Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 1 [ 15 posts ]
Print view
Write comments Post new topic


[Porównanie] N79 vs. N82 - proszę o dodanie swojej opinii i głosowanie.

Post [Porównanie] N79 vs. N82 - proszę o dodanie swojej opinii i głosowanie. 22 Jun 2010, o 14:32

Male - 70%  Posts/Topics258/74  Reputation point 52 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
Mam prośbę o dodanie swojej opinii, gdyż planuje zmienić fona na któregoś z nich
Niech każdy odda swój głos jakiego wy wybrał pod uwagę bierzcie jakość dźwięku i możliwość

http://www.telepolis.pl/pojedynek.php?id=54
Last edited by c.ronaldo on 22 Jun 2010, o 14:32, edited 1 time in total.

Last post
Reply with quote 


Post [Porównanie] Re: N79 vs. N82 - proszę o dodanie swojej opinii i głosowanie. 22 Jun 2010, o 15:39

Male - Redaktor  Posts/Topics2312/361  Reputation point 11286 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
A więc tak:
Nokia N82 ma znakomity aparat, szczególnie sprawdza się przy ciemnym oświetleniu- znakomita lampa błyskowa.
Wiem, że telefon jest szybki ma dużą ilość wolnej pamięci RAM. W N82 jest Symbian 9.2 3rd edition, FP1 i dużo więcej programów bedzie na nim działać w porównaniu z N79, która ma Symbiana 9.3 FP2. Miałem kiedyś 6730 i 6210 navi, które pracowały pod kontrolą 9.3 i dużo programów nie śmigało. N82 jest tańsza a moim zdaniem jest lepsza od N79, która jest bardzo mało popularna w Polsce. W razie pytań pisz na PW lub tutaj. Pozdrawiam
Reply with quote 


Post [Porównanie] Re: N79 vs. N82 - proszę o dodanie swojej opinii i głosowanie. 22 Jun 2010, o 17:11

Male - 20%  Posts/Topics49/2  Reputation point 9 
Offline  Profile 
Java Opera
Proste, że N82 lepsza. I nie piszę tak dlatego, że sam ją mam, tylko dlatego, że taka jest prawda. Jak już kolega wyżej napisał, N82 ma fp1, który jest o wiele lepszy od fp2. Ramu po restarcie mam 94MB, z czasem spada do 85-90, a na fp2 jest 50-60MB. Fp2 ma inny czujnik ruchu, na którym działa bardzo mało gier i aplikacji, trzeba się nakombinować, żeby zainstalować crackowane gry ngage (na fp1 wrzucasz, instalujesz i grasz), ogólnie część aplikacji i modyfikacji rom nie działa na fp2. No i aparat z ksenonem- bardzo duża zaleta.
Reply with quote 


Post [Porównanie] Re: N79 vs. N82 - proszę o dodanie swojej opinii i głosowanie. 22 Jun 2010, o 17:55

Male - Friend  Posts/Topics1419/120  Reputation point 1886 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
koorchuck,
A miałeś N79? Miałem obie i dla jednych ksenon to zaleta, dla drugich może być wadą. Dla mnie to wada, wole 2xLED bo mogę sobie z tego zrobić latarkę a z ksenonu raczej nie. Chodzisz po nocach i robisz krzakom zdjęcia, że tak się przydaje ten ksenon? 2xled też daje radę w ciemnościach.
A i chciałbym ci powiedzieć, że niektórzy nie kupują telefonu do grania w gry, to nawet śmieszne. koorchuck,
Wszystkie aplikacje jakie instalowałem działały, no może poza tą która ustawia tapetę na cały pulpit.
Quote:
Ramu po restarcie mam 94MB, z czasem spada do 85-90, a na fp2 jest 50-60MB.

