Qualcomm bije własny rekord!

Najnowsze doniesienia z branży GSM, recenzje nowości aplikacji i gier.

Post by Pein » 2 Jun 2009, o 16:31

Image

Jeszcze nie tak dawno zachwycaliśmy się procesorem 1GHz, który znajdzie się w najnowszych Toshibach. Qualcomm nie ma zamiaru jednak spocząć na laurach, a tym nie ma zamiaru dać konkurentom chwili wytchnienia. W panach jest kolejna jednostka taktowana zegarem 1,3 GHz!


Procesor o symbolu QSD8650A jest jednostką wchodzącą w skład linii Snapdragon. Jego parametry jak na procesor ARM są imponujące. Chciałbym zobaczyć w akcji urządzenie pracujące w oparciu o ten procesor i zapowiadany na koniec roku, Windows Mobile 7.

Prawdopodobnie moje marzenia szybko się spełnią. Qualcomm nawiązał współpracę z 15 firmami, dzięki czemu powstać ma około 30 urządzeń, pracujących pod kontrolą nowego procesora.

Dodatkowo nowy procesor ma być aż o 30% bardziej energooszczędny niż dzisiejsze jednostki. Zapewni też sprzętową, jeszcze lepszą akcelerację dla grafiki 2D i 3D.

Co na to konkurencja? Marvell musi wytężyć prace, pomimo rewelacyjnego PXA310 (806MHz) i 1GHz PXA168 nie ma się czym poszczycić, szczególnie że PXA 168 nie został stworzony z myślą o smartfonach. Inna kwestią jest też zaufanie - Marvell (dawny Intel) jakoś bardziej do mnie przemawia.

Specyfikacja techniczna nowego układu QSD8650A:

  • Taktowanie 1,3GHz,
  • Rodzina procesorów Snapdragon,
  • Architektura 45nm,
  • Pasywny pobór energii na poziomie 10mW,
  • Obsługa UMTS, CDMA, GSM, 3G, akceleracja 2D i 3D, moduł GPS, WiFi, Bluetooth, wsparcie dla multimediów HD, obsługa ekranów WXGA, wsparcie dla MediaFLO, DVB-H, ISDB-T.

Ź: komórkomaniak
Image
Image
Pein Male
One and only
Friend

User avatar
 
Offline
 
Telefon: Nokia 6300 l N95
Soft: v7.21
Operator: Play
Age: 32

Joined: 27 Apr 2009
Online: 10d 21h 2m 55s
Posts: 463Topics: 241
Reputation point: 3621
    Windows XP Opera

Post by adam111 » 27 kwi 2009, o 00:00

BoTs RoX! :D
adam111 Mężczyzna
Oddajcie mi cześć!
50%

Avatar użytkownika
 
Online
 
Telefon: Nokia 3110c
Soft: v. 05.50
Operator: -----

Joined: 30 mar 2009
Online:
Posts:   •  Topics: 
    Ubuntu  Firefox

Return to Nowości & Ciekawostki

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests