Problem z Drukarką

Wszelkie urządzenia elektroniki użytkowej, np. MP3, konsole.

Post by bastard3son » 20 Jun 2011, o 19:10

RTV to to może nie jest, ale chyba najodpowiedniejszy dział do tego pytania.
Poosiadam Urządzenie wielofunkcyjne HP PSC 1215 i jakieś czas temu pojawił się spory problem. Po przywiezieniu owego PSC'ka do Warszawy przestał drukować. Pluje się, że niby pojemnik z tuszem jest niewłaściwie zainstalowany (a jest właściwie) lub, że pojemnik z tuszem jest niewłaściwy (a to oryginał dla tego modelu). Problemy z pojemnikiem dot. pojemnika z tuszem czarnym. O kolorowy się nie czepia, ale bez czarnego zainstalowanego nie da się drukować - z zainstalowanym też nie.
I tutaj pytanie: czy wiecie może w czym tkwi problem? Czy to wina pojemnika z tuszem? Czy już samej drukarki? No i co lepsze? Wydać ponad 100zł na nowe tusze, czy lepiej wydać 319zł na nową drukarkę z WiFi?
bastard3son Male
żywa legenda.
Sponsor

User avatar
 
Offline
 
Telefon: Sony Xperia M4 Aqua
Soft: 5.0 Lollipop
Operator: Play
Age: 33
Location: Warszawa

Joined: 28 Apr 2009
Online: 22d 5h 6m 34s
Posts: 565Topics: 40
Reputation point: 641
    Windows 7 Chrome

Post by adam111 » 27 kwi 2009, o 00:00

BoTs RoX! :D
adam111 Mężczyzna
Oddajcie mi cześć!
50%

Avatar użytkownika
 
Online
 
Telefon: Nokia 3110c
Soft: v. 05.50
Operator: -----

Joined: 30 mar 2009
Online:
Posts:   •  Topics: 
    Ubuntu  Firefox

Post by Obeebok » 20 Jun 2011, o 22:11

Nie prościej kupić tusz-zamiennik za kilkanaście złotych?
Last edited by Obeebok on 20 Jun 2011, o 22:12, edited 1 time in total.
Obeebok Male
Friend

User avatar
 
Offline
 
Telefon: HTC Mozart
Operator: Plus
Age: 36
Location: Wrocław

Joined: 27 Aug 2010
Online: 14d 22h 8m 55s
Posts: 937Topics: 52
Reputation point: 762
    Windows XP Firefox

Post by akatsuki » 20 Jun 2011, o 22:16

Ja bym podjechał do jakiegoś serwisu, czy gdzieś i chociaż sprawdził jakby się drukarka zachowała na innym pojemniku.. Albo przynajmniej by dali jakąś wskazówkę, po co zaraz kupować tusze, albo kolejną drukarkę :P
Image
akatsuki Male
Sponsor

User avatar
 
Offline
 
Telefon: Motorola Moto G 16GB
Soft: 4.4.2
Operator: Plus

Joined: 27 Apr 2009
Online: 12d 18h 42m 17s
Posts: 643Topics: 227
Reputation point: 817
    Windows XP Opera

Post by bastard3son » 21 Jun 2011, o 21:26

Obeebok wrote:Nie prościej kupić tusz-zamiennik za kilkanaście złotych?

Tusz-zamiennik to totalna porażka! Już kiedyś nie raz się na takich przejechałem i się od tego trzymam z daleka.

akatsuki wrote:Ja bym podjechał do jakiegoś serwisu, czy gdzieś i chociaż sprawdził jakby się drukarka zachowała na innym pojemniku..

Myślisz, że w serwisach od tak rozpakowują nowe tusze, żeby ludziom drukarki sprawdzać? (Nowe, ponieważ wg zaleceń producenta nie wolno używanego tuszu przekładać do innej drukarki).

nemo333 wrote:Powietrze warszawskie jest za czyste i za rzadkie i mu nie służy, przewieź z powrotem na śląsk gdzie powietrze jest gęste i zanieczyszczone to zacznie znowu działać

Jak jestem w Warszawie to drukarka w Jastrzębiu mnie nie uratuje, wiesz? Gdybym jej nie potrzebował, to bym jej tu nie wiózł.
bastard3son Male
żywa legenda.
Sponsor

User avatar
 
Offline
 
Telefon: Sony Xperia M4 Aqua
Soft: 5.0 Lollipop
Operator: Play
Age: 33
Location: Warszawa

Joined: 28 Apr 2009
Online: 22d 5h 6m 34s
Posts: 565Topics: 40
Reputation point: 641
    Windows 7 Chrome

Post by BlackJaku » 21 Jun 2011, o 21:44

Spróbuj zobaczyć z innym tuszem (nie mówię tu o Tuszu-zamienniku), moim zdaniem to jest wina tuszu, ponieważ tylko on tu nie jest odczytywany poprawnie jak w przypadku kolorowego tuszu. Popróbuj właśnie z tuszem :thumbup:
BlackJaku Male
Nie ważne jak zaczynasz...
Sponsor

User avatar
 
Offline
 
Telefon: SE Naite
Operator: Heyah
Age: 28
Location: Olsztyn

Joined: 18 Jun 2010
Online: 7d 11h 2m 7s
Posts: 304Topics: 65
Reputation point: 419
    Windows XP Firefox

Post by Wodnik Szuwarek » 21 Jun 2011, o 21:46

bastard3son wrote:
Obeebok wrote:Nie prościej kupić tusz-zamiennik za kilkanaście złotych?

