Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat



Ogłoszenie


Forum NokiaHacking.pl obchodzi swoje 15. urodziny! Image






Previous topic | Next topic
Page 1 of 3 [ 45 posts ]
Go to page 1, 2, 3  Next

Topic evaluate: Evaluations: 1, Average: 1.00.Evaluations: 1, Average: 1.00.Evaluations: 1, Average: 1.00.Evaluations: 1, Average: 1.00.Evaluations: 1, Average: 1.00.
Print view
Write comments Post new topic


Pełne efekty Kastora na RM-320! (N95 8GB)

Post Pełne efekty Kastora na RM-320! (N95 8GB) 4 Dec 2010, o 16:55

Male - 30%  Posts/Topics78/17  Reputation point 59 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Chrome
Jako że dużo osób ma problem z Kastorem na osmiogigowcu, postanowiłem napisać prosty poradnik, co by to nie offtopować w głównym wątku Pełnych efektów kastora, tym bardziej że i tak niestety połowa userów to lenie, i patrzą tylko na pierwszą stronę a jak im coś nie działa od razu QuickReply "mam problem" :P

A więc, potrzebujemy:

1. PO PIERWSZE MUSIMY MIEĆ ZŁAMANY SYMBIAN!!!! Nie dam linku ani nie powiem jak, jest tyle wątków że można sobie znaleźć (podpowiedź, chyba dla każdego softu w N95 8GB działa HelloOX2.03)

2. RPDomain+ z DomainSrv
Code:
Please Login or Register, to see this Content

Uwaga! podczas instalacji wybieramy "9.1-9.2 na dysk C:" oraz "Przywracanie systemu". To jest ważne, bo nie mamy kart pamięci!
Aplikację instalujemy na pamięć telefonu

3. Python'a dla S60
Code:
Please Login or Register, to see this Content
(klikamy na Download, następnie na Free Download)
4. Efekty Kastora dla N95 8GB
Code:
Please Login or Register, to see this Content

5. Generator Patcha dla efektów Kastora
Code:
Please Login or Register, to see this Content

6. Przeglądarka plików, np X-Plore
Code:
Please Login or Register, to see this Content


To wszystko. A więc do dzieła :)

1. Instalujemy RPDomain+ z Domain Server (nawet jeśli macie najnowszy ROMPatcher). Należy pamiętać podczas instalacji że wybieramy "9.1-9.2 na dysk C:" i "Przywracanie systemu" oraz że instalujemy na pamięć tel!

Po instalacji aktywujemy patche "c2z4bin_THUMB" oraz "Install Server RP+". Ustawiamy je do autostartu. Zamykamy program i restartujemy cegłę

2. Instalujemy Python'a. Po prostu instalujemy.

3.Instalujemy efekty kastora dla N95. Podczas instalacji zapyta jakie efekty chcemy zainstalować - radzę wybrać wszystkie, bo można nimi później żonglować zamiast instalować za każdym razem. Koniec kroku

4 Instalujemy generator patcha, po instalacji uruchamiamy go. Nazywa się on FullKastor i ma ikonkę Python'a. Program po uruchomieniu powinien wyświetlić 2 komunikaty - pierwszy to "Using z:\sys\bin\euser.dll and gfxtransadapter.dll" oraz drugi "Patch saved to c:/FullKastorEnabled.rmp" Nic więcej ma się nie dziać.

5. Teraz uruchamiamy menedżer plików (nie ten z symbiana!), ja posługuję się X-Plore'm i na jego przykładzie tłumaczę. Jeśli uruchamiamy go po raz pierwszy, to wybieramy "Accept", czekamy 3 sekundy, klikamy OK, następnie naciskamy klawisz 0, otworzą się nam ustawienia programu. Zaznaczamy "Show Hidden files", "Show ROM drives", oraz "Show system files/folders", następnie jedziemy w dół do pozycji "Language" i strzałką w prawo dojeżdżamy do "Polski" (to ostatnie nie jest konieczne, ale fajniej mieć X-Plore po polsku :))

Ok, klikamy "Wstecz". Otwieramy dysk C: i znajdujemy plik "FullKastorEnable.rmp". Klikamy Opcje>Edytuj>Przenieś i przenosimy go do folderu RDomain na dysku C:

Gotowe, można zamknąć X-Plore lub cokolwiek czym przenosiliśmy plik.

6. Włączamy RPDomain+. Najeżdżamy na FullKastorEnable, aktywujemy go i włączamy do autostartu (Opcje>Dodaj do autostartu).
Restartujemy telefon

7. Po restarcie wchodzimy w menu>Narzędzia>Ustawienia>Ogólne>Personalizacja>Tematy>Ogólne, klikamy Opcje>Efekty tematu>Tak

Wracamy do menu i cieszymy się animacjami :)
Kilku rzeczy z poradnika nie trzeba robić, ale napisałem je na wszelki wypadek. Jeśli komuś nie działa - źle wykonano.


Aby zmienić efekty, wchodzimy w Ustawienia>Ogólne>Personalizacja>Tematy>Ogólne>Opcje>Efekty tematu>Nie, następnie otwieramy X-Plore, pędzimy do folderu C:\RESOURCE\skins\101f84b9, kopiujemy plik np. 101f84b9_jing.sel do folderu C:\RESOURCE\skins, zmieniamy jego nazwę na 101f84b9.sel, następnie z folderu C:\RESOURCE\skins\101f84b9 kasujemy plik 101f84b9.sel, a w jego miejsce wklejamy plik którego nazwę zmieniliśmy. Teraz wystarczy znowu aktywować efekty tematu (Ustawienia>Ogólne>Personalizacja>Tematy>Ogólne>Opcje>Efekty tematu>Tak) i już są inne animacje :)

Poradnik jest mojego autorstwa, wyrażam zgodę na kopiowanie, lecz musi być dopisane że autorem jest użytkownik "piotrekmichalski" z forum nokiahacking.pl :)

Last post
Reply with quote 


Post Re: Pełne efekty Kastora na RM-320! (N95 8GB) 13 Dec 2010, o 21:02

Male - Expert Mod  Posts/Topics6343/292  Reputation point 4821 
Offline  Profile 
Windows Vista Firefox
Szczególnie polecam efekty "City" to jest lepsze od Flash Menu na SE ;)
Reply with quote 


Post Re: Pełne efekty Kastora na RM-320! (N95 8GB) 28 Dec 2010, o 22:28

Male - 30%  Posts/Topics78/17  Reputation point 59 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Chrome
Nie ma porównania między efektami Kastora a Flash Menu, to prawie co innego :P
Reply with quote 


Post Re: Pełne efekty Kastora na RM-320! (N95 8GB) 23 Jan 2012, o 14:51

Male - 10%  Posts/Topics24/2  Reputation point 0 
Offline  Profile   
Windows XP Chrome
Witam, panowie czy ta wersja nie bedzie zmulała 8gb ? bo jak sie wychodzilo w pulpit to go zmulało na jakies 5 sekund
Reply with quote 


Post Re: Pełne efekty Kastora na RM-320! (N95 8GB) 23 Jan 2012, o 17:35

Male - Friend  Posts/Topics428/8  Reputation point 376 
Offline  Profile   
Windows 7 Opera
Nie, ja nie swojej nie odczuwałem żadnych problemów, oczywiście czasem się coś zdarzyło, ale to nie było częste i tak mulące.
Reply with quote 


Post Re: Pełne efekty Kastora na RM-320! (N95 8GB) 24 Jan 2012, o 01:38

Male - 10%  Posts/Topics24/2  Reputation point 0 
Offline  Profile   
Symbian Opera
niestety tak jak myślałem, gdy wyjde z menu dam wyjdź zmula go na jakieś 3-5sekund od czego to zależy ? Mam rp+3.1, zależy od efektu ? Mam city.
Reply with quote 


Post Re: Pełne efekty Kastora na RM-320! (N95 8GB) 24 Jan 2012, o 10:27

Male - Friend  Posts/Topics428/8  Reputation point 376 
Offline  Profile   
Windows XP Opera
Na pewno nie zależy to od efektu. Ja testowałem wszyskie i nie miałem z nimi problemu. Sprawdź czy nie zamula go przy wyłączonych efektach.
Reply with quote 


