[5310XM] Problem z baterią??

Rozbieranie telefonu, usterki sprzętowe, naprawa części.

Post by Sharky » 7 Feb 2010, o 18:49

Witam serdecznie. Mam taki problem z telefonem, że po prostu nie trzyma mi baterii. Pół dnia i z full baterii robi się prawie pusta. Ostatnio zmieniałem części w telefonie, tzn. obudowę i płytkę klawiatury z taśmami i szybką. Telefon nie był używany jeden tydzień leżał na biurku w suchym miejscu. wszystko poskładałem i okazuje się że bateria nie trzyma.
Dodam jeszcze, że wczoraj telefon mógł mieć styczność najpierw z ciepłem(miałem go w kieszeni a siedziałem blisko piecyka), a następnie mógł mieć także styczność z wilgocią (gdy razem ze mną "latał" po zaspach. Spodnie były zimne i dość wilgotne, ale kieszeń była sucha, telefon także). Co mi poradzicie w tej sprawie? Myślę, że takt że telefon miał styczność najpierw z ciepłem,a później z zimnem nie ma większego znaczenia, bo przed tymi wydarzeniami już zauważyłem te ubytki baterii.
Bateria trzymała mi zwykle 1 dzień w porywach do 2, ale to jak się bawiłem intensywnie(muzyka i gg w javie) a dzisiaj np. odebrałem tylko kilka sms'ów i ponad pół baterii " wyparowało".
Sharky Male
10%
 
Offline
 
Telefon: Nokia 5310XM
Operator: Plus

Joined: 31 Oct 2009
Online: 5h 18m 44s
Posts: 12Topics: 3
Reputation point: 0
    Windows XP Firefox

Post by adam111 » 27 kwi 2009, o 00:00

BoTs RoX! :D
adam111 Mężczyzna
Oddajcie mi cześć!
50%

Avatar użytkownika
 
Online
 
Telefon: Nokia 3110c
Soft: v. 05.50
Operator: -----

Joined: 30 mar 2009
Online:
Posts:   •  Topics: 
    Ubuntu  Firefox

Post by Siwiak » 7 Feb 2010, o 21:23

czyli czas kupić nową baterie ale nawiązując do wilgoci zobacz sobie czy na bateri na pasku nie ma zabarwionego koloru czerwonego/różowego??
Ale i tak obstawiam za nową baterią...
Jeśli pomogłem albo podoba się mój upload proszę w podzięce kliknąć :DImage

UWAGA!!! Jeśli któryś z moich uploadów nie działa proszę o zgłoszenie mi tego na pw to wtedy poprawie.
Siwiak Male
Typowy pracujący Polak
Friend

User avatar
 
Offline
 
Telefon: Samsung s20 Ultra 5g
Operator: Play
Age: 32
Location: Gorzów Wielkopolski

Joined: 6 May 2009
Online: 32d 13h 14m 31s
Posts: 842Topics: 216
Reputation point: 856
    Windows XP Firefox

Post by Sharky » 8 Feb 2010, o 08:53

nie ma żadnego zabarwienia. Wczoraj wieczorem naładowałem baterie na full i telefon zostawiłem na noc na biurku i nie był nawet dotykany. Rano bateria była już pusta. Wcześniej nigdy tak mi się nie zdarzało. Owszem w moim przypadku bateria krótko trzymała, ale to jest uzasadnione ciągłym słuchaniem muzyki i intensywnym eksploatowaniem tego telefonu, ale żeby przez całą noc bateria się wyczerpała całkowicie i to sama?
Mam dwie baterie do tego telefonu i na obu dzieje mi się tak samo. :wall:
Sharky Male
10%
 
Offline
 
Telefon: Nokia 5310XM
Operator: Plus

Joined: 31 Oct 2009
Online: 5h 18m 44s
Posts: 12Topics: 3
Reputation point: 0
    Windows XP Firefox

Post by adrian219 » 8 Feb 2010, o 21:00

Czy na pewno wszystko dobrze podłączyłeś, gdy zmieniałeś części do komórki ? Możliwe, że gdzieś robi jakieś zwarcie, że to pożera dużo z telefonu. Czekaj na jakiegoś experta, ale mogę ci dodać otuchy ( A może cię przerazić ? ), że to samo się dzieje z Samsungiem E250 mojego ojca i też była zmieniana bateria i to nic nie pomogło. Tego modelu to nawet nie opłaca się naprawiać, dlatego tutaj się różni sprawa twojej 5310. Podejrzewam, że kupowałeś płytę główną na allegro i w dodatku używaną, dlatego mam przeczucie, że to o nią chodzi.

Pozdrawiam
adrian219
Image
Image

Moderator: 24.01.2011 - 24.01.2021

Na forum już <uwaga> 12 lat. :)
adrian219 Male
HydePark Mod
 
Offline
 
Telefon: Motorola Moto G
Soft: 4.4.4
Operator: Play
Age: 28
Location: Warszawa

Joined: 25 Mar 2009
Online: 220d 14h 51m 41s
Posts: 3755Topics: 345
Reputation point: 4123
    Windows 7 Chrome

Post by Sharky » 8 Feb 2010, o 21:29

Na pewno wszystko dobrze podłączyłem bo sprawdzałem.
Płyty głównej nie zmieniałem wymieniłem tylko płytkę klawiatury z szybką, a płyty głównej nie zmieniałem i mam tą co miałem czyli oryginał. No ja nie wiem jeszcze jutro wgram softa na nowo zobaczę, ale wątpię aby to coś dało. Telefon nie był używany przez tydzień i już problem heh tylko jak go rozwiązać teraz?:/
Sharky Male
10%
 
Offline
 
Telefon: Nokia 5310XM
Operator: Plus

Joined: 31 Oct 2009
Online: 5h 18m 44s
Posts: 12Topics: 3
Reputation point: 0
    Windows Vista Firefox

Post by JimmyBlack » 8 Feb 2010, o 22:01

IMHO, prawdopodobnie coś uszkodziłeś przy wymianie części, i telefon gdzieś łapie zwarcie, tak jak pisał adrian219.
Możesz podłączyć telefon pod zasilacz i sprawdzić ile telefon ma poboru. Raczej nie będzie to wina baterii.
gry.lcs.pl
Mój blog o projektowaniu i tworzeniu gier.
JimmyBlack Male
Expert
 
Offline
 
Telefon: NOKLA
Operator: T-Mobile
Age: 31

Joined: 19 Aug 2009
Online: 5d 20h 9m 11s
Posts: 630Topics: 42
Reputation point: 961
    Windows XP Chrome

Post by Sharky » 10 Feb 2010, o 15:26

wątpię abym coś uszkodził bo wszystko robiłem delikatnie z uwagą...
Mam jeszcze taki problem że gdy włączam radio to wyskakuje mi komunikat że radio będzie sterowane przyciskami muzycznymi, on się chowa a wyskakuje mi ze radio zostało wyłączone i nie włączę radia. Po wyłączeniu telefonu gdy go włączę wszystko tak jakby się resetuje, tzn np. motyw jest oryginalny z nokii chociaż przed wyłączeniem miałem ustawiony inny, ale za chwile ładuje się ten co miałem.

[ Dodano: 9 lut 2010, o 15:31 ]
może od razu dodam, ze aktualizacja nie dała żadnego efektu... z radiem jest to samo a z baterią przypuszczam że nic się nie zmieniło.

[ Dodano: 9 lut 2010, o 16:14 ]
Może gdzieś jakieś zwarcie robi i dlatego tak baterie "połyka"? ale gdzie jak tam jest tylko jedna tasiemka do podłączenia od płytki klawiatury do płyty głównej??

[ Dodano: 10 lut 2010, o 14:26 ]
dopatrzyłem się jednego szczegółu gdy ostatnio sprawdzałem czy wszystko podłączyłem ok. Wszystko jest podłączone ok tylko proszę mi powiedzieć czy:
jak jest gniazdo od ładowania baterii (w tym telefonie z lewej strony na boku obudowy) czy to gniazdo powinno mieć luz? tzn czy powinno się jakoś przesuwać? właśnie top zauważyłem że ono nie trzyma się tej wewnętrznej obudowy tylko tak trochę "lata". Z ładowaniem nie ma żadnego problemu ładuje się ok.
Sharky Male
10%
 
Offline
 
Telefon: Nokia 5310XM
Operator: Plus

Joined: 31 Oct 2009
Online: 5h 18m 44s
Posts: 12Topics: 3
Reputation point: 0
    Windows XP Firefox

Post by JimmyBlack » 10 Feb 2010, o 15:52

Gniazdo ma prawo mieć drobny luz, raczej jest to bez znaczenia. Podłącz tel pod zasilacz, jeśli dowiesz się jakie ma pobory, będzie można coś faktycznie wnioskować.
gry.lcs.pl
Mój blog o projektowaniu i tworzeniu gier.
JimmyBlack Male
Expert
 
Offline
 
Telefon: NOKLA
Operator: T-Mobile
Age: 31

Joined: 19 Aug 2009
Online: 5d 20h 9m 11s
Posts: 630Topics: 42
Reputation point: 961
    Windows XP Chrome

Post by Sharky » 10 Feb 2010, o 19:04

już raczej nie podepne bo sprzedałem tel. temat do zamkniecia.
Sharky Male
10%
 
Offline
 
Telefon: Nokia 5310XM
Operator: Plus

Joined: 31 Oct 2009
Online: 5h 18m 44s
Posts: 12Topics: 3
Reputation point: 0
    Windows XP Firefox


Return to [S40] Hardware

 


  • Related topics
    Replies
    Views
    Last post

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests