Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 1 [ 10 posts ]
Print view
Write comments Post new topic


Pomoc w sprawie włamania na emaila oraz gadu gadu

Post Pomoc w sprawie włamania na emaila oraz gadu gadu 15 Aug 2010, o 08:37

Male - Friend  Posts/Topics622/66  Reputation point 326 
Offline  Profile  WWW 
Windows XP Firefox
Witajcie ;)

Mam taki problem, że jakieś 2 dni temu ktoś uzyskał dostęp do mojego konta mailowego oraz gg, prawdopodobnie załapałem jakiegoś keyloggera.
Napisałem emaila do Administracji, aby odzyskać hasło do emaila i czekam na odpowiedź :)
W między czasie postanowiłem poinformować "hakera", że sprawę zgłosiłem na policję i w tym celu wysłałem mu wiadomość na moje gg, skoro się włamał to pewnie jeszcze nie raz na nie się zaloguje. Chciałem to samo uczynić wysyłając wiadomość na adres email, na który się włamał, jednak po wysłaniu wiadomości otrzymuję na nowo założoną skrzynkę wiadomość o następującej treści:

Code:
Please Login or Register, to see this Content


I tutaj rodzi się pytanie, dlaczego wiadomość nie zostaje dostarczona?
Czy osoba ta usunęła to konto email i dlatego nie chce dojść wiadomość?

Z góry dziękuję Wam za pomoc i odpowiedzi.

[ Dodano: 15 sie 2010, o 08:37 ]
PS. Jeśli jest na forum ktoś kto byłby w stanie pomóc mi ustalić kim jest osoba, która włamała mi się na konta to proszę o PW, jestem w stanie nawet zapłacić, gdyż jest to dla mnie naprawdę bardzo ważna sprawa.

Last post
Reply with quote 


Post Re: Pomoc w sprawie włamania na emaila oraz gadu gadu 15 Aug 2010, o 09:23

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17485 
Offline  Profile  WWW   
Windows Vista Firefox
Czy osoba ta usunęła to konto email i dlatego nie chce dojść wiadomość?

Najprawdopodobniej. Spróbuj zarejestrować nowe konto e-mail, to się przekonasz, czy adres jest wolny.

Mam taki problem, że jakieś 2 dni temu ktoś uzyskał dostęp do mojego konta mailowego oraz gg, prawdopodobnie załapałem jakiegoś keyloggera.

Też tak miałem i choć od razu przeskanowałem system WSZYSTKIM, nic nie zostało wykryte. Najprawdopodobniej wtedy jakaś osoba z badziewnego radpidhack.pl (miałem spam-linki w podpisach na forach) jakimś cudem dobrała się do pliku zapamiętanych haseł Firefoksa. :S
Reply with quote 


Post Re: Pomoc w sprawie włamania na emaila oraz gadu gadu 15 Aug 2010, o 09:38

Male - Friend  Posts/Topics622/66  Reputation point 326 
Offline  Profile  WWW 
Windows XP Firefox
pawelooss wrote:
Najprawdopodobniej. Spróbuj zarejestrować nowe konto e-mail, to się przekonasz, czy adres jest wolny.


Nie pomyślałem o tym z tego wszystkiego ;D Za chwilkę sprawdzę, choć przy necie 4kb to potrwa dłuższą chwilę. Bardzo możliwe, że po przeczytaniu kilku emaili włamywacz się przestraszył na jakie to konto się porwał.

pawelooss wrote:
Też tak miałem i choć od razu przeskanowałem system WSZYSTKIM


A pamiętasz może nazwę jakiegoś mało ważącego programu wykrywającego keyloggery? Baza wirusów to mi się będzie ściągała 2 dni :/

Mam jeszcze prośbę do użytkowników korzystających z Windowsa XP, mógłby ktoś wstawić screena z menadżera zadań z listą procesów jakie są uruchomione po starcie systemu? Wydaje mi się, że mam zbyt wiele procesów svchost.exe

[ Dodano: 15 sie 2010, o 09:38 ]
No i sprawdziłem czy mogę założyc konto na tamten login i niestety:
Code:
Please Login or Register, to see this Content

chyba, że o2.pl dopiero po jakimś czasie udostępnia login do ponownej rejestracji.
Nie wiem, zaczekam na kontakt z ich strony. Wczoraj zgłosiłem im tą sprawę, więc może to oni zablokowali konto do czasu wyjaśnienia zaistniałej sytuacji.
Reply with quote 


