[500] Simlock - jest szansa?

Problemy z aplikacjami, grami, motywami i wszelkimi dodatkami.

Post by Navia » 12 Nov 2020, o 20:28

Wunder Wungiel wrote:Navia, Masz jakis program do unlocku simlocka?
Nie mam. Jak potrzebowałem to płaciłem i już.
mp107 wrote:Stąd wątpię, czy ktokolwiek za darmo wyliczy i "da" kod.
Dokładnie.

Aż dziwnie się czyta takie teksty:
konto204 wrote:jakby ktoś po prostu nie udostępniając nawet programu - wyliczył dla mojego imeia odpowiedni kod - też by wystarczyło.


No weź się ogarnij i pójdź chodź spytaj w jakimś komisie ile to będzie cię kosztować.

Może zbiórkę ci tu zrobią.
Navia
 
Offline
 

Post by adam111 » 27 kwi 2009, o 00:00

BoTs RoX! :D
adam111 Mężczyzna
Oddajcie mi cześć!
50%

Avatar użytkownika
 
Online
 
Telefon: Nokia 3110c
Soft: v. 05.50
Operator: -----

Joined: 30 mar 2009
Online:
Posts:   •  Topics: 
    Ubuntu  Firefox

Post by Wunder Wungiel » 13 Nov 2020, o 10:25

Na starszych Nokiach to się da zrobić w ogóle za darmo? Na przykład na 3310? ;P

[ Komentarz dodany przez: pawelooss: 3 stycznia 2021, o 00:26 ]
Tak, bo to stare DCT-3 / DCT-4.
Code: Select all
wunderwungiel is not in the sudoers file. This incident will be reported.
Wunder Wungiel Male
Wunder Wungiel
Moderator

User avatar
 
Offline
 
Telefon: Nokia 808 || Nokia N9 || Nokia N900
Soft: Delight 1.8 || MeeGo 1.2 || Maemo 5
Operator: Play
Age: 24
Location: /usr/share

Joined: 1 Feb 2020
Online: 42d 11h 35m 15s
Posts: 1297Topics: 236
Reputation point: 611
    Windows 7 Chrome

Post by konto204 » 13 Nov 2020, o 10:44

To że kolega @Navia ma w podpisie
Nic nie wiem ale się wypowiem.
naprawdę nie znaczy że powinien. Nie wniosłeś do tego wątku nic poza obrażaniem ludzi, którzy tu się wypowiadali.
Weź albo napisz coś sensownego albo ulżyj sobie w inny sposób. Jak chcesz zbiórkę na kurs savoir-vivre to podaj numer konta i coś ci tam wpłacę. A jak nie podoba Ci się, że na stronach nokiahacking.pl (z podkreśleniem na hacking - nie buying), ktoś pyta o hackowanie - nie kupowanie, to po prostu nie czytaj, znajdź sobie jakieś hobby: pobiegaj, zainteresuj się malarstwem albo adoptuj psa.
konto204 Male
User
 
Offline
 
Telefon: 500
Operator: Orange

Joined: 3 Feb 2012
Online: 2h 55m 51s
Posts: 8Topics: 1
Reputation point: 14
    Windows 7 Opera

Post by Wunder Wungiel » 13 Nov 2020, o 11:27

konto204, Popieram Twoja wypowiedz :)
Code: Select all
wunderwungiel is not in the sudoers file. This incident will be reported.
Wunder Wungiel Male
Wunder Wungiel
Moderator

User avatar
 
Offline
 
Telefon: Nokia 808 || Nokia N9 || Nokia N900
Soft: Delight 1.8 || MeeGo 1.2 || Maemo 5
Operator: Play
Age: 24
Location: /usr/share

Joined: 1 Feb 2020
Online: 42d 11h 35m 15s
Posts: 1297Topics: 236
Reputation point: 611
    Symbian Opera

Post by Navia » 13 Nov 2020, o 14:06

Wunder Wungiel wrote:Na starszych Nokiach to się da zrobić w ogóle za darmo? Na przykład na 3310?
Weź nadal się nie ośmieszaj.

konto204 wrote: Nie wniosłeś do tego wątku nic poza obrażaniem ludzi, którzy tu się wypowiadali.
Weź albo napisz coś sensownego albo ulżyj sobie w inny sposób
Za to twój wpis wzniósł dużo i zobacz jak się kolega cieszy. Podbudowałeś jego ego bardzo .

Odkopywanie wątków co mają po kilka lat i staranie się być '' na fali'' to właśnie czyni kolega @Wunder Wungiel .

Ale cóż skoro moderacja na to pozwala to ja nic nie poradzę.

Czasy Symbiana minęły i już nie wrócą.
Jak widać też w moim podpisie mnóstwo telefonów Nokia i nawet s Symbianem który był dobry dopóki nie umarł.

