Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 1 [ 8 posts ]
Print view
Write comments Post new topic


[N97] Problem z zestawem słuchawkowym w Nokii N97

Post [N97] Problem z zestawem słuchawkowym w Nokii N97 8 Oct 2012, o 21:15

Male - 10%  Posts/Topics12/4  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows 7 Chrome
Mam do was pytanie , mianowicie do telefonu (N97 mini) używam słuchawek Marshalla Mayor'a.
Wszystko fajnie póki miałem działający adapter kątowy(ang. the 3.5MM unprotected two-way standart plug) . Adapter rozwalony - lament .
Chodziłem po wszelkiej maści sklepach - nadaremne . Hurtownie - efekt podobny . Napisałem do osoby , od której kupiłem słuchawki , jednak ta poinformowała mnie ,że samego adaptera kupić nie można . Załamany nie wiedząc co mam zrobić próbowałem wszystkiego (Przejścia z innych słuchawek itd.) . Na końcu został mi mikrofon Manty (coś jak pilot do których podłącza się zwykłe słuchawki z jednym jackiem) i nagle cud ! Działa , pięknie .
Zapyta ktoś dlaczego idę tak na około , zamiast bez adaptera włożyć . Otóż bez tego włącza się opcja kabel TV i jest przeraźliwe buczenie . Jeżeli nacisnę mikrofon który jest wbudowany w słuchawkach buczenie mocno przycicha , muzyka pięknie gra .
Z mikrofonem manty dźwięk był równie dobry co z adapterem (jedyna wada brak posługiwania się mikrofonem wbudowanym we słuchawkach) . Dziś z kolegą posiadającym N95 poruszyliśmy sprawę wyżej i postanowiliśmy jak u niego ii u niego działa
A tylko dlatego ,że przy włożeniu Jacka pokazuję mu się okno z wybieraniem rodzaju urządzenia . U mnie czegoś takiego nie ma . I mam do was pytanie : Co mam zrobić / kupić aby działało to normalnie . Za wszelką pomoc z góry dzięki.

[ Komentarz dodany przez: sieman0: 9 października 2012, o 08:59 ]
Proszę o edycję nazwy tematu tak, aby mówiła więcej o problemie. Do czasu poprawek przez autora proszę nie odpowiadać w temacie."
/Zedytowane
Last edited by KornelskY on 9 Oct 2012, o 17:05, edited 1 time in total.

Last post
Reply with quote 


Post [N97] Re: Problem w N97 mini 8 Oct 2012, o 21:22

Male - Sponsor  Posts/Topics9190/98  Reputation point 6525 
Offline  Profile 
Windows 7 Chrome
Wejdź w Ustawienia -> Ogólne -> Akcesoria i tam zobacz czy masz Kabel TV jako akcesorium domyślne. Jak tak to ustaw Zestaw Słuchawkowy jako domyślny, ew Słuchawki i spróbuj czy będzie grać.
Jak nie to będziesz musiał użyć przejściówki w takim stylu -> przerobka-sluchawek-jack-3-5-4-piny-na-3-piny-dzialaja-na-komputerze-mp3-vt24847.htm#p478615 Ale wtedy tracisz mikrofon i pilot który jest na słuchawkach.
Jak masz to wrzuć foto przejściówki i wtyczki w słuchawkach, pomyśli się coś może co da się zrobić jak te opcje nie zadziałają :P
Reply with quote 


Post [N97] Re: Problem w N97 mini 8 Oct 2012, o 21:31

Male - 10%  Posts/Topics12/4  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows 7 Chrome
nemo333,
próbowałem już tego . Domyśle robiłem na różne : Zestaw słuchawkowy , Słuchawki . Wybiera automatycznie Wyjście TV*.
A co do przejściówki , to już taką widziałem i kupuję chociaż do testu .
Reply with quote 


Post [N97] Re: Problem w N97 mini 9 Oct 2012, o 09:03

Male - Patcher  Posts/Topics912/120  Reputation point 1240 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Firefox
A gdybyś kupił pilot Nokii AD-54? Wydaje mi się, że twój problem by minął ponieważ ma w sobie wbudowany czuły mikrofon, klawisze multimedialne a co najważniejsze złącze słuchawek 3,5". Szukając po aukcjach allegro można dostać go od 5 złotych do 20 a jak trafisz jeszcze na aukcję to całkiem po taniości.

*Jeżeli źle doradzam to tylko przez to, że nie zrozumiałem chaotycznie napisanego wątku.
Reply with quote 


Post [N97] Re: Problem w N97 mini 9 Oct 2012, o 12:02

Male - Expert Mod  Posts/Topics6343/292  Reputation point 4821 
Offline  Profile 
Symbian Opera
sieman0 wrote:
złącze słuchawek 3,5"

Tak wielkiego złącza nie widziałem jeszcze. Wydaje mi się, że złącze jest 3,5mm. ;)
sieman0 wrote:
[ Komentarz dodany przez: sieman0: 9 października 2012, o 08:59 ]
Do czasu poprawek przez autora proszę nie odpowiadać w temacie."

sieman0 wrote:
[Dzisiaj, o 9:03]
A gdybyś kupił pilot Nokii AD-54? Wydaje mi się, że twój problem by minął ponieważ ma w sobie wbudowany czuły mikrofon, klawisze multimedialne a co najważniejsze złącze słuchawek 3,5". Szukając po aukcjach allegro można dostać go od 5 złotych do 20 a jak trafisz jeszcze na aukcję to całkiem po taniości.

*Jeżeli źle doradzam to tylko przez to, że nie zrozumiałem chaotycznie napisanego wątku.

Jesteś trochę niekonsekwentny :]
Reply with quote 


Post [N97] Re: Problem z zestawem słuchawkowym w Nokii N97 9 Oct 2012, o 17:10

Male - 10%  Posts/Topics12/4  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows 7 Chrome
HitFan,
Edytowałem , proszę o dalsze udzielanie się w wątku .
sieman0,
Pilot jest pewnym rozwiązaniem i pewnie będzie brany pod uwagę . Jednak potrzebowałbym czegoś mniejszego , ponieważ sam kabel od słuchawek jest dość długi .
Reply with quote 


Post [N97] Re: Problem z zestawem słuchawkowym w Nokii N97 9 Oct 2012, o 22:48

Male - Patcher  Posts/Topics912/120  Reputation point 1240 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Firefox
No to podwiń go trochę i powinno być w porządku. Gdyby dla mnie zależało na słuchawkach to nie szukał bym pilotów/przejściówek i czego tam jeszcze tylko kupił bym słuchaweczki Nokia Monster lub standardy czyli WH-205 lub WH-701.

HitFan, nie skasowałem upomnienia i stąd te lekkie zamieszanie.
Reply with quote 


Post [N97] Re: Problem z zestawem słuchawkowym w Nokii N97 9 Oct 2012, o 22:58

Male - 10%  Posts/Topics12/4  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows 7 Chrome
A ja nie czytając nowych wiadomości pogłówkowałem , przemyślałem parę spraw i doszedłem do wniosku co było nie tak.

Image
" Jeżeli nacisnę mikrofon który jest wbudowany w słuchawkach buczenie mocno przycicha " . To dość mocno mi pomogło . Kliknąłem to i naciskając to dalej włożyłem jacka . Pokazało się okienko i mogłem wybierać . Wszystko działa . Dzięki za pomoc . Ja delikatnie owinąłem ten mikrofon tak ,aby przytrzymywał guzik ;]

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic

Page 1 of 1 [ 8 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 



Related topics

problem z zestawem słuchawkowym HS-125/WH-102

Author: black.side11 (29 Nov 2012, o 14:47)

Views: 1560  •  Replies: 1

Last post: HitFan (29 Nov 2012, o 15:13) View the latest post



wymiary baterii z nokii e52 lub e72

Author: wook (2 Jun 2012, o 16:18)

Views: 1305  •  Replies: 1

Last post: Mati91 (2 Jun 2012, o 17:15) View the latest post



Uchwyt do nokii slingshot

Author: NorDez (2 May 2013, o 09:34)

Views: 1529  •  Replies: 4

Last post: NorDez (7 May 2013, o 05:13) View the latest post



Kompatybilność baterii BP-6MT z Nokii e51 z Nokią 5700 ?

Author: zlatanmys (15 Aug 2011, o 18:28)

Views: 1277  •  Replies: 0

Last post: zlatanmys (15 Aug 2011, o 18:28) View the latest post




Users browsing this forum: No registered users and 0 guests