Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 3 [ 35 posts ]
Go to page 1, 2, 3  Next

Topic evaluate: Evaluations: 1, Average: 5.00.Evaluations: 1, Average: 5.00.Evaluations: 1, Average: 5.00.Evaluations: 1, Average: 5.00.Evaluations: 1, Average: 5.00.
Print view
Write comments Post new topic


Starter_ARM - wyłączenie programów uruchamianych przy starcie systemu

Post Starter_ARM - wyłączenie programów uruchamianych przy starcie systemu 7 Nov 2010, o 18:09

Male - Friend  Posts/Topics1317/140  Reputation point 3159 
Offline  Profile 
Windows Vista Opera
Patch pozwala na odczytywanie przez telefon informacji z pliku Starter_ARM.rsc umieszczonego na dysku C. W pliku tym zawarte sa informacje o procesach, które są uruchamiane wraz ze startem telefonu. Wymagana modyfikacja DomainSrv (start patchy podczas bootowania).

Modyfikacja:
  • zwiększa ilość RAM'u po uruchomieniu telefonu
  • ogranicza zużycie baterii

Instrukcja:
1. Kopiujemy plik Starter_ARM.rsc z folderu Z:\Resource do C:\Resource lub E:\Resource (w zależności od wybranego patcha).
2. Otwieramy plik za pomocą programu do edycji plików HEX - na telefonie za pomocą MobilHex (wciskamy klawisz 5) lub na komputerze za pomocą RESEdit 2.2.
3. Edytujemy nasz plik zastępując nazwę procesu, który chcemy zabić podczas startu telefonu znakiem _.
Przykład pliku:
Code:
Please Login or Register, to see this Content


4. Plik Starter_ARM.rsc kopiujemy do C:\Resource.
5. Plik Starter_ARM.rmp kopiujemy do E:\Patches lub E:\RDomain.
6. Dodajemy patch do autostartu i restartujemy telefon. Gotowe. ;)


LISTA PROCESÓW KTÓRE MOŻNA BEZPIECZNIE USUNĄĆ:
Code:
Please Login or Register, to see this Content


U mnie na N95-1 udało się uzyskać 29MB z aktywnymi efektami kastora i włączonym JBak TaskMan'em. :thumbup:

Źródło: http://www.fonsymbian.net


EDIT: Okazało się że dwa procesy z powyższej listy: MGLUtilityServer.exe i lbtrackerobs.exe uniemożliwiają włączenie telefonu pod ładowarką.


You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Last post
Reply with quote 


Post Re: Starter_ARM - wyłączenie programów uruchamianych przy starcie systemu 7 Nov 2010, o 18:35

Male - Friend  Posts/Topics622/66  Reputation point 326 
Offline  Profile  WWW 
Windows XP Firefox
kosmita1993, w shakowanej E51 przy próbie skopiowania pliku do c:/resource lub e:/resource przez xplore wyskakuje błąd, że nie można skopiować, to samo kiedy chcę przez PC Suite na E:/Resource skopiować.
Chyba jedynym wyjściem będzie poprzez czytnik kart, czyż nie tak?
Reply with quote 


Post Re: Starter_ARM - wyłączenie programów uruchamianych przy starcie systemu 7 Nov 2010, o 18:39

Male - Friend  Posts/Topics594/393  Reputation point 1576 
Offline  Profile  WWW   
Symbian Opera
wyłącz zabezpieczenia patchem open4all
Reply with quote 


Post Re: Starter_ARM - wyłączenie programów uruchamianych przy starcie systemu 18 Feb 2011, o 23:29

Male - 70%  Posts/Topics291/50  Reputation point 303 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Chrome
kosmita1993, a mógłbyś mi podesłać swój plik starter_arm.rsc ? Bo u mnie w n95-1 po usunięciu tych wpisów które dałeś w pierwszym poście na starcie mam 30 mb ram bez żadnych aplikacji.
Reply with quote 


Post Re: Starter_ARM - wyłączenie programów uruchamianych przy starcie systemu 18 Feb 2011, o 23:34

Male - Expert Mod  Posts/Topics6343/292  Reputation point 4821 
Offline  Profile 
Symbian Mozilla
kosmita1993 ma 29MB, więc jesteś lepszy od niego :P
Reply with quote 


Post Re: Starter_ARM - wyłączenie programów uruchamianych przy starcie systemu 18 Feb 2011, o 23:38

Male - 70%  Posts/Topics291/50  Reputation point 303 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Chrome
No tak, ale z kastorem i jbak task manem.
Reply with quote 


Post Re: Starter_ARM - wyłączenie programów uruchamianych przy starcie systemu 22 Oct 2011, o 18:54

Male - 10%  Posts/Topics11/0  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
wiatm
mam taki problem gdy edytuje plik"Starter_ARM.rsc" z Z:\Resource to nie mam tych procesow zebym je mogl zamknac
prosze o pomoc co robie nie tak
Reply with quote 


Post Re: Starter_ARM - wyłączenie programów uruchamianych przy starcie systemu 22 Oct 2011, o 19:05

Male - Patcher  Posts/Topics2810/173  Reputation point 1827 
Offline  Profile 
Linux Opera
MobiHEX em otwierasz ten plik i klikasz klawisz 5 . Potem kasujesz linijkę z procesem (zostawiasz tylko numer np. 2.3) i wpisujesz znak "_" :) Przykłady w 1 poście.
Reply with quote 


Post Re: Starter_ARM - wyłączenie programów uruchamianych przy starcie systemu 22 Oct 2011, o 19:08

Male - 10%  Posts/Topics11/0  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
wiem ale gdy go otworze to nie ma ich
numery procesow sa od 12+
a gdzie te od 1-11?
Reply with quote 


Post Re: Starter_ARM - wyłączenie programów uruchamianych przy starcie systemu 22 Oct 2011, o 19:17

Male - Patcher  Posts/Topics2810/173  Reputation point 1827 
Offline  Profile 
Linux Opera
Teraz sprawdzałem i ja wszystko mam więc ty też musisz mieć . Jaki telefon?
Reply with quote 


Post Re: Starter_ARM - wyłączenie programów uruchamianych przy starcie systemu 22 Oct 2011, o 19:21

Male - 10%  Posts/Topics11/0  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
naprawde nie mam ;p
e52 071.004
Reply with quote 


Post Re: Starter_ARM - wyłączenie programów uruchamianych przy starcie systemu 22 Oct 2011, o 19:31

Male - Patcher  Posts/Topics2810/173  Reputation point 1827 
Offline  Profile 
Linux Opera
Którym z podanych programów to robisz?
Reply with quote 


Post Re: Starter_ARM - wyłączenie programów uruchamianych przy starcie systemu 22 Oct 2011, o 19:33

Male - 10%  Posts/Topics11/0  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
RESEdit 2.2. i MobiHEX
a na dwoch jest to samo :(
Reply with quote 


Post Re: Starter_ARM - wyłączenie programów uruchamianych przy starcie systemu 22 Oct 2011, o 19:38

Male - Patcher  Posts/Topics2810/173  Reputation point 1827 
Offline  Profile 
Linux Opera
Mogę Ci zrobić ten plik tylko nie jestem pewien czy fp1 pójdzie na fp2.
Reply with quote 


Post Re: Starter_ARM - wyłączenie programów uruchamianych przy starcie systemu 22 Oct 2011, o 19:40

Male - 10%  Posts/Topics11/0  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
czytalem ze nie da rady

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic
Go to page 1, 2, 3  Next
Page 1 of 3 [ 35 posts ]
Previous topic | Next topic

Topic evaluate: Evaluations: 1, Average: 5.00.Evaluations: 1, Average: 5.00.Evaluations: 1, Average: 5.00.Evaluations: 1, Average: 5.00.Evaluations: 1, Average: 5.00.

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 8 guests