Wracając do zdjęcia silmocka to za darmo tego nie zrobisz na tym modelu.
Last edited by Navia on 13 Nov 2020, o 14:20, edited 1 time in total.
Navia
 
Offline
 

Post by Wunder Wungiel » 13 Nov 2020, o 17:38

@Navia To ze Symbian zakonczyl wsparcie, to nie znaczy, ze ludzie nie moga sie dzielic wiedza na jego temat. Jak ci sie Symbian nie podoba, to mozesz zamknac swoje konto na Forum
Code: Select all
wunderwungiel is not in the sudoers file. This incident will be reported.
Wunder Wungiel Male
Wunder Wungiel
Moderator

User avatar
 
Offline
 
Telefon: Nokia 808 || Nokia N9 || Nokia N900
Soft: Delight 1.8 || MeeGo 1.2 || Maemo 5
Operator: Play
Age: 24
Location: /usr/share

Joined: 1 Feb 2020
Online: 42d 11h 35m 15s
Posts: 1297Topics: 236
Reputation point: 611
    Symbian Opera

Post by mp107 » 13 Nov 2020, o 21:13

To nie kwestia wsparcia lub jego braku, ale wypracowanych przez lata produkcji telefonów komórkowych doświadczeń Nokii w zabezpieczaniu dostępu do pewnych bardziej krytycznych funkcji urządzenia poskutkowały w utworzeniu skutecznego do dziś (bez "domowej" możliwości obejścia) mechanizmu simlock, zmiany IMEI, itp. Dobrze zastosowana kryptografia potrafi być skuteczna przez lata. I dlatego do dziś nie znaleziono na to publicznego (ogólnodostępnego) sposobu i konieczne jest skorzystanie z usług serwisów GSM.
Jest ciekawy opis ten temat też na przykład tutaj: informacje-techniczne-o-sim-locku-platformy-bb5-vt389.htm
Last edited by mp107 on 13 Nov 2020, o 21:14, edited 1 time in total.
mp107 Male
Friend

User avatar
 
Offline
 
Telefon: Sony Xperia XZ1 Compact
Soft: LineageOS 17.1
Operator: Fakt Mobile

Joined: 28 Aug 2011
Online: 13d 23h 6m 25s
Posts: 116Topics: 9
Reputation point: 256
    Linux Firefox

Post by Navia » 13 Nov 2020, o 22:21

Wunder Wungiel wrote:Jak ci sie Symbian nie podoba, to mozesz zamknac swoje konto na Forum
Gdzie napisałem że się nie podoba ? Był dobry dopóki nie umarł.

Po raz kolejny napiszę że simlocka ot tak się nie zdejmie z telefonu z Symbianem.
Navia
 
Offline
 

Post by konto204 » 21 Nov 2020, o 19:01

Odgrzebuję, bo jest po co! :yeah:

Udało się we własnym zakresie zdjąć simlock z Nokii 500.
Przedstawię dokładnie jak to zrobiłem - może się komuś jeszcze przyda.


1. Na poniższej stronie jest instrukcja, jak odczytać hash z telefonu - łącznie z linkami do programów:
Code: Select all
Please Login or Register, to see this Content

Ogólnie trzeba zainstalować Nokia Suite (w celu zainstalowania driverów do telefonu), a następnie użyć programu NokiaBest do odczytania hasha z telefonu. Wynikiem jest plik *.bcl, w którym są m.in. numer IMEI oraz hash telefonu.


2. Na stronie YouTube znajduje się filmik pt. "NOKIA SL3 - Zdjęcie SIMLOCK-a za pomocą: GPU + HashCat + SL3BF":



Jest w nim omówiona metoda, jak samodzielnie przy pomocy karty graficznej wyliczyć kod. Według tego człowieka na karcie 1080Ti maksymalny czas to 26 godzin. Ale na moim już ponad 5-letnim Radeonie R7 260x maksymalny czas wynosił 9 dni, przy czym to czas maksymalny, a w moim przypadku wyliczyło w 55,16%. Gdyby YouTube padło, byłbym już teraz w stanie samodzielnie stworzyć w linii komend polecenie wyliczające hash.

Może taki przykład dam, co trzeba zrobić ręcznie, w razie jakby padły linki od kolesia z YouTube'a:
- Ściągnąć i rozpakować program hashcat (ja używałem wersji 6.1.1).
- W rozpakowanym katalogu hashcat stworzyć sobie skrypt w pliku bat. Jakby ktoś nie wiedział: można stworzyć zwykły plik tekstowy nazwać np. starthash.txt, wpisać polecenie, zapisać i zmienić rozszerzenie z txt na bat.

Polecenie powinno wyglądać mnie więcej tak:

Code: Select all
Please Login or Register, to see this Content

przy czym oczywiście trzeba wpisać swoje dane czyli w miejscu po --hex-charset należy wpisać:
- pierwsze 40 znaków po "hash=" z uzyskanego wcześniej pliku bcl - można go otworzyć przy pomocy zwykłego notatnika,
- znak dwukropka ":",
- dwa zera, pierwsze 14 znaków z 15 numeru IMEI, dwa zera - na przykład: 005318570541029100,
- reszta może pozostać bez zmian.

Po uruchomieniu takiego skryptu program hashcat zacznie liczyć. Po skończeniu wynik zapisany zostanie do pliku aabb.txt.
W razie czego można taki program pauzować, a nawet z niego wychodzić i potem wznawiać, nawet na innym komputerze, ale nie będę tego już opisywał.

To jest najtrudniejsza i najdłuższa część operacji odblokowywania.


3. Teraz można w programie SL3BF wygenerować już kody NCK na podstawie uzyskanego MasterCodu i Hasha.

I znów - w razie gdyby ktoś kiedyś próbował i akurat tego konkretnie programu by nie było czy też przestał działać - są w internecie programy online do przeliczania hasha na kody odblokowujące NCK. Co prawda tu mam pewien problem, ale może ktoś wyjaśni dokładnie - ponieważ MasterCode wyliczony na różnych stronach na podstawie IMEI różni się od tego, który został wygenerowany w programie SL3BF - natomiast podejrzewam, że jest to już prostym przekształceniem.


4. Kiedy już mamy kody NCK, wystarczy wpisać je do telefonu. Ja wpisałem ten z końcówką +7#.

W tym momencie telefon został odblokowany. Może się zdarzyć, że jeśli wcześniej były wpisywane błędne kody odblokowujące, mógł zostać zablokowany licznik - ale to też prosto da się zresetować za pomocą darmowego programu "Nokia BB5 Utility".


Tak więc podsumowując, zabezpieczenia na tamten czas na pewno były dobre, ale postęp technologiczny robi swoje - współczesne GPU to już naprawdę potężne maszyny. :)

Pozdrawiam i mam nadzieję, że jeśli ktoś miał podobne problemy - trochę mu pomogłem.

konto204 otrzymał za ten post 14 punkty reputacji od 3 użytkowników:
+mp107, pawelooss, Wunder Wungiel.
konto204 Male
User
 
Offline
 
Telefon: 500
Operator: Orange

Joined: 3 Feb 2012
Online: 2h 55m 51s
Posts: 8Topics: 1
Reputation point: 14
    Windows 7 Opera

Post by nemo333 » 21 Nov 2020, o 23:39

Brawo :)
Co prawda metoda znana od dawna, ale ze względu na ówczesne ograniczenia sprzętowe nie podjąłem się jej w pełni przetestowania i opisania.
Kilka lat temu przeliczenie hasha w profesjonalnej firmie która postawiła do tego serwer kosztowało grosze i przy odrobinie szczęścia trwało nawet kilka godzin, gdy rynek się rozwinął to normalną ceną było ok 50 zł, kilka miesięcy później pojawiały się nawet oferty po 10-20 zł, więc zajmowanie własnego komputera na kilka(naście) dni było bezsensowne, bo sam prąd na to poświęcony kosztowałby więcej.

Szczerze mówiąc - teraz aż mnie kusi spróbować tego na obecnym laptopie, i tak czasem nie używam go po kilka dni, ciekawi mnie wydajność tej dedykowanej grafiki jaką tu mam.
Image
nemo333 Male
fb.com/nemowaKK
Sponsor

User avatar
 
Offline
 
Telefon: S21 FE, oraz 400 innych w ramach kolekcji
Soft: Android 13
Operator: Orange

Joined: 26 Jun 2009
Online: 449d 11h 33m 6s
Posts: 9188Topics: 98
Reputation point: 6525
    Windows 10 Chrome

Post by Wunder Wungiel » 22 Nov 2020, o 08:04

@konto204, dzięki za poradnik. Może mi się przyda, mam zamiar zdjąć simlock z jednej E52 :D
Code: Select all
wunderwungiel is not in the sudoers file. This incident will be reported.
Wunder Wungiel Male
Wunder Wungiel
Moderator

User avatar
 
Offline
 
Telefon: Nokia 808 || Nokia N9 || Nokia N900
Soft: Delight 1.8 || MeeGo 1.2 || Maemo 5
Operator: Play
Age: 24
Location: /usr/share

Joined: 1 Feb 2020
Online: 42d 11h 35m 15s
Posts: 1297Topics: 236
Reputation point: 611
    Windows 7 Chrome

