Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 3 [ 32 posts ]
Go to page 1, 2, 3  Next
Print view
Write comments Post new topic


Polskie wielkie polowanie na Chomika! Piraci bójcie się!

Post Polskie wielkie polowanie na Chomika! Piraci bójcie się! 4 Jul 2010, o 11:20

Male - Sponsor  Posts/Topics2168/282  Reputation point 4745 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Image
Polski oddział jednego z dystrybutorów muzycznych rozpoczął „krucjatę” na osoby łamiące prawa autorskie w sieci! Głównym celem firmy Hapro Media stał się Chomik. Jak wiadomo dużo ludzi udostępnia nielegalnie pliki chronione prawami autorskimi na Chomiku. Jak podają właściciele Chomika sam portal, po wnioskach od przeróżnych wydawnictw osób oraz autorów zablokował do tej pory już około 6 mln nielegalnych utworów muzycznych.
Image
Firma Hapro Media od początku czerwca rozpoczęła ściganie internautów, którzy nielegalnie umieszczają pliki muzyczne na swoich "chomikach". Internauci postępowanie Hapro Media nazywają szantażem, wyłudzaniem danych osobowych i pieniędzy.

Procedura ścigania piratów wygląda następująco:

* najpierw namierza się nielegalnie udostępnione pliki,
* następnie firma wysyła wniosek do administratora serwisu Chomikuj.pl o jego zablokowanie i udostępnienie wszelkich danych użytkownika, który wrzucił dany plik nielegalnie do sieci.

Zgodnie z obowiązującym prawem właściciele Chomika muszą wydać te dane. Dane to z reguły tylko adresy eMailowe oraz IP logowania internautów. To jednak firmie Hapro Media wystarcza, aby wysyłać do osób nielegalnie umieszczających pliki eMailowe wezwania do ugody.
źródło: vista.pl


Ale za zachomikowanie od innych nic nie zrobią??

Last post
Reply with quote 


Post Re: Polskie wielkie polowanie na Chomika! Piraci bójcie się! 4 Jul 2010, o 12:07

Male - Sponsor  Posts/Topics778/33  Reputation point 1510 
Offline  Profile   
Java Opera
Za pobieranie od innych raczej nie powinni nic zrobić, bo będą przecież karać osoby udostępniające, a więc my - zwykle nieudostępniające plików muzycznych chomiki, nie musimy bać się konsekwencji. Zawsze można przecież wytłumaczyć się, że utwór ściągnęlismy tylko aby odsłuchać i usunąć ;]
Reply with quote 


Post Re: Polskie wielkie polowanie na Chomika! Piraci bójcie się! 4 Jul 2010, o 12:13

Male - Friend  Posts/Topics622/66  Reputation point 326 
Offline  Profile  WWW 
Windows XP Firefox
No to usuwam pliki z chomika ;D
Reply with quote 


Post Re: Polskie wielkie polowanie na Chomika! Piraci bójcie się! 4 Jul 2010, o 14:57

Male - Sponsor  Posts/Topics2168/282  Reputation point 4745 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
ale mi się wydaje, że problemy to mogą być bardziej wtedy, gdy się da jakieś programy itp.

[ Komentarz dodany przez: pawelooss: 4 lipca 2010, o 15:22 ]
Popraw screen w 1. poście, bo jest: http://vista.pl/Errors/Blocked.jpg.

[ Komentarz dodany przez: Filip: 4 lipca 2010, o 19:22 ]
Zrobione.
Reply with quote 


Post Re: Polskie wielkie polowanie na Chomika! Piraci bójcie się! 4 Jul 2010, o 15:26

Male - Moderator  Posts/Topics2689/124  Reputation point 4964 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
A ja myślę, że chcą zrobić trochę szumu wokół tego, żeby wzbudzić trochę paniki wśród userów chomika. Tak samo jak straszyli, że Policja będzie sprawdzać oryginalność systemów operacyjnych w naszych komputerach :rotfl: ... Sprawdzali u kogoś z Was?
Reply with quote 


Post Re: Polskie wielkie polowanie na Chomika! Piraci bójcie się! 4 Jul 2010, o 15:43

Male - HydePark Mod  Posts/Topics3755/345  Reputation point 4123 
Offline  Profile   
Windows 7 Opera
davvid, ta i co jeszcze, frytki do tego ;D Muszą mieć pisemny nakaz przeszukania domu, wteyd to ja wszystkie pliki, łącznie z kompem wyrzucę :P A w sprawie IP, mam zmienne, a TP na pewno nie trzyma tak dużo danych, kto kiedy z jakim IP się połączył, więc pewnie je usuwa w niedługim czasie. Ja osobiście czuję się bezpieczny, mieszkam w okolicach Warszawy i nie mam czego się obawiać ;]

Pozdrawiam
adrian219
Reply with quote 


Post Re: Polskie wielkie polowanie na Chomika! Piraci bójcie się! 4 Jul 2010, o 16:02

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17485 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Firefox
adrian219 wrote:
A w sprawie IP, mam zmienne, a TP na pewno nie trzyma tak dużo danych, kto kiedy z jakim IP się połączył, więc pewnie je usuwa w niedługim czasie.