Trochę może i masz racji w tym a trochę może i nie. Do płynnego dzialania nie trzeba 1giga, starczy spokojnie te 60, w moim przypadku n79 działała znakomicie, zero przystanków. N82 spisywała się też dobrze, ale wybór należy do ciebie. Przejdź się do komisu i sprawdź oba modele bo z opini innych ludzi to nie wybierzesz sobie telefonu na lata bo każdy lubi co innego. Przykład mamy w tym temacie.

koorchuck
Nie wiem jak można porównywać coś jeśli tego się nie miało? Uwierz mi, są telefony lepsze od twojej N82.
Last edited by patryk-88 on 22 Jun 2010, o 17:57, edited 2 times in total.
Reply with quote 


Post [Porównanie] Re: N79 vs. N82 - proszę o dodanie swojej opinii i głosowanie. 22 Jun 2010, o 18:19

Male - 20%  Posts/Topics49/2  Reputation point 9 
Offline  Profile 
Java Opera
Gry to dla mnie dodatek. To po pierwsze. Po drugie, nie miałem N79, ale ją znam. Po trzecie, nie musisz mi uświadamiać, że są lepsze telefony od N82 bo doskonale to wiem. Jednak N79 się do nich nie zalicza. Nie wiesz co nie działa na fp2? M.in. aplikacje wykorzystujące akcelerometr, przyspieszenie odtwarzacza i galerii w instalce sis, menu vshape i jeszcze wiele innych modyfikacji, a także tak jak pisałes, programy do ustawiania tapety na cały ekran, wiele gier (które może dla Ciebie się nie liczą, ale może dla innych tak).
Ksenon to wada? Chyba tylko Ty tak uważasz. Lampa błyskowa ma służyć doswietlaniu zdjęć, a nie jako latarka.
Tyle ode mnie...
Reply with quote 


Post [Porównanie] Re: N79 vs. N82 - proszę o dodanie swojej opinii i głosowanie. 22 Jun 2010, o 20:35

Male - Friend  Posts/Topics1419/120  Reputation point 1886 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
Quote:
Lampa błyskowa ma służyć doswietlaniu zdjęć, a nie jako latarka.

To chyba jestem idiotą jak lampa błyskowa nie może służyć jako latarka. W jakim ja świecie żyłem jak używałem w n79 lamy jako latarki, powiedz mi ?

Dla mnie wymieniłeś jakieś aplikacje które dla kogoś mogą nic nie znaczyć. v-shape to bajer, to nie jest funkcjonalne chyba że dla lansu przed kolegami, nic więcej. po co mi przyśpieszenie galerii i odtwarzacza ? wiesz na czym to polega? telefon szuka tylko plików mp3 na karcie a nie na pamięci telefonu, jak nie ma na pam tel to czas który zyskujemy jest minimalny bo to odbywa się w milisekundach.

Mówisz tylko o grach i aplikacjach, bo tylko one się dla ciebie liczą a nie powiedziałeś nic o funkcjonalności telefonu, czy jest praktyczny, może czy dobrze trzyma się w łapce, czy ma dobrą baterię - to są ważne rzeczy a nie jakieś pierdoły typu v-shape, których używa 1 na 1000 użytkowników i jest w dodatku nie praktyczna.

Ciekawe co powiesz na to, że teraz nie wychodza już żadne E i N z fp1 tylko fp2, te telefony są według ciebie do du** bo na każdej nie będziesz mógł mieć v-shape albo jakieś gry? Do gier to sobie można plejstejszyn kupić albo pc.

_
Od siebie dodam, że na N79 bardzo dobrze pisało mi się sms'ki, n82 ma nie wygodną klawiature. Bateria trzymała ok 3 dni w dość intensywnym użytkowaniu i miała jak dla mnie bardzo dobry aparat, muzyka też grała nieźle. Dla mnie telefon na 5+, N82 nie oceniam źle, ale dla mnie klawiatura nie poręczna, zbyt wielka (cegiełka).

[ Dodano: 22 cze 2010, o 20:35 ]
koorchuck,
Nie zamierzam dalej ciągnąć tej kłótni bo jak zaczynam to przeważnie kończy się to ostrzeżeniem, więc nie miej żalu, ale dla mnie N79 jest lepsza w tym wypadku i na topie a twoim N82. Niech osądzi c.ronaldo co jest mu bardziej przydatne, bo może się z tej dyskusji parę rzeczy dowiedzieć.
Reply with quote 


Post [Porównanie] Re: N79 vs. N82 - proszę o dodanie swojej opinii i głosowanie. 22 Jun 2010, o 22:47

