Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat



Ogłoszenie


Forum NokiaHacking.pl obchodzi swoje 15. urodziny! Image






Previous topic | Next topic
Page 1 of 1 [ 7 posts ]
Print view
Write comments Post new topic


Sposoby na przypominanie? Tudzież na trwałe zapamiętywanie.

Post Sposoby na przypominanie? Tudzież na trwałe zapamiętywanie. 22 Dec 2009, o 15:18

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Firefox
Jak w temacie. Macie jakieś sposoby na przypominanie sobie rzeczy, które wyleciały z pamięci?

Muszę sobie PILNIE przypomnieć prototyp pierwszej własnej piosenki, zniszczony przez bandę dzieciaków z komórkami, które całkowicie wybiły mnie z rytmu... :/

:ehh:


Można też pisać, jak szybko i trwale zapamiętywać (ćwiczyć umysł?).

Last post
Reply with quote 


Post Re: Sposoby na przypominanie? Tudzież na trwałe zapamiętywanie. 22 Dec 2009, o 15:28

Male - Moderator  Posts/Topics4661/415  Reputation point 3242 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
Ja mam dziwne skojarzenia jak chcę sobie przypomnieć np. jakąś ulicę, albo jakiś wyraz to wtedy mam skojarzenie na jaką zaczynał się litere i po jakimś czasie sobie przypominam, ale okazuje się, że to nie było na tą litere co myślałem, ale umiem sobie takie coś przypominać. Najlepiej sobie skojarzyć z czymś te zapomniane słowo itp.

[ Dodano: 2009-12-22, 14:30 ]
pawelooss, ja polecam strone lajfmajster.pl tam masz artykuły np. jak ćwiczyć pamięć, jak sprawdzić czy jesteś nudny, jak przepraszać, jak prowadzić blog, różne sztuczki na bloga, Windows'owskie porady itp.
Reply with quote 


Post Re: Sposoby na przypominanie? Tudzież na trwałe zapamiętywanie. 22 Dec 2009, o 15:31

Male - HydePark Mod  Posts/Topics3755/345  Reputation point 4123 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
pawelooss, he, podobno słuchanie muzyki bardzo jest korzystne xD Polega to na tym, że np. :

Jutro jest sprawdzian, nic nie umiesz, ale wieczorem sobie siadasz przed książką i patrzysz czego się musisz nauczyć. Włączasz jakąś piosenkę ( Najlepiej jakąś dla ciebie znaną ) i ucząc słuchasz tej piosenki. Gdy nadchodzi sprawdzian, masz pytanie akurat tego co się uczyłeś słuchając muzyki, to wtedy przypominasz sobie z łatwością tą piosenkę i już wszystko wiesz ;) Podobno to jest bardzo dobre, ale to zależy kim jesteś ? Możesz być wzrokowcem, kinosmatykiem( Chyba dobrze powiedziałem - ja nim jestem xD ) itd. Wtedy to już szukasz specjalnych poradników na temat np. wzrokowca ;)

Pozdrawiam
Reply with quote 


Post Re: Sposoby na przypominanie? Tudzież na trwałe zapamiętywanie. 22 Dec 2009, o 15:35

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Firefox
Wszystko fajnie, a jak sobie przypomnieć po fakcie, kiedy nie wymyśliło się skojarzeń podczas zapamiętywania? (Jak z moją sytuacją i nutkami tworzonymi na spontana.) :P
Reply with quote 


Post Re: Sposoby na przypominanie? Tudzież na trwałe zapamiętywanie. 22 Dec 2009, o 15:45

Male - Friend  Posts/Topics1113/192  Reputation point 2644 
Offline  Profile 
Windows XP Mozilla
Może zacznij sobie coś nucić ? Potem może sam pomysł wpadnie ;)
Z tego co wiem modlitwa do św. Antoniego pomaga :)
Jako, że jestem wzrokowcem mogę tylko polecić przypominanie sobie "obrazu" pomysłu.


Co do ćwiczenia pamięci - Trening czyni mistrza .
Reply with quote 


Post Re: Sposoby na przypominanie? Tudzież na trwałe zapamiętywanie. 22 Dec 2009, o 15:48

Male - Friend  Posts/Topics526/18  Reputation point 802 
Offline  Profile  WWW 
Windows XP Firefox
Możesz też spróbować jakichś ziółek na koncentrację i pamięć ;) Może podziałają, może nie, warto spróbować.

@edit
Wyczytałem właśnie, że takie ziółka drogie nie są, ponoć działają i pozwalają łatwiej zapamiętywać różne rzeczy ale podobno działa też to w dwie strony czyli łatwiejsze przypominanie ^^,
Reply with quote 


Post Re: Sposoby na przypominanie? Tudzież na trwałe zapamiętywanie. 23 Dec 2009, o 15:35

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Firefox
Heh, przypomniałem sobie chyba tą melodię, ale nie wiem czy w oryginalnej postaci, bo już mniej mi się podobała niż przy wymyślaniu. Faktem jest jednak, że coś sie skojarzyć udało. :P

Co pomogło? Dziwne, ale jednak. Po prostu w drodze powrotnej znów jechałem tramwajem i nuciłem sobie różne kombinacje. Ale dopiero od momentu ruszenia z przystanku, w którym poprzednio wpadły te dzieciaki, coś mi się połączyło i jakoś odblokowało - a na wcześniejszych nic. xD

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic

Page 1 of 1 [ 7 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 4 guests





cron