Post Re: Pełne efekty Kastora na RM-320! (N95 8GB) 24 Jan 2012, o 16:16

Male - 10%  Posts/Topics24/2  Reputation point 0 
Offline  Profile   
Windows XP Chrome
nie zamula go, ale to jest patologia pod usb wykakuje mi ze nie rozpoznaje urzadzenia, raz instaluje ze go widzi potem odlacza potem ponownie podlaczam telefo nsie resetuje.
Reply with quote 


Post Re: Pełne efekty Kastora na RM-320! (N95 8GB) 24 Jan 2012, o 17:03

Male - Friend  Posts/Topics428/8  Reputation point 376 
Offline  Profile   
Windows 7 Opera
To na pewno nie wina kastora. Przywróć fabryczne ustawienia, jak się nic nie zmieni to jest dyskusja na inny dział.
Reply with quote 


Post Re: Pełne efekty Kastora na RM-320! (N95 8GB) 25 Jan 2012, o 00:27

Male - 10%  Posts/Topics24/2  Reputation point 0 
Offline  Profile   
Symbian Opera
zrobiłem jak mówisz, po instalacji rp pisze że jest wbudowane... Telefon shakowany...
Reply with quote 


Post Re: Pełne efekty Kastora na RM-320! (N95 8GB) 25 Jan 2012, o 12:54

Male - Friend  Posts/Topics428/8  Reputation point 376 
Offline  Profile   
Windows 7 Firefox
Co dokładnie jest wubdowane? RP czy ekfekty? Bo efekty są insalowane przy instalacji ModPacka Kosmity. :D
Reply with quote 


Post Re: Pełne efekty Kastora na RM-320! (N95 8GB) 25 Jan 2012, o 15:19

Male - 10%  Posts/Topics24/2  Reputation point 0 
Offline  Profile   
Windows XP Chrome
pisze ze rp.
Reply with quote 


Post Re: Pełne efekty Kastora na RM-320! (N95 8GB) 25 Jan 2012, o 19:27

Male - Friend  Posts/Topics428/8  Reputation point 376 
Offline  Profile   
Windows 7 Opera
Po zhackowaniu telefonu RP sam się instaluje, więc usuń go najpierw. A zamiast tego możesz zainstalować RPDomain, który będzie lepszym rozwiązaniem do Kastora.
Reply with quote 


Post Re: Pełne efekty Kastora na RM-320! (N95 8GB) 23 Feb 2012, o 23:59

Male - User  Posts/Topics9/0  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Udało mi się zainstalować wszystko. Problem w zmianie efektów.

Ściągam sobie taki motyw http://www.ipmart-forum.pl/showpost.php ... tcount=188
i jak przegrywam wszystko do c:/resourcess/effects to mam troszke inny kursor i jakies gwiazdki w tle, ale ikony w menu sa takie jak były. jak je zmienić ??

W resources/skins/101f84b9/ mam dwa pliki 101f84b9.sel i 101f84b9_commonlist.sel. Nic z tymi plikami nie robiłem. nie rozumiem końcówki poradnika,co da zamiana plików, ja mam inny drugi plik niż w poradniku.???
Reply with quote 


Post Re: Pełne efekty Kastora na RM-320! (N95 8GB) 24 Feb 2012, o 08:57

Male - Patcher  Posts/Topics2810/173  Reputation point 1827 
Offline  Profile 
Symbian Opera
Wyłącz efekty tematu. Zastąp stare pliki w c:\resource\skins\101f84b9 nowymi. Pamiętaj że nazwy muszą się zgadzać.

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic
Go to page 1, 2, 3  Next
Page 1 of 3 [ 45 posts ]
Previous topic | Next topic

Topic evaluate: Evaluations: 1, Average: 1.00.Evaluations: 1, Average: 1.00.Evaluations: 1, Average: 1.00.Evaluations: 1, Average: 1.00.Evaluations: 1, Average: 1.00.

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 4 guests