 19 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 10 guests





cron