Post Re: Pomoc w sprawie włamania na emaila oraz gadu gadu 15 Aug 2010, o 09:54

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17485 
Offline  Profile  WWW   
Windows Vista Firefox
A pamiętasz może nazwę jakiegoś mało ważącego programu wykrywającego keyloggery? Baza wirusów to mi się będzie ściągała 2 dni :/

Ja używałem SbyBota, Anti-Malware coś tam, ComboFix oraz czywiście Kaspersky'ego. Więcej grzechów nie pamiętam. ;)
Reply with quote 


Post Re: Pomoc w sprawie włamania na emaila oraz gadu gadu 15 Aug 2010, o 10:48

Male - Sponsor  Posts/Topics2914/276  Reputation point 4512 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Chrome
Mam jeszcze prośbę do użytkowników korzystających z Windowsa XP, mógłby ktoś wstawić screena z menadżera zadań z listą procesów jakie są uruchomione po starcie systemu? Wydaje mi się, że mam zbyt wiele procesów svchost.exe


Proszę, screen z WinXP HE SP3 32bit

Image
Reply with quote 


Post Re: Pomoc w sprawie włamania na emaila oraz gadu gadu 15 Aug 2010, o 11:31

Male - Expert  Posts/Topics4427/480  Reputation point 5230 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Jak zaznaczysz jeszcze "Pokaż procesy wszystkich użytkowników", to powinno być około 10 svchost i to jest normalne.
Reply with quote 


Post Re: Pomoc w sprawie włamania na emaila oraz gadu gadu 15 Aug 2010, o 12:58

Male - Friend  Posts/Topics622/66  Reputation point 326 
Offline  Profile  WWW 
Windows XP Firefox
Jak zaznaczysz jeszcze "Pokaż procesy wszystkich użytkowników", to powinno być około 10 svchost i to jest normalne.


Dzięki za informacje, to był fałszywy trop, jednak dobrze jest wszystko sprawdzić, czytałem kiedyś, że dużo trojanów i tym podobnych śmieci ukrywa się właśnie pod procesami systemowymi. Mam nadzieję, że komputer jest już czysty :) Przeskanowałem go ComboFixem a w nocy ściągnę aktualną bazę antywirusa.
Reply with quote 


Post Re: Pomoc w sprawie włamania na emaila oraz gadu gadu 15 Aug 2010, o 17:51

Male - Friend  Posts/Topics631/42  Reputation point 430 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Eset online oraz DrWeb cure it. Polecam. Sam się ostatnio bawiłem keyloggerem ponieważ byłem ciekaw jak działają. Wnioski?

Wystarczy uruchomić aplikację, instalkę programu, gry gdzie jest wbudowany keylogger i już go mamy. Jak go zobaczyć? Jedynie znając kombinację klawiszy ponieważ jest on nie zauważalny w systemie jeśli nie posiada się dobrego antywirusa.
Reply with quote 


Post Re: Pomoc w sprawie włamania na emaila oraz gadu gadu 17 Aug 2010, o 02:14

Male - Friend  Posts/Topics622/66  Reputation point 326 
Offline  Profile  WWW 
Windows XP Firefox
Chris91 wrote:
Jedynie znając kombinację klawiszy


A znasz może kilka z tych kombinacji odpowiadających różnym keyloggerom? Zdaję sobie sprawę, że jest tego wiele no ale może jak raz, któryś kod przypasuje.

[ Dodano: 17 sie 2010, o 02:14 ]
Można zamknąć, pomogło skanowanie Esetem z najnowszą bazą wirusów.
Reply with quote 


Post Re: Pomoc w sprawie włamania na emaila oraz gadu gadu 17 Aug 2010, o 08:17

Male - Friend  Posts/Topics631/42  Reputation point 430 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Jakby to się komuś przydało... Najczęściej bo i najprościej jest wysłać Ardamax'a a u niego zazwyczaj kombinacja klawiszy to ctrl+ shift+ alt + H

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic

Page 1 of 1 [ 10 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 9 guests





cron