Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 3 [ 34 posts ]
Go to page 1, 2, 3  Next
Print view
Write comments Post new topic


Pobieranie i edycja FW - tworzenie spersonalizowanego softu.

Post Pobieranie i edycja FW - tworzenie spersonalizowanego softu. 4 May 2010, o 18:48

Male - 20%  Posts/Topics35/22  Reputation point 56 
Offline  Profile  WWW 
Windows XP Opera
Witam, postanowiłem stworzyć poradnik jak można samemu i w prostu sposób zrobić własny CFW :)
A więc zaczynamy...

Potrzebne nam bedą:
NaviFirm
Code:
Please Login or Register, to see this Content


NokiaEditor BETA 7
Code:
Please Login or Register, to see this Content



Alternatywnie:
Nokia Firmware Editor
Code:
Please Login or Register, to see this Content

NokiaCooker
Code:
Please Login or Register, to see this Content



Pobieranie firmware

1. A więc tak, na początek odpalamy "NaviFirm".

2. W pierwszej tabeli "Products" wybieramy nasz model telefonu (jako przykład podam N97 (RM-505)).
Image

3. W drugiej tabeli "Releases" wybieramy którą wersje firmware chcemy pobrać (jako przykład 21.0.45).
Image

4. W trzeciej tabeli "Variants" wybieramy nasz Product Code (jako przykład RM-505_EMEA_POLAND_QW Black (0576368))
Image

5. W trzeciej tabeli "Files" klikamy na górny przycisk "All" i następnie na przycisk na dole "Download from FiRe" oraz wybieramy miejsce zapisu (jako przykład "Pulpit\N97").
Image

6. Czekamy na zakończenie pobierania.

Teraz możemy zamknąć NaviFirm.



Edycja firmware

1. Odpalamy "NokiaEditor BETA 7".

2. Klikamy na przycisk "Open" i wybieramy folder do którego pobraliśmy wcześniej firmware (jako przykład N97).
Image

3. Najważniejszy jest dla nas plik ROFS2 który posiada zawartość dysku Z:\ i tam wrzucamy wszystkie modyfikacje (jako przykład RM-505_21.0.045_prd.rofs2.V38) i klikamy przycisk "Otwórz".
Image

4. Po załadowaniu pliku klikamy na przycisk "Extract"
Image

5. Po prawidłowym wypakowaniu pliku otrzymamy taki komunikat
Image

6. W folderze zawierającym "NokiaEditor Beta7" powstanie folder o nazwie "rofs2" to do niego wrzucamy wszystkie nasze modyfikacje (oczywiście odpowiednia modyfikacja do odpowiedniego folderu).
Image



Przepakowanie firmware

Teraz jak już dodaliśmy nasze modyfikacje i chcielibyśmy wgrać nasz własny firmware należy odpowiednio go przygotować. A więc powtarzamy kroki od 1 do 3.

4. Gdy już mamy załadowany oryginalny plik rofs2, klikamy na przycisk "Repack"
Image

5. Po prawidłowym przepakowaniu pliku otrzymamy taki komunikat
Image

6. Zamykamy "NokiaEditor Beta7" i wchodzimy do jego folderu.
Powstał w nim plik o nazwie:
REB-RM-505_21.0.045_prd.rofs2.V38
Image

Jego nazwę zmieniamy na:
RM-505_21.0.045_prd.rofs2.V38
Czyli poprostu usuwamy początkową część "REB-":
Image


Teraz już możemy przeflashować nasz telefon naszym własnym firmware. :)

Last post
Reply with quote 


Post Re: Pobieranie i edycja FW - tworzenie spersonalizowanego softu. 4 May 2010, o 20:22

Male - Friend  Posts/Topics1317/140  Reputation point 3159 
Offline  Profile 
Symbian Safari
Jeżeli modyfikujemy zawartość dysku Z to mam pytanie: są jakieś ograniczenia co do wielkości tego pliku?

EDIT: ja nie mam takiego pliku! Mam tylko takie:
RM159_31.0.002_039_U01_uda.fpsx
RM159_0536074_35.0.002_001.dcp
RM159_0536074_35.0.002_001.vpl
RM159_0536074_35.0.002_001_signature.bin
RM-159_35.0.002_PR.C0R
RM-159_35.0.002_PR.v06

Edit2: A jak zrobić zhackowany soft? ;> Wykopiować jakieś pliki z dysku C: zhackowanego telefonu?
Last edited by kosmita1993 on 4 May 2010, o 20:35, edited 2 times in total.
Reply with quote 


Post Re: Pobieranie i edycja FW - tworzenie spersonalizowanego softu. 4 May 2010, o 20:26

Male - Sponsor  Posts/Topics2914/276  Reputation point 4512 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Firefox
Hmm w s60v5 Rofs2 to nic innego jak Fpsx w S60v3 - tak mi się zdaje...
Czytałem niedawno topic o tym na forum.
Reply with quote 


Post Re: Pobieranie i edycja FW - tworzenie spersonalizowanego softu. 4 May 2010, o 21:06

Male - Junior Admin  Posts/Topics4621/121  Reputation point 6384 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Opera
A jak zrobić zhackowany soft?


Podmienić installserver ;] Tylko nie pamiętam na którym dysku to cudo siedzi :D
Reply with quote 


Post Re: Pobieranie i edycja FW - tworzenie spersonalizowanego softu. 5 May 2010, o 07:05

Male - Friend  Posts/Topics1317/140  Reputation point 3159 
Offline  Profile 
Windows Vista Opera
Podmienić installserver Tylko nie pamiętam na którym dysku to cudo siedzi

Plik installserver.exe znalazłem w Z:\sys. I tylko ten jeden plik?
Reply with quote 


Post Re: Pobieranie i edycja FW - tworzenie spersonalizowanego softu. 5 May 2010, o 07:12

Male - 20%  Posts/Topics35/22  Reputation point 56 
Offline  Profile  WWW 
Windows XP Opera
Aby soft był zhackowany należy wrzucić do niego to:
Code:
Please Login or Register, to see this Content


folder /sys wrzucamy do rafs 2 i klikamy zastąp. I mamy hack nawet po zrobienie HR
Reply with quote 


Post Re: Pobieranie i edycja FW - tworzenie spersonalizowanego softu. 5 May 2010, o 15:54

Male - Friend  Posts/Topics1317/140  Reputation point 3159 
Offline  Profile 
Windows Vista Opera
Kołek wrote:
folder /sys wrzucamy do rafs 2 i klikamy zastąp. I mamy hack nawet po zrobienie HR

Jesteś pewien że to zadziała na np. n95? Bo są tam tylko dwa pliki, a na dodatek ja znalazłem je w telefonie na dysku C: w innym folderze (!):
\sys\hash (a miało być w \sys\bin).

PS: do telefonów których ta aplikacja nie obsługuje polecam NokiaCooker Beta 0.4.3 (można łatwo znaleść w sieci).

[ Dodano: 5 maja 2010, o 14:54 ]
Mam taki pomysł tylko nie wiem czy to zadziała: rozpakować HelloOX i wrzucić go do firmware telefonu. W efekcie po wgraniu firmware powinien być zainstalowany HelloOX i nie trzeba by było się bawić podpisywaniem. A przy hackowaniu przy okazji instalował by się ROMPatcher, ten installserver itd.

Jak myślicie - wypali to?
Reply with quote 


Post Re: Pobieranie i edycja FW - tworzenie spersonalizowanego softu. 5 May 2010, o 16:14

Male - 20%  Posts/Topics35/22  Reputation point 56 
Offline  Profile  WWW 
Windows XP Opera
Spróbować możesz ;) RP+ możesz też wrzucić preinstalowany do softu ;D
Reply with quote 


Post Re: Pobieranie i edycja FW - tworzenie spersonalizowanego softu. 4 Jul 2010, o 09:19

Male - Friend  Posts/Topics1317/140  Reputation point 3159 
Offline  Profile 
Windows Vista Opera
Sorry za odkop ale całkiem przypadkiem znalazłem w sieci jakie to pliki muszą być wrzucone do softu aby mieć zhackowany soft.

