Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 2 [ 21 posts ]
Go to page 1, 2  Next
Print view
Write comments Post new topic


Problem z drukarką Epson, drukuje przerywanymi kolorami.

Post Problem z drukarką Epson, drukuje przerywanymi kolorami. 27 Jan 2010, o 16:10

Male - 50%  Posts/Topics153/40  Reputation point 27 
Offline  Profile   
Windows XP Chrome
Witam. Posiadam urządzenie wielofunkcyjne EPSON DX3800 i mam taki problem, otóż strasznie brzydko drukuje, czarny kolor jest zawsze przerywany białym, a np. niebieski robi się różowy ;x
To wina drukarki czy nieoryginalnych tuszy? a może coś jest zepsute?

[ Komentarz dodany przez: pawelooss: 27 stycznia 2010, o 15:47 ]
Nie mógłbyś opisywać tematów dokładniej?

Last post
Reply with quote 


Post Re: Problem z drukarką. 27 Jan 2010, o 16:37

Male - Friend  Posts/Topics797/74  Reputation point 1467 
Offline  Profile  WWW 
Windows XP Firefox
bizzard12 wrote:
To wina drukarki czy nieoryginalnych tuszy?
Może wina leżeć po stronie takiego tuszu. Aktualnie masz taki w swoim urządzeniu?
Reply with quote 


Post Re: Problem z drukarką Epson, drukuje przerywanymi kolorami. 27 Jan 2010, o 16:53

Male - Junior Admin  Posts/Topics4927/227  Reputation point 5466 
Offline  Profile   
Windows 7 Opera
Przeczyść głowice kartridży. Ja kupuję nieoryginalne tusze do swojego HP i jest gicik. Tylko jak dłużej postoi to się zasychają głowice, to tak jak mówię przeczyścić w ciepłej wodzie a jak nie to będziemy dalej radzić.
Reply with quote 


Post Re: Problem z drukarką Epson, drukuje przerywanymi kolorami. 27 Jan 2010, o 23:13

Male - 80%  Posts/Topics318/7  Reputation point 322 
Offline  Profile   
Windows XP Internet Explorer 7
stawiam że ci podróby ci dysze pozatykały.
Ja posiadam epsona i gdy miałem 3 podróby i 1 orginał chodziła ale nie pokazywała stanu tuszu(tych podrób) a jak ten jeden zamieniłem na podróbe drukarka zwariowała wywalały błędy że tusze wadliwe czy coś w tym stylu i już drukować nie mogłem. Teraz pozostaje mi praca na orginałach i na nich problemów nie mam.


te podróby niby miały działać z moją drukarką(dx8450)
Reply with quote 


Post Re: Problem z drukarką Epson, drukuje przerywanymi kolorami. 28 Jan 2010, o 10:12

Male - Friend  Posts/Topics562/154  Reputation point 304 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Opera
Ja mam EPSON STYlUS DX4450 i to jest wina tuszu.Tak jak mówi _NeedSpeed_, przemyj je i przynajmniej raz na tydzień wydrukuj coś banalnego np. obrazek żeby nie zaschły i będzie gites.
Reply with quote 


Post Re: Problem z drukarką Epson, drukuje przerywanymi kolorami. 30 Jan 2010, o 12:07

Male - 50%  Posts/Topics153/40  Reputation point 27 
Offline  Profile   
Windows XP Chrome
Przemyć głowice czy tusz (?), jak to zrobić? XD
Reply with quote 


Post Re: Problem z drukarką Epson, drukuje przerywanymi kolorami. 30 Jan 2010, o 12:11

Male - Friend  Posts/Topics562/154  Reputation point 304 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Opera
głowice oczywiście u mnie tak było to tam gdzie brałem tusz (w salonie) to przemyli mi jakoś za darmo bo byłem ich klientem.
PS:tuszu nie ruszaj xd
Reply with quote 


Post Re: Problem z drukarką Epson, drukuje przerywanymi kolorami. 30 Jan 2010, o 12:22

Male - 50%  Posts/Topics153/40  Reputation point 27 
Offline  Profile   
Windows XP Chrome
Jak ją wyczyścić.
Dla przykładu, teraz drukowałem (wcześniej zrobiłem Test Dysz itp.)
Taki obrazek:
Image