Post by konto204 » 22 Nov 2020, o 11:36

@Wunder Wungiel - da radę, w razie problemów pisz.
Ja już nie pisałem w tym poradniku bo nie chciałem zaciemniać sprawy - ogólnie policzyłem to na komputerze kolegi innego kolegi ;) - nie wiem co on dokładnie ma za kartę - ale wyliczyło te 55% w 20 godzin. Czyli przyjmując, że ta karta ciągnie 0,5 kW to wyszło jakieś 10 kWh czyli około 7 zł na prąd. Wiem, że można to policzyć za pieniądze w internecie - ale ja potraktowałem sprawę hobbystycznie - bo w międzyczasie dostałem stary telefon z Androidem, który już pracuje jako modem USB i ma LTE.
@nemo333 - absolutnie zgadzam się, że wyliczanie na starszego typu kartach graficznych ekonomicznie jest bardzo słabo opłacalne, bo na moim 5-6 letnim Radeonie R7 cena wyliczenia wyszłaby już ok. 42 zł, natomiast zawsze można znaleźć jakiegoś kolegę gracza z RTX 3070 i wtedy idzie się na dwa piwa a grafika pracuje przy poważniejszych obliczeniach :)
konto204 Male
User
 
Offline
 
Telefon: 500
Operator: Orange

Joined: 3 Feb 2012
Online: 2h 55m 51s
Posts: 8Topics: 1
Reputation point: 14
    Windows 10 Opera

Post by oscareczek » 30 Dec 2020, o 12:41

Potrzebuję pomocy, bo nie do końca ogarnąłem chyba, co robię.
To mi wypluł NokiaBEST:
Code: Select all
Please Login or Register, to see this Content

Zatem polecenie, jakie dałem, to:
Code: Select all
Please Login or Register, to see this Content

Output na konsolę to [removed]
A w pliku pojawiło się:
Code: Select all
Please Login or Register, to see this Content

Zatem uznałem, że to w $HEX[] to jest szukany kod, wszedłem zatem na link z YT podpisany „Kalkulator MasterCode do NCK”, podałem hash=[removed] i mastersp=r030902090502090300040303080209, wpisałem pierwszy kod… i jest on nieprawidłowy. Co robię nie tak?
EDIT: Ta strona daje zupełnie inne kody niż SL3BF, którego nie chciałem użyć tylko dlatego, że jest aplikacją windowsową. Kod z SL3BF (siódmy) zadziałał. Nie polecam tej strony.
oscareczek Male
User
 
Offline
 
Telefon: E52
Operator: nju mobile

Joined: 30 Aug 2018
Online: 1h 18m 4s
Posts: 1Topics: 0
Reputation point: 0
    Linux Firefox

Post by Wunder Wungiel » 29 Jun 2021, o 16:50

Cześć
Czy tym sposobem wymienionym przez @konto204 da się zdjąć simlock od Orange z Nokii N8?
Code: Select all
wunderwungiel is not in the sudoers file. This incident will be reported.
Wunder Wungiel Male
Wunder Wungiel
Moderator

User avatar
 
Offline
 
Telefon: Nokia 808 || Nokia N9 || Nokia N900
Soft: Delight 1.8 || MeeGo 1.2 || Maemo 5
Operator: Play
Age: 24
Location: /usr/share

Joined: 1 Feb 2020
Online: 42d 11h 35m 15s
Posts: 1297Topics: 236
Reputation point: 611
    Windows 7 Firefox

Post by nemo333 » 29 Jun 2021, o 22:47

To działa na każdy SL3, czyli N8 też obejmie.
SL3 było używane aż do samego końca Nokii na S40 i S60. podzial-telefonow-nokia-bb5-sl1-sl2-sl3-vt11678.htm Tu jest z grubsza rozpiska od czego się zaczynało. Ale bywały też modele występujące jako SL2 i SL3, np E71.
Wyjątkiem są telefony z 20 znakowym kodem odblokowującym, zamiast 15 znakowego. Według mojej wiedzy nie do zrobienia przez bruteforce, bo braknie Ci życia na dopasowanie. Chyba, że coś się zmieniło i masz topową grafikę w kompie, to możesz próbować. W N8 raczej nie powinno być dłuższego NCK
Image

nemo333 otrzymał za ten post 3 punkty reputacji od 1 użytkowników:
+Wunder Wungiel.
nemo333 Male
fb.com/nemowaKK
Sponsor

User avatar
 
Offline
 
Telefon: S21 FE, oraz 400 innych w ramach kolekcji
Soft: Android 13
Operator: Orange

Joined: 26 Jun 2009
Online: 449d 11h 33m 6s
Posts: 9188Topics: 98
Reputation point: 6525
    Windows 10 Chrome

Previous • Next

Return to [S60] Software

 


  • Related topics
    Replies
    Views
    Last post

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests