Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 1 [ 10 posts ]
Print view
Write comments Post new topic


[<300] Telefon - android.

Post [<300] Telefon - android. 23 Jan 2014, o 20:42

Male - 90%  Posts/Topics401/39  Reputation point 863 
Offline  Profile 
Windows 7 Chrome
Witam,
szukam nowego telefonu, głównie z tego względu, że moja wysłużona X8 ma po prostu za mały ekran. Wstępnie się rozeznałem i jest sens kupować cokolwiek innego poza SGSem lub Neo V?
Wymagania:
- Komfortowe przeglądanie neta na max 2-3 kartach.
- Dobry ekran (czytam czasami ebooki)
- Żeby pociągnał Subway surfers, jedyna gra, w którą gram.
- Jako takie wsparcie, nie musi być na miarę SGSa, ale żeby cokolwiek było.

Last post
Reply with quote 


Post [<300] Re: Telefon - android. 23 Jan 2014, o 23:14

Male - Friend  Posts/Topics1154/47  Reputation point 591 
Offline  Profile 
Android Opera
Z tych dwóch najlepszy będzie SGS pod każdym względem, moim zdaniem a po drugie ma lepszy ekran amoled niż xperia neo v.
Reply with quote 


Post [<300] Re: Telefon - android. 24 Jan 2014, o 12:52

Male - Newsman  Posts/Topics2149/499  Reputation point 2966 
Offline  Profile 
Windows 7 Chrome
Rowniez wybrał bym SGS-a
w tej cenie nie bedzie niczego lepszego :)
Reply with quote 


Post [<300] Re: Telefon - android. 24 Jan 2014, o 14:26

Male - Sponsor  Posts/Topics9189/98  Reputation point 6525 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Sam mam SGSa (i LwW który jest praktycznie Neo V ze zmienionym ekranem i głośnikami) a moja mama ma Neo V.

Wsparcie jest porównywalne dla obu tych fonów, Neo V ma ICSa od Sony, Galaxy S za to ma oficjalne wsparcie CyanogenTeam i KitKat już jest używalny na codzień (no, jak ktoś ma trochę cierpliwości bo lekko muli jeszcze xD ), w Sonym też coś się z KitKatem dzieje ale producent nie chcę udostępnić sterów aparatu więc najlepiej działa on na stockowych ROMach. Neo V ma dużo customów jednak są one średniej jakości, większość to kiepska stylizacja na Xperię NXT/Honami/Z1 itp. Ale oczywiście jest też dużo perełek jak solidnie poszukasz :) Na SGSa jest za to o wiele więcej ROMów w którym ludzie nie poszli w wygląd a funkcjonalność i też jest w czym przebierać więc na oba telefony każdy znajdzie coś dla siebie ;)

Ekran... Nie porównywałem jeszcze bezpośrednio obok siebie ich obu ale Samsung ma AMOLEDa więc myślę że wiesz co to znaczy :P Kolory są piękne, bardzo duże kąty widzenia, czerń jest czarna a nie szara itp :P Jest tylko jeden problem... Obecnie te telefony mają już kilka lat a AMOLED przy wyświetlaniu statycznego obrazu potrafi się wypalać i potem jest wrażenie jakby cienia poprzedniej zawartości. Na moim przy 100% jasności i białym tle mam widoczny pasek stanu na górze ekranu... Nie widać tego od razu tylko jak ktoś się przyjrzy ale i tak może to niektórych irytować :) Jak nie używasz cały czas białej tapety/motywu to możesz nawet tego nie zauważyć :P
No i ekran tutaj jest sklejony na stałe z dotykiem więc jak rzucasz telefon gdzie popadnie i co chwile jest porysowany albo potłuczony to wymieniać dotyku się nie opłaca bo przewyższa wartość telefonu ;) Taniej jest już kupić kolejnego albo jakiegoś na części :D
W Neo V nie ma tych problemów, niestety, kosztem gorszej jakości ekranu jest w niektórych kwestiach lepsza ;)

Obudowa - w obu jest jakiś problem, Neo ma bardzo łatwo rysującą się klapkę, skrzypiące boczne panele ozdobne i wycierające się chromowane klawisze. Za to SGS ma problem z chromem na ramce i rysami na klapce (jednak nie tak bardzo jak Neo). Plusem Ski jest Gorilla Glass którą trudniej porysować jak plastik w Neo.

Na plus Samsunga na pewno trzeba zaliczyć chip muzyczny i mod Voodoo Sound. Całość gra tak dobrze że odkąd kupiłem Skę to Clipa zostawiam w domu bo nie potrzebuję go nosić jak to samo oferuje mi telefon ;)
Jednak tak tylko jest na słuchawkach. W głośniku zdecydowanie wygrywa Neo V, Galaxy czasem nawet nie słychać jak dzwoni w kieszeni kurtki, przydałoby się trochę głośniej.

Jeszcze powiem Ci że przy zmianie z X8 na SGSa możesz mieć wrażenie że jest ogromny i niewygodny a Neo V byłaby o wiele wygodniejsza. Poniekąd to prawda bo miałem tak samo jeszcze z 2 lata temu jak brałem coś 4 calowego do ręki. Potem jak stopniowo przechodziłem na większe telefony (Mini2->Lumia 610->Motoluxe->SGS) to już nie miałem takiego odczucia ;) A i nawet przeskakując od razu z małego na cal większy telefon idzie się przyzwyczaić tylko odrobinę dłużej to zajmie ;D

No i pozostaje kwestia ceny. Soniaka widzę już można dorwać w przyzwoitym stanie z pudłem za 200 zł na tablicy. SGSa miałem problem znaleźć za 300 zł z pudłem w dobrym stanie. Musisz zdecydować czy wolisz dopłacać do SGSa (IMO warto! :) ) czy jednak starczy Ci Neo V :P
Reply with quote 


Post [<300] Re: Telefon - android. 24 Jan 2014, o 15:05

Male - Newsman  Posts/Topics2149/499  Reputation point 2966 
Offline  Profile 
Android Opera
@up tyle czytania :puppyeyes:
Reply with quote 


Post [<300] Re: Telefon - android. 26 Jan 2014, o 19:27

Male - 90%  Posts/Topics401/39  Reputation point 863 
Offline  Profile 
Windows 7 Chrome
Czyli jednak zdecyduje się na SGSa, szkoda, że kasę będę mieć za parę dni bo widzę już parę aukcji, gdzie telefony są w dobrym stanie z papierami i pudłem za ~250-270. Jeszcze tylko jedno pytanie dotyczące muzyki w SGSie, mianowicie gra ciepło czy zimno? Aktualnie posiadam meelectronics m2 i o ile na X8 nie jest źle to jak słuchałem na cieplejszych odtwarzaczach to nie brzmiało to za dobrze.

[ Dodano: 26 sty 2014, o 18:27 ]
Drugie pytanie, ma znaczenie od jakiego operatora kupuję SGSa? Bo wiem, że np soniaczy z orange lepiej unikać (problemy ze ściągnięciem BLa)
Reply with quote 


Post [<300] Re: Telefon - android. 26 Jan 2014, o 19:46

Male - Expert Mod  Posts/Topics6343/292  Reputation point 4821 
Offline  Profile 
Windows 8.1 Chrome
Hans wrote:
Drugie pytanie, ma znaczenie od jakiego operatora kupuję SGSa? Bo wiem, że np soniaczy z orange lepiej unikać (problemy ze ściągnięciem BLa)
Nie wiem jak w SGSie I, ale w SGSII sim-locka się zdejmuje aplikacją z Google Play.
Reply with quote 


Post [<300] Re: Telefon - android. 26 Jan 2014, o 19:59

Male - Sponsor  Posts/Topics9189/98  Reputation point 6525 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
W SGSie możesz bez problemu zdjąć locka i nie ma żadnych problemów z bootloaderem. Jedynie będzie logo na klapce.
A już poniekąd obeszli zabezpieczenie bootloadera w Orange za free i da się okrężną drogą wgrywać kernel w telefonach z unlockiem bootloadera via TP (czyli wszystkie Xperie 2011). Jedynie SIMLock jest obecnie płatny :)
Reply with quote 


Post [<300] Re: Telefon - android. 26 Jan 2014, o 20:02

Male - 90%  Posts/Topics401/39  Reputation point 863 
Offline  Profile 
Windows 7 Chrome
nemo333, dzięki, a wypowiesz się jeszcze w tej sprawie?
Hans wrote:
Aktualnie posiadam meelectronics m2 i o ile na X8 nie jest źle to jak słuchałem na cieplejszych odtwarzaczach to nie brzmiało to za dobrze.

Chodzi mi po prostu czy SGS gra zimno czy ciepło.
Reply with quote 


Post [<300] Re: Telefon - android. 26 Jan 2014, o 20:09

Male - Sponsor  Posts/Topics9189/98  Reputation point 6525 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Nie umiem w zasadzie określić bo się na tym nie znam :E

Na moje ucho niewiele różni się od zrockboxowanego Clip+ w brzmieniu ;)

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic

Page 1 of 1 [ 10 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 



Related topics

W miarę tani telefon, dobry telefon

Author: NPol41 (30 Aug 2018, o 22:27)

Views: 8021  •  Replies: 8

Last post: pawelooss (5 Sep 2018, o 14:56) View the latest post



Android...

[ Go to pageGo to page: 1, 2 ]

Author: skejter00 (20 Dec 2012, o 22:35)

Views: 2325  •  Replies: 28

Last post: skejter00 (25 Dec 2012, o 20:17) View the latest post



Android lub WM

[ Go to pageGo to page: 1, 2, 3 ]

Author: Ichibanboshi (28 Apr 2012, o 16:50)

Views: 3792  •  Replies: 42

Last post: Ichibanboshi (30 Apr 2012, o 16:51) View the latest post



android

Author: wook (29 Nov 2012, o 13:46)

Views: 1401  •  Replies: 5

Last post: wook (1 Dec 2012, o 00:28) View the latest post




Users browsing this forum: No registered users and 21 guests