Tu byś się zdziwił. Trzyma przynajmniej 2 lata, a nie wiem, czy nie 5 nawet.
Reply with quote 


Post Re: Polskie wielkie polowanie na Chomika! Piraci bójcie się! 4 Jul 2010, o 17:11

Male - Friend  Posts/Topics622/66  Reputation point 326 
Offline  Profile  WWW 
Windows XP Firefox
Hmm a nie wystarczy po prostu założyć hasła na wszystkie pliki wrzucane na chomika? Wtedy nie mają (chyba) jak sprawdzić czy plik jest nielegalny. Poza tym mam prawo chyba przechowywać kopię oryginalnych płyt czy innych nośników na własnym chomiku. A to, że inni ściągają to nie powinien być już mój problem a tych, którzy to ściągają. Nie będę usuwał ponad 200gb danych z chomika z powodu jakichś doniesień.
Reply with quote 


Post Re: Polskie wielkie polowanie na Chomika! Piraci bójcie się! 4 Jul 2010, o 18:21

Male - 80%  Posts/Topics318/7  Reputation point 322 
Offline  Profile   
Windows Vista Firefox
dobry pomysł chyba ma kolega wyżej z zakładaniem hasła podobno na rapidshare sprawdzają pliki i jak jest coś nielegalne to kasują a jak jest hasło to nie sprawdzą pliku i nie skasują
Reply with quote 


Post Re: Polskie wielkie polowanie na Chomika! Piraci bójcie się! 4 Jul 2010, o 18:31

Male - 30%  Posts/Topics89/24  Reputation point 130 
Offline  Profile   
Windows XP Opera
Ten kraj już całkiem schodzi na psy najpierw odsiebie.com :cry: a teraz jeszcze chomika nam chcą zabrać :cry:
Last edited by Abramerlin on 4 Jul 2010, o 18:38, edited 1 time in total.
Reply with quote 


Post Re: Polskie wielkie polowanie na Chomika! Piraci bójcie się! 4 Jul 2010, o 18:50

Male - Friend  Posts/Topics1317/140  Reputation point 3159 
Offline  Profile 
Windows Vista Opera
Co ciekawe chomik nigdy mi się nie kojarzył z muzyką, tylko bardziej z grami (nie tylko komputerowymi), programami i tapetami - muzyka mniej. A jeśli chodzi o piractwo to właśnie na pliki muzyczne się uwzięli...
Reply with quote 


Post Re: Polskie wielkie polowanie na Chomika! Piraci bójcie się! 4 Jul 2010, o 19:22

Male - Sponsor  Posts/Topics2168/282  Reputation point 4745 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
A serwery mają w Polsce?? Moim zdaniem albo zrobią wielkie usuwanie nielegalnych plików, albo kolejna strona skończy jak odsiebie.com.
Reply with quote 


Post Re: Polskie wielkie polowanie na Chomika! Piraci bójcie się! 4 Jul 2010, o 19:31

Male - Friend  Posts/Topics622/66  Reputation point 326 
Offline  Profile  WWW 
Windows XP Firefox
http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/wielka-akcja-antypiracka-zbiorowy-pozew-przeciwko-chomikuj-pl#

Za pirackie ebooki też się biorą... :/ No nic, czas usunąć tam konto ;p Można było się spodziewać, że chomikuj skończy jak odsiebie.
Reply with quote 


Post Re: Polskie wielkie polowanie na Chomika! Piraci bójcie się! 4 Jul 2010, o 19:45

Male - Sponsor  Posts/Topics2168/282  Reputation point 4745 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
A tak trochę poza tym:
Image

[ Dodano: 4 lip 2010, o 19:45 ]
Jakie jeszcze są takie polskie strony?? przeklej.pl ??
Reply with quote 


Post Re: Polskie wielkie polowanie na Chomika! Piraci bójcie się! 4 Jul 2010, o 20:10

Male - Friend  Posts/Topics622/66  Reputation point 326 
Offline  Profile  WWW 
Windows XP Firefox
Przeklej.pl
wyslijto (czy jakoś tak)
hostuje.net

[ Komentarz dodany przez: pawelooss: 4 lipca 2010, o 20:18 ]
Przeklej jest płatny.

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic
Go to page 1, 2, 3  Next
Page 1 of 3 [ 32 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 16 guests





cron