Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 1 [ 8 posts ]
Print view
Write comments Post new topic


Jak znaleźć numer NIF-a, kiedy rozpiski zawodzą? Metoda by kosmita1993.

Post Jak znaleźć numer NIF-a, kiedy rozpiski zawodzą? Metoda by kosmita1993. 4 May 2010, o 17:39

Male - Friend  Posts/Topics1317/140  Reputation point 3159 
Offline  Profile 
Windows Vista Opera
Tak jak w temacie. Postanowiłem opisać sposób na który właśnie wpadłem.

No więc tak:
1. Potrzebujemy PPM z innego, rozpracowanego już telefonu (np. 6300). PPM musi być niezmodyfikowany. Ważne żeby miał takie same oryginalne NIFy jak nasz telefon.

2. Wyciągamy z tego PPMa wybrany NIF (np. zasięgu) posługując się sprawdzoną rozpiską i przenosimy go do jakiegoś folderu (np. na pulpicie folder "Szukane").

3. Pobieramy program Anti-Twin i uruchamiamy go.

4. Jako podstawowy folder wybieramy folder z wypakowanym wcześniej chunkiem ANIM z PPMa w którym szukamy NIFa.

5. Zaznaczamy opcję "Porównaj do pliku" i wybieramy nasz sprawdzony plik z folderu "Szukane" na pulpicie.

6. Jako metodę porównywania zaznaczamy "bajt do bajta"

7. Klikamy "Szukaj".

8. W Wynikach w pierwszej linijce pojawi się plik który wybraliśmy z folderu szukane, a w drugiej linijce szukany przez nas NIF.

SCREEN:
Image
Image

Zabraniam kopiowania tego tutorialu na inne strony/fora bez mojej zgody!!!
Last edited by kosmita1993 on 4 May 2010, o 17:47, edited 1 time in total.

Last post
Reply with quote 


Post Re: Jak znaleźć numer NIF-a, kiedy rozpiski zawodzą? Metoda by kosmita1993. 4 May 2010, o 17:41

Male - Friend  Posts/Topics1303/61  Reputation point 1244 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
Ja robię trochę inaczej. Gdy podmieniamy NIFy zmienia się również UID, więc różni się od tych w rozpiskach. Dlatego też mam cały anim oryginalnego ppm'a, gdzie otwieram plik xml i w nim szukam.

Chyba, że chodzi o modele telefonów, do których nie ma ogólnej ropiski ;)
Reply with quote 


Post Re: Jak znaleźć numer NIF-a, kiedy rozpiski zawodzą? Metoda by kosmita1993. 4 May 2010, o 17:48

Male - Friend  Posts/Topics1317/140  Reputation point 3159 
Offline  Profile 
Windows Vista Opera
Viperer wrote:
Chyba, że chodzi o modele telefonów, do których nie ma ogólnej ropiski

Właśnie o te głównie chodzi... Dla np. 6288 nie ma poprawnej rozpiski.
Reply with quote 


Post Re: Jak znaleźć numer NIF-a, kiedy rozpiski zawodzą? Metoda by kosmita1993. 4 May 2010, o 17:57

Male - Sponsor  Posts/Topics2168/282  Reputation point 4745 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Przydatne do portowania całych modyfikacji.
Reply with quote 


Post Re: Jak znaleźć numer NIF-a, kiedy rozpiski zawodzą? Metoda by kosmita1993. 4 May 2010, o 18:04

Male - Friend  Posts/Topics1317/140  Reputation point 3159 
Offline  Profile 
Windows Vista Opera
Filip wrote:
Przydatne do portowania całych modyfikacji.

Jeśli chodzi o NIFy to owszem, ale bawić się tym sposobem z obrazkami PNG albo GIF to by było trochę bez sensu... ;)
Reply with quote 


Post Re: Jak znaleźć numer NIF-a, kiedy rozpiski zawodzą? Metoda by kosmita1993. 4 May 2010, o 21:40

Male - Friend  Posts/Topics1113/192  Reputation point 2644 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Można również pobrać ppma, który ma podmienione ważniejsze nify na png ( rosyjskie patche ). W taki sposób miałem łatwy dostęp do całości.
Reply with quote 


Post Re: Jak znaleźć numer NIF-a, kiedy rozpiski zawodzą? Metoda by kosmita1993. 8 May 2010, o 13:02

Male - Sponsor  Posts/Topics2168/282  Reputation point 4745 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
kurupt, to znajdź taki do 6288
Reply with quote 


Post Re: Jak znaleźć numer NIF-a, kiedy rozpiski zawodzą? Metoda by kosmita1993. 6 Jun 2010, o 15:40

Male - Friend  Posts/Topics1317/140  Reputation point 3159 
Offline  Profile 
Windows Vista Opera
kurupt wrote:
Można również pobrać ppma, który ma podmienione ważniejsze nify na png ( rosyjskie patche ). W taki sposób miałem łatwy dostęp do całości.


Ale większość telefonów nie ma "rozbitych" plików NIF baterii i zasięgu na pojedyncze pliki (w sensie że bateria składa się z czterech osobnych plików), tylko mają właśnie pliki NIF których nie da się zastąpić plikami PNG. Czyli Twój sposób nie nada się do znalezienia NIF'ów ładowania i stanu baterii oraz zasięgu, chyba że wszystkie inne będą podmienione na PNG a tylko te trzy nie... ;P

[ Dodano: 6 cze 2010, o 15:40 ]
Niektóre standardowe NIF'y dla s40v3, s40v5 - rozdzielczość 240x320px (czyli takie jak w 6300, 5310, 5300 itp.)

Image Image

Code:
Please Login or Register, to see this Content



Lista plików w archiwum:
Image

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic

Page 1 of 1 [ 8 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 



Related topics

Tworzenie modyfikacji softu (metoda ręczna).

Author: kamilloi (4 May 2009, o 10:00)

Views: 3876  •  Replies: 6

Last post: spuki19 (5 May 2009, o 19:34) View the latest post




Users browsing this forum: No registered users and 4 guests





cron