Wydrukowało tak: (skan)
Image
Reply with quote 


Post Re: Problem z drukarką Epson, drukuje przerywanymi kolorami. 31 Jan 2010, o 12:21

Male - Friend  Posts/Topics562/154  Reputation point 304 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Opera
Do czyszczenia głowicy najlepiej nadaje sie cykloheksanol - środek drogi ale znakomity w działaniu (również bardzo szkodliwy dla zdrowia, dlatego wskazane dobre rękawiczki - co najmniej winylowe). Przypuszczam, że czysty spirytus też mógłby się sprawdzić. Do czyszczenia można użyć zapałek z zawiniętą watą na końcu (jedna nasączona cykloheksanolem a druga sucha - do osuszania). Ważne, żeby nie pozostały żadne włoski z waty. Najpierw wyczyścić głowice i obszar wokół nich, a później, o ile istnieje taka możliwość, użyć pipety i zalać podstawy pod głowicami. Następnie pozwolić drukarce wyłączyć się czyli zabezpieczyć głowice na jakieś 30 min. Po tym czasie ponownie osuszyć obszar wokół.
To by było na tyle.

EDIT:
Zapomniałem jeszcze o gumkach czyszczących, które należy również bardzo dokładnie wyczyścić.
Żródło
http://www.overclock.pl/forum/viewtopic.php?id=2195
Reply with quote 


Post Re: Problem z drukarką Epson, drukuje przerywanymi kolorami. 31 Jan 2010, o 12:44

Male - Sponsor  Posts/Topics4081/125  Reputation point 3661 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Chrome
Możesz też spróbować tego, aby drukarka sama się wyczyściła. Miałem drukarkę epsona (nie polecam ze względu na koszt tuszu xD) z podobnym problemem. Gdzieś w sterownikach masz na pewno funkcję czyszczenia. Kosztem tuszu udało mi się wyczyścić i przywrócić wydruki do normy.

P.S. Wydaje mi się, że chyba dużo mnie już w życiu spotkało xP
Reply with quote 


Post Re: Problem z drukarką Epson, drukuje przerywanymi kolorami. 31 Jan 2010, o 14:47

Male - HydePark Mod  Posts/Topics3755/345  Reputation point 4123 
Offline  Profile   
Windows 7 Chrome
Wątpię żeby jakiekolwiek czyszczenia pomogły. Po prostu winą są nieoryginalne tusze lub nieodpowiedni papier. Podobno trzeba czasem kupować specjalny papier A4 do drukarki kolorowej ;)

Pozdro
Reply with quote 


Post Re: Problem z drukarką Epson, drukuje przerywanymi kolorami. 31 Jan 2010, o 14:51

Male - Friend  Posts/Topics562/154  Reputation point 304 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Opera
adrian219, mi tam śmiga na takim z Tesco bez problemu :)
Reply with quote 


Post Re: Problem z drukarką Epson, drukuje przerywanymi kolorami. 31 Jan 2010, o 14:58

Male - HydePark Mod  Posts/Topics3755/345  Reputation point 4123 
Offline  Profile   
Windows 7 Chrome
maciek164, no ale zależy jaką masz drukarkę i w ogóle...

Pozdro
Reply with quote 


Post Re: Problem z drukarką Epson, drukuje przerywanymi kolorami. 31 Jan 2010, o 15:25

Male - Friend  Posts/Topics562/154  Reputation point 304 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Opera
adrian219, wielofunkcyjna DX 4450
Reply with quote 


Post Re: Problem z drukarką Epson, drukuje przerywanymi kolorami. 31 Jan 2010, o 15:34

Male - Junior Admin  Posts/Topics4927/227  Reputation point 5466 
Offline  Profile   
Windows 7 Opera
adrian219 wrote:
Podobno trzeba czasem kupować specjalny papier A4 do drukarki kolorowej


A może frytki do tego? Ja jakoś jadę cały czas na nieoryginalnych (ActiveJet) i jakoś nic się nie dzieje. A papier to Speed 80 do wydruków czarno-białych i kopiowania.

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic
Go to page 1, 2  Next
Page 1 of 2 [ 21 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 2 guests





cron