Telefony pre-FP1 oraz FP1

C:\SYS\BIN
- installserver.exe (w załączniku kilka wersji, ale chyba najlepiej, oczywiście jeżeli mamy taką możliwość, wyciągnąć ten plik prosto z zhackowanego telefonu)

Telefony FP2 oraz S60v5

C:\SYS\BIN
- patcher.ldd
- patcherShadow.ldd
- RomPatcherEngine.dll (wszystkie trzy pliki można wyciągnąć z RomPatchera programem SISContest)


W przypadku pre-FP1 i FP1 możemy od razu instalować niepodpisane aplikacje (w tym RomPatcher). Natomiast dla FP2 oraz S60v5 te pliki chyba umożliwiają instalację RomPatchera, a później trzeba użyć patcha installserver.


Aha, przy okazji: jestem na 99% pewny że plik rofs2 (oraz fpsx) zawiera zawartość tylko dysku C:, nie zawiera natomiast plików z dysku Z:. Jednak ta informacja wymaga potwierdzenia (jeżeli to jest prawda to po hard reset znowu musimy wgrywać zhackowane oprogramowanie).


You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Reply with quote 


Post Re: Pobieranie i edycja FW - tworzenie spersonalizowanego softu. 21 Feb 2012, o 16:52

Male - Patcher  Posts/Topics2810/173  Reputation point 1827 
Offline  Profile 
Symbian Opera
Ja mam problem a mianowicie nie mam żadnego pliku rofs. Wie ktoś , który plik to dysk Z w e66?
Reply with quote 


Post Re: Pobieranie i edycja FW - tworzenie spersonalizowanego softu. 21 Feb 2012, o 17:34

Male - Patcher  Posts/Topics912/120  Reputation point 1240 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Firefox
U Ciebie pliki CORE to którychś z tych (zaznaczonych):

Image

Pozdrawiam
Reply with quote 


Post Re: Pobieranie i edycja FW - tworzenie spersonalizowanego softu. 21 Feb 2012, o 17:39

Male - Patcher  Posts/Topics2810/173  Reputation point 1827 
Offline  Profile 
Symbian Opera
*.fpsx to C a niżej to Y :) ?
Reply with quote 


Post Re: Pobieranie i edycja FW - tworzenie spersonalizowanego softu. 21 Feb 2012, o 17:43

Male - Patcher  Posts/Topics912/120  Reputation point 1240 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Firefox
Ale ten FPSX od Y:\ to chyba wykonany 10202be9 (Central Repository) do wykonania formatu na tej pamięci, oczyszczenia jej.
Reply with quote 


Post Re: Pobieranie i edycja FW - tworzenie spersonalizowanego softu. 21 Feb 2012, o 17:51

Male - Patcher  Posts/Topics2810/173  Reputation point 1827 
Offline  Profile 
Symbian Opera
Hard Reset nie czyści tego dysku. Ciekawe co jest w tym pliku bo jak w telefonie wejdę na Y to jest pusty. Niektóre aplikacje czytają ten dysk jako kartę pamięci.
Reply with quote 


Post Re: Pobieranie i edycja FW - tworzenie spersonalizowanego softu. 21 Feb 2012, o 17:54

Male - Patcher  Posts/Topics912/120  Reputation point 1240 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Firefox
Na Y:\ z tego co pamiętam można było zostawić stałego hacka systemu po Hardresecie.
Może po aktywacji Patcha Open4All będziesz miał widoczne pliki z tego napędu.

Chodzi o to, że ten plik *.fpsx od Y:\ kiedy wgrywa się Phoenixem (Refubrish) to wtedy czyści Ci daną pamięć.

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic
Go to page 1, 2, 3  Next
Page 1 of 3 [ 34 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 4 guests