Male - 20%  Posts/Topics49/2  Reputation point 9 
Offline  Profile 
Java Opera
Zgadzam się co do ostatniego zdania. A przyspieszenie tylko nazywa się przyspieszeniem. Tak naprawdę ma ono za zadanie ukrycie śmieci z gier i innych tego typu rzeczy, które niepotrzebnie zawalają galerię i odtwarzacz. A skoro wolisz gorszą jakość zdjęć w ciemnościach bo przedkładasz nad to latarkę, to wybacz...
Kolejna sprawa- klawiatura. Nie spotkałem się jeszcze, żeby ktoś powiedział o klawiaturze w N82, że jest niewygodna, no ale, idąc Twoim tokiem rozumowania, skoro nie masz N82, to co możesz o tym wiedzieć...
Piszesz o funkcjonalności i czepiasz się tego vshape, które podałem tylko jako przykład. Co jak nie programy i modyfikacje dodają symbianowi funkcjonalności? Bateria? Nie narzekam. Tu raczej nie ma różnicy między tymi telefonami. To nie N95-2, w której bateria trzyma dzień.
Swoimi kolejnymi postami dajesz do zrozumienia coraz bardziej, że nie wiesz, o czym piszesz. Warna mogę dostać, nie zależy mi na obecności na tym forum. Udzielam się na lepszym...
Reply with quote 


Post [Porównanie] Re: N79 vs. N82 - proszę o dodanie swojej opinii i głosowanie. 22 Jun 2010, o 22:50

Male - Friend  Posts/Topics1419/120  Reputation point 1886 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
koorchuck,
Miałem N82, nawet dwie. N79 miałem nie dawno. Nie mów, że nie wiem o czym mówię bo mówię to co zaobserwowałem.
Reply with quote 


Post [Porównanie] Re: N79 vs. N82 - proszę o dodanie swojej opinii i głosowanie. 22 Jun 2010, o 23:12

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17485 
Offline  Profile  WWW   
Windows Vista Firefox
koorchuck wrote:
Warna mogę dostać

Tylko po co? Ze zderzenia 2 stron mogą wyjść całkiem nowe argumenty i spostrzeżenia, które zaważą na zakupie. ;)

koorchuck wrote:
Udzielam się na lepszym...

Chętnie się dowiem, czym mu ustępujemy. :) Chcę mierzyć się z najlepszymi! :D
Reply with quote 


Post [Porównanie] Re: N79 vs. N82 - proszę o dodanie swojej opinii i głosowanie. 23 Jun 2010, o 08:27

Male - 20%  Posts/Topics49/2  Reputation point 9 
Offline  Profile 
Java Opera
W takim razie myślę, że moje argumenty są dobre, bo patryk-88 poza tą żałosną latarką, która i tak zmuszona do ciągłego świecenia jakimś programem w nokiach wykorzystuje tylko 30% swej nocy i wygodniejszą klawiaturą nie przedstawił żadnych sensownych argumentów, co do przewagi N79 nad N82, tylko wjeżdżał na mnie, że niby nie mam racji.
W czym to forum ustępuje ipmartowi? Może po prostu jest inne, a ja przyzwyczaiłem się już do ipmarta (nick bolo7 jak coś). Ale tam, mimo że jest o wiele bardziej rozbudowane niż to forum, na pewno panuje większy porządek :)

[ Komentarz dodany przez: pawelooss: 23 czerwca 2010, o 07:56 ]
Aaa, chodzi o IPmart. ;] To o ile z argumentem wielkości nie będę się sprzeczał, o tyle z porządkiem już się nie zgodzę, bo jest to moim oczkiem w głowie i uważam, że wszystko jest tu dobrze posortowane. ;P
Last edited by koorchuck on 23 Jun 2010, o 08:33, edited 1 time in total.
Reply with quote 


Post [Porównanie] Re: N79 vs. N82 - proszę o dodanie swojej opinii i głosowanie. 23 Jun 2010, o 11:27

Male - 70%  Posts/Topics258/74  Reputation point 52 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
Sam nie wiem co robić wypowiedzcie się na temat:
* jakości i głośności muzyki
* pisania SMS
* w n82 jest czujnik położenia oraz czujnik światła???
* baterii
* gier
* aparatu
* funkcjonalności
* i oczywiście ceny
Reply with quote 


Post [Porównanie] Re: N79 vs. N82 - proszę o dodanie swojej opinii i głosowanie. 23 Jun 2010, o 12:08

Male - Friend  Posts/Topics1419/120  Reputation point 1886 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
Quote:
świecenia jakimś programem w nokiach wykorzystuje tylko 30% swej nocy

30% mocy? Ty chyba jesteś jakiś "inny". Świeci naturalnie na 100%, na pewno nawet nie widziałeś tego w rl bo nic o tym nie wiesz.
Ntorch świeci na 30% za to Bright Light świeci już pełną parą.

Widzę, że twoje argumenty są bardzo mocne te v-shape, przyśpieszanie odtwarzacza, chyba nikt nie oparł by się żadnej nokii jeśli by to usłyszał. Zakończ tą śmieszną dyskusje.

[ Komentarz dodany przez: pawelooss: 23 czerwca 2010, o 12:28 ]
Patrząc obiektywnie - Twoje 2 argumenty z latarką i klawiaturą też specjalnie nie powalają. ;)

Jego v-shape też nie powala .
Last edited by patryk-88 on 23 Jun 2010, o 12:45, edited 1 time in total.
Reply with quote 


Post [Porównanie] Re: N79 vs. N82 - proszę o dodanie swojej opinii i głosowanie. 23 Jun 2010, o 12:42

Male - 20%  Posts/Topics49/2  Reputation point 9 
Offline  Profile 
Windows XP Opera
Człowieku, to ty jesteś śmieszny. Uczepiłeś się tego vshape jak rzep psiego ogona, bo nie masz się już czego uczepić, a reszty argumentów nie raczyłeś nawet zauważyć. Z tego co widzę, to jak na razie jesteś w mniejszosci a ciskasz się do mnie. ogarnij się, dyskusja jest śmieszna tylko dlatego, że bierzesz w niej udział. I jak widać c.ronaldo zwraca uwagę na gry. Jest czujnik ruchu i światła, jakość i głośność muzyki na podobnym poziomie, bateria to samo, aparat lepszy w N82, klawiatura też, o grach chyba nie muszę mówić (fp1 i akceleracja 3d). I wiem, że czepniesz się za chwilę także tej akceleracji, bo niewiele gier ją wykorzystuje, ale wisi mi twoje zdanie na ten temat. Funkcjonalność- fp1 wygrywa, więc schowaj sie ze swoimi śmiesznymi argumentami, bo nie potrafisz nawet sensownie dowieść swojej pseudo-racji.
Last edited by koorchuck on 23 Jun 2010, o 18:26, edited 1 time in total.
Reply with quote 


Post [Porównanie] Re: N79 vs. N82 - proszę o dodanie swojej opinii i głosowanie. 23 Jun 2010, o 12:49

Male - 70%  Posts/Topics258/74  Reputation point 52 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
raczej wygrywa n82, ale czekam na dalsze argumenty może ktoś jeszcze ma n82 :)
Reply with quote 


Post [Porównanie] Re: N79 vs. N82 - proszę o dodanie swojej opinii i głosowanie. 23 Jun 2010, o 12:59

Male - 20%  Posts/Topics49/2  Reputation point 9 
Offline  Profile 
Windows XP Opera
W N79 też jest akcelerometr, ale prawie nic na nim nie działa

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic

Page 1 of 1 [ 15 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 



Related topics

6233 - proszę o szczegółowe opinie.

[ Go to pageGo to page: 1, 2 ]

Author: Nozycoreki (12 Oct 2010, o 21:03)

Views: 1969  •  Replies: 15

Last post: Nozycoreki (13 Oct 2010, o 15:41) View the latest post



Proszę o pomoc w wyborze telefonu.

[ Go to pageGo to page: 1, 2 ]

Author: papabear (2 Feb 2010, o 20:30)

Views: 2823  •  Replies: 15

Last post: papabear (3 Feb 2010, o 14:20) View the latest post



Jaki telefon wybrać? Proszę o rady.

[ Go to pageGo to page: 1, 2 ]

Author: iNf111 (5 Jul 2009, o 15:42)

Views: 2246  •  Replies: 29

Last post: iNf111 (7 Jul 2009, o 12:01) View the latest post



6233 Czy to dobry wybor ?? Prosze o pomoc.

Author: Nozycoreki (13 Aug 2010, o 17:45)

Views: 998  •  Replies: 7

Last post: Nozycoreki (13 Aug 2010, o 20:53) View the latest post




Users browsing this forum: No registered users and 7 guests