Tusz-zamiennik to totalna porażka! Już kiedyś nie raz się na takich przejechałem i się od tego trzymam z daleka.

Kupiłem ku*** zamiennik 2 razy, to jeden wystarczył na 5 stron, a drugi w ogóle nie drukował i od tamtej pory kupuję tylko oryginały.
Wodnik Szuwarek Male
Szef Wszystkich Szefów
Expert
 
Offline
 
Telefon: iPhone Xs
Operator: Orange
Location: Warszawa

Joined: 9 Aug 2010
Online: 41d 1h 28m 17s
Posts: 4427Topics: 480
Reputation point: 5230
    Windows 8 Firefox

Post by Mati91 » 21 Jun 2011, o 22:38

Także mam drukarkę z Hp. Ta firma zeszła na psy totalnie... Miałem podobny problem, że niby tusz źle włożony, a był poprawnie. Kupiłem zamiennik kolorowego tuszu i po 3 dniach najwidoczniej zaschnął! Żal... Wydałem kupę kasy na oryginał, no ale tusz zżerany przez HP prowadzi do bankructwa! Niedawno kupiłem drukarkę laserową i nie muszę narzekać na brak tuszu :)
"Wasz czas jest ograniczony, więc nie marnujcie go, żyjąc cudzym życiem. Nie wpadajcie w pułapkę dogmatów, żyjąc poglądami innych ludzi. Nie pozwólcie, żeby hałas cudzych opinii zagłuszył wasz własny wewnętrzny głos. I najważniejsze – miejcie odwagę kierować się sercem i intuicją."
Steve Jobs
Mati91 Male
Redaktor

User avatar
 
Offline
 
Telefon: iPhone 14 Pro Max
Operator: T-Mobile
Location: Berlin

Joined: 13 Jun 2010
Online: 128d 19h 31m 5s
Posts: 2312Topics: 361
Reputation point: 11286
    Windows XP Firefox

Post by akatsuki » 22 Jun 2011, o 00:19

bastard3son wrote:Myślisz, że w serwisach od tak rozpakowują nowe tusze, żeby ludziom drukarki sprawdzać? (Nowe, ponieważ wg zaleceń producenta nie wolno używanego tuszu przekładać do innej drukarki).


Aj tam zalecenia producenta, specjalnie tak robią, żeby drukareczka zapamiętywała i nie dała się oszukać xD, a co do serwisu, jak dobry serwis to pomogą. U mnie jeden gość się tylko HP-kami zajmuje, ma tego mnóstwo, więc to żaden problem sprawdzić co jest nie tak..

A tak już po za tematem, nie wiem jak tam firma HP się trzyma, bo ostatnią ich drukarkę atramentową jaką widziałem to była DeskJet 930c xD i jeszcze jakaś starsza, kiedyś nie było lepszych. Nawet na zamiennikach się latało, a nawet samemu się strzykawką uzupełniało pojemniki i szło jak ta lala :P

Teraz mam dwie drukarki, dwóch innych firm, laserówkę i atramentówkę, na zamiennikach i też zero problemu. Może mam po prostu farta xD
Image
akatsuki Male
Sponsor

User avatar
 
Offline
 
Telefon: Motorola Moto G 16GB
Soft: 4.4.2
Operator: Plus

Joined: 27 Apr 2009
Online: 12d 18h 42m 17s
Posts: 643Topics: 227
Reputation point: 817
    Windows XP Opera

Post by Obeebok » 22 Jun 2011, o 00:35

Wodnik Szuwarek wrote:
bastard3son wrote:
Obeebok wrote:Nie prościej kupić tusz-zamiennik za kilkanaście złotych?

Tusz-zamiennik to totalna porażka! Już kiedyś nie raz się na takich przejechałem i się od tego trzymam z daleka.

Kupiłem ku*** zamiennik 2 razy, to jeden wystarczył na 5 stron, a drugi w ogóle nie drukował i od tamtej pory kupuję tylko oryginały.


A ja mam Canona od 4 lat. Kupuję tusze za 7zł i starczają na więcej niż oryginał xP Zdarzyło się kilka takich, co nie działały w ogóle, ale można je policzyć na palcach jednej ręki. Jakbym miał kupować oryginały to już bardziej opłacałoby się za każdym razem kupować nową drukarkę, a starą sprzedawać :crazy:

[ Komentarz dodany przez: pawelooss: 22 czerwca 2011, o 00:35 ]
+ Canon R0X. ;]

[ Komentarz dodany przez: bastard3son: 22 czerwca 2011, o 02:23 ]
Niezmiernie mnie cieszy, że masz Canona i nie płacisz dużo. Powidz mi tylko, w jaki sposób mi to pomaga? Wygaszam.
Last edited by Obeebok on 22 Jun 2011, o 00:35, edited 2 times in total.
Obeebok Male
Friend

User avatar
 
Offline
 
Telefon: HTC Mozart
Operator: Plus
Age: 36
Location: Wrocław

Joined: 27 Aug 2010
Online: 14d 22h 8m 55s
Posts: 937Topics: 52
Reputation point: 762
    Windows XP Firefox


Return to Akcesoria

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests