Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 2 of 3 [ 31 posts ]
Go to page Previous  1, 2, 3  Next
Print view
Write comments Post new topic


[Ubuntu] Terminal nie przymuje hasła, pomimo iż hasło jest poprawne.

Post Re: [Ubuntu] Terminal nie przymuje hasła, pomimo iż hasło jest poprawne. 11 Jul 2010, o 18:12

Male - Junior Admin  Posts/Topics4927/227  Reputation point 5466 
Offline  Profile   
Ubuntu Firefox
Chyba jedyny sposób to System-Preferencje-Ekran. Ale z racji że masz za małą rozdziałkę to chyba ci zostaje format xD Sam doprowadziłem do tego że nie mogę zmienić rozdzielczości :D 640x480 i nie mogę dostać do ok, anuluj itp.

Last post
Reply with quote 


Post Re: [Ubuntu] Terminal nie przymuje hasła, pomimo iż hasło jest poprawne. 11 Jul 2010, o 18:33

Male - Moderator  Posts/Topics4661/415  Reputation point 3242 
Offline  Profile   
Windows 7 Chrome
A jak zrobić format na Ubuntu? Bo nawet nie wiem, gdzie on się zainstalował...
Reply with quote 


Post Re: [Ubuntu] Terminal nie przymuje hasła, pomimo iż hasło jest poprawne. 11 Jul 2010, o 19:12

Male - Sponsor  Posts/Topics565/40  Reputation point 641 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Chrome
hoppek, jak Ci zbootuje płytkę to sam się znajdzie ;)
Reply with quote 


Post Re: [Ubuntu] Terminal nie przymuje hasła, pomimo iż hasło jest poprawne. 11 Jul 2010, o 19:26

Male - Moderator  Posts/Topics4661/415  Reputation point 3242 
Offline  Profile   
Windows 7 Chrome
Jaką płytkę? Ja to mam na pendrive, w instrukcji instalacji też pisało, że jest potrzebny pendrive, ten Ubuntu to na płycie z Chipem był w obrazie *.iso.
Reply with quote 


Post Re: [Ubuntu] Terminal nie przymuje hasła, pomimo iż hasło jest poprawne. 11 Jul 2010, o 19:51

Male - Sponsor  Posts/Topics565/40  Reputation point 641 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Chrome
hoppek, to nagraj obraz na płytkę...
Reply with quote 


Post Re: [Ubuntu] Terminal nie przymuje hasła, pomimo iż hasło jest poprawne. 13 Jul 2010, o 12:29

Male - Moderator  Posts/Topics4661/415  Reputation point 3242 
Offline  Profile   
Windows 7 Chrome
Włączyłem GParted, była partycja, gdzie było oznaczenie linux-swap, więc dałem swapoff, a potem format do NTFS, ale ten Ubuntu dalej jest... :/ W ogóle nie da się dołożyć tych mniejszych partycji do tych starych.
Reply with quote 


Post Re: [Ubuntu] Terminal nie przymuje hasła, pomimo iż hasło jest poprawne. 13 Jul 2010, o 12:34

Male - Sponsor  Posts/Topics565/40  Reputation point 641 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Chrome
hoppek, Pod Windowsem zainstaluj Partition Magica i tam je połącz.
Reply with quote 


Post Re: [Ubuntu] Terminal nie przymuje hasła, pomimo iż hasło jest poprawne. 13 Jul 2010, o 13:50

Male - Moderator  Posts/Topics4661/415  Reputation point 3242 
Offline  Profile   
Windows 7 Chrome
Nie działa mi... Pluje się o zgodność z systemem... Zmieniłem na XP SP3 i nie działa. :/ A po tym formatowaniu w GParted, teraz mam 6 partycji po wejściu w Mój komputer.
Reply with quote 


Post Re: [Ubuntu] Terminal nie przymuje hasła, pomimo iż hasło jest poprawne. 13 Jul 2010, o 21:36

Male - 80%  Posts/Topics318/7  Reputation point 322 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
ja do dzielenia dysku na partycje używam EASEUS Partition Master znajduje mi nawet partycje linuksowe ale jeśli nawet skasujesz partycję ubuntu to on i tak będzie zapisany w bootloaderze
Reply with quote 


Post Re: [Ubuntu] Terminal nie przymuje hasła, pomimo iż hasło jest poprawne. 14 Jul 2010, o 22:37

Male - Moderator  Posts/Topics4661/415  Reputation point 3242 
Offline  Profile   
Windows 7 Chrome
Gązo5 wrote:
jeśli nawet skasujesz partycję ubuntu to on i tak będzie zapisany w bootloaderze

No tak właśnie jest. Sformatowałem partycję z Ubuntu, a on dalej jest... :/ Jak go wywalić?
Reply with quote 


Post Re: [Ubuntu] Terminal nie przymuje hasła, pomimo iż hasło jest poprawne. 15 Jul 2010, o 10:35

Male - Sponsor  Posts/Topics2914/276  Reputation point 4512 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Chrome
Hue hue :E
Musisz naprawić bootloadera.

Wkładasz płytkę z Windowsem i przy tym oknie wciskasz R by naprawić. Później wyskoczy Ci okienko i wpisujesz fixmbr, fixboot (to powinno pomóc) - przywraca domyślnego bootloadera MS Windows.
Reply with quote 


Post Re: [Ubuntu] Terminal nie przymuje hasła, pomimo iż hasło jest poprawne. 15 Jul 2010, o 14:10

Male - Moderator  Posts/Topics4661/415  Reputation point 3242 
Offline  Profile   
Windows 7 Chrome
Nie działa to... Wybieram narzędzie do naprawy uruchamiania systemu, niby coś się zrobiło, a jednak dalej mam wybór Ubuntu...
Reply with quote 


Post Re: [Ubuntu] Terminal nie przymuje hasła, pomimo iż hasło jest poprawne. 15 Jul 2010, o 16:17

Male - Sponsor  Posts/Topics2914/276  Reputation point 4512 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Chrome
Spróbuj z konsoli odzyskiwania ;)
Reply with quote 


Post Re: [Ubuntu] Terminal nie przymuje hasła, pomimo iż hasło jest poprawne. 15 Jul 2010, o 17:11

Male - Moderator  Posts/Topics4661/415  Reputation point 3242 
Offline  Profile   
Windows 7 Chrome
Czyli jak?
Reply with quote 


Post Re: [Ubuntu] Terminal nie przymuje hasła, pomimo iż hasło jest poprawne. 15 Jul 2010, o 17:18

Male - Sponsor  Posts/Topics2914/276  Reputation point 4512 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Chrome
Tak jak byś instalował Windowsa, ale zamiast "instalwoania" wybierz Repair/Napraw.

To musi działać. Zastosuj najlepiej te dwie opcje:
Fixboot
Fixmbr

Innego wyjścia nie ma (by działało)

Możesz też sformatować dysk systemowy :P

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic
Go to page Previous  1, 2, 3  Next
Page 2 of 3 [ 31 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 0 guests