Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 1 [ 6 posts ]
Print view
Write comments Post new topic


[N96] Nie odpala, jedynie biały ekran

Post [N96] Nie odpala, jedynie biały ekran 28 Feb 2013, o 18:25

Male - User  Posts/Topics3/1  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows XP Opera
Witam,

mam problem, ale może opiszę całą historię: ostatnio zwalił mi się telefon, trzeba było kupić nowy i wybór padł na N96. Trafiła się takowa na allegro, oczywiście uszkodzona - chłopak pisał, że telefon działał wzorowo, ale że zainstalował jakieś cudowne apki po których zaczęły się dziać cyrki z telefonem, a dalej sytuacja miała się tak iż słuchał muzy na słuchawkach i zaczął pisać sms-a i w tym momencie telefon się wyłączył i przy próbie odpalenia wieszał się na logo NOKIA. Oczywiście ów sprzedawca napisał że usterka softu i wystarczy w serwisie wgrać nowy i po sprawie - on jest z wiochy i tam nie mają serwisu więc sprzedaje jak jest.
No to po tym przydługim wstępie przejdę do rzeczy. Udałem się dzisiaj z słuchawką do chyba najlepszego serwisu w Łodzi i tam panowie powiedzieli że telefon ma skasowanego IMEI-a i straszna kiszka bo naprawa potrwa tydzień i kosztować będzie 250zł. Bo trzeba do Noki wystąpić o nowy IMEI później go wgrać... ble ble ble oczywiście nic z tego nie zrozumiałem. Aha tutaj warto wtrącić, że telefon uruchamia się tylko do białego ekranu, nie wyświetla w ogóle napisu NOKIA. Dalej: nie zniechęcony idę do drugiego serwisu, nie wspominając nic o diagnozach poprzedniego, i facio podłącza telefon pod kompa pocisnął softa (tutaj zacytuję jego słowa: soft idzie ładnie więc będzie dobrze), ale telefon dalej nie ruszył. Potem facio podłączył pod boxa ale z tego również nic nie wyniknęło, więc ów fachowiec stracił zainteresowanie i motywacja po czym kazał opuścić mi lokal :)

Pytanie do Was: czy ktoś coś podejrzewa, czy jest to do naprawy i czy opłaca się to w ogóle?

Pozdrawiam i przepraszam, że się tak rozpisałem,
Wodecki :piwo:

Last post
Reply with quote 


Post [N96] Re: Nie odpala, jedynie biały ekran 28 Feb 2013, o 18:31

Male - Friend  Posts/Topics2604/346  Reputation point 1585 
Offline  Profile  WWW   
Symbian Opera
pewnie poprzedni właściciel chciał wgrać starszy soft i uwalił certyfikaty od imei, najprościej napisać potem przy sprzedaży, że padł soft i że się nie zna.
Reply with quote 


Post [N96] Re: Nie odpala, jedynie biały ekran 28 Feb 2013, o 18:50

Male - User  Posts/Topics3/1  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows XP Opera
a da się coś z tym zrobić czy słuchawka do kosza?
przypomniałem sobie że w tym pierwszym komisie powiedzieli ,że trzeba przeliczyć ask na rpl, ale nie wiem o co biega...
Last edited by wodecki1910 on 28 Feb 2013, o 19:03, edited 1 time in total.
Reply with quote 


Post [N96] Re: Nie odpala, jedynie biały ekran 28 Feb 2013, o 19:02

Male - Friend  Posts/Topics2604/346  Reputation point 1585 
Offline  Profile  WWW   
Symbian Opera
no zostają te przeliczenia ale nie wiem czy się opłaca, zapytaj gościa czy przyjmie od ciebie spowrotem tego fona i odda ci kase. Jak nie to sprzedaj na allegro z takim samym opisem zaznaczając że fon jest uszkodzony (nie włancza się) i nie przyjmujesz zwrotu. Ja osobiście nigdy nie kupił bym N96 bo ten model Nokii nie wyszedł.
Reply with quote 


Post [N96] Re: Nie odpala, jedynie biały ekran 28 Feb 2013, o 23:26

Male - Sponsor  Posts/Topics9190/98  Reputation point 6525 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Jak pójdziesz do kumatego serwisu to postawią ci za jakieś 50-70 zł jeśli tylko certyfikaty są uwalone ;)
Ale na Allegro trafiają najgorsze trupy z wyciągniętym w większości wszystkim co się da. I co dziwne ludzie takie śmieci kupują bo myślą że naprawią bo trafili na jelenia co się nie zna :hihi:
Reply with quote 


Post [N96] Re: Nie odpala, jedynie biały ekran 1 Mar 2013, o 09:22

Male - User  Posts/Topics3/1  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows XP Opera
poszukam jeszcze tego serwisu. co do samej słuchawki to już w pierwszym serwisie stwierdzili, że telefon nie był nigdy nawet rozbierany (dziwne - tak brzmiał komentarz między serwisantami). natomiast co do samego kupowania takich "trupków" na allegro: według mnie to jak ze wszystkim - i tak i nie - jak masz farta to trafisz okazję, jak nie to tak jak w moim przypadku. Nie zamartwiam się w razie co pójdzie na allegro tyle tylko, że ze zdiagnozowaną usterką w opisie, może komuś się przyda choćby obudowa, która jest jak w telefonie który ma tydzień a nie 3 lata....

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic

Page 1 of 1 [ 6 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 



Related topics

Biały ekran

Author: slawkon70 (2 Mar 2011, o 17:38)

Views: 2521  •  Replies: 8

Last post: wałek97 (20 Aug 2011, o 14:38) View the latest post



Biały ekran

Author: ^Joint Doctor^ (8 Jul 2012, o 13:22)

Views: 1092  •  Replies: 0

Last post: ^Joint Doctor^ (8 Jul 2012, o 13:22) View the latest post



biały ekran i odłącza sie od USB

Author: Ari911 (8 Jul 2010, o 22:51)

Views: 1370  •  Replies: 12

Last post: walkmanowiec (10 Jul 2010, o 14:49) View the latest post



Biały ekran, nie reguje !!!

Author: kloon (29 Jun 2010, o 15:05)

Views: 1479  •  Replies: 1

Last post: kosmita1993 (29 Jun 2010, o 15:30) View the latest post




Users browsing this forum: No registered users and 67 guests