Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 1 [ 13 posts ]
Print view
Write comments Post new topic


[3110c] Problem z Nokia Tryb i dzwne zachowanie telefonu

Post [3110c] Problem z Nokia Tryb i dzwne zachowanie telefonu 19 Oct 2010, o 06:26

Male - User  Posts/Topics5/1  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Witam, po wgraniu kilku aplikacji java w PC suite, telefon zaczął dziwnie pracować, problem z kalkulatorem "Class java error...", błędy jakieś java, 2 x włączony, a przy 3cim włączeniu już wcale nie reagował na włączenie kalkulator i dziwnie znikała pamięć wewnętrzna telefonu (mimo, ze kasowałem rzeczy to brakowało jej nawet po kilku sms więcej), żeby temu zaradzić zrobiłem upgrade oprogramowania w nokia PC Suite z 7.21 do 7.30, ale nie pomogło nic.
Kolejnym krokiem moim była Flash telefonu pod JAF do 7.30 a później do 7.21, niestety w obu przypadkach problem pojawił sie
z komunizacją z komputerem. Przy włączonym trybie "Drukowanie multimedia" jest dostęp w obie strony do pamięci wewnętrznej,
ale gdy chciałem przywrócić książkę adresowa i kalendarz, to mimo,ze łączy się z PC Suite, i wyświetlany ze połączony czy to przez USB czy Bluetooth, to nie pokazuje sie wskaźniki naładowania baterii i zasięgu i nie można się połączyć żeby dostać do sms czy książki adresowej, natomiast blad wyświetla niestepujący:
"ovi/pc suite does not support the connected phone. Ovi / pc suite setting file is missing from the phone. Swith off your phone, switch it on, and try again"
Włączanie i wyłączanie nic nie pomaga, wersja PC Suitę 6.84 i najnowsza 7.15 próbowałem i nic,
czy jest jakaś rada na to?
Dodam ze inny telefon nokia bez problemu łączy sie z tym samym komputerem przez bluetooth i można edytować książkę i SMS, wiec to nie wina komputera, kilka razy instalowałem i czyściłem komputer z PC suite, a tryb nokia działa chyba, bo udawało się kilka razy zrobić na tym telefonie Flash na kablu USB. Czego to wina braku tego połączenia z książka i SMS?
Pozdr

Last post
Reply with quote 


Post [3110c] Re: Problem z Nokia Tryb i dzwne zachowanie telefonu 19 Oct 2010, o 07:31

Male - Friend  Posts/Topics1111/56  Reputation point 688 
Offline  Profile  WWW   
Java Opera
Zrób downgrade w jafie a potem wgraj phoenixem najnowszy soft na refrubishu
Reply with quote 


Post [3110c] Re: Problem z Nokia Tryb i dzwne zachowanie telefonu 19 Oct 2010, o 17:07

Male - Junior Admin  Posts/Topics4927/227  Reputation point 5466 
Offline  Profile   
Windows XP Opera
aa tam soft nic nie da, w pc suite jak i do flascha wybiera się tryb Nokia a nie drukowanie i multimedia ;) A koledzy niech nie mówią że nowy soft bo ziomek próbował i na 7.30 i na 7.21 .. Najlepiej jest powiedzieć że wgraj nowy soft a nie poszukać przyczyny gdzie indziej ;)
Reply with quote 


Post [3110c] Re: Problem z Nokia Tryb i dzwne zachowanie telefonu 19 Oct 2010, o 17:48

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17485 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Firefox
Właśnie, ja bym stawiał bardziej na sprzętowe uwalenie komórek pamięci przechowującej wszystkie dane i wiadomości. Bo to problem niespotykany, nawet w tak niezniszczalnej 3110c. :P
Reply with quote 


Post [3110c] Re: Problem z Nokia Tryb i dzwne zachowanie telefonu 19 Oct 2010, o 18:29

Male - User  Posts/Topics5/1  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows Vista Firefox
rybak wrote:
Zrób downgrade w jafie a potem wgraj phoenixem najnowszy soft na refrubishu


