Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 2 of 3 [ 31 posts ]
Go to page Previous  1, 2, 3  Next
Print view
Write comments Post new topic


Program x64 do partycjonowania dysku

Post Re: Program x64 do partycjonowania dysku 12 Sep 2010, o 11:33

Male - Sponsor  Posts/Topics2168/282  Reputation point 4745 
Offline  Profile 
Windows 7 Chrome
Rafciu517, patrz zmniejszyłem partycję D z 280 GB na 260 GB i wolne miejsce było na końcu dysku, więc tam powstało wolne miejsce. Nie mogę więc powiększyć w takiej sytuacji partycji C. Chcę przesunąć D na koniec dysku.

Last post


Post Re: Program x64 do partycjonowania dysku 12 Sep 2010, o 11:35

Male - Expert  Posts/Topics4427/480  Reputation point 5230 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Filip wrote:
Rafciu517 wrote:
Ale można wykorzystać programy uruchamiane z poziomu biosu, bezpośrednio z płyty np. Gparted..

szkoda mi marnować CD na program, który używam raz na rok, nie da się go jakoś odpalić z pendriva??

Zrób bootowalnego pendriva i potem uruchom z niego Gparted.


Post Re: Program x64 do partycjonowania dysku 12 Sep 2010, o 11:38

Male - Friend  Posts/Topics622/66  Reputation point 326 
Offline  Profile  WWW 
Windows XP Firefox
Ściągnij GParted Live on USB. Działa na pendrivie.


Post Re: Program x64 do partycjonowania dysku 12 Sep 2010, o 11:55

Male - Sponsor  Posts/Topics2168/282  Reputation point 4745 
Offline  Profile 
Windows 7 Chrome
Mam nadzieję, ze z czytnika kart pamięci załączy się. :)


Post Re: Program x64 do partycjonowania dysku 12 Sep 2010, o 12:01

Male - Friend  Posts/Topics428/8  Reputation point 376 
Offline  Profile   
Windows 7 Firefox
Filip wrote:
Mam nadzieję, ze z czytnika kart pamięci załączy się. :)


Właśnie może być z tym problem... Lepiej bootować z któregoś wbudowanego usb np. z tyłu kompa...


Post Re: Program x64 do partycjonowania dysku 12 Sep 2010, o 12:18

Male - Sponsor  Posts/Topics2168/282  Reputation point 4745 
Offline  Profile 
Windows 7 Chrome
a co myślicie o Paragon Partition Manager?? Ja boje się używać, bo kiedyś straciłem przez ten program całą zawartość dysku.


Post Re: Program x64 do partycjonowania dysku 12 Sep 2010, o 12:29

Male - Friend  Posts/Topics428/8  Reputation point 376 
Offline  Profile   
Windows 7 Firefox
To jest dobry program... A TY chcesz przeprowadzić operację na dysku z danymi?

[ Dodano: 12 wrz 2010, o 12:29 ]
Filip wrote:
Rafciu517, patrz zmniejszyłem partycję D z 280 GB na 260 GB i wolne miejsce było na końcu dysku, więc tam powstało wolne miejsce. Nie mogę więc powiększyć w takiej sytuacji partycji C. Chcę przesunąć D na koniec dysku.



To usuń całą partycje D, dodaj to co masz do C i potem utwórz znowu D... Chyba że masz na nim dane, to komplikuje sprawę... A nie masz tam wtedy opcji rozszerzenia partycji C?


Post Re: Program x64 do partycjonowania dysku 12 Sep 2010, o 13:39

Male - Sponsor  Posts/Topics2168/282  Reputation point 4745 
Offline  Profile 
Windows 7 Chrome
Rafciu517 wrote:
To jest dobry program... A TY chcesz przeprowadzić operację na dysku z danymi?

niestety tak i to bardzo ważnymi
Rafciu517 wrote:
To usuń całą partycje D, dodaj to co masz do C i potem utwórz znowu D... Chyba że masz na nim dane, to komplikuje sprawę... A nie masz tam wtedy opcji rozszerzenia partycji C?

nie da rady, bo partycja D jest prawie pełna.
Wiem już jak to zrobię. najważniejsze dane wgram na pendrivia i polecę przez GParted. A duże ryzyko utraty danych??


Post Re: Program x64 do partycjonowania dysku 12 Sep 2010, o 13:52

Male - Friend  Posts/Topics622/66  Reputation point 326 
Offline  Profile  WWW 
Windows XP Firefox
Filip wrote:
Mam nadzieję, ze z czytnika kart pamięci załączy się. :)


U mnie jak włączam komputer i wciskam F8 to wyskakuje mi lista urządzeń, z których mogę bootować i jest tam też mój wbudowany czytnik kart pamięci, więc nie powinno być problemu, ale jak wiadomo, ile biosów tyle bootów;d

Filip wrote:
a co myślicie o Paragon Partition Manager?? Ja boje się używać, bo kiedyś straciłem przez ten program całą zawartość dysku.


Jak dla mnie w wersji live cd o wiele prostszy w obsłudze od GParted.

Filip wrote:
A duże ryzyko utraty danych??


Jeżeli będziesz zwracał uwagę na to co robisz, jakie operacje zatwierdzasz to ryzyko jest zerowe. Dane ot tak same z siebie nie znikną.

[ Dodano: 12 wrz 2010, o 13:52 ]
Rafciu517 wrote:
zmniejszyłem partycję D z 280 GB na 260 GB i wolne miejsce było na końcu dysku, więc tam powstało wolne miejsce. Nie mogę więc powiększyć w takiej sytuacji partycji C. Chcę przesunąć D na koniec dysku.


Więc w Paragon Partition Magic z tego wolnego miejsca utwórz nową partycję, potem ją usuń i będziesz to miejsce miał jako free memory a potem już możesz spokojnie powiększyć C o to wolne miejsce.


Post Re: Program x64 do partycjonowania dysku 12 Sep 2010, o 13:52

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17485 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Firefox
Przy takich operacjach z autopsji wiem, że najważniejsza jest kwestia zasilania. Jeśli nie laptop, to choćby UPS, ale 10 minut podtrzymywania może w ewentualnej sytuacji nie wystarczyć. Backup obowiązkowo!


Post Re: Program x64 do partycjonowania dysku 12 Sep 2010, o 13:54

Male - Friend  Posts/Topics622/66  Reputation point 326 
Offline  Profile  WWW 
Windows XP Firefox
Filip, Tak jak pawelooss pisze, zrób kopię MBR, w razie jakiegoś zaniku zasilania będzie to pomocne.
Opcję te znajdziesz na pewno w PPM, jak w GParted to nie wiem.


Post Re: Program x64 do partycjonowania dysku 12 Sep 2010, o 13:58

Male - Friend  Posts/Topics428/8  Reputation point 376 
Offline  Profile   
Windows 7 Firefox
Filip wrote:
Wiem już jak to zrobię. najważniejsze dane wgram na pendrivia i polecę przez GParted. A duże ryzyko utraty danych??

A nie masz od kogoś pożyczyć pustego dysku? Ja mam dysk 250gb ktory mi wystarczy na wszystkie dane... I nie mam problemu, bo robię jak na czysto... I innego sposobu chyba nie ma na to...

[ Dodano: 12 wrz 2010, o 13:58 ]
Więc w Paragon Partition Magic z tego wolnego miejsca utwórz nową partycję, potem ją usuń i będziesz to miejsce miał jako free memory a potem już możesz spokojnie powiększyć C o to wolne miejsce.


Nie wiem jak w Paragon Partition Magic ale normalnie to miejsce będzie dostępne za dyskiem D... Ale gdyby zmienić na chwilę literę tej nowej partycji na D, a D na inną. To wtedy usuwając tą mniejszą będzie można ją dodać do C bo się przesunie...


Post Re: Program x64 do partycjonowania dysku 12 Sep 2010, o 14:06

Male - Friend  Posts/Topics622/66  Reputation point 326 
Offline  Profile  WWW 
Windows XP Firefox
Rafciu517 wrote:
Nie wiem jak w Paragon Partition Magic ale normalnie to miejsce będzie dostępne za dyskiem D... Ale gdyby zmienić na chwilę literę tej nowej partycji na D, a D na inną. To wtedy usuwając tą mniejszą będzie można ją dodać do C bo się przesunie...


Właśnie sprawdziłem i zmniejszyłem rozmiar jednej partycji w Programie EASEUS Partition Master Home Edition i po zmniejszeniu to co zostało jest jako "unallocated" i można dodać sobie to miejsce, do którejkolwiek z partycji, a więc polecam Ci ten program.


Post Re: Program x64 do partycjonowania dysku 12 Sep 2010, o 14:13

Male - Friend  Posts/Topics428/8  Reputation point 376 
Offline  Profile   
Windows 7 Firefox
Dzięki... Dobrze wiedzieć o takim programie, bo mi jako informatykowi, zdarzają się rożne rzeczy... ;) xD


Post Re: Program x64 do partycjonowania dysku 12 Sep 2010, o 17:41

Male - Sponsor  Posts/Topics2168/282  Reputation point 4745 
Offline  Profile 
Windows 7 Chrome
i walkmanowiec podał mi prawie na tacy to co trzeba. EASEUS Partition Master 6.1.1 Professional Edition załatwił sprawę, gdzie wcześniej polecone programy nie dawały rady. Ostatecznie nie zrobiłem kopii zapasowej (tylko kluczowi do banku). Rozdałem każdemu po +, dziękuje i zamykam temat. Myślę, że 40GB na partycji systemowej to w sam raz na 7.

Top

Write comments  Post new topic
Go to page Previous  1, 2, 3  Next
Page 2 of 3 [ 31 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 7 guests