Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat



Ogłoszenie


Forum NokiaHacking.pl obchodzi swoje 15. urodziny! Image






Previous topic | Next topic
Page 1 of 1 [ 4 posts ]
Print view
Write comments Post new topic


Studia za granicą, Wasze opinie.

Post Studia za granicą, Wasze opinie. 13 Jan 2011, o 22:51

Male - Redaktor  Posts/Topics736/109  Reputation point 1589 
Offline  Profile  WWW 
Macintosh Firefox
Hej,
właśnie kończę mój proces rekrutacyjny na uczelnie w UK i zastanawiam się jaka jest Wasza opinia na ten temat? Warto wyjeżdżać? Jak już opuszczamy Polske to lepiej tu nie wracać?

Dlaczego się zdecydowałem na aplikacje na brytyjskie uczelnie? Pierwsze primo, nic mnie to nie kosztuje (oprócz opłaty 11 funtów za program rekuratycjny) a w perspektywie mam inne uniwersytety niż Polskie, drugie primo, zakładając, że w Naszej cudownej ojczyźnie dostałbym się do szkoły na porównywalny kierunek w Anglii dochodzi mi do tego opanowanie perfekcyjne 2 języków co na pewno będzie później procentować. Trzecie, tertio, same studia, mimo plotek nie są aż tak drogie, na opłacenie samej uczelni dostaje się specjalny studencki kredyt, który spłaca się po trzydziestce albo po przekroczeniu miesięcznych zarobków na rękę 4500zł. Samo życie może jest droższe ale brytyjski system edukacji jest tak rozłożony, że równocześnie pracujemy na pół etatu w swoim zawodzie za normalną pensję i w tym samym momencie załatwiamy praktykę i poznajemy też teorie ;).

No to teraz przeskakujemy z tych utopijnych argumentów na grunt przeprowadzenia się do obcego kraju, obcego miastu, bycia zdanym na samego siebie. Pewnie po pewnym czasie te czynniki też procentują...

Ciekawi mnie też jak za kilka lat w Polsce będzie wyglądała sytuacja osoby, która wróciła z UK po studiach.

Zapraszam Was do dyskusji! ;)

Last post
Reply with quote 


Post Re: Studia za granicą, Wasze opinie. 13 Jan 2011, o 23:56

Male - 90%  Posts/Topics400/77  Reputation point 401 
Offline  Profile 
Java Opera
Wypowiem się pierwszy.Jeżeli chodzi o pieniądze (zawsze o nie.. xD) to mówili w Uwadze że tam (UK,DE,FR) płacą stusentowi 3x więcej pieniędzy na utrzymanie itp.
Jeżeli chodzi o miasto - Pamiętaj o ruchu lewostronnym,wyucz się pytań o drogę(to jest w 4 kl. Podstawowej ats.) kup mapę i na miasto.Możliwe,że trafisz na Polaka :P W obcym mieście Polski sobie poradziłeś ? I tu dasz radę :)
Jak z nauką to nie wiem..

Powiem że ja też mam takie plany..
Reply with quote 


Post Re: Studia za granicą, Wasze opinie. 14 Jan 2011, o 00:07

Male - Expert  Posts/Topics4427/480  Reputation point 5230 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
ryba, uciekaj stąd jak najszybciej. Na studiach w Polsce nauczą cię tylko teorii, która nigdy ci się nie przyda w tym pier***** kraju. W UK przygotują cię do życia i przy okazji masz potem u nich normalną pracę na jaką zasługujesz. W Polsce trzeba kombinować/oszukiwać. Jedyne czego ci będzie brakowało, to polskich dup, bo u nich same pasztety. Natomiast do NH i tak będziesz miał dostęp :P
UCIEKAJ STĄD!!!
Reply with quote 


Post Re: Studia za granicą, Wasze opinie. 14 Jan 2011, o 13:01

Male - 40%  Posts/Topics122/10  Reputation point 44 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Nie zrozumie, bo już nie umie polskiego jak Dżołana Krupa :P

Co do tematu, to sam widzę jak jest na studiach, studiuję na polibudzie elektrotechnikę i widać, że 1szy rok polega jedynie na wykoszeniu połowy studentów teorią (matma+fiza+filozofia+historia sztuki= mega combo), przy czym pratkyki na razie zero, zobaczy się później jak będzie na specjalnościach.

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic

Page 1 of 1 [ 4 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 2 guests