Robiłem downgrade JAF. Generalnie kolejność była taka (oryginalny soft to 7.21, kupowany bez simlock i poza sieciami kom):
1. Upgrade Soft z 7.21 do 7.30 przez PC Suite
2. Flash w JAF na 7.30 (problem z łączeniem z PC suite po flash sie zaczął)
3. Flash w JAF na 7.21 (flash bez znaczonego downgrade w JAF) - telefon nie odpowiada
4. Ponowny FLASH na 7.30 z Manual Flash i DEAD USB - telefon sie podniosl
5. Downgrade do 7.21 w JAF z opcja downgrade
6. FLASH do 7.21 w JAF z opcja Factory Set (Odpowiednik Refrubishu w Phoenix)

Flash oczywiście przez kabel USB w Trybie NOKIA - we wszystkich przypadkach.
Po żadnym flash nie działa tryb nokia ani przez USB ani przez Bluetooth,
jak sprawdziłem dla porównania z nokia 6301, zadziałała bez problemu przez Bluetooth.
Po flash w telefonie nie ma praktycznie nic zero tapet, programów, motywów,
dzwonków, brak kalkulatora (nie wgrywa sie z softem oryginalnie?) itp,
a pamięci wolnej 8,63MB pokazuje w trybie Drukowanie i miltimedia.

A problem zanim zaczlem flashowac na starym sofcie w PC suite byl zarówno z aplikacjami java,
jak i sms'ami po włączeniu zakładki smsy odświeżał je i pokazywał wszystkie, a później sie odświeżył i było pusto,
a bylo ich ponad 1500, jak wykasowałem wszystkie, to bylo niby pusto ale nie widział nowych sms tylko odświeżył i pokazywał pusto, a niby 1500 wykasowane i zwolnione z 1,5MB a juz po 50ciu nowych pisało, ze nie ma miejsca w pamięci,
wiec chyba dziwne skoro dopiero co 1500sms polecialo.
Kolejna rzecz to miałem wolnej pamięci jakieś 430kB wtedy pod PC Suite, bo działał wtedy tryb nokia pred flash,
a mimo prawie 500kB wolnego włączenie aparatu foto w tel powodowało komunikat, ze brak miejsca na zrobienie zdjęcia,
przy włączonym maksymalnej rozdzielczości 1280x1024 a przecież takie zdj zajmuje ze 150kB najwięcej,
jedynie najmniejsze 640x480 działało.

Gdzie wiec tutaj tkwi problem?
Reply with quote 


Post [3110c] Re: Problem z Nokia Tryb i dzwne zachowanie telefonu 19 Oct 2010, o 22:25

Male - Sponsor  Posts/Topics9190/98  Reputation point 6525 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
ja jednak bym wrzucił przez Phoenixa na Refubrish, zdarzyło mi się kilka razy że jaf uszkodził content podczas wgrywania i nie miałem połowy plików z niego a właśnie w contencie jest plik odpowiedzialny za to co telefon obsługuje w PCSuite przez usb (SuiteConfig.xml w predefhiddenfolder)
Reply with quote 


Post [3110c] Re: Problem z Nokia Tryb i dzwne zachowanie telefonu 28 Oct 2010, o 02:02

Male - User  Posts/Topics5/1  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows Vista Firefox
nemo333 wrote:
ja jednak bym wrzucił przez Phoenixa na Refubrish, zdarzyło mi się kilka razy że jaf uszkodził content podczas wgrywania i nie miałem połowy plików z niego a właśnie w contencie jest plik odpowiedzialny za to co telefon obsługuje w PCSuite przez usb (SuiteConfig.xml w predefhiddenfolder)


