[N79] Pytanie o CFW i Hard Reset (efekty błędnych informacji z sieci)

Wbudowane oprogramowanie, problemy z softem, flashowanie.

Post by moreee » 20 Oct 2014, o 20:02

Witam, znalazłem CFW na ipmarcie do swojej n79 i czy może mnie ktoś przeprowadzić przez proces jego wgrywania? Wyszukiwarka mnie dzisiaj nienawidzi i prostych aplikacji, które normalnie z tego forum pobierałem nie wyszukuje i nie mogę znaleźć poradnika do wgrywania softów.

Powód chęci posiadania CFW jest taki że chciałem u siebie zrobić formata. Przywróciłem ustawienia fabryczne, sformatowałem kartę pamięci i uwaga... aplikacje wg systemu są wgrane np Opera, Font Router LT (przy próbie instalacji wywala monit czy zastąpić aplikację..) Dodam, że ważność ceftyfikatów wygasła i nawet prostego motywu nie mogę wgrać... A sposób na łamanie nortonem już nie działa bo jego ważność się skończyła (tym sposobem łamałem telefon rok temu)

Jak ktoś ma poradnik (ze zdjęciami najlepiej - bo tematy z forum mają ikony z serwerów hostingowych zamiast screenów.. ;]) albo byłby wdzięczny zrobić nowy to będę wdzięczny :P

I jeśli ktoś ma konto na ipmart i mógłby zreuploadować te pliki gdziekolwiek indziej to byłoby miło :)
LINK DO IPMARTa: http://www.ipmart-forum.com/showthread. ... Ce-79-v2-0

Z góry dzięki za odpowiedzi :p

PS: nawet system dalej mam złamany.. wystarczyło wgrać rompatchera i instalserver..
Co poszło nie tak ?
Last edited by moreee on 21 Oct 2014, o 15:54, edited 2 times in total.
moreee Male
30%

User avatar
 
Offline
 
Telefon: N-Series N79
Soft: 32.001.53.1
Operator: Play
Location: Gorzów Wlkp.

Joined: 2 Oct 2013
Online: 1d 4h 14m 58s
Posts: 50Topics: 4
Reputation point: 10
    Windows 8.1 Chrome

Post by adam111 » 27 kwi 2009, o 00:00

BoTs RoX! :D
adam111 Mężczyzna
Oddajcie mi cześć!
50%

Avatar użytkownika
 
Online
 
Telefon: Nokia 3110c
Soft: v. 05.50
Operator: -----

Joined: 30 mar 2009
Online:
Posts:   •  Topics: 
    Ubuntu  Firefox

Post by nemo333 » 20 Oct 2014, o 20:21

wgrywanie-zmodyfikowanego-oprogramowania-do-telefonow-s60-krok-po-kroku-vt8789.htm

Serio nie potrafisz sobie poradzić z instalacją softu bez obrazków? Może nie powinieneś tego robić jak nie umiesz znaleźć poradnika do którego linki są w FAQ i jak nie rozumiesz słowa pisanego.

A co do Nortona - obowiązkowo przy instalacji trzeba mieć włożoną aktywną kartę SIM i nie będzie się pluł o nieważność licencji. Dziś hackowałem E65 bez problemu.

Ale najpierw zrób format telefonu przez kombinacje *, 3, odbierz i posprzątaj na karcie pamięci, w szczególności pozbądź się katalogów Private, Sys, System, Resource które przechowują pozostałości zainstalowanych aplikacji.
Image
nemo333 Male
fb.com/nemowaKK
Sponsor

User avatar
 
Offline
 
Telefon: S21 FE, oraz 400 innych w ramach kolekcji
Soft: Android 13
Operator: Orange

Joined: 26 Jun 2009
Online: 449d 12h 20m 59s
Posts: 9190Topics: 98
Reputation point: 6525
    Windows 7 Firefox

Post by moreee » 21 Oct 2014, o 12:18

Czytałem rożne poradniki ale przy nokii jest to na tyle skomplikowane że potrzebuje wsparcia. Z SE nie miałem żadnych problemów i modziło się aż miło.

Poza tym szukam poradnika do Pheonixa do którego tam powinny być pliki. Chyba, że procedura i potrzebne pliki są te same.

A co do Nortona to mówimy o tej wersji co znajduje się na forum? od S047?
moreee Male
30%

User avatar
 
Offline
 
Telefon: N-Series N79
Soft: 32.001.53.1
Operator: Play
Location: Gorzów Wlkp.

Joined: 2 Oct 2013
Online: 1d 4h 14m 58s
Posts: 50Topics: 4
Reputation point: 10
    Windows 8.1 Chrome

Post by nemo333 » 21 Oct 2014, o 12:21

moreee wrote:Poza tym szukam poradnika do Pheonixa do którego tam powinny być pliki. Chyba, że procedura i potrzebne pliki są te same.
Nie instaluje się CFW przez Phoenix bo uwalisz telefon a nie wgrasz. Jeśli w ogóle pozwoli Ci wgrać.

moreee wrote:A co do Nortona to mówimy o tej wersji co znajduje się na forum? od S047?
Tak. Innej nie ma.
Image
nemo333 Male
fb.com/nemowaKK
Sponsor

User avatar
 
Offline
 
Telefon: S21 FE, oraz 400 innych w ramach kolekcji
Soft: Android 13
Operator: Orange

Joined: 26 Jun 2009
Online: 449d 12h 20m 59s
Posts: 9190Topics: 98
Reputation point: 6525
    Windows 7 Firefox

Post by moreee » 21 Oct 2014, o 12:27

I to wszystko wyjaśnia. A Norton mógł się zablokować przez niepełny format tak?

