Usługi opieki zdrowotnej - system państwowy czy prywatny?

Aktualności ze świata, dyskusje światopoglądowe.

Jaki system usług zdrowotnych były lepszy?

Państwowy (NFZ albo nawet kilka konkurujących ze sobą państwowych funduszy)
3
33%
 
born2die, Help3r, jugi
Prywatny (z wyłączeniem jednostek ratowania życia, przynajmniej na początku)
6
67%
 
davvid, Filip, michero, Nozycoreki, pawelooss, ryba
 
Total votes : 9

Post by pawelooss » 12 Feb 2011, o 14:00

Zaledwie wczoraj Prawo i Sprawiedliwość wystąpiło z pomysłem całkowitego przejęcia „służby zdrowia” (heh, nie lubię tego sformułowania :P) przez agendy państwowe. Wystartowała nawet strona z tymi pomysłami: http://www.twojszpital.pl/ ;]

Co o tym myślicie? Bo dla mnie osobiście to tragedia i powrót do socjalizmu w jego negatywnych formach i wypaczeniach.
Dlaczego rządzący nie oddadzą tej kasy ludziom i instytucjom charytatywnym, zostawiając sobie pogotowia i OIOM-y?

Ciekawostka, tak wygląda całkowicie „publiczna służba zdrowia”: http://www.cbsnews.com/video/watch/?id=6703402n ;P
ImageImageImage

Kolekcja ➔ Apple iPhone 5s && BlackBerry Curve 9320 && Ericsson A2618s, A2628s && Götze & Jensen GFE36 && MaxCom MM432BB
&& HTC HD2 && Motorola RAZR V3, V2288 && Samsung Galaxy S && Siemens A52 && Sony Ericsson C902 && Sony Xperia E, Xperia Z3C
&& N♥kia 100, 1100, 1110, 1600, 1616, 3100, 3110c, 3210, 3310, 3410, 3510i, 5510, 5800XM, 6020, 6230i, 6300, 6303c, 6610i, 7260, 7360

&& N♥kia Lumia 730 Dual SIM, Lumia 800, E50, E51, E52, E7-00, N8-00, N900, N9-00, N95 8GB, N-Gage && OnePlus 5T && Tracer Ovo 1.2 :)
pawelooss Male
Pan i Władca!
Administrator

User avatar
 
Offline
 
Telefon: N♥kia E52 || Moto E30F || iPh. 5s
Soft: CFW 081.003 || Android 13 || iOS 12
Operator: Play
Age: 31
Location: Ruda Śląska

Joined: 27 Feb 2009
Online: 665d 17h 9m 19s
Posts: 12082Topics: 1215
Reputation point: 17483
    Windows 7 Firefox

Post by adam111 » 27 kwi 2009, o 00:00

BoTs RoX! :D
adam111 Mężczyzna
Oddajcie mi cześć!
50%

Avatar użytkownika
 
Online
 
Telefon: Nokia 3110c
Soft: v. 05.50
Operator: -----

Joined: 30 mar 2009
Online:
Posts:   •  Topics: 
    Ubuntu  Firefox

Post by IuDeX » 12 Feb 2011, o 19:29

Spkojnie.
Powoli wracamy do czasów PRL.

[ Komentarz dodany przez: pawelooss: 12 lutego 2011, o 17:55 ]
No tak, to wieść wprost napawająca SPOKOJEM. ;]

[ Komentarz dodany przez: IuDeX: 12 lutego 2011, o 18:29 ]
Towarzyszu, ja myślę, że to jedyna sluszna decyzja, która pomoże narodowi polskiemu.
Image
IuDeX Male
Sponsor

User avatar
 
Offline
 
Telefon: SE XPERIA Tipo
Soft: Android 4.0.4
Operator: Play
Age: 30
Location: Poznań

Joined: 23 Aug 2009
Online: 155d 22h 42m 24s
Posts: 4081Topics: 125
Reputation point: 3661
    Windows 7 Chrome