Jednak miałeś racje, ten sam firmware wgrany przez Phoenix dał zupełnie inne rezultaty i jest zarówno kalkulator jak i pełna synchronizacja z komputerem i dostęp do książki adresowej i sms :)
A do tego zupełnie inna zawartość pamięci telefonu i teraz jest 4,6MB wolnego i kalkulator, gry, tematy, tapety itp, a wcześniej po JAF było 8,6MB wolnego nic, pusto w każdym katalogu, zero motywów, tapet, programów java, ja kto możliwe?
A jeszcze jedno, czy przy telefonach z gniazdem mini USB jak nokia 3110c, są jakieś kable serwisowe specjalne inaczej zachowujące się przy wgrywaniu firmware niż zwykle kabelek mini USB i takim specjalnym kablem i w JAF wgrywając wgrało by się poprawnie, czy też niezależnie jaki użyło by się kabel to i tak efekt byłby taki sam czyli w JAF inaczej wgranie niż w Phoenix?
Reply with quote 


Post [3110c] Re: Problem z Nokia Tryb i dzwne zachowanie telefonu 28 Oct 2010, o 11:35

Male - Friend  Posts/Topics622/66  Reputation point 326 
Offline  Profile  WWW 
Windows XP Firefox
noki3110c wrote:
A do tego zupełnie inna zawartość pamięci telefonu i teraz jest 4,6MB wolnego i kalkulator, gry, tematy, tapety itp, a wcześniej po JAF było 8,6MB wolnego nic, pusto w każdym katalogu, zero motywów, tapet, programów java, ja kto możliwe?


Możliwe dlatego, że właśnie wgrany był soft pozbawiony brandingu i dlatego miałeś więcej pamięci a mniej śmieci w telefonie.

noki3110c wrote:
są jakieś kable serwisowe specjalne inaczej zachowujące się przy wgrywaniu firmware niż zwykle kabelek mini USB i takim specjalnym kablem i w JAF wgrywając wgrało by się poprawnie, czy też niezależnie jaki użyło by się kabel to i tak efekt byłby taki sam czyli w JAF inaczej wgranie niż w Phoenix?


Są kabelki FBUS, ale według mnie to nieważne jakim kablem byś wgrywał to wgrałby się tak samo, wszystko zależy od softa.
Reply with quote 


Post [3110c] Re: Problem z Nokia Tryb i dzwne zachowanie telefonu 28 Oct 2010, o 12:11

Male - User  Posts/Topics5/1  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows Vista Firefox
Możliwe dlatego, że właśnie wgrany był soft pozbawiony brandingu i dlatego miałeś więcej pamięci a mniej śmieci w telefonie.
Są kabelki FBUS, ale według mnie to nieważne jakim kablem byś wgrywał to wgrałby się tak samo, wszystko zależy od softa.


A jeszcze jedno zaobserwowałem w Phoenix zmieniło mi Product Code na ten z instalowanego softa, a w JAF pozostał product Code ten sam i tu może też leży przyczyna, że inaczej się zainstalowało tej niezgodności Product Code z telefonu z tym samym w Sofcie?
I jeszcze jedno są różne softy w paczce RM-237 EURO-B: LAtin black, Rose, CVP, Purple, Orange, Era, Onet, czy wgranie softa np Era spowoduje, ze simlock zostanie założony z Ery i można jakoś sprawdzić zawartość softa co dany zawiera, bez instalacji każdego po kolei?
Reply with quote 


Post [3110c] Re: Problem z Nokia Tryb i dzwne zachowanie telefonu 28 Oct 2010, o 13:57

Male - Friend  Posts/Topics1684/27  Reputation point 1055 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
Nie simlock będzie taki jaki był. Dostaniesz tylko brand ery np motyw standardowy i jakieś śmieci.
Reply with quote 


Post [3110c] Re: Problem z Nokia Tryb i dzwne zachowanie telefonu 28 Oct 2010, o 16:18

Male - Junior Admin  Posts/Topics4927/227  Reputation point 5466 
Offline  Profile   
Windows XP Opera
noki3110c wrote:
A jeszcze jedno zaobserwowałem w Phoenix zmieniło mi Product Code na ten z instalowanego softa, a w JAF pozostał product Code ten sam i tu może też leży przyczyna, że inaczej się zainstalowało tej niezgodności Product Code z telefonu z tym samym w Sofcie?


bo jaf flashował metodą restore user settings a wtedy content nie jest wgrywany przez co nie jest zmieniany product code ;) Phoenixem wgrałem softa refurbishem co oznacza że wyczyściłeś pamięć telefonu i wgrałeś full flasha a nie tylko ppm i mcu. No i poprawnie został wgrany content, a jaf go uwalał..
Reply with quote 


Post [3110c] Re: Problem z Nokia Tryb i dzwne zachowanie telefonu 30 Oct 2010, o 00:01

Male - User  Posts/Topics5/1  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows Vista Firefox
noki3110c wrote:
A jeszcze jedno zaobserwowałem w Phoenix zmieniło mi Product Code na ten z instalowanego softa, a w JAF pozostał product Code ten sam i tu może też leży przyczyna, że inaczej się zainstalowało tej niezgodności Product Code z telefonu z tym samym w Sofcie?


bo jaf flashował metodą restore user settings a wtedy content nie jest wgrywany przez co nie jest zmieniany product code ;) Phoenixem wgrałem softa refurbishem co oznacza że wyczyściłeś pamięć telefonu i wgrałeś full flasha a nie tylko ppm i mcu. No i poprawnie został wgrany content, a jaf go uwalał..


Ale w JAF jest cos takiego, obok opcji flash w Normal, Downgrade, Dead USB, to jest też Factory Set i to jest podobno odpowiednik Refurbish w Phoenix, tylko czy tylko podobno, czy rzeczywiscie tak jest?
A jeszcze jedno w kwestii noki 3110c, czy ta komórka nie obsługuje karty 4GB dlatego, żę nie potrafi obsłużyć wielkości więcej jak 2GB, czy tez przeszkodą jest tutaj SDHC i czy soft najnowszy 7.30 coś zmienia w temacie kart pamięci?

Ps. a może ma ktoś pełny opis po polsku obsługi i funkcji wszystkich obu programów czyli JAF i Phoenix?
Reply with quote 


Post [3110c] Re: Problem z Nokia Tryb i dzwne zachowanie telefonu 30 Oct 2010, o 00:05

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17485 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Firefox
noki3110c wrote:
czy rzeczywiscie tak jest?

Tak.

noki3110c wrote:
czy tez przeszkodą jest tutaj SDHC

Tak.

noki3110c wrote:
czy soft najnowszy 7.30 coś zmienia w temacie kart pamięci?

Nie, bo producentowi bardziej opłaca się wprowadzić nowy model.

noki3110c wrote:
a może ma ktoś pełny opis po polsku obsługi i funkcji wszystkich obu programów czyli JAF i Phoenix?

zmiana-oprogramowania-vf15.htm

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic

Page 1 of 1 [ 13 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 



Related topics

problem z uruchomieniem telefonu,napis nokia potem bialy ekran

Author: bialy1920 (15 Jan 2011, o 21:23)

Views: 4158  •  Replies: 2

Last post: Remix (15 Jan 2011, o 21:32) View the latest post



Dziwne zachowanie ekranu dotykowego

Author: _Kondzio_ (24 Jan 2012, o 17:43)

Views: 3484  •  Replies: 11

Last post: _Kondzio_ (12 Feb 2012, o 22:58) View the latest post



problem z połączeniem telefonu

Author: pawello (3 Jan 2010, o 15:52)

Views: 1193  •  Replies: 4

Last post: pawello (6 Feb 2010, o 22:38) View the latest post



Problem z odpaleniem telefonu.

[ Go to pageGo to page: 1, 2 ]

Author: Kaczkof (9 Jan 2012, o 23:07)

Views: 2260  •  Replies: 22

Last post: adrian219 (11 Jan 2012, o 22:16) View the latest post




Users browsing this forum: No registered users and 3 guests