Formata najpierw wykonać na karcie? Czyt. wywalić wszystko przy podłączonym fonie do kompa? Bo wtedy zrobiłem odwrotnie. Ust fabryczne> wsadziłem karte ze starymi danymi i dopiero ją czyściłem. Od tego mam taki syf?
moreee Male
30%

User avatar
 
Offline
 
Telefon: N-Series N79
Soft: 32.001.53.1
Operator: Play
Location: Gorzów Wlkp.

Joined: 2 Oct 2013
Online: 1d 4h 14m 58s
Posts: 50Topics: 4
Reputation point: 10
    Windows 8.1 Chrome

Post by nemo333 » 21 Oct 2014, o 12:39

jak zrobiłeś Ustawienia fabryczne to to nawet nie był format. Skasowałeś tylko niektóre pliki co narobiło jeszcze większego syfu w telefonie...

Posprzątaj kartę, zrób format telefonu przez wgranie czystego nowego softu albo kombinacje na wyłączonym telefonie i dopiero zacznij się bawić w hackowanie albo CFW.
Image
nemo333 Male
fb.com/nemowaKK
Sponsor

User avatar
 
Offline
 
Telefon: S21 FE, oraz 400 innych w ramach kolekcji
Soft: Android 13
Operator: Orange

Joined: 26 Jun 2009
Online: 449d 12h 20m 59s
Posts: 9190Topics: 98
Reputation point: 6525
    Windows 7 Firefox

Post by moreee » 21 Oct 2014, o 12:57

Jeśli prosi o datę przy odpaleniu to reset zrobiony tak? W necie jest masa nieścisłości. M. in. to że format telefonu = hard reset = ustawienia fabryczne i Ty się dziwisz że nie moge tego ogarnąć jak każdy mówi co innego

http://www.hard-reset.com/nokia-n79-hard-reset.html

[ Dodano: 21 paź 2014, o 12:48 ]
Dalej nie moge nic wgrać bo twierdzi że dalej mam wgrane i czy zaktualizować...

[ Dodano: 21 paź 2014, o 12:57 ]
Gdzieś jest buba bo teraz się nawet nie chce zresetować. Kiedyś sobie zrobiłem folder inne w menu i on tam dalej jest mimo resetu... a pliki z karty mogę w kółko kasować bo wracają
moreee Male
30%

User avatar
 
Offline
 
Telefon: N-Series N79
Soft: 32.001.53.1
Operator: Play
Location: Gorzów Wlkp.

Joined: 2 Oct 2013
Online: 1d 4h 14m 58s
Posts: 50Topics: 4
Reputation point: 10
    Windows 8.1 Chrome

Post by nemo333 » 21 Oct 2014, o 13:10

moreee wrote:Jeśli prosi o datę przy odpaleniu to reset zrobiony tak?
To nie jest wyznacznik bo ja nawet po wyciągnięciu baterii mam prośbę o datę a resetu nie robi
moreee wrote:W necie jest masa nieścisłości
Trzeba czytać na porządnych stronach a nie wymysły gimbusów.
moreee wrote:M. in. to że format telefonu = hard reset = ustawienia fabryczne
nie wiem gdzie taką głupotę przeczytałeś ale więcej tam nic nie czytaj.

Ustawienia fabryczne - kasuje tylko wybrane dane, zostają aplikacje, notatki, SMSy itp. Robisz albo przez kod *#7780# albo przez opcję w ustawieniach. W rzeczywistości nie dość że zostawia śmieci to czasem robi większy syf w systemie i nie polecam korzystania z tego.

Format = hard reset - kasuje wszystko, softowo telefon jest jakbyś dopiero go wyjął z pudełka, robisz go albo wgrywając nowy soft w trybie Refurbish/Factory Set/FullFlash (zależy od programu), albo przez naciśnięcie na wyłączonym telefonie *, 3 i zielonej słuchawki i trzymanie do czasu załadowania systemu albo przez wpisanie kodu *#7370# (nie polecam bo zostają czasem śmieci od producenta jak gry i aplikacje).
Image

nemo333 otrzymał za ten post 1 punkty reputacji od 1 użytkowników:
+moreee.
nemo333 Male
fb.com/nemowaKK
Sponsor

User avatar
 
Offline
 
Telefon: S21 FE, oraz 400 innych w ramach kolekcji
Soft: Android 13
Operator: Orange

Joined: 26 Jun 2009
Online: 449d 12h 20m 59s
Posts: 9190Topics: 98
Reputation point: 6525
    Windows 7 Firefox

Post by moreee » 21 Oct 2014, o 13:21

Kombo z gwiazdką +3+zielona słuchawa nie odpala mi fona. Dopiero dodanie guzika on/off ruszyło telefon. Wyskoczył monit o kraj.

Kod 7370 działa u mnie jak opcja w menu przywrócenia ust. fabrycznych.

[ Dodano: 21 paź 2014, o 13:21 ]
Wkońcu mam czysto i na SD i w telefonie.. wszystko jak z fabryki. Ikony roz***ne w menu :P Czyli postokroć Ci dzięki dobry człowieku :p Temat zaraz skasuje żeby śmietnika nie robić bo być może to było gdzieś poruszane na forum ale wyszukiwarka działa jak działa. Poza tym każdy to inaczej nazywa
moreee Male
30%

User avatar
 
Offline
 
Telefon: N-Series N79
Soft: 32.001.53.1
Operator: Play
Location: Gorzów Wlkp.

Joined: 2 Oct 2013
Online: 1d 4h 14m 58s
Posts: 50Topics: 4
Reputation point: 10
    Windows 8.1 Chrome


Return to [S60] Firmware

 


  • Related topics
    Replies
    Views
    Last post

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest