Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 1 [ 15 posts ]
Print view
Write comments Post new topic


Studenci uruchomili aplikacje z iOS na Androidzie!

Post Studenci uruchomili aplikacje z iOS na Androidzie! 16 May 2014, o 14:33

Male - Sponsor  Posts/Topics2793/816  Reputation point 4150 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Choć przed ich projektem stoi jeszcze naprawdę długa droga to wydaje się, że można spoglądać w przyszłosć z nadzieją.

Image

Cider działa na innych zasadach niż tradycyjne emulatory - po prostu "oszukuje" aplikacje sugerując im, że są uruchamiane w swym natywnym środowisku. Program adaptuje ich kod w locie tak, by współpracowały z jądrem i bibliotekami Androida.

W sieci pojawił się filmik prezentujący działanie na tablecie z systemem Google'a kilku aplikacji z iOS. Znalazło się wśród nich między innymi pochodzące prosto od Apple'a iBooks. Największe wrażenie robi jednak działanie przeznaczonego dla produktów z "i" w nazwie benchmarka, który całkiem płynnie odpala skomplikowaną animację w 3D.



Autorzy Cinder, grupa studentów z Uniwersytetu Columbia obiecują, że będą rozwijali swój projekt. Jak na razie nie współpracuje on choćby z aplikacjami wykorzystującymi aparat fotograficzny, a niska wydajność w wielu innych nie pozwala na rozpatrywanie emulatora w kategoriach innych, niż po prostu ciekawostki.

Miejmy jednak nadzieję, że już za jakiś czas czeka nas przełom w kompatybilności przenośnych systemów.

zrodlo: komputerswiat.pl

Last post
Reply with quote 


Post Re: Studenci uruchomili aplikacje z iOS na Androidzie! 16 May 2014, o 14:56

Male - Sponsor  Posts/Topics9190/98  Reputation point 6525 
Offline  Profile 
Android Opera
a czy na iOS sa jakies aplikacje warte przeniesienia na Androida? w druga strone z pewnoscia ma to sens ale raczej Androidowi braku aplikacji zarzucic nie mozna :roll:
Reply with quote 


Post Re: Studenci uruchomili aplikacje z iOS na Androidzie! 16 May 2014, o 15:05

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17485 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Firefox
No jest sporo aplikacji iOS only. Powstają z uwagi na to, że na Andrzeju piractwo jest o wiele szerszym zjawiskiem i nie wszyscy chcą tam się publikować. Albo jeśli już, to po paru miesiącach.
Reply with quote 


Post Re: Studenci uruchomili aplikacje z iOS na Androidzie! 16 May 2014, o 23:24

Male - Uploader Mod  Posts/Topics2783/1425  Reputation point 6311 
Offline  Profile  WWW 
Macintosh Safari
Nemo, OMG, miałem wrażenie, że trochę bardziej się orientujesz w tym temacie. Androidowi nie można zarzucić małego wyboru aplikacji, ale na iOS i tak jest spora ilośc programów, których na Androidzie nie znajdziemy. Często nawet te same appki są lepiej dopracowane na systemie Apple, przykładem VSCO Cam.
Reply with quote 


Post Re: Studenci uruchomili aplikacje z iOS na Androidzie! 17 May 2014, o 00:12

Male - Sponsor  Posts/Topics9190/98  Reputation point 6525 
Offline  Profile 
Android Opera
pawelooss wrote:
No jest sporo aplikacji iOS only. Powstają z uwagi na to, że na Andrzeju piractwo jest o wiele szerszym zjawiskiem i nie wszyscy chcą tam się publikować. Albo jeśli już, to po paru miesiącach.

no, Androidowcy juz leca placic za apki na iOS :hihi:
jonny wrote:
Nemo, OMG, miałem wrażenie, że trochę bardziej się orientujesz w tym temacie. Androidowi nie można zarzucić małego wyboru aplikacji, ale na iOS i tak jest spora ilośc programów, których na Androidzie nie znajdziemy. Często nawet te same appki są lepiej dopracowane na systemie Apple, przykładem VSCO Cam.
jakos ja nigdy nie mialem problemu ze brakowalo mi jakiejs aplikacji z iOS na Androidzie. predzej w druga strone bym mial problem :E
Reply with quote 


Post Re: Studenci uruchomili aplikacje z iOS na Androidzie! 17 May 2014, o 00:35

Male - Uploader Mod  Posts/Topics2783/1425  Reputation point 6311 
Offline  Profile  WWW 
Macintosh Safari
Każdy trochę inaczej używa smartfona, ale raczej niezbyt długo używałeś iOS. Nie miałbyś, po prostu zastąpiłbyś je innymi, zapewne lepszymi:)
Reply with quote 


Post Re: Studenci uruchomili aplikacje z iOS na Androidzie! 17 May 2014, o 14:48

Male - Sponsor  Posts/Topics9190/98  Reputation point 6525 
Offline  Profile 
Linux Opera
Ajosowcy pohejtowali ale w dalszym ciagu nie uzyskalem informacji jakich KONKTRETNIE aplikacji brakuje na Androidzie a sa na iOS. No chyba ze dyskusja z argumentami jest zbyt mainstreamowa :hihi:
Reply with quote 


Post Re: Studenci uruchomili aplikacje z iOS na Androidzie! 17 May 2014, o 15:24

Male - Moderator  Posts/Topics2689/124  Reputation point 4964 
Offline  Profile 
Windows 7 Chrome
Image
Reply with quote 


Post Re: Studenci uruchomili aplikacje z iOS na Androidzie! 17 May 2014, o 15:37

Male - Friend  Posts/Topics1211/48  Reputation point 801 
Offline  Profile   
Symbian Opera
Ja przesiadłem się z ios na androida i wszystko co miałem na ios jest i tu.
Reply with quote 


Post Re: Studenci uruchomili aplikacje z iOS na Androidzie! 17 May 2014, o 16:11

Male - Uploader Mod  Posts/Topics2783/1425  Reputation point 6311 
Offline  Profile  WWW 
Macintosh Safari
nemo333 wrote:
Ajosowcy pohejtowali ale w dalszym ciagu nie uzyskalem informacji jakich KONKTRETNIE aplikacji brakuje na Androidzie a sa na iOS. No chyba ze dyskusja z argumentami jest zbyt mainstreamowa :hihi:


Nie wiem gdzie Ty tam widzisz hejt, no chyba, że jesteś jakimś bardzo wrażliwym użytkownikiem Androida. Przepraszam, naprawdę nie chciałem wchodzić na ten delikatny grunt, fanboju zielonego robota. :D
Nawet nie wiem po co tutaj dyskutować. Android jest popularniejszy, niż iOS, a i tak najlepsze aplikacje są dostępne jedynie na systemie Apple lub mają spore opóźnienie - to fakt, a nie wyssane z palca informacje od zaślepionych "ajosowców".
To jednocześnie nie zmienia faktu, że jest duużo aplikacji, które są dostępne na Androidzie, a na iOS nawet nie miałyby szans zadziałać.

Tak na szybko: na pewno nie ma Tweetbota, OmniFocus, Fantastical, Reeder, DayOne, InstaCast, Nike+ FuelBand, AnyList, Paper (Facebook), Accompli, Union, Dark Sky, iA Writer. Lista byłaby dłuższa, ale w ciągu ostatnich tygodni, nawet miesięcy spora ilość programów pojawiła się także na Androidzie, więc jest coraz lepiej. Już nie będę wymieniał gier, bo jest tego po prostu zbyt dużo. Niektóre z tych aplikacji na pewno da się zastąpić, ale Tweetbota, iA Writer czy Fantastical nie ma szans:) Poza tym na Androidzie optymalizacja aplikacji pod tablety leży, Cider na pewno się przyda.

[ Dodano: 17 maja 2014, o 16:11 ]
BTW, nawet w takim temacie jest miejsce na wojenki iOS vs. Android, niesamowite :)
Reply with quote 


Post Re: Studenci uruchomili aplikacje z iOS na Androidzie! 17 May 2014, o 22:08

Male - Expert  Posts/Topics4427/480  Reputation point 5230 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Emulator to pomyłka. Tylko dedykowane aplikacje mają rację bytu.
Reply with quote 


Post Re: Studenci uruchomili aplikacje z iOS na Androidzie! 18 May 2014, o 16:47

Male - 70%  Posts/Topics286/0  Reputation point 229 
Offline  Profile 
Macintosh Safari
Na iOS jest jeszcze xx albo lepiej tytułów wartych uwagi ktorych nke ma na androida. Do tego na iOS jest lepsza jakosc aplikacji nawet czasem tych pd Google :D przykład to stabilniejszy i szybciej sie uruchamiajacy yt czy Google mapa chociaż nie wiem czy na Andka nie zostały poprawione w koncu. Do tego aplikacje na iOS sa spójne jeśli chodzi o wyglad. Interfejs obsługuje systemowe gesty a nie ze kilka nakładek i do jednej pasuje do drugiej nie :) no i tez wcześniej wychodzą aplikacje oraz co najwazniejsze to OPTYMALIZACJA :)
Reply with quote 


Post Re: Studenci uruchomili aplikacje z iOS na Androidzie! 18 May 2014, o 18:01

Male - Uploader Mod  Posts/Topics2783/1425  Reputation point 6311 
Offline  Profile  WWW 
Macintosh Safari
Ernest05, przestań już hejtować Androida, Ty fanboju XD
Reply with quote 


Post Re: Studenci uruchomili aplikacje z iOS na Androidzie! 19 May 2014, o 19:49

Male - 70%  Posts/Topics286/0  Reputation point 229 
Offline  Profile 
Windows 7 Chrome
Mam do czynienia także czemu mam nie zabierać głosu ;)
Reply with quote 


Post Re: Studenci uruchomili aplikacje z iOS na Androidzie! 20 May 2014, o 16:09

Male - 60%  Posts/Topics237/41  Reputation point 82 
Offline  Profile  WWW 
Windows 7 Firefox
W koncu jest nadzieja! Czekam od dawna bo chce sobie pograć w Inotie a na andka jest tylko 3 i 4 a początek sagi iOS only.

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic

Page 1 of 1 [ 15 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 3 guests