Post by pawelooss » 12 Feb 2011, o 20:08

born2die, rybak, jestem ciekawy waszych opinii, bo chciałbym wyjaśnić wątpliwości co do systemu prywatnego, które możecie mieć, a przynajmniej podyskutować. ;)
ImageImageImage

Kolekcja ➔ Apple iPhone 5s && BlackBerry Curve 9320 && Ericsson A2618s, A2628s && Götze & Jensen GFE36 && MaxCom MM432BB
&& HTC HD2 && Motorola RAZR V3, V2288 && Samsung Galaxy S && Siemens A52 && Sony Ericsson C902 && Sony Xperia E, Xperia Z3C
&& N♥kia 100, 1100, 1110, 1600, 1616, 3100, 3110c, 3210, 3310, 3410, 3510i, 5510, 5800XM, 6020, 6230i, 6300, 6303c, 6610i, 7260, 7360

&& N♥kia Lumia 730 Dual SIM, Lumia 800, E50, E51, E52, E7-00, N8-00, N900, N9-00, N95 8GB, N-Gage && OnePlus 5T && Tracer Ovo 1.2 :)
pawelooss Male
Pan i Władca!
Administrator

User avatar
 
Offline
 
Telefon: N♥kia E52 || Moto E30F || iPh. 5s
Soft: CFW 081.003 || Android 13 || iOS 12
Operator: Play
Age: 31
Location: Ruda Śląska

Joined: 27 Feb 2009
Online: 665d 17h 9m 19s
Posts: 12082Topics: 1215
Reputation point: 17483
    Windows XP Firefox

Post by adrian219 » 12 Feb 2011, o 22:40

Mi to obojętne, tylko, żeby nie przyszło mi w przyszłości płacić za wizytę u doktora, bo źle się czuję.

Pozdrawiam
adrian219

[ Komentarz dodany przez: pawelooss: 12 lutego 2011, o 20:17 ]
A jak się czujesz w piekarni kupując bułki? ;> Stanem normalnym jest, że za usługę się płaci - inne to kradzież. ;)

[ Komentarz dodany przez: adrian219: 12 lutego 2011, o 20:30 ]
Wspomagam (teoretycznie ja nie, ale przyjmijmy, że tak) państwo podatkami. To się nie liczy?

[ Komentarz dodany przez: pawelooss: 12 lutego 2011, o 21:37 ]
Jak to nie płacisz podatków? To znaczy, że nie kupiłeś nigdy nawet puszki coli czy paczki czipsów? Przecież co najmniej ćwierć ich ceny to był podatek. Heh, ale nie jesteś osamotniony w tym błędnym niestety przekonaniu - zdecydowana większość ludzi myśli, że podatki płaci składając PIT, a to jest tylko kropla w morzu. ;)
Jeśli chodzi o usługi zdrowotne, to teraz teoretycznie nic nie płacisz, ale na najbliższą wizytę gdziekolwiek możesz zapisać się co najmniej za pół roku. Może teraz jeszcze nie korzystasz, ale nie oszukujmy się - z czasem będzie to coraz większa konieczność i lepiej teraz już zacząć coś poprawiać, by później mieć fajnie. ;D


[ Dodano: 12 lut 2011, o 21:40 ]
Ja nie mam dochodów zarobkowych, jestem na łasce rodziców, więc to są ich pieniądze. :P

[ Komentarz dodany przez: pawelooss: 12 lutego 2011, o 21:41 ]
Ale wiecznie nie będziesz. Poza tym ja bym chciał już teraz, by rodzice mieli jak najwięcej tej kasy. ;)
Image
Image

Moderator: 24.01.2011 - 24.01.2021

Na forum już <uwaga> 12 lat. :)
adrian219 Male
HydePark Mod
 
Offline
 
Telefon: Motorola Moto G
Soft: 4.4.4
Operator: Play
Age: 28
Location: Warszawa

Joined: 25 Mar 2009
Online: 220d 14h 51m 41s
Posts: 3755Topics: 345
Reputation point: 4123
    Windows 7 Opera

Post by ryba » 12 Feb 2011, o 22:45

Prywatna. Powinien istnieć oczywiście socjal. dla najbiedniejszych ale i tak to błędne koło bo ich i tak nie stać na leki.

Moi rodzice od lat mają abonament medyczny wykupiony przez swoich pracodawców. Ja także jak pracowałem w wakacje miałem pakiet medyczny w Lux Medzie. Brak kolejek, świetne podejście do pacjenta, rezerwacja przez internet, lepsi lekarze.

Do tego nie ma tam ludzi, którzy chodzą na wycieczkę do lekarza, bo się płaci. Jednym zdaniem, miło, szybko, i nie tak nieprzyjemnie jak państwowo.
Image

ryba otrzymał za ten post 10 punkty reputacji od 1 użytkowników:
+pawelooss.
ryba Male
Redaktor

User avatar
 
Offline
 
Telefon: iPhone 6S+/6S
Soft: Tak.
Operator: Play
Age: 31
Location: Krk

Joined: 11 Jan 2010
Online: 75d 11h 14m 44s
Posts: 736Topics: 109
Reputation point: 1589
    Macintosh Firefox

Post by adrian219 » 12 Feb 2011, o 22:55

Dlatego dodałem ten tekst do nawiasu nawiązujący do tego. ;] Napisałem, że teraz nie, ale później tak. ;D

[ Komentarz dodany przez: pawelooss: 12 lutego 2011, o 21:53 ]
Dlatego można byłoby pomyśleć już teraz, by w przyszłości uniknąć marnowania ściągniętych swoich pieniędzy. :)

[ Dodano: 12 lut 2011, o 21:55 ]
Co masz na myśli konkretnego? ;]

[ Komentarz dodany przez: pawelooss: 12 lutego 2011, o 22:00 ]
Nagłaśniać i promować ludzi, którzy nie chcą powiększać socjału, który leci z _naszych_ pieniędzy. Zresztą na razie nie można nic innego, bo społeczeństwo nie zbierze się jak w Egipcie z prostej niewiedzy, ile im się kradnie. ;)
Image
Image

Moderator: 24.01.2011 - 24.01.2021

Na forum już <uwaga> 12 lat. :)
adrian219 Male
HydePark Mod
 
Offline
 
Telefon: Motorola Moto G
Soft: 4.4.4
Operator: Play
Age: 28
Location: Warszawa

Joined: 25 Mar 2009
Online: 220d 14h 51m 41s
Posts: 3755Topics: 345
Reputation point: 4123
    Windows 7 Opera

Post by pawelooss » 12 Feb 2011, o 23:12

Na ForumNokia prędzej podłapali temat. ;P Szkoda tylko, że nie ma tu zwolenników "publicznej" z konkretnymi argumentami.

Papa_Smerf wrote:Jestem przeciwny. Zagłosowałem za prywatnym, ponieważ mieszkam w okolicy, gdzie ''ośrodek zdrowia'' jest prywatny. Są prywatne karetki, osobni lekarze itd, dzieki czemu nie przejmuje się niczym. Zajmuje się tym facet, do którego należą części giełdy polskiej (pojedyncze, acz opłacalne akcje). Nie narzekam na nic, idąc po receptę czy cokolwiek w tym stylu. Lekarze są mili - nie to co w państwówkach, gdzie się wywyższają i pyszą. Osobiście wolę dorzucać rocznie 500zł (ogormne terotorium gdzie znajdują się osiedla domków jednorodzinnych, a wśród nich sklep i właśnie ta placówka - mieszkańcy płacą roczny abonement, który zapewnia dodatkowe przychody dla w.w miejsca oraz ochrony itd) i być pod stałą opieką. Fakt faktem, że płacić trzeba, ale ma się naprawdę wysoki standard gdzie ludzi traktuje się jak ludzi, a nie jak istoty niezidentyfikowane bez uczuć.

(...) Co do mojej poprzedniej wypowiedzi:
Dodam tylko tyle, że system prywatny powinien przyjmować również ludzi, których nie stać na wizyty, ale nie leczyć ich tak samo jak płacących. Badania - tak, porada - tak, dozór - tak, zagrożenie życia - tak (ofiary wypadku itd), nagłe przypadki - tak. Natomiast wyrostek - nie, nowotwory - nie, opieka nad pacjentem chorym - sorry ale też nie etc...
ImageImageImage

Kolekcja ➔ Apple iPhone 5s && BlackBerry Curve 9320 && Ericsson A2618s, A2628s && Götze & Jensen GFE36 && MaxCom MM432BB
&& HTC HD2 && Motorola RAZR V3, V2288 && Samsung Galaxy S && Siemens A52 && Sony Ericsson C902 && Sony Xperia E, Xperia Z3C
&& N♥kia 100, 1100, 1110, 1600, 1616, 3100, 3110c, 3210, 3310, 3410, 3510i, 5510, 5800XM, 6020, 6230i, 6300, 6303c, 6610i, 7260, 7360

&& N♥kia Lumia 730 Dual SIM, Lumia 800, E50, E51, E52, E7-00, N8-00, N900, N9-00, N95 8GB, N-Gage && OnePlus 5T && Tracer Ovo 1.2 :)
pawelooss Male
Pan i Władca!
Administrator

User avatar
 
Offline
 
Telefon: N♥kia E52 || Moto E30F || iPh. 5s
Soft: CFW 081.003 || Android 13 || iOS 12
Operator: Play
Age: 31
Location: Ruda Śląska

Joined: 27 Feb 2009
Online: 665d 17h 9m 19s
Posts: 12082Topics: 1215
Reputation point: 17483
    Windows 7 Firefox

Post by ryba » 12 Feb 2011, o 23:32

pawelooss wrote:Na ForumNokia prędzej podłapali temat. ;P Szkoda tylko, że nie ma tu zwolenników "publicznej" z konkretnymi argumentami.

Praktycznie powtórzenie tego co ja pisałem. Warto dodać też, że prywatnymi placówkami nie zarządzają lekarze-karierowicze a managerzy z prawdziwego zdarzenia. Co ciekawe, przyjaciel mojego ojca, który od lat pracował w informatyc, teraz jest kierownikiem właśnie takiej prywatnej placówki.

Pamiętajmy też o tym, że właśnie jak pisał ktoś na FN, te koszta nie są wygórowane i stać na to nawet przeciętnie zarabiającego Polaka.

NFZ czy inne systemy tego typu to niestety relikty przeszłych epok, które nie znajdą dla siebie miejsca w dzisiejszym, kapitalistycznym świecie.

Co do opieki socjalnej, znów, dobrze zarządzane placówki mogą sobie pozwolić nawet na leczenie za darmo w przypadkach zagrażających życiu. Do tego zauważmy, że ośrodki prywatne nie posiadają w tym momencie praktycznie żadnych dopłat od państwa, wszystko idzie na nasz cudny "system".

pawelooss wrote:Szkoda tylko, że nie ma tu zwolenników "publicznej" z konkretnymi argumentami.

Niestety, wielka szkoda, ja jak zwykle, zapraszam do dyskusji!
Image
ryba Male
Redaktor

User avatar
 
Offline
 
Telefon: iPhone 6S+/6S
Soft: Tak.
Operator: Play
Age: 31
Location: Krk

Joined: 11 Jan 2010
Online: 75d 11h 14m 44s
Posts: 736Topics: 109
Reputation point: 1589
    Macintosh Firefox

Post by pawelooss » 5 Mar 2011, o 12:30

Hmm, no to może po prostu walnę na tapetę te konkretne pomysły PiS-u i skonfrontuję je z własnymi przemyśleniami? ;)


Postulaty z TwojSzpital.pl!

„na pierwszym miejscu musi stać poprawa dostępności, jakości świadczeń zdrowotnych, a nie jak próbują nam wmówić aktualnie rządzący, wynik finansowy.”
Eee, no bardzo fajnie, ale opieka medyczna jest dobrem ograniczonym. Też bym wolał, gdyby zagwarantowana była mi każda operacja, nawet ta za kilkanaście milionów, włączając przelot helikopterem, ale niestety tak się nie da. No bo dlaczego państwo np. nie daje chleba za darmo? Przecież z głodu umiera się szybciej niż z bólu górnej dwójki?
Niestety żyjemy na ziemi i prawa ekonomii nie przestają obowiązywać - jeśli wynik finansowy będzie korzystny, to oznacza że dany zakład zdrowotny jest dobrze zarządzany, ergo jego usługi będą dobrej jakości, ergo będzie się rozbudowywał i kierował swe cenniki do coraz biedniejszych grup (których jest większość), ergo wiele osób, za przystępną cenę albo nawet charytatywnie czy przez ewentualne dopłaty z budżetu, będzie mogło skorzystać z opieki o niegorszej jakości, niż jest obecnie, quod erat demonstrandum. ;)

„Prawo i Sprawiedliwość proponuje zawarcie nowej umowy społecznej w zakresie polityki zdrowotnej.”
Umowa, z tego co mi wiadomo, to dobrowolne porozumienie dwóch stron, a ja nic nie podpisywałem. Oddajcie mi moje pieniądze przekazywane na służbę... (ee głupia nazwa) usługi zdrowotne, to sam sobie wykupię złotą kartę i jeszcze wspomogę biednego na ulicy, bo mnie będzie na to stać.

„wprowadzenie obowiązku finansowania leczenia i rehabilitacji poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych przez ubezpieczycieli”
WTF? Przecież jak ktoś się ubezpieczył, to ma odszkodowanie. Chyba, że chodzi o coś w stylu tzw. ustawy Obamacare, którą na szczęście uznano za niekonstytucyjną (tam konstytucja ma przynajmniej znaczenie ;P). Są jeszcze mądrzy ludzie w USA. ;)

LIKWIDACJA NFZ
Brawo! :clap:

RATOWNICTWO MEDYCZNE
Brawo! Poza postulatem o obowiązkowych ubezpieczeniach. Może ktoś akurat chce za pieniądze z ubezpieczenia zakupić sobie najdroższy motor i roztrzaskać się na pobliskim drzewie, bo woli żyć niż egzystować? To niech se tak zrobi - jego decyzja - co mi do jego pieniędzy i poczucia szczęścia.

FINANSOWANIE OCHRONY ZDROWIA
Oh, no! Przecież przejęcie pieniędzy z wirtualnych (ale jednak) składek zdrowotnych i wcielenie ich wprost do budżetu utrudnia jeszcze bardziej drogę do budowania konkurencji. A jaki monopol ma chęci do rozwoju? To brzmi tak samo jak obecna dyskusja nad „deformą OFE”.

UBEZPIECZENIA DODATKOWE I ALTERNATYWNE
Łał, tu moje wielkie zaskoczenie, naprawdę. Właśnie to powinni forsować, a nie gdzieś ukrywać. :D
„ubezpieczeń komercyjnych - alternatywnych, obejmujących całość świadczeń zdrowotnych, pod warunkiem stałej, świadomej decyzji obywateli o rezygnacji z finansowania konkretnych usług z budżetu państwa;”
Tylko że poprzedni punkt dość poważnie wpływa na ten. Skoro chcą zmienić finansowanie ze składki na podatek, to ciężko będzie wyliczyć, ile "należy się" Kowalskiemu, który chce zrezygnować z tragicznych państwowych usług zdrowotnych. A założę się, że zawsze pozostanie stratny, bo fiskus tak łatwo nie oddaje, a jeśli już, to rzadko całość.
Niemniej krok niezwykle pozytywny (szkoda tylko że wśród 3x większej ilości negatywnych ;P).

PAKIET ŚWIADCZEŃ ZDROWOTNYCH
Bardzo ładnie wygląda na papierze, ale to pakiet nowych wydatków, kiedy kraj już za 7 lat może balansować na skraju bankructwa...

„Wprowadzimy rygorystyczne zasady nadzoru i kontroli.”
Ehh, czyli kolejni urzędnicy i budowanie budynków z alabastru, zamiast kasy na leczenie... :roll:

PROMOCJA ZDROWIA
A wiecie co najlepiej wpływa na promocję zdrowia? Właśnie fakt, że jak będę kurzył, żarł co 2 dni w McDonaldzie i siedział krzywo przez pół dnia, to leczenie będzie mnie kosztować o wiele więcej, niż gdybym dbał o swój tryb życia. ;)

POLITYKA LEKOWA
Heh, za komuny to nawet za darmo były dla emerytów. :D Ale przeraziło mnie jedno:
„zastosowanie barier uniemożliwiających tworzenie sieci aptek dzięki obowiązywaniu zasady: jedna apteka dla jednego podmiotu”
Eee, nie wiem, czy dobrze rozumiem, ale to oznacza, że chcą tępić konkurencję? :| Co jest złego w efekcie skali, że gdy idę do kina sam to płacę 16 zł, a jak z grupą to już np. 14 zł? Co jest złego w sieciach aptek? :|

ZKOLENIA I SPECJALIZACJE
Tu już problematyki nie czaję (może to wina późnej godziny ;P), ale wiem jedno: ulgi podatkowe komplikują system podatkowy i powodują więcej kosztów (zatrudnianie nowych urzędników), niż gdyby obniżyć jakiś podatek wszystkim po równo (czyli socjalistycznie przecież! :D).

KRAJOWA SIEĆ SZPITALI
Pozostaje podstawowy problem: w jakie oddziały zainwestować w danym rejonie? Bo może się zdarzyć (a nawet jest to regułą), że w nowo wybudowanym szpitalu w Psiej Wulce urzędnik zadecydował o powołaniu do życia oddziału kardiologicznego, a tu nagle się okazuje, że psiejwulczanie ( xD) mają niewiarygodnie mocne serca, za to w Krowich Plackach brakuje lekarza kardiologa, etc. Przykłady można mnożyć.

UJEDNOLICENIE ORGANÓW ZAŁOŻYCIELSKICH
To tak jak zmuszanie nauczycieli do robienia konspektów lekcji, gdy jeden jest niezwykłym praktykiem z pasją i uczy świetnie na "żywioł", a drugi lubi robić sobie jednak drobne notatki; za to obu zmusza się do jednolitego sposobu prowadzenia biurokracji.

ODPOWIEDZIALNOŚĆ PAŃSTWA ZA ZDROWIE POLAKÓW
Brzmi jak odpowiedzialność państwa za to, że kogoś w Stanach przejechało, bo miał słuchawki na uszach i nie zauważał nadjeżdżającego samochodu. Sposób życia winien być kwestią osobistego wyboru.

„Przeciwstawiamy się liberalnemu podejściu do tematu służby zdrowia: „Masz pieniądze – płać. Nie masz – to Twój problem”.”
Nie masz - idź do kogoś, kto pieniądze ma, np. Caritasu czy kościoła. Co w tym złego? Zawsze można przyznać dotację jakiejś fundacji, która zajmie się pomaganiem biednym i schorowanym, jeśli ludzie boją się (i słusznie) takich rewolucyjnych zmian.

ILE CENTRALIZACJI, ILE DECENTRALIZACJI?
Kolejne pytanie z kosmosu. ;P A kto to wie: „ile”? Jedna firma potrzebuje więcej, w drugiej sprawdzają się mniej sztywne działania - jak to woli.

„Nie udało się zahamować zadłużania się polskich szpitali (...), ostatnio obserwujemy ponowne nasilanie się tego procesu.”
Eee? Jeśli dam Nowakowi 100 tys. i narobi mi długów, drugi raz dam mu 200 tys. i wpadnie w długi 3x większe, to co to oznacza? Że należy dodotować go bardziej, bo widocznie mu zabrakło! Bardzo dobrze! :D

„Uparte i chaotyczne wprowadzanie przez rząd Donalda Tuska rozwiązań wolnorynkowych”
Nie mogę. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Donald Tusk i liberalizm? Błagam... Przecież to lewicowiec... :D
Że zacytuję jakiś komentarz z Facebooka: „PO wykreśliło zapis o wartościach chrześcijańskich z ustawy medialnej, są za in-vitro, podnoszą podatki, chcą kontrolować prywatne życie obywateli co widać w ustawach o rodzinie, oświacie itd. Prawicowi publicyści są wyrzucani z mediów (Cejrowski, Pospieszalski i inni), wspierają parytety, tak jakby kobiety były upośledzonymi istotami człekokształtnymi, a nie ludźmi... Co w tym prawicowego?”.

No i ostatnie zostawiłem sobie na deser. (=
Referendum ws. prywatyzacji szpitali
To ja proponuję referendum:
„Czy chcesz, by Państwo wypłacało Ci co miesiąc 100 zł życiowego?”
Jak myślicie, jakie będą wyniki? ;>

Referenda sprawdzają się może w Szwajcarii, gdzie ludzie dorośli do społeczeństwa obywatelskiego, ale nie tu, gdzie wszelkie pojęcia są spolaryzowane dokładnie odwrotnie, np. że prywaciarze to zło wcielone, PO to prawica, a konserwatyści, którzy chcą powrotu do normalności, nazywani są liberałami (i na dodatek w oddźwięku pejoratywnym).


Niestety postulatu: „życie ludzkie über alles” nigdy nie da się w 100% spełnić, ponieważ mamy ograniczone dobra, a socjalizm, bezpieczeństwo i powszechny dobrobyt ma być dopiero w niebie, w co trzeba wierzyć. Dlatego wolę mieć jak najwięcej pieniędzy, by „godnie żyć” i mieć środki na pomoc bliźniemu, a nie przerzucać to zadanie na państwo, które, choćby nie wiem się jak starało, zawsze zmarnuje ok 40% swoich pieniędzy (lenistwo pracowników, przekręty, brak konkurencji). ;)

[ Dodano: 5 mar 2011, o 11:30 ]
Zapowiedź małego kroczku w dobrą stronę: Wykupisz polisę zdrowotną, dostaniesz ulgę podatkową. ;]
ImageImageImage

Kolekcja ➔ Apple iPhone 5s && BlackBerry Curve 9320 && Ericsson A2618s, A2628s && Götze & Jensen GFE36 && MaxCom MM432BB
&& HTC HD2 && Motorola RAZR V3, V2288 && Samsung Galaxy S && Siemens A52 && Sony Ericsson C902 && Sony Xperia E, Xperia Z3C
&& N♥kia 100, 1100, 1110, 1600, 1616, 3100, 3110c, 3210, 3310, 3410, 3510i, 5510, 5800XM, 6020, 6230i, 6300, 6303c, 6610i, 7260, 7360

&& N♥kia Lumia 730 Dual SIM, Lumia 800, E50, E51, E52, E7-00, N8-00, N900, N9-00, N95 8GB, N-Gage && OnePlus 5T && Tracer Ovo 1.2 :)
pawelooss Male
Pan i Władca!
Administrator

User avatar
 
Offline
 
Telefon: N♥kia E52 || Moto E30F || iPh. 5s
Soft: CFW 081.003 || Android 13 || iOS 12
Operator: Play
Age: 31
Location: Ruda Śląska

Joined: 27 Feb 2009
Online: 665d 17h 9m 19s
Posts: 12082Topics: 1215
Reputation point: 17483
    Windows 7 Firefox


Return to Polityka

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests