[E52] Telefon się zacina w menu, oraz w 'wiadomości'

Wbudowane oprogramowanie, problemy z softem, flashowanie.

Post by martiguide » 22 Sep 2010, o 16:42

Witam!
Mój telefon czasami zacina się gdy odblokuję klawiaturę i chcę przejść ze skrótów na ekranie głównym (tych małych kwadracików) do edytowania nowej wiadomości. Często potrzebuje wtedy 5-10 sekund, żeby wrócić do normalności. Zacina się też czasami, w ekranie głównym (gdzie jest tapeta, skróty, info. o baterii oraz zasięgu). Wtedy znikają wszystkie skróty z ekranu (tj. kwadraciki skrótów (j.w.) oraz dwa skróty znajdujące się u dołu ekranu (w moim przypadku Menu i Kontakty). Mogę go wtedy odblokować wpisując kilka cyfr (bo można pisać) a potem kilkając na czerwoną słuchawkę). Nie jest to aż tak duży problem, ale jest denerwujący, bo chciałbym, żeby mój telefon nie miał takich zawiasów. Dodam, że mam wgrane tylko 2-3 aplikacje (m.in. Opera Mobile i Endomondo oraz jakiś słownik), symbiana nie łamałem, a telefon nie dalej jak 2 dni temu przeszedł Hard Reset. Jakieś pomysły?
martiguide Male
User
 
Offline
 
Telefon: Nokia E52
Operator: Orange
Age: 33
Location: Rybnik

Joined: 20 Sep 2010
Online: 3h 50m 29s
Posts: 5Topics: 2
Reputation point: 0
    Windows XP Opera

Post by adam111 » 27 kwi 2009, o 00:00

BoTs RoX! :D
adam111 Mężczyzna
Oddajcie mi cześć!
50%

Avatar użytkownika
 
Online
 
Telefon: Nokia 3110c
Soft: v. 05.50
Operator: -----

Joined: 30 mar 2009
Online:
Posts:   •  Topics: 
    Ubuntu  Firefox

Post by Mati91 » 22 Sep 2010, o 17:08

Masz Nokie E52 pochodzącą pewnie z salonu Orange? Większość E52, które posiadają soft wgrany przez Orange powoduje zamulenia tego telefonu. Kilku moich znajomych dało mi już swoje biznesówki, aby wgrać im niebrandowy soft. Korzystam z navifirm i Phoenixa. Myślę, że jeżeli tak zrobisz telefon nie będzie się zawieszał, bo biorąc pod uwagę szybkość jego procesora i wolną pamięć RAM ``zawiasy`` telefonu nie powinny mieć miejsca. Pozdrawiam
"Wasz czas jest ograniczony, więc nie marnujcie go, żyjąc cudzym życiem. Nie wpadajcie w pułapkę dogmatów, żyjąc poglądami innych ludzi. Nie pozwólcie, żeby hałas cudzych opinii zagłuszył wasz własny wewnętrzny głos. I najważniejsze – miejcie odwagę kierować się sercem i intuicją."
Steve Jobs
Mati91 Male
Redaktor

User avatar
 
Offline
 
Telefon: iPhone 14 Pro Max
Operator: T-Mobile
Location: Berlin

Joined: 13 Jun 2010
Online: 128d 19h 31m 49s
Posts: 2312Topics: 361
Reputation point: 11286
    Windows XP Firefox

Post by martiguide » 22 Sep 2010, o 18:00

soft mam najnowszy, bo zaktualizowałem przez internet (mój WLAN), a nakładkę mam nie z Orange, tylko z Play'a.
zainteresowałem się tym Fenixem - jeśli ktoś ma tutorial pod ręką, albo opis instalacji na E52 to bardzo proszę!;)
martiguide Male
User
 
Offline
 
Telefon: Nokia E52
Operator: Orange
Age: 33
Location: Rybnik

Joined: 20 Sep 2010
Online: 3h 50m 29s
Posts: 5Topics: 2
Reputation point: 0
    Windows XP Opera

Post by Wodnik Szuwarek » 22 Sep 2010, o 18:04

Ponieważ masz E52, to dam ci gotowca ;D
wgrywanie-niebrandowanego-softu-bb5-debranding-vt886.htm

Wodnik Szuwarek otrzymał za ten post 1 punkty reputacji od 1 użytkowników:
+martiguide.
Wodnik Szuwarek Male
Szef Wszystkich Szefów
Expert
 
Offline
 
Telefon: iPhone Xs
Operator: Orange
Location: Warszawa

Joined: 9 Aug 2010
Online: 41d 1h 28m 17s
Posts: 4427Topics: 480
Reputation point: 5230
    Windows 7 Firefox


Return to [S60] Firmware

 


  • Related topics
    Replies
    Views
    Last post

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests